Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάιος 06, 2024, 07:01:21 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Βελτιώσεις σε όπλα ελατηρίου - gas ram
Σελίδες: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 25   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Βελτιώσεις σε όπλα ελατηρίου - gas ram
Αποστολέας Μήνυμα
giorgos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 853



« Απάντηση #180 στις: Αύγουστος 21, 2014, 10:06:07 πμ »

το "αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου "  είναι σχετικό , ερωτηση . Εχω το baikal 512 4,5  (με την χειρότερη σκανδαλη που 'εχω δει ποτε ). Ποσα πρέπει να χώσω για το κάνω οπλο ? . Εχει 120Ε (αν θυμαμαι καλα ) , αν δώσω πάνω απο 70-80 είμαι μέσα γιατι με αυτά παίρνω καλυτερο (πολυ καλυτερο) (το πήρα δηλαδή ^^). Αλλο να το φτιάξω γιατί γουστάρω τη διαδηκασία και άλλο για να το κάνω καλύτερο και τελικα με παει +1 οπλο , και με ρισκο να μην κατσει . πχ αν πάρω ένα κινέζικο αντιγραφή για να ρίξω και άλλο ένα χ ποσο , είμαι σίγουρος ότι θα τύχω σε καλή βαση ή τζαπα ο κόπος? Εδώ περνουμε όπλα 350 ευρώ ειδικής προελέυσεως και πέφτουμε σε αστοχίες υλικών , θα μας κάθετε πάντα το κινέζικο ?
Αν δεν μπορεις να λυσεις ενα απλο αεροβολο ελατηρηριου (δεν μιλαμε για κανενα παραξενο 10μετρο) σημαινει οτι δεν πιανουν τα χερια σου ή δεν το'χεις με το συγκεκριμενο θεμα(δεν ειναι κατι κατακριτεο), το καθε αεροβολο παιρνει καποιες βελτιωσεις, δεν ειπε κανεις οτι θα παρουμε ενα φτηνο θα το ''φτιαξουμε'' και θα γινει ισαξιο ή και καλυτερο απο ενα κοινως δεκτο ''καλο αεροβολο'', καποιος αγοραζει φτηνο αεροβολο και το βελτιωνει οσο μπορει επειδη δεν μπορει οικονομικα να παρει καποιο ακριβο και καλο αεροβολο ή επειδη του αρεσει η ολη διαδικασια.Δεν παιρνουμε ενα ΒΑΜ 26 με τη λογικη να το κανουμε hw95, δεν γινεται, το παιρνουμε εις γνωσην μας οτι ειναι ενα φτηνο αεροβολο, το βελτιωνουμε οσο μπορουμε και κανουμε το κεφι μας, εννοηται οτι οποιος ασχολειται ή εστω διαβαζει το φορουμ καταλαβαινει τη διαφορα.
Καταγράφηκε
giorgos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 853



« Απάντηση #181 στις: Αύγουστος 21, 2014, 10:08:03 πμ »

Αν κάποιος θέλει 95 καλό είναι να πάρει το 95 και όχι το κινέζικο 26.
Αν δεν βγαίνουν τα χρήματα βέβαια θα πάρει το 26,θα κάνει μια λίπανση απολίπανση και θα κάνει το κέφι του,
και μπορεί σε κανα χρόνο να βάλει ελατήριο-οδηγούς-τσιμούχα (κανα 80άρι όλα μαζί)
και πάλι τα χρήματα θα είναι λιγότερα από το να είχε πάρει 95 αλλά και δε θα έχει 95  Κλείσιμο ματιού
Υπάρχουν βέβαια κάποια κινέζικα που τύφλα να 'χει το πρωτότυπο,πχ το Β40 του Χριστόφ.
Βλητικά πάντα γιατί από ποιότητα-μέταλλα-ξύλα είναι ...κινέζικο  Μεγάλο χαμόγελο
Για το 512 που ρωτάς τώρα ειδικότερα το λύσε δέσε δεν είναι κάτι δραματικό,
αν κιόλας δεν το παίζεις έχεις όσο χρόνο χρειάζεται να δεις τι θέλει η σκανδάλη του για να γίνει αποδεκτή.
ΑΠ' την άλλη αν δε σου αρέσει το βάζεις μια αγγελία και αργά ή γρήγορα το πουλάς  Χαμόγελο

+1
Καταγράφηκε
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #182 στις: Αύγουστος 21, 2014, 10:30:03 πμ »

το "αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου "  είναι σχετικό , ερωτηση . Εχω το baikal 512 4,5  (με την χειρότερη σκανδαλη που 'εχω δει ποτε ). Ποσα πρέπει να χώσω για το κάνω οπλο ? . Εχει 120Ε (αν θυμαμαι καλα ) , αν δώσω πάνω απο 70-80 είμαι μέσα γιατι με αυτά παίρνω καλυτερο (πολυ καλυτερο) (το πήρα δηλαδή ^^). Αλλο να το φτιάξω γιατί γουστάρω τη διαδηκασία και άλλο για να το κάνω καλύτερο και τελικα με παει +1 οπλο , και με ρισκο να μην κατσει . πχ αν πάρω ένα κινέζικο αντιγραφή για να ρίξω και άλλο ένα χ ποσο , είμαι σίγουρος ότι θα τύχω σε καλή βαση ή τζαπα ο κόπος? Εδώ περνουμε όπλα 350 ευρώ ειδικής προελέυσεως και πέφτουμε σε αστοχίες υλικών , θα μας κάθετε πάντα το κινέζικο ?
Αν δεν μπορεις να λυσεις ενα απλο αεροβολο ελατηρηριου (δεν μιλαμε για κανενα παραξενο 10μετρο) σημαινει οτι δεν πιανουν τα χερια σου ή δεν το'χεις με το συγκεκριμενο θεμα(δεν ειναι κατι κατακριτεο), το καθε αεροβολο παιρνει καποιες βελτιωσεις, δεν ειπε κανεις οτι θα παρουμε ενα φτηνο θα το ''φτιαξουμε'' και θα γινει ισαξιο ή και καλυτερο απο ενα κοινως δεκτο ''καλο αεροβολο'', καποιος αγοραζει φτηνο αεροβολο και το βελτιωνει οσο μπορει επειδη δεν μπορει οικονομικα να παρει καποιο ακριβο και καλο αεροβολο ή επειδη του αρεσει η ολη διαδικασια.Δεν παιρνουμε ενα ΒΑΜ 26 με τη λογικη να το κανουμε hw95, δεν γινεται, το παιρνουμε εις γνωσην μας οτι ειναι ενα φτηνο αεροβολο, το βελτιωνουμε οσο μπορουμε και κανουμε το κεφι μας, εννοηται οτι οποιος ασχολειται ή εστω διαβαζει το φορουμ καταλαβαινει τη διαφορα.
Για να καταλαβει καποιος την διαφορα πρεπει να εχει ΜΕΤΡΟ συγκρισης....
Κανοντας μια βελτιωση στο δικο σου Αεροβολο η διαφορα που θα δεις ειναι αμεση,αλλα εαν ριχνει
διπλα σου κανα 95αρι σαν του Μπαρμπα ,Αποστολη ,τοτε καταλαβαινεις μεχρι που μπορει να φθασει
το 95αρι η το ΤΧ η το ProSport...
To ΣΚ ειναι μεγαλο σχολειο ,αλλα σε βαζει σε αναζητηση και περιπετιες Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Τhats all Folks......
Καταγράφηκε
thrass86
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1230



« Απάντηση #183 στις: Αύγουστος 21, 2014, 10:44:49 πμ »

Αν μου πείτε τι σχέση έχουν όλα τα προηγούμενα με το θέμα του τίτλου   Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών  τότε ίσως αγοράσω και εγώ ένα σχιστομάτικο σίχαμα η ένα σαβουροτουρκογυφτόφτυαρο .  Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε

Hammerli AR 20 FT 4,5 Nikko Targetmaster 10-50x 60 MD
Air Arms s510 sl 5,5 Konus M30 8.5-32x 52 MD
Bsa r-10 mkII SE 5,5 FSB MTC Taipan 6-24x 56 SCΒ
Βsa Scorpion SE 6,35 Nikko Targetmaster 6-24x 56 MD
http://www.youtube.com/watch?v=yXNfj5Zw8hU
http://www.youtube.com/watch?v=1yaj24Ttaak&feature=related
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #184 στις: Αύγουστος 21, 2014, 11:01:58 πμ »

Αν μου πείτε τι σχέση έχουν όλα τα προηγούμενα με το θέμα του τίτλου   Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών  τότε ίσως αγοράσω και εγώ ένα σχιστομάτικο σίχαμα η ένα σαβουροτουρκογυφτόφτυαρο .  Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός
+1000
Πρεπει να μεταφερφουν στο Βελτιωσεις αεροβολων ελατηριου ΜΑΛΛΟΝ..
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #185 στις: Αύγουστος 21, 2014, 12:10:49 μμ »

Αν μου πείτε τι σχέση έχουν όλα τα προηγούμενα με το θέμα του τίτλου   Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών  τότε ίσως αγοράσω και εγώ ένα σχιστομάτικο σίχαμα η ένα σαβουροτουρκογυφτόφτυαρο .  Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός
+1000
Πρεπει να μεταφερφουν στο Βελτιωσεις αεροβολων ελατηριου ΜΑΛΛΟΝ..

Θα το φτιαξει και αυτό ο Πιπ Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #186 στις: Αύγουστος 21, 2014, 03:42:28 μμ »

Αν μου πείτε τι σχέση έχουν όλα τα προηγούμενα με το θέμα του τίτλου   Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών  τότε ίσως αγοράσω και εγώ ένα σχιστομάτικο σίχαμα η ένα σαβουροτουρκογυφτόφτυαρο .  Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός

Και να σου πούμε δε θα καταλάβεις...
Εσύ λάδωνε τα κοντάκια  Σαρκασμός
(και για όσους δεν κατάλαβαν,τις τούρκικες καρυδιές από τα bsa  Φιλί)
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #187 στις: Αύγουστος 21, 2014, 03:45:41 μμ »

Αν μου πείτε τι σχέση έχουν όλα τα προηγούμενα με το θέμα του τίτλου   Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών  τότε ίσως αγοράσω και εγώ ένα σχιστομάτικο σίχαμα η ένα σαβουροτουρκογυφτόφτυαρο .  Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός

Και να σου πούμε δε θα καταλάβεις...
Εσύ λάδωνε τα κοντάκια  Σαρκασμός
(και για όσους δεν κατάλαβαν,τις τούρκικες καρυδιές από τα bsa  Φιλί)


Μα ειναι γνωστο,οτι ολες οι καρυδιες ειναι Τουρκικες Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
thrass86
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1230



« Απάντηση #188 στις: Αύγουστος 21, 2014, 08:22:55 μμ »

Αν μου πείτε τι σχέση έχουν όλα τα προηγούμενα με το θέμα του τίτλου   Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών  τότε ίσως αγοράσω και εγώ ένα σχιστομάτικο σίχαμα η ένα σαβουροτουρκογυφτόφτυαρο .  Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός

Και να σου πούμε δε θα καταλάβεις...
Εσύ λάδωνε τα κοντάκια  Σαρκασμός
(και για όσους δεν κατάλαβαν,τις τούρκικες καρυδιές από τα bsa  Φιλί)




Καλά καθάρισε το θέμα και άσε με εμένα να λαδώνω .  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Hammerli AR 20 FT 4,5 Nikko Targetmaster 10-50x 60 MD
Air Arms s510 sl 5,5 Konus M30 8.5-32x 52 MD
Bsa r-10 mkII SE 5,5 FSB MTC Taipan 6-24x 56 SCΒ
Βsa Scorpion SE 6,35 Nikko Targetmaster 6-24x 56 MD
http://www.youtube.com/watch?v=yXNfj5Zw8hU
http://www.youtube.com/watch?v=1yaj24Ttaak&feature=related
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #189 στις: Αύγουστος 23, 2014, 02:29:44 μμ »

Εβαλα και εγω ενα κιτ Κ100=Τιταν 7 οδηγο+τοπ χατ στο ΤΧ200 HC.

Το ελατηριο μπηκε ολοκληρο 30 σπειρες για να δω τι κανει.

Με το κιτ v-mach εβγαζε 13 ποδολιβρα.

Με το τιταν βγαζει 15 ποδολιβρα.Εχουμε και τα κατα της μετατροπης,το οπλο δεν βγαζει την ασφαλεια της σκανδαλης 7 στης 10.

Η οπλιση ειναι σαν του χατσαν 135 στα 35 ποδολιβρα,το ριξιμο ειναι καλο.

Δεν βλεπω τον λογο για 2 ποδολιβρα να σπαω τα αρ@@@δια μου Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα

Απο Δευτερα μια μια σπειρα θα παιρνει δρομο,100 σφαιρακια και στον χρονη.Αν κατσει εκατσε,,,,,, αν οχι το v-mach περιμενει Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Άνεση Άνεση Άνεση
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2014, 02:46:48 μμ από Christopher » Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Γιάννης Κιο.
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4305



« Απάντηση #190 στις: Αύγουστος 23, 2014, 03:37:25 μμ »

Εβαλα και εγω ενα κιτ Κ100=Τιταν 7 οδηγο+τοπ χατ στο ΤΧ200 HC.

Το ελατηριο μπηκε ολοκληρο 30 σπειρες για να δω τι κανει.

Με το κιτ v-mach εβγαζε 13 ποδολιβρα.

Με το τιταν βγαζει 15 ποδολιβρα.Εχουμε και τα κατα της μετατροπης,το οπλο δεν βγαζει την ασφαλεια της σκανδαλης 7 στης 10.

Η οπλιση ειναι σαν του χατσαν 135 στα 35 ποδολιβρα,το ριξιμο ειναι καλο.

Δεν βλεπω τον λογο για 2 ποδολιβρα να σπαω τα αρ@@@δια μου Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα

Απο Δευτερα μια μια σπειρα θα παιρνει δρομο,100 σφαιρακια και στον χρονη.Αν κατσει εκατσε,,,,,, αν οχι το v-mach περιμενει Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Άνεση Άνεση Άνεση
Κλείσιμο ματιού Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

HW 97K
AT 44 4.5 
Stoeger X20 , TSS Β10 , Crossman 1377
Slavia 631 Lux
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #191 στις: Αύγουστος 23, 2014, 04:37:16 μμ »

Εβαλα και εγω ενα κιτ Κ100=Τιταν 7 οδηγο+τοπ χατ στο ΤΧ200 HC.

Το ελατηριο μπηκε ολοκληρο 30 σπειρες για να δω τι κανει.

Με το κιτ v-mach εβγαζε 13 ποδολιβρα.

Με το τιταν βγαζει 15 ποδολιβρα.Εχουμε και τα κατα της μετατροπης,το οπλο δεν βγαζει την ασφαλεια της σκανδαλης 7 στης 10.

Η οπλιση ειναι σαν του χατσαν 135 στα 35 ποδολιβρα,το ριξιμο ειναι καλο.

Δεν βλεπω τον λογο για 2 ποδολιβρα να σπαω τα αρ@@@δια μου Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα

Απο Δευτερα μια μια σπειρα θα παιρνει δρομο,100 σφαιρακια και στον χρονη.Αν κατσει εκατσε,,,,,, αν οχι το v-mach περιμενει Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Άνεση Άνεση Άνεση

Η τσιμούχα στο φρενάρει,βάλε μια μαμά πριν κάνεις οτιδήποτε  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #192 στις: Αύγουστος 23, 2014, 05:06:40 μμ »

Πιπ εχω ριξει 2000 περιπου,στον μοχλο οπλισης δεν βλεπω να φρεναρει η τσιμουχα.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #193 στις: Αύγουστος 23, 2014, 09:55:58 μμ »

Δε θα το δεις στο μοχλό,βγάλε το ελατήριο και σύρε το πιστόνι με το χέρι.
Κανονικά αν φυσήξεις δυνατά μέσα στην κάνη πρέπει να οπισθοχωρεί (με το ελατήριο να λείπει εννοείται).
Αν οπλίζει σαν 135 που είπες έπρεπε να είσαι πάνω από 20 πδλβρα.
Έχεις μια τσιμούχα μαμά;
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #194 στις: Αύγουστος 23, 2014, 09:59:52 μμ »

Πιπ εχω ριξει 2000 περιπου,στον μοχλο οπλισης δεν βλεπω να φρεναρει η τσιμουχα.

Σε ένα 88άρι έχω ecopure,ήταν "τσουπωτή" και δεν την κατέβασα,
είπα θα κάτσει μόνη της,5-6 χιλιάδες βολές τώρα και δεν έκατσε,
ότι ελατήριο και να βάλω πάει μέχρι 16 πδλβρα και πολύ σκληρή όπλιση,
όσα βγάζει με τη μαμά και -7 πόντους ελατήριο + 3 σπείρες πατημένες
που οπλίζει με τη σκέψη  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον

Σελίδες: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 25   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: