Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 28, 2024, 07:36:15 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Καλησπερα σε ολους.
Σελίδες: 1 [2] 3   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Καλησπερα σε ολους.
Αποστολέας Μήνυμα
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 15, 2017, 10:09:38 μμ »

Κανόνισε....θα μιλήσω με Μιχάλη να έρθω Αιδηψό σάββατο ή κυριακή να πιούμε καφέ.
Καταγράφηκε
megas.kostas
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 21



« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 15, 2017, 10:27:04 μμ »

Ενδειαφερομαι να παρω ενα μικρο και οικονομικο αεροβολο για εξασκηση σε χαρτι 10 μετρα.
Μεχρι στιγμης ειμαι αναμεσα σε bam 15 και σε tss lb600.
Γλυκοκοιταζω βεβαια ομως κιολας stoeger x5 αλλα και WEIHRAUCH HW 25 αλλα και 30S ισως για μελλοντικα. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Ακουω προτασεις...
Καταγράφηκε

BAM B19X WON .177  ''The initiator''
megas.kostas
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 21



« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 15, 2017, 10:29:28 μμ »

Κανόνισε....θα μιλήσω με Μιχάλη να έρθω Αιδηψό σάββατο ή κυριακή να πιούμε καφέ.

Αιδηψο μενω οποτε περνα με το φερρυ και ερχομαι να σε παρω.Κανονισε με τον Μιχαλη η΄ στειλε μου ο,τι θες.
Καταγράφηκε

BAM B19X WON .177  ''The initiator''
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 15, 2017, 11:15:46 μμ »

Να πείς στο Μιχάλη να σου δώσει το baikal
Πάντως για αυτή ΑΚΡΙΒΩΣ τη δουλειά υπάρχουν τα ολυμπιακά δεκάμετρα... Κλείσιμο ματιού
Λογικά την Κυριακή εάν είναι καλός ο καιρός θα έρθω γιά καφέ.
Καταγράφηκε
Karizma
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1441


Weihrauch Fun-boy


« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 15, 2017, 11:24:28 μμ »

Ενδειαφερομαι να παρω ενα μικρο και οικονομικο αεροβολο για εξασκηση σε χαρτι 10 μετρα.
Μεχρι στιγμης ειμαι αναμεσα σε bam 15 και σε tss lb600.
Γλυκοκοιταζω βεβαια ομως κιολας stoeger x5 αλλα και WEIHRAUCH HW 25 αλλα και 30S ισως για μελλοντικα. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Ακουω προτασεις...


Καλησπερα και καλως μας ηρθες φιλε μου!

Επειδη σε βλεπω μεθοδικο και εχεις χαραξει εναν υποτυπωδη μπουσουλα για την σκοπευτικη αεροβολικη σου πορεια,ξεκινωντας απο την αποσταση των 10 μετρων(ορθως κατα την γνωμη μου),
θα σου συνιστουσα να προχωρουσες στην αγορα του HW30s σε διαμετρημα 4,5mm!

Παρολο το μικρο του μεγεθος,ειναι μεγαλο σχολειο για την αποσταση των 10 μετρων και για να μαθεις τις βασικες αρχες σκοπευσης! Με την "εξωφρενικη" τιμη των 200 ευρω θα εχεις ενα γερμανικο οπλο,
με μια ποιοτικη κανη,καλες εφαρμογες,ισως την καλυτερη σκανδαλη σε οπλο ελατηριου και πολυ ανωτερη σε ποιοτητα απο τον ανταγωνισμο και ενα χαμηλο βαρος που θα σε βοηθησει να εξασκηθεις και στις βολες εκ του ορθιου!

Πανω απο ολα ομως,θα σου συνιστουσα ενα πραγμα...ΔΙΑΒΑΣΜΑ,ΔΙΑΒΑΣΜΑ,ΔΙΑΒΑΣΜΑ σε πολλα απο τα θεματα που υπαρχουν γραμμενα εδω μεσα,για να σε βοηθησουν να αποκτησεις μια σωστη αεροβολικη παιδεια! Χαμόγελο

Καλα ποσταρισματα! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Anschütz LG 380 Match
AA TX200 MK3 4,5mm
Weihrauch HW35E 4,5mm
Weihrauch HW97KT 4,5mm
Weihrauch HW97K Laminate 5,5mm
Mousafiris
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1254



« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 15, 2017, 11:28:45 μμ »

Το οικονομικο σου ταβανι πιο ειναι φιλε μου?

Η κορυφη ειναι το 30s οπως λεει και ο Karizma αλλα δεν ξερω  αν σε παιρνει οικονομικα.

Εχω το baikal-61 στα 3,87 ολοζωντανα ποδολιβρα. Φθηνο φθηνο δεν το λες στα 130-140 € ,με τπτ φθηνιαρικο.Αρκετα δυστροπο σε κανη το δικο μου αλλα με καποια μαζεματα χαρας και ''συλλογης εμπειριων'' στα 10μετρα  με τα νεα ανοικτα κανει   Φιλί Φιλί Φιλί
και εννιοτε το παιρνω και στο Σχιστο για πιο μακρινες βολες.

Πριν λιγες μερες πηρα το Βam 12-6 (ακα Stoeger x5).Παλι με απλα πραγματακια το οπλο εχει αριστο λειτουργικο κυκλο.Πιο δυνατο απο το baikal αστρωτο ηταν στα 6,3 ποδολιβρα και με μια 3-9χ40 προχθες στο βουνο εκανα ανετα plinking απο 20 εως και οριακα 90 μετρα (ναι φτανει το ατιμο)   Άνεση με 5 dot πανω..Απολαυστικοτατο εριξα κουτι σερι χωρις να το καταλαβω...Μονο μελανο σημειο η σκανδαλη του  για την οποια υπαρχουν σκεψεις και τροποι περαιτερω βελτιωσης.. Κλείσιμο ματιού

Το 25 αρι το WH εχει την ιδια σκανδαλη με το Βαμ 12  Αναποφασιστικότητα και δεν θα στο προτεινα σε αυτα τα λεφτα .Βαλε κατι παραπανω και παρε το 30s.

Για το Lb 600 εχω διαβασει καλα σχολια στο airgunshooting.co.uk απο review που εγραψαν αλλα δεν το εχω δει απο κοντα.(Εκει το πληρωνουν 150 λιρες )
Οριστε και το link αν σε βοηθησει http://www.airgunshooting.co.uk/gun-test-smk-victory-lb600-1-4743798

Το 15αρι το Bam ειναι μια απο τα ιδια με το 12  πιο αδυναμο ,μονο που ειναι και 10 ποντους κοντυτερο και ειναι καθαρα παιδικο-εφηβικο αεροβολο.Θα σε βολευει?

Οτι θες εδω ειμαστε  Κλείσιμο ματιού


« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2017, 11:43:59 μμ από Mousafiris » Καταγράφηκε

Bam 19 .22
Baikal IΖΗ-61 .177
Crosman 22ΧΧ .22
Hatsan AT-44 Long .22
Gamo Coyote .177
Diana 48 .22
HW 97KT .22
gatos
WFKS®
Αρχικαψοπόστης® Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 15, 2017, 11:45:55 μμ »

Κώστα, επειδή σε 1 χρόνο, δεν θα ρίχνεις στα 10μ και στο υπογράφω... πάρε ένα όπλο που να μην είναι ''παιδικό''...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
gatos
WFKS®
Αρχικαψοπόστης® Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 15, 2017, 11:59:24 μμ »

Όταν ξεκίνησα με τα αεροβόλα, στα γεράματα εννοώ, είχα ένα 30άρι και έριχνα στα 10μ. μέσα στο σπίτι... μέχρι που έριξα μια φορά έξω, στο Σχιστό συγκεριμένα... Από τότε έχω να ρίξω μέσα στο σπίτι...  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Mousafiris
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1254



« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 12:25:05 πμ »

Εγω θα πω παντως στο φιλο να κανει λιγο ακομα υπομονη.Αεροβολο εχει .Ποιος ξερει? μπορει να εχουμε καμια παρουσιαση απο κανα μικρο αεροβολακι

Και να κανω ενα μικρο edit στον εαυτο μου .Κορυφη το 30s αλλα με αυτα που ειδαν τα ματια μου απο ενα Slavia 631 στα 12 μετρα με ανοικτα  χωρις σακο και με οτιδηποτε σφαιρακι και να του εβαζες μεσα εμεινα στηλη αλατος και κοιταγα σαν τον χαζο το χαρτι μη πιστευοντας το τι κοιταγα.

Απιστευτες κανες φοβερα 6 λιβρα .Τυχεροι οσοι τα εχουν και ακομα τυχεροτεροι οσοι καταφερουν και αποκτησουν καποιο  Κλείσιμο ματιού

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2017, 12:33:29 πμ από Mousafiris » Καταγράφηκε

Bam 19 .22
Baikal IΖΗ-61 .177
Crosman 22ΧΧ .22
Hatsan AT-44 Long .22
Gamo Coyote .177
Diana 48 .22
HW 97KT .22
megas.kostas
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 21



« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 09:07:20 πμ »

Ενδειαφερομαι να παρω ενα μικρο και οικονομικο αεροβολο για εξασκηση σε χαρτι 10 μετρα.
Μεχρι στιγμης ειμαι αναμεσα σε bam 15 και σε tss lb600.
Γλυκοκοιταζω βεβαια ομως κιολας stoeger x5 αλλα και WEIHRAUCH HW 25 αλλα και 30S ισως για μελλοντικα. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Ακουω προτασεις...


Καλησπερα και καλως μας ηρθες φιλε μου!

Επειδη σε βλεπω μεθοδικο και εχεις χαραξει εναν υποτυπωδη μπουσουλα για την σκοπευτικη αεροβολικη σου πορεια,ξεκινωντας απο την αποσταση των 10 μετρων(ορθως κατα την γνωμη μου),
θα σου συνιστουσα να προχωρουσες στην αγορα του HW30s σε διαμετρημα 4,5mm!

Παρολο το μικρο του μεγεθος,ειναι μεγαλο σχολειο για την αποσταση των 10 μετρων και για να μαθεις τις βασικες αρχες σκοπευσης! Με την "εξωφρενικη" τιμη των 200 ευρω θα εχεις ενα γερμανικο οπλο,
με μια ποιοτικη κανη,καλες εφαρμογες,ισως την καλυτερη σκανδαλη σε οπλο ελατηριου και πολυ ανωτερη σε ποιοτητα απο τον ανταγωνισμο και ενα χαμηλο βαρος που θα σε βοηθησει να εξασκηθεις και στις βολες εκ του ορθιου!

Πανω απο ολα ομως,θα σου συνιστουσα ενα πραγμα...ΔΙΑΒΑΣΜΑ,ΔΙΑΒΑΣΜΑ,ΔΙΑΒΑΣΜΑ σε πολλα απο τα θεματα που υπαρχουν γραμμενα εδω μεσα,για να σε βοηθησουν να αποκτησεις μια σωστη αεροβολικη παιδεια! Χαμόγελο

Καλα ποσταρισματα! Κλείσιμο ματιού


Οντως εχω διαπιστωσει οτι στο θεμα αεροβολικη παιδεια,το ΔΙΑΒΑΣΜΑ ειναι μονοδρομος και απ'οτι βλεπω το forum ειναι ενας απιστευτος θησαυρος γνωσεων,πραγματικα ανεκτιμητητς αξιας.
Η αποσταση των 10 μετρων ειναι μια καλη αρχη για εμενα αλλα ταυτοχρονα ειναι και μονοδρομος μιας και κανω εξασκηση στην αυλη του σπιτιου μου.
Εχω δυνατοτητα να ριξω το μεγιστο μεχρι 14 μετρα,μετρημενα με μεζουρα.Οποτε το στανταρ μου ειναι 10 μετρα ακριβως και ριχνω και καμια απο τα 11-14 μετρα.Αυτα εχω και με αυτα πορευομαι... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Το HW30s μεχρι στιγμης ειναι το ''ταβανι'' μου απο οικονομικης αποψεως μιας και δεν εχω και ιδιαιτερη οικονομικη ανεση.
Καταγράφηκε

BAM B19X WON .177  ''The initiator''
megas.kostas
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 21



« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 10:23:12 πμ »

Το οικονομικο σου ταβανι πιο ειναι φιλε μου?

Η κορυφη ειναι το 30s οπως λεει και ο Karizma αλλα δεν ξερω  αν σε παιρνει οικονομικα.

Εχω το baikal-61 στα 3,87 ολοζωντανα ποδολιβρα. Φθηνο φθηνο δεν το λες στα 130-140 € ,με τπτ φθηνιαρικο.Αρκετα δυστροπο σε κανη το δικο μου αλλα με καποια μαζεματα χαρας και ''συλλογης εμπειριων'' στα 10μετρα  με τα νεα ανοικτα κανει   Φιλί Φιλί Φιλί
και εννιοτε το παιρνω και στο Σχιστο για πιο μακρινες βολες.

Πριν λιγες μερες πηρα το Βam 12-6 (ακα Stoeger x5).Παλι με απλα πραγματακια το οπλο εχει αριστο λειτουργικο κυκλο.Πιο δυνατο απο το baikal αστρωτο ηταν στα 6,3 ποδολιβρα και με μια 3-9χ40 προχθες στο βουνο εκανα ανετα plinking απο 20 εως και οριακα 90 μετρα (ναι φτανει το ατιμο)   Άνεση με 5 dot πανω..Απολαυστικοτατο εριξα κουτι σερι χωρις να το καταλαβω...Μονο μελανο σημειο η σκανδαλη του  για την οποια υπαρχουν σκεψεις και τροποι περαιτερω βελτιωσης.. Κλείσιμο ματιού

Το 25 αρι το WH εχει την ιδια σκανδαλη με το Βαμ 12  Αναποφασιστικότητα και δεν θα στο προτεινα σε αυτα τα λεφτα .Βαλε κατι παραπανω και παρε το 30s.

Για το Lb 600 εχω διαβασει καλα σχολια στο airgunshooting.co.uk απο review που εγραψαν αλλα δεν το εχω δει απο κοντα.(Εκει το πληρωνουν 150 λιρες )
Οριστε και το link αν σε βοηθησει http://www.airgunshooting.co.uk/gun-test-smk-victory-lb600-1-4743798

Το 15αρι το Bam ειναι μια απο τα ιδια με το 12  πιο αδυναμο ,μονο που ειναι και 10 ποντους κοντυτερο και ειναι καθαρα παιδικο-εφηβικο αεροβολο.Θα σε βολευει?

Οτι θες εδω ειμαστε  Κλείσιμο ματιού




Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες Mousafiri.
Το εχω διαβασει το review απο airgunshooting και μου κινησε το ενδειαφερον ακομη πιο πολυ μιας και λεει καλα λογια για το οπλο,κυριως ομως νομιζω πως προσφερει αυτο που ψαχνω.Μια πολυ οικονομικη και προσιτη λυση.
Το οικονομικο μου ταβανι δεν εχει οριστει ακομη με απολυτη σιγουρια μιας και δεν εχω κατασταλαξει αν θα κινηθω στην οικονομικη η' στην πιο ακριβη πλευρα.
Το οριo μου υποθετικα ειναι παντως τα 200 ευρο στην ακριβη πλευρα με ισως ενα HW30.Ομως ψαχνω τι επιλογες εχω για να κινηθω στα 50-100 ευρο και ας πεσω σε ποιοτητα.
Καπου εδω βασικα λεω και να γραψω το σκεπτικο μου και να διευκρινησω καποια πραγματα.
Δεν εχει κλεισει ουτε ενας μηνας που πηρα το bam 19 σε gas ram.Εχω κανει 1000 βολες.Δεν ημουν σιγουρος αν θα μου αρεσει η ενασχοληση με το αεροβολο η΄οχι.
Ηξερα οτι απλα ηθελα εδω και 3 χρονια να παρω ενα που ποτε δεν ειχα.Δυστυχως μεγαλη απλα για μακρινες βολες δεν υπαρχει και κανω εξασκηση στην αυλη του σπιτιου σε 10 μετρα αποσταση εκ του ορθιου αλλα και καμια απο τραπεζι για να δω πως ειναι.Διαπιστωσα οτι μου αρεσει τελικα παρα πολυ η σκοποβολη σε χαρτι στα 10 μετρα ορθιος,Το οπλο ακομη δεν εχει βγει απο το σπιτι προς βουνο πλευρα για plinking και μακρινες βολες οποτε δεν εχω εμπειρια στο πως ειναι.Υπαρχει ιδιοκτητος χωρος με μεγαλη απλα για μακρινες βολες των 25+ μετρων ομως αυτο συνεπαγεται ολα τα γνωστα καλουδια της ελληνικης νομοθεσιας.Παρε οπλο,βγες στον δρομο,εχε αγχος καθως επισης και πως δεν βολευει για καθημερινη εξασκηση μιας και ειναι εκτος πολεως περιπου 10 λεπτα μακρυα.Οποτε το παρε οπλο,βγες αυλη,στεισε στοχο και ριχνε ολο το πρωι ασταματητα μεχρι στιγμης με εχει βολεψει και μου αρεσει πολυ και θα συνεχιστει ολο τον χειμωνα μιας και οι γειτονες λειπουν και ριχνω ανενοχλητος.
Διαπιστωσα λοιπον οτι το bam 19 σε gas ram με καλυπτει στα πρωτα μου βηματα και ειναι ενα all around φθηνο οπλο που εχει ακομη να μου προσφερει πολλα ειμαι σιγουρος.Ομως στα δικα μου αυτια ειναι λιγακι θορυβωδες και επειδη σκοπευω να ριχνω και με γειτονες διπλα εξεταζω το να προβω σε μια ακομη αγορα οπλου.Ειτε πιο μικρης δυναμης,οποτε υποθετω και μειωμενου θορυβου,ειτε καλυτερης ποιοτητος οπλο σε συγκριση με το 19 που να μου προσφερει αυτα που δεν μπορει το 19,αλλα να μπορω ταυτοχρονα να ριχνω και στο σπιτι (οχι μεσα) και να μην ακουγεται τοσο πολυ κατα τους μηνες που η γειτονια εχει ανοιχτα παραθυρα.
Με λιγα λογια,τωρα που ειδα πως ειναι το bam 19 και οτι μου αρεσουν τα αεροβολα,θελω να βρω ενα οπλο να μου καλυψει την αναγκη για καθημερινες βολες για εξασκηση,να κινειται κατα προτιμηση σε πιο μικρη δυναμη ωστε να ριχνει και πιο ελαφριες βολιδες (ισως αποκλειστικα wadcutters) κατι που συνεπαγεται και μικροτερο κοστος.
Oπως ειπα η κυρια αναγκη μου αυτη την στιγμη ειναι να ριχνω οσο πιο συχνα μπορω ωστε να βελτιωσω την σκοπευση μου,να το κανω με σχετικα λιγο θορυβο και κατα τους μηνες εκτος χειμωνα που ειναι ολοι κλεισμενοι μεσα και δεν ενοχλω καθολου αλλα και αργοτερα,πχ ανοιξη-καλοκαιρι.
Με το δικο μου μυαλο η αγορα ενος οπλου καινουριου στους επομενους μηνες ειναι η καλυτερη λυση και πιστευω θα με βοηθησετε να το βρω  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Παρολαυτα,το 19αρι μου με καλυπτει μεχρι στιγμης απολυτα και στο σπιτι 10 μετρα χαρτι αλλα πιστευω και για πιο μεγαλες αποστασεις για plinking και καθαρα για διασκεδαση.Δεν το μετανιωσα καθολου που το πηρα και ειδικα σε gas ram.
Μπορει να μην εχω μετρο συγκρισης με σκανδαλες record,καλυτερες καννες,καλυτερα σκοπευτικα,ξυλα καρυδιας κτλ κτλ ωστε να συγκρινω αλλα σαν εισαγωγικο οπλο πιστευω κανει την δουλεια του αξιοπρεπεστατα και ειναι vfm.
Ειμαι ανοιχτος λοιπον σε ολες τις προτασεις και σε αναλυση του σκεπτικου μου.Ταβανι 200 ευρο για καλο οπλο αλλα αγορα αργοτερα μεσα στο 2018.60-100 ευρο για πιο οικονομικη λυση και αγορα ενδεχομενως μεσα στον Δεκεμβρη που μας ερχεται.
Και κατι που ξεχασα.Ριχνω με ανοιχτα σκοπευτικα.Μου αρεσει παρα πολυ μεχρι στιγμης.Αν προβω σε αγορα οπτικου ειτε απο Κινα ειτε απο Ευρωπη θα διαθεσω μεχρι το πολυ 120 ευρο για κατι ''καλο'' η' μεχρι 60-70 ευρο για κατι ''μετριο'' το οποιο θα μπει πιθανοτατα στο μικρο αεροβολο και δεν θα βγαινει εκτος σπιτιου ποτε.
Οπως το βλεπω εγω οι συνδυασμοι ειναι παρα παρα πολυ και εγω απλα ψαχνω την καλυτερη λυση για την περιπτωση μου και θελω να ακουσω τις προτασεις-αποψεις σας.
Ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν κουρασα με αυτο το μακροσκελες κειμενο,ειχα να γραψω τοσο απο το λυκειο, Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

BAM B19X WON .177  ''The initiator''
xarris32
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 481



« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 11:37:56 πμ »

Θα σου πρότεινα και εγώ το hw 30 αλλα αφού διάβασα μετά ότι έχεις το 19αρι και σε καλύπτει κάτσε με αυτό προς το παρόν και κοιτα για όπλο μετά από κάνα εξάμηνο θα εχεις μεγαλύτερη εμπειρία(ίσως θα έχεις ανεβάσει και το μπατζετ σου και πας σε κάτι καλύτερο ακόμα) και τριβη με το αντικείμενο θα έχεις διαβάσει και μπολικα θέματα στο φόρουμ και θα έχεις πιο ολοκληρομενη αποψη.τώρα βολές ριχνε βολές και
Καταγράφηκε

weihrauch hw 95 4.5
ΕΝΑ ΣΤΡΕΜΜΑ ΣΤΟ ΣΦΥΡΙ ΕΝΑ DATSUN ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ
Mousafiris
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1254



« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 12:11:15 μμ »

Αρχικα δεν κουραζεις κανενα  Άνεση

Οπως τα περιγραφεις τα πραγματα ησυχο μικρο για βολες ακομα & εντος σπιτιου ή στην αυλη σου χωρις να ενοχλει  και μονο βαση θορυβου θα σου πω κοιτα κατι κατω απο 6 ποδολιβρα.Στα 6+ ποδολιβρα οτιδηποτε ελατηριου  παρεις θα ''ακουγεται'' παραπανω απο οτι θες  εσυ γιαυτο που περιγραφεις χωρις μουγκαφωνι ,εκτος αν βαλεις.Ειδικα αν το ριχνεις απο μεσα προς τα εξω ,μεσα απο κλειστο χωρο δηλαδη  Κλείσιμο ματιού.

Αν δεν εχεις θεμα με τον λιγο παραπανω ηχο(μιας και οι γειτονες λειπουν) και δεν σε νοιαζει προχωρα με τις ευλογιες μου για 6 λιβρο  Χαμόγελο

Τα 6 ποδολιβρα ακουγονται λιγα αλλα μια χαρα πανε σε μακρινες αποστασεις μην ξεγελιεσαι

Οπτικο απο Κινα το εχω γραψει και αλλου υπαρχει πλεον θεμα .Στις τιμες υπολογιζε +25 min τελωνειο ,φπα ,υπερημεριες αν εισαι τυχερος και δεν το ανοιξουν ,ταλαιπωρια διμηνη ή ενναλακτικα +30-35€ με ems αποστολη .Μακαρι να αλλαξουν τα πραγματα αλλα δεν ειναι οπως καποτε.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2017, 12:20:43 μμ από Mousafiris » Καταγράφηκε

Bam 19 .22
Baikal IΖΗ-61 .177
Crosman 22ΧΧ .22
Hatsan AT-44 Long .22
Gamo Coyote .177
Diana 48 .22
HW 97KT .22
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 01:28:30 μμ »

Τα 6 ποδολιβρα είναι μαγικα,ακομα και σε οπλο ελατηριου βγαζουν λιγο θορυβο.

Για το 30s μονο ότι φοραει την ιδια σκανδαλη που εχουν τα μεγαλα αδελφια του με 420+€,αυτό λεει πολλα.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Michael
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2017



« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 04:12:32 μμ »

Να πείς στο Μιχάλη να σου δώσει το baikal
Πάντως για αυτή ΑΚΡΙΒΩΣ τη δουλειά υπάρχουν τα ολυμπιακά δεκάμετρα... Κλείσιμο ματιού
Λογικά την Κυριακή εάν είναι καλός ο καιρός θα έρθω γιά καφέ.
Νίκο ξέρεις καλα πως το baikal δεν φεύγει απο τα χέρια μου...
 Σαρκασμός  Σαρκασμός  Σαρκασμός  
3 ποδολιβρα, αθόρυβο και ξυράφι στην βολή, άσε το τι κόπος έχει πέσει πάνω.
Αλλά του έχω πει του Κώστα όποτε βρει ευκαιρία να έρθει να ρίξει και το baikal και τα υπόλοιπα.
Ίσως αν ρίξει με το 135 να αλλάξει και γνώμη για το τι σημαίνει θορυβώδες βολή.
 Μεγάλο χαμόγελο  Μεγάλο χαμόγελο  Μεγάλο χαμόγελο
Πάρε τηλ να κανονίσουμε γιατί αυτό το σ/κ ενδέχεται να έχω επισκέψεις.
Αν δεν θέλει ακόμα να κάνει ο Κώστας κάποια πιο  "ακριβή" αγορά, και αν το bam15 έχει την ίδια σκανδάλη με το 12, τότε θα έλεγα να πάρει το lb600... ακόμα και αν το μετανιώσει το κόστος του είναι αστείο.
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 [2] 3   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: