Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάιος 16, 2024, 05:32:38 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Μοιραστείτε τα γκρουπάκια σας!!!
Σελίδες: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 48   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Μοιραστείτε τα γκρουπάκια σας!!!
Αποστολέας Μήνυμα
aira
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 398


« Απάντηση #435 στις: Οκτώβριος 15, 2023, 09:35:30 μμ »

Σαν τον πρόεδρο του Εδεσσαϊκού ένα πράμα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26593



« Απάντηση #436 στις: Οκτώβριος 15, 2023, 09:41:42 μμ »

Έεεετσι...  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar 60SR .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
aira
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 398


« Απάντηση #437 στις: Οκτώβριος 17, 2023, 07:59:05 μμ »

Plinking  απόψε μ' ένα από τα αγαπημένα μου αεροβόλα  Diana 52 σε .22 ταχύτητες περί τα 830 ft/sec και περίπου 22,5 ft/lbs. Έστω υπόψιν ότι το όπλο "φοράει". V Mach kit FAC  .
Και μερικά από τα γκρουπακια σε χαρτί αν και περισσότερο έριξα σε σπινερακια και ότι άλλο έβλεπα  Σαρκασμός Σαρκασμός







Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26593



« Απάντηση #438 στις: Οκτώβριος 17, 2023, 08:15:44 μμ »

Όπλο και σκοπευτής... εξαιρετικά...  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar 60SR .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
aira
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 398


« Απάντηση #439 στις: Οκτώβριος 17, 2023, 08:20:46 μμ »

Το όπλο μια χαρά εξαιρετικό είναι όντως Μάνο ,  ο σκοπευτής είναι που χρειάζεται fine tuning  Σαρκασμός Σαρκασμός
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 17, 2023, 08:26:31 μμ από gatos » Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26593



« Απάντηση #440 στις: Οκτώβριος 17, 2023, 08:26:55 μμ »

Εγώ άλλα βλέπω...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar 60SR .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Thanos.L
Αρχικαψοπόστης v2.1
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3244


αντι-Μιδας...


« Απάντηση #441 στις: Οκτώβριος 17, 2023, 10:17:28 μμ »

Εγω τον Τασο τον χαιρομαι και τον ζηλευω που εχει δικο του χωρο (ενταξει περιορισμενο λιγο,αλλα απο το ολοτελα...μια χαρα ειναι) ,απαλλαγμενο  απο αγχη του τυπου που να παω,πως θα παω,ποσο χρονο θα μου παρει,θα με αφησουν,ποσο θα κοστισει...κτλ,κτλ, ανεπηρεαστο απο κακες καιρικες συνθηκες και κακα συναπαντηματα... και μπορει και κανει τις βολες του και ξελαμπικαρει.  Οπως επισης ζηλευω και το περιεχομενο του οπλοβαστου του που του ευχομαι να συνεχισει να αυξανεται κατα πως το επιθυμει και ονειρευεται  Άνεση Κλείσιμο ματιού .
Με θλιβει μονο το γεγονος οτι αποφοιτησε κι αυτος απο την ιδια σχολη φωτογραφιας με τον γατο (με καλυτερο βαθμο μαλιστα...  Στριφογύρισμα ματιών  Σαρκασμός )  και δυστυχως βλεπουμε παντα την ιδια γωνια του τραπεζιου πινγκ-πονγκ,τον οπλαβαστο κουτσουρεμενο και φυσικα την εκαστοτε κουκλαρα απο το χαρεμι του επανω στην βαση να κοιταει μια προς την δυση και μια στην ανατολη (καλα μπορει να ειναι βορρας-νοτος,δεν ξερω,λεω στην τυχη...) ά! και τα γκρουπακια εννοειται   Αναποφασιστικότητα Στριφογύρισμα ματιών
Ουτε της πολεοδομιας ειμαι,ουτε εφοριακος να θελω να δω τις διαστασεις του υπογειου,ουτε κουτσομπολης για να με ενδιαφερει το περιεχομενο του ,αλλα οφειλω να ομολογησω οτι μου εχει εξαψει την περιεργεια και αναρωτιεμαι πως ειναι το σημειο που καταληγουν οι βολιδες.
Τασο αν υπαρχει διαθεση-θεληση και χρονος,την επομενη φορα θελω φωτο απο το τι χρησιμοποιεις για backstop  των βολιδων σου. Σακους με αμμο? περιοδικα,μεταλλο,απλα το ντουβαρι?  Αν το εχεις δειξει η' αναφερει στο παρελθον,γραψε ακυρο. Ευχαριστω  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

''Precharged sarcastic''
εργενομπατιροαφραγκος,θεωριτικοσχετικοασχετος,σαρκαστικοπαρλαπιποαστοχος!
''τιποτα καλα δεν θα παει...''
τα οπλα τα εφαγε η μαρμαγκα...
Jcrdeeper
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 258



« Απάντηση #442 στις: Οκτώβριος 17, 2023, 11:11:49 μμ »

Εξαιρετικός ο Μάνος μπράβο,σε λίγο θα πας να βαρεσεις στα 25 μέτρα και δεν θα μπορείς από πενήντα και πάνω .... Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε
Jcrdeeper
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 258



« Απάντηση #443 στις: Οκτώβριος 17, 2023, 11:16:13 μμ »

Τάσο είμαστε και οι δύο σκοπευτές του υπογείου...χαχαχα
 εσύ είσαι κλάσεις ανώτερος όμως, ωραία γκρουπ μπράβο
Καταγράφηκε
aira
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 398


« Απάντηση #444 στις: Οκτώβριος 17, 2023, 11:19:53 μμ »

Θάνο μάλλον έχεις δίκιο, δεν νομίζω να έχω βγάλει φωτογραφία  ( όχι πως είμαι κανένας σπουδαίος φωτογράφος) το back stop  που χρησιμοποιώ, . Το τραπέζι του πινγκ πονγκ το δανείζομαι από τη θυγατέρα  Σαρκασμός Σαρκασμός και δεν είναι εκεί όπου στηρίζομαι για τις βολές
Αυτή είναι η θέση βολών μου και η αυτοσχέδια βάση στήριξης μου μιας και ο σάκος στήριξης δεν βολεύει λόγω υψομετρικής διαφοράς πάγκου - στόχου




Το back stop είναι αυτό:

Μια κούτα παραγεμισμένη με παλιά ρούχα και καλά κλεισμένη με αυτοκόλλητη ταινία. Έτσι δεν έχω τον φόβο εποστρακισμου των βολίδων, ούτε τον ενοχλητικό οξύ θόρυβο βολίδας σε μέταλλο, και πίστεψε με μπορεί να κρατήσει βολές από πολύ δυνατά όπλα. Να ευχαριστήσω εδώ τον φίλο Νίκο ( ΚΟΝΙ) μιας και σ' αυτόν ανήκει η ευρεσιτεχνία του back stop .
Τέλος μια άποψη από την θέση βολής μου προς τον στόχο σε απόσταση περίπου 16 μέτρων
Καταγράφηκε
aira
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 398


« Απάντηση #445 στις: Οκτώβριος 17, 2023, 11:24:32 μμ »

Τάσο είμαστε και οι δύο σκοπευτές του υπογείου...χαχαχα
 εσύ είσαι κλάσεις ανώτερος όμως, ωραία γκρουπ μπράβο

Μάλλον μας αρέσουν τα σκιερά μέρη συνονόματε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καθόλου ανώτερος δεν είμαι απλά προσπαθώ να ρίχνω συχνά. Όσο ρίχνω τόσο μαθαίνω και στο τέλος καταλήγω στο συμπέρασμα ότι δεν ξέρω τίποτα  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Jcrdeeper
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 258



« Απάντηση #446 στις: Οκτώβριος 17, 2023, 11:40:05 μμ »

Έριξα και εγώ λίγο το Σάββατο στα κλεφτά...στο υπόγειο πάλι ξεκίνησα με spitzkugel τρεις πεντάδες


Συνέχισα με diana exact στα 15,89gr άλλες δύο πεντάδες


Και τελείωσα με μια πεντάδα ft 5.53


Καταγράφηκε
Jcrdeeper
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 258



« Απάντηση #447 στις: Οκτώβριος 17, 2023, 11:49:23 μμ »

Τάσο είμαστε και οι δύο σκοπευτές του υπογείου...χαχαχα
 εσύ είσαι κλάσεις ανώτερος όμως, ωραία γκρουπ μπράβο

Μάλλον μας αρέσουν τα σκιερά μέρη συνονόματε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καθόλου ανώτερος δεν είμαι απλά προσπαθώ να ρίχνω συχνά. Όσο ρίχνω τόσο μαθαίνω και στο τέλος καταλήγω στο συμπέρασμα ότι δεν ξέρω τίποτα  Κλείσιμο ματιού
Καλά τώρα που είδα και την υπογειαρα σου είμαι σίγουρος για αυτό που έγραψα πριν...μάλλον πρέπει να ξανασκεφτώ τις βολές στο υπόγειο χαχαχα
Καταγράφηκε
aira
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 398


« Απάντηση #448 στις: Οκτώβριος 17, 2023, 11:52:16 μμ »

Μια χαρά είναι τα γκρουπακια σου. Γνώμη μου είναι όταν αλλάζεις βολίδες ρίχνε καμιά δεκαριά βολές πριν για να μολυβδωση η κάννη και μετά ξεκίνα τα γκρουπακια
Καταγράφηκε
Jcrdeeper
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 258



« Απάντηση #449 στις: Οκτώβριος 18, 2023, 12:09:40 πμ »

Θα το δοκιμάσω,ήθελα να δω περισσότερο τις εναλλαγές στις βολές στον  στόχο ανάλογα τις βολίδες καθώς δεν πείραξα καμία ρύθμιση στην διόπτρα,αλλά μάλλον χρειάζεται μεγαλύτερη απόσταση  για να δω την διαφορά στο σημείο πρόσκρουσης
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 48   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: