Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάιος 02, 2024, 05:58:04 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Α.Ο.Φ.Α.
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 9   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Α.Ο.Φ.Α.
Αποστολέας Μήνυμα
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 04, 2013, 09:50:28 μμ »

Προσωπικα ειμαι στον ΑΟΦΑ 3 χρονια,δεν κανω κριτικη κανω υπομονη και περιμενω.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
banman
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 252



« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 04, 2013, 09:51:41 μμ »

Ποιο άθλημα είναι παράνομο; Η ΣΚΟΕ δεν είναι αναγνωρισμένη ομοσπονδία;
Ο ΑΟΦΑ είναι μέλος του ΣΚΟΕ; Δεν τον είδα στα μέλη στου ΣΚΟΕ. Απορία
Γενικώς, αν και δεν έχω ασχοληθεί, υποθέτω ότι ακόμα και η μεταφορά αεροβόλων από πόλη σε πόλη για την συμμετοχή σε αγώνα της ομοσπονδίας, πρέπει να είναι λίγο μπέρδεμα. Άλλο μπάλα του μπάσκετ και άλλο όπλο.
Ο  ΑΟΦΑ ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ ΣΚΟΕ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΕΡΟΒΟΛΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΩΝ ΟΠΤΙΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΟΡΙ ΣΟΥ Κλείσιμο ματιού
Επειδή μίλησες για νομιμοποίηση του αθλήματος ρώτησα. (edit: όχι εσύ, ο Χριστόφορος αναφέρθηκε για νομιμοποίηση του αθλήματος και μπερδεύτηκα από την παράθεσή σου  Ντροπή )
Συγχώρεσε την άγνοιά μου αλλά δεν έχω διαβάσει το καταστατικό της ΣΚΟΕ. Αν αναφέρει ρητά ότι απαγορεύονται διόπτρες στα αθλήματά της, τότε υπάρχει πρόβλημα. Και προφανώς δεν περιμένουν εμένα για να κάνουν τροποποίηση του καταστατικού αλλά μάλλον σκαλώνουν στην Ελληνική νομοθεσία.
Αν υπάρχει πάντως ένα κανάλι νομιμοποίησης της διόπτρας για χρήση σε αθλητικό γεγονός, αυτό θα περνάει από την ομοσπονδία. Νομίζω.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2013, 09:57:02 μμ από banman » Καταγράφηκε

Crosman 1377
Cometa Galaxy 220 .177
BAM 26
MANTHOS
sal4680461
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 59

"COW KILLER"


« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 04, 2013, 10:14:15 μμ »

Για μια ακομη φορα,δεν εχω καταλαβει για ποια κριτικη μιλας.

Γραφε με μικρα γραμματα.
υποτιμας την νοημοσυνη σου   Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2013, 10:18:38 μμ από Christopher » Καταγράφηκε
MANTHOS
sal4680461
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 59

"COW KILLER"


« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 04, 2013, 10:18:11 μμ »

Ποιο άθλημα είναι παράνομο; Η ΣΚΟΕ δεν είναι αναγνωρισμένη ομοσπονδία;
Ο ΑΟΦΑ είναι μέλος του ΣΚΟΕ; Δεν τον είδα στα μέλη στου ΣΚΟΕ. Απορία
Γενικώς, αν και δεν έχω ασχοληθεί, υποθέτω ότι ακόμα και η μεταφορά αεροβόλων από πόλη σε πόλη για την συμμετοχή σε αγώνα της ομοσπονδίας, πρέπει να είναι λίγο μπέρδεμα. Άλλο μπάλα του μπάσκετ και άλλο όπλο.
Ο  ΑΟΦΑ ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ ΣΚΟΕ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΕΡΟΒΟΛΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΩΝ ΟΠΤΙΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΟΡΙ ΣΟΥ Κλείσιμο ματιού
Επειδή μίλησες για νομιμοποίηση του αθλήματος ρώτησα. (edit: όχι εσύ, ο Χριστόφορος αναφέρθηκε για νομιμοποίηση του αθλήματος και μπερδεύτηκα από την παράθεσή σου  Ντροπή )
Συγχώρεσε την άγνοιά μου αλλά δεν έχω διαβάσει το καταστατικό της ΣΚΟΕ. Αν αναφέρει ρητά ότι απαγορεύονται διόπτρες στα αθλήματά της, τότε υπάρχει πρόβλημα. Και προφανώς δεν περιμένουν εμένα για να κάνουν τροποποίηση του καταστατικού αλλά μάλλον σκαλώνουν στην Ελληνική νομοθεσία.
Αν υπάρχει πάντως ένα κανάλι νομιμοποίησης της διόπτρας για χρήση σε αθλητικό γεγονός, αυτό θα περνάει από την ομοσπονδία. Νομίζω.
φιλε μου εδω θα σου απαντηθουν οι ερωτησεις με σαφηνεια  απο ανθρωπους που τρεχουν επ αυτου για μια τετραετια και πανω ,καλη η θεωρια αλλα...............
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 04, 2013, 10:46:33 μμ »

πολυ ωραια αυτα που λετε και εχετε δικιο απο την μερια σας προτασεις ομως?ΑπορίαΑπορίαΑπορία??

Mάνθο έχουμε προτάσεις,και μάλιστα συγκεκριμένες.
Δουλεύουμε χαμηλόφωνα όμως.
Η βασική μας πρόταση είναι ότι πρώτα απ' όλα θα πρέπει το άθλημα να γίνει μαζικό.
Μαζικό θα πεί ότι δεν περισσεύει κανένας,όλοι μας χρειαζόμαστε.
Η προώθηση του αεροβολισμού Μάνθο ξέρεις και καταλαβαίνεις πάρα πολύ καλά πως δεν μπορεί
να γίνει πίσω από κλειστές πόρτες,μεταξύ λίγων και γνωστών.
Μαζικό Μάνθο επίσης σημαίνει ότι πρέπει να φαινόμαστε,όχι να κρυβόμαστε,να δείχνουμε ότι αυτό που κάνουνε
δεν το θεωρούμε και δε θα έπρεπε να είναι παράνομο.
Με την τοξοβολία τι έγινε;;;Κάνανε δικιά τους Ομοσπονδία με 20 συλλόγους δηλ. 400 άτομα min.
Έπρεπε λοιπόν αν επιλέγαμε αυτόν τον δρόμο ήδη να υπάρχουν οι σύλλογοι,τι εξυπηρετεί ένας σύλλογος
με 60 μέλη;;;Τρείς των 20 θέλεις...
Έπρεπε επίσης να υπάρχει μέριμνα ώστε να καταλάβουν όλοι ότι μόνο να κερδίσουν έχουν
αν φτιάξουν έναν σύλλογο των 600€.Αυτό το νόημα έχουν οι συναντήσεις ανά την επικράτεια Μάνθο,
ο άλλος αν δε σε γνωρίσει δεν πρόκειται να σε εμπιστευθεί.Πόσο μάλλον όταν βιώνει καταστάσεις άλλων εποχών με απειλές,ύβρεις,μνησικακία,ειρωνεία....αυτά μας φάγανε,τα ιδρυτικά στελέχη,αυτοί που θα σώσουν τον αεροβολισμό κρυβόμενοι... Λύπη
Κατάλαβες γιατί είχε τόση σημασία η συγκέντρωση στη Λάρισα όπου φτύσαμε αίμα για να μη λείψει κανένας;
Κατάλαβες πόσο ΛΑΘΟΣ είχαν αυτοί που σαμποτάρησαν την εκδήλωση με κάθε τρόπο,
ακόμα και μετά τη λήξη της....ΓΙΑΤΙ;;;;ΓΙΑΤΙ;;;;;ΓΙΑΤΙ;;;;;ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ;;;;;;;;;;
Σε βλέπω πολύ εύκολα επικριτικό προς εμάς,
αφού λοιπόν έχεις το θάρρος της γνώμης σου πάρε σαφή θέση,
με καθαρά λόγια να πεις αν διαφωνείς σε κάτι από ότι έγραψα
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
MANTHOS
sal4680461
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 59

"COW KILLER"


« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 04, 2013, 11:05:35 μμ »

η μαγια υπηρχε ηδη εγω μπηκα συμπληρωμα και μετα ηρθες εσυ και μετα καποιος αλλος με φρεσκες ιδεες   θα μπορουσατε να τις προσθεσετε στην υπαρχουσα μαγια αλλα παντα θελουμε το δικο μας ονομα στην μπρουτζινη ταμπελα και ειδικα πολλοι απο αυτους που κανουν κριτικη εδω ειχαν αμεση προσβαση να καταθεσουν τισ αποψεις τους


ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΟΥ ΜΥΝΗΜΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ  ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΝΟΥΘΕΤΩ ΑΝΤΡΕΣ 40 ΧΡΟΝΩΝ ΟΛΟΙ ΚΡΙΝΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΑΣ


                              MANTHOS FROM NIKEA ROGER OUT
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 04, 2013, 11:23:59 μμ »

Μια και είναι το τελευταίο σου μήνυμα το παραπάνω δε θα μου απαντήσεις
όπως δεν απάντησες άλλωστε και στο προηγούμενο αλλά εγώ θα το γράψω :
Οι ανοιχτοί αγώνες Μάνθο πιστεύεις ότι βοηθάνε στο σκοπό;;;;;
Το να έχει δηλαδή κάποιος τη δυνατότητα να πάρει μια γεύση είναι καλό ή αμάρτημα;;;
Μάνθο φρομ Νίκαια χαβ α νάις τρίπ μάι φρέντ...
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 04, 2013, 11:30:23 μμ »

Αυριο ο Μανθος εδω θα ειναι.

Αμα θελετε βαζουμε στοιχημα. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2013, 08:44:45 πμ από Christopher » Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 04, 2013, 11:54:31 μμ »

Αυριο ο Μανθος εδω θα ειναι.

Αμα θελετε βαζουμε στοιχημα. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός



Πολύ βάζεις ......  και θα συμετέχει κι όλας ......
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2013, 08:45:02 πμ από Christopher » Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 05, 2013, 05:16:37 μμ »

Μαγκες τα 50 ευρω.

Επρεπε να βαλω παραπανω Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 06, 2013, 05:26:06 πμ »

πολυ ωραια αυτα που λετε και εχετε δικιο απο την μερια σας προτασεις ομως?ΑπορίαΑπορίαΑπορία??


Μη μιλάς - μη γελάς
κινδυνεύει η Ελλάς....

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=v7qISrHDdjY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=v7qISrHDdjY</a>

Ja vol Herr kommandant  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός  Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί


Υ.Γ.   Σσσσσσσσσσσςςςς  Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 06, 2013, 02:35:09 μμ »

Αντιγράφω από εδώ :
http://www.aofa.gr/files/AOFA_AAC_1.pdf

Άρθρο 10: Διαγραφή των μελών
Κάθε μέλος το οποίο ανατίθεται στους σκοπούς του Σωματείου, παραβαίνει τις διατάξεις της νομοθεσίας περί
αθλητικών σωματείων και του παρόντος καταστατικού και παρεμβάλλει προσκόμματα στην εκτέλεση των
αποφάσεων των οργάνων του Σωματείου ή η διαγωγή του είναι ασυμβίβαστη με την ιδιότητα μέλους του
σωματείου ή καθυστερεί αδικαιολόγητα επί ένα χρόνο την εκπλήρωση των οικονομικών του υποχρεώσεων
διαγράφεται με απόφαση της Γενικής Συνέλευσης, η οποία αποφαίνεται οριστικά. Η απόφαση διαγραφής
λαμβάνεται κατόπιν προηγούμενης σχετικής προς το μέλος σύστασης.


Φίλος,που πλήρωσε τον Μάϊο του 2012 (έχει την απόδειξη) λογικά ήταν καλυμένος για το 2012.
Αν δεχτούμε τα παραπάνω,εφ' όσον το 2013 ΔΕΝ έχει παρέλθει (είμαστε 4 μήνες από την υποχρέωση συνδρομής)
πρέπει να είναι ακόμα μέλος του συλλόγου.
Αμ' δε.... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Ο φίλος Agior απώλεσε την ιδιότητα του μέλους ΑΟΦΑ...
Εννοείται πως δεν ενημερώνεται για τις δραστηριότητες του συλλόγου με mail όπως όλοι μας...
Και ρωτάω,τι είναι πιθανόν να συμβαίνει;;;;

1)Ανθρώπινο λάθος;;;
2)Ανθρώπινο "λάθος";;;;
3)Χάκερ;;;;
Αν συμβαίνει το 3) πολύ επιλεκτικός είναι αυτός ο χάκερ... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Λάβετε υπ' όψιν ότι ουδέποτε έλαβε σύσταση  Κλείσιμο ματιού

ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΥΤΟΑΝΑΙΡΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΤΑΤΕ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟΙ

Έτσι φίλε Μάνθο για να καταλαβαίνουμε πραγματικά
ποιοί αυτοαναιρούνται και καταντάνε τραγελαφικοί.... Κλείσιμο ματιού

Βεβαίως εκεί θα ρωτήσεις (αν ρωτήσεις) με το σεις και με το σας και χωρίς κεφαλαία και κόκκινα...
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
MANTHOS
sal4680461
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 59

"COW KILLER"


« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 06, 2013, 10:35:23 μμ »

εχετε καταντησει κατ εξακολουθηση λασπολογοι και γραφικοι η συνδρομη δεν ειναι για 360 ημερες ειναι φιλε μου συνδρομη για την τρεχουσα χρονια αν εγγραφεις σε ενα συλλογο τον οκτωμβριο του 2012 και πληρωσεις ετησια συνδρομη με την ανανεωση του 2013 θα ξαναπληρωσεις ετησια συνδρομη
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 06, 2013, 10:53:35 μμ »

εχετε καταντησει κατ εξακολουθηση λασπολογοι και γραφικοι η συνδρομη δεν ειναι για 360 ημερες ειναι φιλε μου συνδρομη για την τρεχουσα χρονια αν εγγραφεις σε ενα συλλογο τον οκτωμβριο του 2012 και πληρωσεις ετησια συνδρομη με την ανανεωση του 2013 θα ξαναπληρωσεις ετησια συνδρομη

Για μάζεψε το στόμα σου λιγάκι... Θυμός
Ο Βασίλης και ο Γιώργος είχαν ΠΛΗΡΩΣΕΙ το 2012,
σύμφωνα με το καταστατικό έπρεπε να διαγραφούν ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 2013 αφού τους γινόταν σύσταση
(Ο κανονισμός λέει "...ή καθυστερεί αδικαιολόγητα επί ένα χρόνο την εκπλήρωση των οικονομικών του υποχρεώσεων διαγράφεται με απόφαση της Γενικής Συνέλευσης, η οποία αποφαίνεται οριστικά.
Η απόφαση διαγραφής λαμβάνεται κατόπιν προηγούμενης σχετικής προς το μέλος σύστασης...")
Εντάξει Μάνθο;;;;;
Με απόφαση της γενικής συνέλευσης...
Τον χαρακτηρισμό "λασπολόγοι" στον επιστρέφω αυτούσιο.
Όσο για το γραφικός....
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
MANTHOS
sal4680461
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 59

"COW KILLER"


« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 06, 2013, 11:02:35 μμ »

εχετε καταντησει κατ εξακολουθηση λασπολογοι και γραφικοι η συνδρομη δεν ειναι για 360 ημερες ειναι φιλε μου συνδρομη για την τρεχουσα χρονια αν εγγραφεις σε ενα συλλογο τον οκτωμβριο του 2012 και πληρωσεις ετησια συνδρομη με την ανανεωση του 2013 θα ξαναπληρωσεις ετησια συνδρομη

Για μάζεψε το στόμα σου λιγάκι... Θυμός
Ο Βασίλης και ο Γιώργος είχαν ΠΛΗΡΩΣΕΙ το 2012,
σύμφωνα με το καταστατικό έπρεπε να διαγραφούν ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 2013 αφού τους γινόταν σύσταση
(Ο κανονισμός λέει "...ή καθυστερεί αδικαιολόγητα επί ένα χρόνο την εκπλήρωση των οικονομικών του υποχρεώσεων διαγράφεται με απόφαση της Γενικής Συνέλευσης, η οποία αποφαίνεται οριστικά.
Η απόφαση διαγραφής λαμβάνεται κατόπιν προηγούμενης σχετικής προς το μέλος σύστασης...")
Εντάξει Μάνθο;;;;;
Με απόφαση της γενικής συνέλευσης...
Τον χαρακτηρισμό "λασπολόγοι" στον επιστρέφω αυτούσιο.
Όσο για το γραφικός....

ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΑΦΟΥ ΠΑΡΑΒΙΑΖΕ ΤΟΥς ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΣΤΟ ΜΕΛΟΣ MANTHOS ΕΠΙΒΛΗΘΗΚΕ 7ΗΜΕΡΟΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ.
ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΕΛΟΣ...

Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 9   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: