Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάιος 21, 2024, 08:43:55 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Επιλογή όπλου ελατηρίου - gas ram (δύσκολα τα πράγματα...)
Σελίδες: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 61   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Επιλογή όπλου ελατηρίου - gas ram (δύσκολα τα πράγματα...)
Αποστολέας Μήνυμα
zafka
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 472



« Απάντηση #660 στις: Μάρτιος 18, 2015, 05:26:10 μμ »

Δημήτρη σε αυτό δε θα διαφωνήσω.  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο. Ο άνθρωπος είναι επιστήμονας και αν πας μέχρι το second stage tuning πληρώνεις άλλο ένα 97  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14266


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #661 στις: Μάρτιος 18, 2015, 05:29:44 μμ »

Θα ξανα πω μια φορα τον πονο μου και τελος.Μιλαω για το ΤΧ200 5.5και όχι HW5.5.Toυ εβαλα κιτ v-mach fac,το οπλο ηταν στα 12.7 γλυκο ωραιο κλπ,απο γκρουπ Στα 25 ΓΤΠ Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα και ειχα δοκιμασει όλα τα σφαιρακια του πλανητη.Ημουν ετοιμος να το κάψω γιατί το hatsan 99 .22 που είχα έριχνε καλύτερα.
Τελικά πούλησα το hatsan.


Τωρα ΤΙΠΟΤΑ Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση
(και δεν παίρνω άλλο 5.5 για να μην έχω μέτρο σύγκρισης)

Είναι μια άποψη και αυτή  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #662 στις: Μάρτιος 18, 2015, 05:32:18 μμ »

αν το 4,5 κεντάει μην το πειράξεις πέρα από συντήρηση άστο με το κιτ ως εχει  Σφραγισμένα χείλη

Ναι δεν υπαρχει λογος,το οπλο θα εναι μαξ 12.5 και είναι πολύ καλο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #663 στις: Μάρτιος 18, 2015, 05:33:27 μμ »

Θα ξανα πω μια φορα τον πονο μου και τελος.Μιλαω για το ΤΧ200 5.5και όχι HW5.5.Toυ εβαλα κιτ v-mach fac,το οπλο ηταν στα 12.7 γλυκο ωραιο κλπ,απο γκρουπ Στα 25 ΓΤΠ Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα και ειχα δοκιμασει όλα τα σφαιρακια του πλανητη.Ημουν ετοιμος να το κάψω γιατί το hatsan 99 .22 που είχα έριχνε καλύτερα.
Τελικά πούλησα το hatsan.


Τωρα ΤΙΠΟΤΑ Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση
(και δεν παίρνω άλλο 5.5 για να μην έχω μέτρο σύγκρισης)

Είναι μια άποψη και αυτή  Στριφογύρισμα ματιών

Κωστα,με εφαγαν οι Κασαντρες Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14266


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #664 στις: Μάρτιος 18, 2015, 05:42:13 μμ »

https://www.youtube.com/watch?v=J3IIsxUUsNY

Κοιτα ... Κακο δεν το λες παντως ... Αλλα πως θα το κανουμε εμεις να δουλευει ετσι ειναι το θεμα ... Ενα απλο V-Mach δεν νομιζω να αρκει παντως,ισως ουτε και V-Glide ...  Λύπη

5.10 με 5.45 3 βολές περίπου 18 χιλιοστά (τρία 5.5άρια σφαιράκια που ακουμπάνε).
Και μιλάμε για διαφημιστικό βίντεο που ενδεχομένως ρίχνανε όλη μέρα για να διαλέξουνε γκρουπάκια.
Στην Αγγλία με όριο τα 12 δεν έχει νόημα να μιλάνε για 14 - 15.
Τώρα ένα όπλο με διαδρομή - θάλαμο για άνετα 17 πδλβρα σε .22 σαν το 97 το να το παίξεις 12λιβρο
γνώμη μου δε θα δουλέψει ποτέ καλά,εκτός και κάνεις restroke μειώνοντας τη διαδρομή.
Ένα όπλο με κοντή διαδρομή όμως σαν το 50άρι θα δουλέψει καλά και σαν .22
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14266


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #665 στις: Μάρτιος 18, 2015, 05:49:44 μμ »

https://www.youtube.com/watch?v=J3IIsxUUsNY

Κοιτα ... Κακο δεν το λες παντως ... Αλλα πως θα το κανουμε εμεις να δουλευει ετσι ειναι το θεμα ... Ενα απλο V-Mach δεν νομιζω να αρκει παντως,ισως ουτε και V-Glide ...  Λύπη

12.27

έχουμε δει όλοι νομίζω καλύτερα γκρουπάκια από hw,gamo,AA,hatsan κτλ.
Ο τρόπος βέβαια που στήνεται και κρατάει το όπλο κατά τη γνώμη μου δεν είναι και ο καλύτερος.
Δεν με εντυπωσίασε δηλαδή το όπλο αλλά θα συμφωνήσω,κακο δεν το λες.
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14266


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #666 στις: Μάρτιος 18, 2015, 05:52:53 μμ »

Θα ξανα πω μια φορα τον πονο μου και τελος.Μιλαω για το ΤΧ200 5.5και όχι HW5.5.Toυ εβαλα κιτ v-mach fac,το οπλο ηταν στα 12.7 γλυκο ωραιο κλπ,απο γκρουπ Στα 25 ΓΤΠ Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα και ειχα δοκιμασει όλα τα σφαιρακια του πλανητη.Ημουν ετοιμος για αλλαγη καννης σε 4.5.....

Τα γκρουπάκια σου τότε,αυτά που λές ΓΤΠ,ήταν καλύτερα από αυτά του βίντεο με τον Εγγλέζο  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #667 στις: Μάρτιος 18, 2015, 06:23:27 μμ »

Ειναι αδυνατον ενα οπλο που δε γκρουπαρει στα 25μ , να εχει επιτυχιες και κατω απο τετοιες συνθηκες σκοπευσης , στα 100μ +.


Το χαρτι φιλε Κουλη λεει παντα την αληθεια.Τα 100+ για μενα ναι είναι κατι... αλλα όχι για να παρω ένα οπλο.

Nαι ρε φιλε δε διαφωνω , αλλα εαν ηταν ν΄αγορασω ενα ελατηριου και το δοκιμαζα με οπτικο στα 100μ και ξυριζε , σαφως και δε θα εμπαινα στο κοπο να δω στα 25μ.

Όταν εδωσα τα οπλα μου,το 97 και τον λυκο σε καποιον που το εχει το θεμα (αποδεδειγμένα με το αεροβολο)και ειδα τι κανει το 97 στα 30 μετρα,και ο λυκος στα 50 μετρα,απο τοτε λεω νε σε ολα Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση αλλα μεσα μου ξερω τι και πως Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση

Οκ με το λυκο .  .  . Αναλυσε ο Ζαφειρης  Κλείσιμο ματιού Εχω ριξει με του Νικητα το λυκο και ξερω τι κανει , απλα μιλησα καθαρα και αντικειμενικα με βαση τα γκρουπ που ειδα .

Ένα οπλο που δεν γκρουπαρει στα 25 μετρα,δεν μπορω να καταλαβω πως από εκει και πανω είναι τελειο Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία

Αυτο εγραψα κι εγω ρε φιλε , με τη μονη διαφορα οτι το εθεσα αντιστροφα . Δηλ. την ευθυβολια πια την βλεπω μονο μακρια και οχι κοντα .

Κοντα ,  ακομη  και φθηνα οπλα εαν τα ηρεμησεις θα ειναι μια χαρα  Κλείσιμο ματιού Το μακρια ομως εχει να κανει με πολλα .  .  . βημα -μηκος - κοπη κανης .  .  .
κλπ
Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #668 στις: Μάρτιος 18, 2015, 11:55:29 μμ »

Παντα για οπλο ελατηριου η κουβεντα.Αν το οπλο δεν γραφει στα 25-30 μετρα, δεν μπορω να πιστεψω οτι σε παραπανω μετρα θα παει καλα.

Την Κυριακη εριξαν οπλα που κανουν μια τρυπα στα 25 μετρα, αλλα στα 90 ζοριστηκαν να βρουν το Α4 χαρτι, αυτο ειναι και το σωστο ανεβαινουν τα μετρα ανεβαινει και η δυσκολια Άνεση

Τωρα αν εχετε καταφερει το αναποδο, τι να πω Απορία Απορία

YΓ,Κουλη οπλο ελατηριου που να ξυριζει στα 100 μετρα,δεν εχω την τυχη να το δω,

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2015, 12:36:47 πμ από Christopher » Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Karizma
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1441


Weihrauch Fun-boy


« Απάντηση #669 στις: Μάρτιος 19, 2015, 12:22:16 πμ »

Παντα για οπλο ελατηριου η κουβεντα.Αν το οπλο δεν γραφει στα 25-30 μετρα, δεν μπορω να πιστεψω οτι σε παραπανω μετρα θα παει καλα.

Την Κυριακη εριξαν οπλα που κανουν μια τρυπα στα 25 μετρα, αλλα στα 90 ζοριστηκαν να βρουν το Α4 χαρτι, αυτο ειναι και το σωστο ανεβαινουν τα μετρα ανεβαινει και η δυσκολια Άνεση

Τωρα αν εχετε καταφερει το αναποδο, τι να πω Απορία Απορία

Τα οπλα της WFKS ειναι πρωτοπαγκοσμια και πρωτοποριακα!!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Anschütz LG 380 Match
AA TX200 MK3 4,5mm
Weihrauch HW35E 4,5mm
Weihrauch HW97KT 4,5mm
Weihrauch HW97K Laminate 5,5mm
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #670 στις: Μάρτιος 19, 2015, 12:27:38 πμ »

Παντα για οπλο ελατηριου η κουβεντα.Αν το οπλο δεν γραφει στα 25-30 μετρα, δεν μπορω να πιστεψω οτι σε παραπανω μετρα θα παει καλα.

Την Κυριακη εριξαν οπλα που κανουν μια τρυπα στα 25 μετρα, αλλα στα 90 ζοριστηκαν να βρουν το Α4 χαρτι, αυτο ειναι και το σωστο ανεβαινουν τα μετρα ανεβαινει και η δυσκολια Άνεση

Τωρα αν εχετε καταφερει το αναποδο, τι να πω Απορία Απορία

Τα οπλα της WFKS ειναι πρωτοπαγκοσμια και πρωτοποριακα!!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα



 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14266


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #671 στις: Μάρτιος 19, 2015, 04:58:44 πμ »

Λοιπόν πέρα από πλάκες το ΤΧ του Φίλ στα 90 μέτρα ξυρίζει,και είναι και μαμά  Άνεση


Σχεδόν μαμά και σχεδόν ξυρίζει  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26598



« Απάντηση #672 στις: Αύγουστος 27, 2015, 10:00:06 πμ »

Καιρό τώρα σκέφτομαι το 90άρι... Αλλά ποιό 90άρι...; Σε τι αξίζει να το πάρει κάποιος...;  Αναποφασιστικότητα    

Σε 5,5 το είχα και το ξέρω αρκετά καλά... Εύστοχο, πολύ εύστοχο (και σε χαρτί), δυνατό, χωρίς ιδιαίτερα αισθητή ανάκρουση στον χρήστη, αλλά θέλει δύναμη... Δεν νομίζω ότι αξίζει να το έχεις προφορτίσει κάτω από 15 bar, δηλ. να το έχεις κάτω από 17 ποδόλιβρα... Σ' αυτή όμως τη δύναμη, είναι πολύ κουραστικό στην όπλιση, τουλάχιστον για μένα... Χαμόγελο

Σε 4,5 δεν το ξέρω, μόνο από φίλους που το έχουν, το έχω δει... Ήταν όμως αρκετά ψηλά και πάλι και νομίζω ότι έχανε από αυτό, παρά κέρδιζε, σε ευστοχία μιλάω... Χαμόγελο  Χαμηλά προφορτισμένο, δηλ. στα 12-13 bar, θα οπλίζει πάρα πολύ εύκολα και θα βγάζει αρκετή δύναμη για 4,5 περίπου στα 14 ποδόλιβρα... Από ανάκρουση, δεν θα έχει πολύ διαφορετική από αυτή του 5,5 στα 15 bar, λόγω βαριού πιστονιού, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν είναι μεγάλη...  Μήπως όμως το χαραμίζεις τέτοιο όπλο τόσο χαμηλά...;   Απορία



Τώρα έρχεται η νέα σκέψη... Καλό το 5,5 στα δυνατά του, αλλά δύσκολο στην όπλιση... ψιλοχαραμίζεις το 4,5 να το έχεις χαμηλά...  Αναποφασιστικότητα
Μήπως λοιπόν η λύση είναι το 5,0 που θα είναι ανάμεσα και θα έχει τα πλεονεκτήματα και τον δύο, και να είναι στημένο έτσι ώστε να μην έχει τα μειονεκτήματα τους...;   Κλείσιμο ματιού
Προφορτισμένο γύρω στα 14 bar, που εξακολουθεί να έχει εύκολη όπλιση (ανάμεσα σε ένα 95 και ένα 97), θα βγάζει γύρω στα 15-16 ποδόλιβρα και θα μαμεί και θα δέρνει...   Σαρκασμός


ΥΓ.  Και για να μην είναι γκουμούτσα, παίρνεις το κοντό, που είναι και πιο όμορφο και πιο βολικό στον χειρισμό... με μικρή επιβάρυνση βέβαια στην όπλιση... μικρή όμως... Κλείσιμο ματιού

Βάζει και ένα χάμστερ από κάτω, όλο και κάποιος φίλος θα βοηθήσει σε αυτό και να λοιπόν άλλο ένα όπλο για FT...  Άνεση
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2015, 10:12:07 πμ από gatos » Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Gamo CFX - Tuned (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #673 στις: Αύγουστος 27, 2015, 10:11:41 πμ »

Μανο καλη σκεψη εκανες για το .20 Κλείσιμο ματιού δεν ειναι τυχαιο μπροστα στης προτιμησεις των Αμερικανων.
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26598



« Απάντηση #674 στις: Αύγουστος 27, 2015, 10:13:31 πμ »

Μανο καλη σκεψη εκανες για το .20 Κλείσιμο ματιού δεν ειναι τυχαιο μπροστα στης προτιμησεις των Αμερικανων.

 Κλείσιμο ματιού


Ένα μικρό πρόβλημα υπάρχει... δεν έχω λεφτά...  Σαρκασμός    αλλά θα την βρω τη λύση...   Κλείσιμο ματιού


 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2015, 10:18:37 πμ από gatos » Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Gamo CFX - Tuned (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.

Σελίδες: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 61   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: