Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάιος 07, 2024, 01:16:20 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Βελτιώσεις σε όπλα ελατηρίου - gas ram
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 25   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Βελτιώσεις σε όπλα ελατηρίου - gas ram
Αποστολέας Μήνυμα
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #90 στις: Ιούνιος 11, 2014, 08:49:58 πμ »

Το φόρουμ μας βρίθει πληροφορίας για να κάνει το κοράκι ένα καλό όπλο ελατηρίου ακόμα καλύτερο ή να αγγίξει την τελειότητα. Υπάρχουν κι άλλα φόρα που έχουν επίσης πολλή και καλή πληροφορία. Ψάχνει, διαβάζει και βουτάει. Αν θέλει. Αν δε θέλει, ξα του.
Γιατί, αν δε βρέξεις κώλο δεν τρως ψάρι, λένε στο χωριό της γυναίκας μου (εγώ από κει είμαι και φοράει και παντόφλα Νο39, άμα λάχει να ουμ' Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός )
Κι αν του γεννηθούν του κόρακα απορίες για τη θεωρητική λειτουργία του αεροβόλου, πχ ελαστικές παραμορφώσεις ισότροπου υλικού , αδιαβατική συμπίεση αερίου, εσωτερική βαλλιστική ή οτιδήποτε σχετικό, μπορούμε πάντα να σταθούμε δίπλα του με τις πενιχρές γνώσεις και την εμπειρία μας. Σιδεράδες, δόκτορες, μπαρμπάδες, στρατονόμοι, μαλλιάδες, μηχανικοί, αίλουροι και όλο το συναπάντημα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

ΥΓ Κάπου υπάρχει ένα βιντεάκι μ' ένα 97άρι που έχει πάνω του ακουμπισμένα τρία βληματάκια 4.5 και ρίχνει χωρίς να πέφτουν. Το εργαλείο ήταν στα 12 ποδόλιβρα, αν θυμάμαι καλά, και το κατέχει πλέον ο φίλος και συνάδελφος ο Στέλιος στη Βραυρώνα. Υπάρχει και το άρθρο για το πως έφτασε εκεί που έφτασε. Εύκολα και φτηνά.
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #91 στις: Ιούνιος 11, 2014, 09:35:15 πμ »

Ματια που δεν βλεπονται ξεχνιουνται  Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών

Tunned by Lionheart

Πατηστε στο λινκ του βιντεο.

                      http://s1089.photobucket.com/albums/i350/LionheartFH/?action=view&current=Video0036.mp4

Κοστος τιουναρισματος Lazaglide 350 ευρω + μεταφορικα Θυμός        Κοστος  (Θεωρητικου Σφραγισμένα χείλη) τιουναρισματος δικο μου 1 ευρω  Κλείσιμο ματιού


« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2014, 10:16:01 πμ από Lionheart » Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #92 στις: Ιούνιος 11, 2014, 11:07:02 πμ »

Ωραία και καλά όλα,να σας πώ και 'γώ κάτι λοιπόν,
μέχρι πριν λίγο καιρό (μπορεί και τώρα) σε αυτές τις "βιβλιοθήκες" γνώσεων ο νεοεισερχόμενος
έμενε με την εντύπωση ότι αγοράζεις πχ ένα 97 ή ένα 95 και παίζεις απ' το κουτί...
Αν ρωτήσετε πχ ευθέως τον Χριστόφ θα σας πεί ότι χωρίς κιτάκι (που σημαίνει +100€ και βέβαια ικανότητα στο λύσε - δέσε)
τα όπλα ΔΕΝ.Ρωτήστε και τον Δημήτρη (Karisma) που τα 'χει φρέσκα  Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #93 στις: Ιούνιος 11, 2014, 11:08:41 πμ »

Ωραία και καλά όλα,να σας πώ και 'γώ κάτι λοιπόν,
μέχρι πριν λίγο καιρό (μπορεί και τώρα) σε αυτές τις "βιβλιοθήκες" γνώσεων ο νεοεισερχόμενος
έμενε με την εντύπωση ότι αγοράζεις πχ ένα 97 ή ένα 95 και παίζεις απ' το κουτί...
Αν ρωτήσετε πχ ευθέως τον Χριστόφ θα σας πεί ότι χωρίς κιτάκι (που σημαίνει +100€ και βέβαια ικανότητα στο λύσε - δέσε)
τα όπλα ΔΕΝ.Ρωτήστε και τον Δημήτρη (Karisma) που τα 'χει φρέσκα  Κλείσιμο ματιού



1 Ευρω Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #94 στις: Ιούνιος 11, 2014, 11:22:29 πμ »

To εμπεδώσαμε...  Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Karizma
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1441


Weihrauch Fun-boy


« Απάντηση #95 στις: Ιούνιος 11, 2014, 12:55:27 μμ »

Ωραία και καλά όλα,να σας πώ και 'γώ κάτι λοιπόν,
μέχρι πριν λίγο καιρό (μπορεί και τώρα) σε αυτές τις "βιβλιοθήκες" γνώσεων ο νεοεισερχόμενος
έμενε με την εντύπωση ότι αγοράζεις πχ ένα 97 ή ένα 95 και παίζεις απ' το κουτί...
Αν ρωτήσετε πχ ευθέως τον Χριστόφ θα σας πεί ότι χωρίς κιτάκι (που σημαίνει +100€ και βέβαια ικανότητα στο λύσε - δέσε)
τα όπλα ΔΕΝ.Ρωτήστε και τον Δημήτρη (Karisma) που τα 'χει φρέσκα  Κλείσιμο ματιού



Επιβεβαιωνω τα γραφομενα του Πιπ και επαυξανω σε ολα λεγοντας πως ενα καλο οπλο με προδιαγραφες,straight out of the box που λενε και οι ξενοι,θελει το κατιτις του για να γινει οπως πρεπει!!!
Εγω δεν δοκιμασα την λυση της απολιπανσης,εκ νεου λιπανσης και περασμα ακτινογραφιας-φυλλο τεφλον,λυση η οποια δουλευει δοκιμασμενα βεβαια,αλλα πηγα σε ετοιμο κιτακι,το οποιο ενας απο τους
λογους που το προτιμησα ηταν και η μακροζωια που δινει και ειναι δοκιμασμενες οι αντοχες του,απο πολλα μελη του φορουμ!!!
Κοινως και για να μην τα πολυλογουμε...ΑΛΛΟ οπλο με το κιτακι!!!  Κλείσιμο ματιού
Και κατι τελευταιο επειδη διαβασα τα παραπανω μηνυματα απο το μελος ΚΟΡΑΚΙ...
Το ειχα πει απο την πρωτη στιγμη και το εχω σαν ενα μικρο "αποσταγμα" απο την συντομη τριβη μου με τα αεροβολα...
Το αν θα σου κατσει η βελτιωση σε ενα οπλο ελατηριου ειναι και λιγο θεμα τυχης απο ο,τι εχω καταλαβει...Σε εμενα φαινεται ο,τι εκατσε καλα,αν και ειμαι ακομα στο στρωσιμο!!!  Χαμόγελο Σε καποιο αλλο μπορει να μην κατσει ετσι...  Λύπη
Επισης,επειδη αναφερθηκαν και οι λυσεις απο tuner του εξωτερικου,εγω θα σας πω οτι μιλησα με εναν απο τους πιο γνωστους tuner Weihrauch στην Αγγλια,με εξαιρετικα δειγματα δουλειας και εφαγα "πορτα",καθως προφασιστηκε την
καινουρια νομοθεσια της Αγγλιας περι οπλων,η οποια πρεπει να ειναι κατι αντιστοιχο με τον δικο μας νομο περι τρομοκρατειας!!!  Λύπη Λύπη Λύπη  Το ονομα του κυριου...Tony Wall,ιδιοκτητης της Sandwell Field Sports UK  Χαμόγελο
Αυτα τα ολιγα απο μενα...

Υ.Γ : Εχω καινουρια παραλαβη απο 2 πραγματακια που ειχα παραγγειλει και θα ξεκινησω νεο θεμα για να γραψω τις εντυπωσεις μου!!!Προκεται περι αξεσουαρ!!!  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Anschütz LG 380 Match
AA TX200 MK3 4,5mm
Weihrauch HW35E 4,5mm
Weihrauch HW97KT 4,5mm
Weihrauch HW97K Laminate 5,5mm
Φραγκίσκος
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1184


« Απάντηση #96 στις: Ιούνιος 11, 2014, 01:37:00 μμ »

Ωραία και καλά όλα,να σας πώ και 'γώ κάτι λοιπόν,
μέχρι πριν λίγο καιρό (μπορεί και τώρα) σε αυτές τις "βιβλιοθήκες" γνώσεων ο νεοεισερχόμενος
έμενε με την εντύπωση ότι αγοράζεις πχ ένα 97 ή ένα 95 και παίζεις απ' το κουτί...
Αν ρωτήσετε πχ ευθέως τον Χριστόφ θα σας πεί ότι χωρίς κιτάκι (που σημαίνει +100€ και βέβαια ικανότητα στο λύσε - δέσε)
τα όπλα ΔΕΝ.Ρωτήστε και τον Δημήτρη (Karisma) που τα 'χει φρέσκα  Κλείσιμο ματιού



Επισης,επειδη αναφερθηκαν και οι λυσεις απο tuner του εξωτερικου,εγω θα σας πω οτι μιλησα με εναν απο τους πιο γνωστους tuner Weihrauch στην Αγγλια,με εξαιρετικα δειγματα δουλειας και εφαγα "πορτα",καθως προφασιστηκε την
καινουρια νομοθεσια της Αγγλιας περι οπλων,η οποια πρεπει να ειναι κατι αντιστοιχο με τον δικο μας νομο περι τρομοκρατειας!!!  Λύπη Λύπη Λύπη  Το ονομα του κυριου...Tony Wall,ιδιοκτητης της Sandwell Field Sports UK  Χαμόγελο
Αυτα τα ολιγα απο μενα...

Εγώ θα επιμείνω στους Έλληνες βελτιωτές που εκτός από δοκιμασμένοι είναι πολύ ποιο οικονομικοί, δίνουν και εγγύηση εφ'όρου ζωής σε αυτό που βελτιώνουν
(Όποιος αμφιβάλει  υπάρχουν πολλά βελτιωμένα να δοκιμάσει  Κλείσιμο ματιού)
Ας μην πηγαίνουμε με την μία στα δύσκολα  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
bsimian
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 206



« Απάντηση #97 στις: Ιούνιος 11, 2014, 01:49:19 μμ »

Όποιος δεν θέλει ή δεν μπορεί ή δεν ξέρει να κάνει βελτιώσεις στα όπλα του ( σαν κι εμένα ) , παίρνει ένα HW 90 , το κατεβάζει στα 17 bar
και παίζει από κούτα τζάμι. Σφαιράκια να έχεις να το ταϊζεις. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #98 στις: Ιούνιος 11, 2014, 02:49:19 μμ »

Οποιος δεν κερασει τον Μαρμπα ένα καφε Άνεση Άνεση βελτιώση δεν βλεπει.

Να πατε στους μαγκες του εξωτερικου Κλείσιμο ματιού Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

Kαλο θα ηταν το βελτιωμενο οπλο να μην το ριξει κανενα άλλος,ετσι θα νομιζεις ότι εχεις την πρωτη οπλαρα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Φραγκίσκος
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1184


« Απάντηση #99 στις: Ιούνιος 11, 2014, 04:00:52 μμ »

Οποιος δεν κερασει τον Μαρμπα ένα καφε Άνεση Άνεση βελτιώση δεν βλεπει.

Να πατε στους μαγκες του εξωτερικου Κλείσιμο ματιού Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

Kαλο θα ηταν το βελτιωμενο οπλο να μην το ριξει κανενα άλλος,ετσι θα νομιζεις ότι εχεις την πρωτη οπλαρα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Πρώτη οπλάρα θεωρείτε το όπλο που καλύπτει της δικές σου προσδοκίες,και μην σου φανεί παράξενο που άτομα που έριξαν με τα καταπληκτικά όπλα που εμφανίστηκαν τελευταία η και στο παρελθών   "δεν τρελάθηκαν" ενώ άλλοι το έκαναν όνειρο τους   
Καταγράφηκε
bsimian
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 206



« Απάντηση #100 στις: Ιούνιος 11, 2014, 06:18:27 μμ »

Οποιος δεν κερασει τον Μαρμπα ένα καφε Άνεση Άνεση βελτιώση δεν βλεπει.

Να πατε στους μαγκες του εξωτερικου Κλείσιμο ματιού Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

Kαλο θα ηταν το βελτιωμενο οπλο να μην το ριξει κανενα άλλος,ετσι θα νομιζεις ότι εχεις την πρωτη οπλαρα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Και άμα ρίξεις μια βολή στο στόχο θα είναι το καλύτερο. Μια τρύπα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #101 στις: Ιούνιος 11, 2014, 09:44:48 μμ »

Οποιος δεν κερασει τον Μαρμπα ένα καφε Άνεση Άνεση βελτιώση δεν βλεπει.

Να πατε στους μαγκες του εξωτερικου Κλείσιμο ματιού Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

Kαλο θα ηταν το βελτιωμενο οπλο να μην το ριξει κανενα άλλος,ετσι θα νομιζεις ότι εχεις την πρωτη οπλαρα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Η να μη ρίξεις κανενός άλλου Κλείσιμο ματιού  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #102 στις: Ιούνιος 11, 2014, 09:59:15 μμ »

Οποιος δεν κερασει τον Μαρμπα ένα καφε Άνεση Άνεση βελτιώση δεν βλεπει.

Να πατε στους μαγκες του εξωτερικου Κλείσιμο ματιού Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

Kαλο θα ηταν το βελτιωμενο οπλο να μην το ριξει κανενα άλλος,ετσι θα νομιζεις ότι εχεις την πρωτη οπλαρα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Πρώτη οπλάρα θεωρείτε το όπλο που καλύπτει της δικές σου προσδοκίες,και μην σου φανεί παράξενο που άτομα που έριξαν με τα καταπληκτικά όπλα που εμφανίστηκαν τελευταία η και στο παρελθών   "δεν τρελάθηκαν" ενώ άλλοι το έκαναν όνειρο τους   
Το επιπεδο εχει ανεβει πολυ με τις οπλαρες που κυκλοφορουν..
ο καθενας μας αναλογα τι απαιτησεις εχει η με τι οπλα ειχε την τυχη να ριξει κρινει .....
 με διαφορετικα κριτηρια.....
Το καλο ομως διαφερει πολυ απο το Αριστο.....
Εσυ Φραγκισκο πρεπει να του φορεσεις καποια στιγμη Οπτικο να το δουμε και στο Χαρτι τι κανει..
Γιατι απο Λειτουργια μαμαει !!!!!!
ΣΤο Χαρτι ομως δεν εχουμε εικονα...
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #103 στις: Ιούνιος 11, 2014, 10:06:25 μμ »

Οποιος δεν κερασει τον Μαρμπα ένα καφε Άνεση Άνεση βελτιώση δεν βλεπει.

Να πατε στους μαγκες του εξωτερικου Κλείσιμο ματιού Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

Kαλο θα ηταν το βελτιωμενο οπλο να μην το ριξει κανενα άλλος,ετσι θα νομιζεις ότι εχεις την πρωτη οπλαρα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Η να μη ρίξεις κανενός άλλου Κλείσιμο ματιού  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


 Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Φραγκίσκος
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1184


« Απάντηση #104 στις: Ιούνιος 11, 2014, 11:16:37 μμ »


Εσυ Φραγκισκο πρεπει να του φορεσεις καποια στιγμη Οπτικο να το δουμε και στο Χαρτι τι κανει..
Γιατι απο Λειτουργια μαμαει !!!!!!
ΣΤο Χαρτι ομως δεν εχουμε εικονα...
Το χαρτί φίλε μου θέλει μάτι χέρι και σπουδή,Και εγώ δεν τα έχω ! Άμα το αναλάβεις οκ Σαρκασμός
Εξάλλου τα έχουμε ξανά πει  το χαρτί δεν είναι αυτό που θέλω και ούτε τα όπλα αυτά
είναι για χαρτί, είναι όπλα εργασίας οπότε δεν μπορούν να σου δώσουν τα ποθητά
αποτελέσματα ,επίσης δεν μου αρέσει οι άλλοι να γλεντάνε με τα καλυκάκια και εγώ
να είμαι πίσω από ένα γυαλί και να ψάχνω γιατί κάποια βολίδα αποστάτησε ,
πιστεύω ότι αυτό δεν είναι το ζητούμενο για μένα ,οπότε άσε τα 4 γυαλιά που έχω
 να αραχνιάζουν και εγώ να περνώ καλά με τα ανοιχτά (Χορεύοντας με τα καλυκάκια ) Σαρκασμός
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2014, 12:56:44 πμ από agior » Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 25   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: