Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 28, 2024, 12:11:18 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Καλως σας βρηκα
Σελίδες: [1] 2 3   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Καλως σας βρηκα
Αποστολέας Μήνυμα
tsantos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


« στις: Φεβρουάριος 25, 2018, 10:11:21 πμ »

Καλημερα και καλως σας βρηκα,ειμαι ο Αλεξανδρος απο Κερκυρα.
Πρωτη επαφη με αεροβολο ηταν με ενα el gamo 300 του παππου μου πριν απο αρκετα χρονια,στη συνεχεια στα 19 μου αγορασα ενα Daisy 45 Power line CO2 και ενα Baikal mp 512 πλαστικο επαιξα αρκετα και με τα δυο και μετα απλα τα ψιλοκαθαριζα (ποιο πολυ για να τα χαιδευω παρα γιατι το ειχαν αναγκη,μιας και δεν επαιζα αλλο μαζι τους).Περασαν τα χρονια σχεδων 20 απο τοτε  Θυμός και ολα αναζοπυρωθηκαν ξαφνικα πριν απο λιγους μηνες οταν βρηκα σε μια μισογκρεμισμενη αποθηκη ενα παλιο Relum telly πεταμενο,το μαζεψα και το ανακαινισα σε μεγαλο βαθμο με την βοηθεια ενως φιλου απο το διπλανο φορουμ που τον ευχαριστω παρα πολυ!εχει δουλεια ακομα αλλα προχωραει!
Στη συνεχεια μιλησα με τον πατερα μου μιας και το μικροβιο ξυπνησε και πηγα και πηρα το el gamo 300!!! σε αρκετα καλη κατασταση,ασχοληθηκα αρκετα και με αυτο και περιμενω τσιμουχα πιστονιου για να ολοκληρωθει.
Πριν λιγες μερες αγορασα ενα Hatsan 135 σε 6.35 καινουριο και εχω ξαναερωτευτει   Σαρκασμός πολυ δυναμη το ατιμο!το ελυσα το απολυπανα και το ξανα λυπανα,μαζεψα κατι μερεμετακια που διαβασα οτι εχει και τωρα εχω ξυσει το κοντακι και το περναω λινεεεεεεεελαιο  Σαρκασμός
 αυτα για την ωρα και καλως σας βρηκα και παλι!
Καταγράφηκε
Mousafiris
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1254



« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 25, 2018, 10:40:33 πμ »

Καλημέρα Αλεξανδρε απο την πολυαγαπημενη Κερκυρα και καλως μας ηρθες  Χαμόγελο Καλη διαμονη και καλο διαβασμα σου ευχομαι.

Καλοριζικο το 135 που πηρες. Ευχομαι να το χαρεις και να εχεις πολλες δυναμεις για οπλισεις .  Μεγάλο χαμόγελο

Απο τα παλια σου αεροβολα προ20ετιας μηπως κρατησες και εχεις ακομα το μικρο και φθηνο 512? Ρωταω γιατι ειναι μια καλη βαση για πειραματισμους -βελτιωσεις που θα σε βοηθησει απιστευτα να εμπεδωσεις  πληρως την λειτουργια των αεροβολων ελατηριου ,θα καλιεργησει σε ακομα πιο εντονο βαθμο το αεροβολικο μικροβιο που ηδη εχεις  Κλείσιμο ματιού και παραλληλα θα εχεις μια πολυ καλη παρεα στο plinking σου που δεν θα σε νοιαζει μην παθει το οτιδηποτε.

Γιατι καλο και δυνατο το 135 αλλα μετα απο βολες κοβει χερια το ατιμο.Τα ιδια που ανεφερα για το ρωσακι ισχυουν φυσικά και για το πανεμορφο el gamo με εξαιρεση το ''δεν σε νοιαζει μην παθει το οτιδηποτε'' .

Καλως ηρθες και παλι  Χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 25, 2018, 01:10:34 μμ από Mousafiris » Καταγράφηκε

Bam 19 .22
Baikal IΖΗ-61 .177
Crosman 22ΧΧ .22
Hatsan AT-44 Long .22
Gamo Coyote .177
Diana 48 .22
HW 97KT .22
tsantos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 25, 2018, 11:12:15 πμ »

Σ ευχαριστω φιλε Mousafiris,ολα τα εχω και το 512 ειναι το μονο που δουλευει αυτη τη στιγμη (τα αλλα ολο και κατι θελουν) και ειναι και σε αριστη κατασταση σαν να το πηρα χθες!
Το 135 για τα γουστα και τις απαιτησεις μου εξαιρετικο!κουραζει λιγο αλλα οχι κατι φοβερο και μετα την απολυπανση και "μερεμετακια" εγινε πολυ ποιο γλυκο και ποιο κοφτο.
Με το el gamo εχω λυσαξει να ριξω αλλα περιμενω,εχει απιστευτη σκανδαλη!
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 25, 2018, 11:56:12 πμ »

Καλώς τον  Χαμόγελο
Καλορίζικο και το κανόνι  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Mousafiris
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1254



« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 25, 2018, 12:04:17 μμ »

Χαιρομαι για τον μικρο Ρωσο που τον εχεις σαν καινουργιο  Κλείσιμο ματιού
Το 512 λογω καποιων κατασκευαστικων ατελειων και λαθων (οπως  τρανσφερ πορτ πολυ μακρυ που κοβει αρκετα απο την δυναμη που μπορει να βγαλει το αεροβολο λογω cc κυλινδρου ), με καποιες μικρες βελτιωσεις-ψαξιμο σε ελατηριο (γυαλισμα) πλαστικο οδηγο και τοπ χατ (το δικο σου εαν δεν ειναι το Μ  δεν εχει )και με ενα βασικο γυαλισμα στη σκανδαλη-σχαστηριες μπορει να αποκτησει πολυ καλυτερο κυκλο λειτουργιας και να προσφερει γελιο .





« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 25, 2018, 12:29:50 μμ από Mousafiris » Καταγράφηκε

Bam 19 .22
Baikal IΖΗ-61 .177
Crosman 22ΧΧ .22
Hatsan AT-44 Long .22
Gamo Coyote .177
Diana 48 .22
HW 97KT .22
tayrus
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 354


« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 25, 2018, 12:26:11 μμ »

Καλώς ήρθες αγόρι μου.Να τα χαρείς τα αεροβόλα σου.Οτι θες ρώτησε.Υπαρχουν πολλά αξιόλογα μέλη με πολλές γνώσεις που θα σου λύσουν κάθε απορια
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 25, 2018, 12:28:14 μμ από Mousafiris » Καταγράφηκε
tsantos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 25, 2018, 12:33:50 μμ »

Σ ευχαριστω Piperman,εχω διαβασει την αγαπη σου προς τα 135 Κλείσιμο ματιού
Δεν εχω βρει πολλα για το 512,ναι το απλο ειναι χωρις οδηγο,αυτα που βελτιωσα ειναι στη θαλαμη κατω απο το ραγα τις πονταρισιες τις εφαγα και αλλαξα και το ελατηριο με το καινουριο που ειχε μεσα η συσκευασια,απολυπανση και λυπανση και πλαστικο μπουκαλιου στο πιστονι,αυτα εχω κανει,εγινε λιγο ποιο γλυκο αλλα παλι στα μισα της οπλισης ακομα σκαλωνει καπου.
Καταγράφηκε
Mousafiris
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1254



« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 25, 2018, 12:49:51 μμ »

Πριν βαλεις το χιτωνιο μαγκωνε? Εαν ναι κατι γινεται με το οπλιστηρι ,το παπουτσακι ή την ραγα οπλισης που φτιαχνεται.Αν οχι τοτε το χιτωνιο σου εχει μπει σφικτα ,δεν εχει χωρο το ελατηριο απο την συσπειρωση και θα στο μασησει -''φαει'' .

Το ελατηριο του εαν δεν κανω λαθος ειναι ιδιο με του Βaikal MP61 που εχω σε εσωτερικη διαμετρο.Αν μπορεις στειλε μου σε pm την εσωτερικη διαμετρο καποια στιγμη του ελατηριου σου να το τσεκαρω.Εαν ναι κανουν οι πλαστικοι οδηγοι απο τα Diana 34,36 ελαφρως κομμενοι κτλπ.Με δυο οδηγους και ενα dremel εχεις φτιαξει μονος σου και οδηγο και τοπ χατ Διαβασε το αναλογο νημα  Κλείσιμο ματιού

Επισης οι τσιμουχες τους ειναι 25αρες....οποία χαρα...Ξερει κανεις καμια καλη 25αρα τσιμουχα?  Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Απλα ειναι ανοιχτου τυπου και θα γινει λιγο πιο γκαζιαρικο με λιγο παραπανω κλωτσημα.

Καταγράφηκε

Bam 19 .22
Baikal IΖΗ-61 .177
Crosman 22ΧΧ .22
Hatsan AT-44 Long .22
Gamo Coyote .177
Diana 48 .22
HW 97KT .22
tsantos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 25, 2018, 01:06:07 μμ »

Εξυνε γενικως πριν το ανοιξω,ολες οι εργασιες που του εκανα εγιναν μαζι και δεν μπορω να καταλαβω,θα το ανοιξω παλι για να δω και θα σου πω!
Σε ευχαριστω πολυ φιλε Κωστα!
Φλασια που εφαγα μολις τωρα,δεν εχω κανει αυτακια στο πλαστικο μπουκαλιου που εβαλα ωστε να τα παταει το ελατηριο,θα το ανοιξω και βλεπουμε
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 25, 2018, 01:08:24 μμ από Mousafiris » Καταγράφηκε
Michael
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2017



« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 25, 2018, 01:26:39 μμ »

Καλώς ήρθες φίλε Αλέξανδρε.
Να τα χαίρεσαι τα εργαλεία και καλορίζικο και το κανόνι.
Περιμένουμε φωτό από το κοντάκι όταν με το καλό ολοκληρωθεί.
Καταγράφηκε
karδιτσα shooter
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 429


i love the smell of napalm in the morning


« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 25, 2018, 01:35:24 μμ »

Γεια σου φιλε Αλεξανδρε,
καλως ηρθες στην παρεα.
Καταγράφηκε

THE MOST IMPORTANT PART IS THE NUT BEHIND THE BUTT

Cometa 300
Diana 75
Diana 75 UT01
Anschutz LG 380
Hw 97
Hw 98
Tx 200
Steyr lg 110
Raw TM 1000
Raw BM 500
tsantos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 25, 2018, 02:10:33 μμ »

Να στε καλα παιδια σας ευχαριστω,εννοειτε Μιχαλη αρκει να βγει καλο  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Αρχικαψοπόστης® Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 25, 2018, 02:13:12 μμ »

Καλωσόρισες Αλέξανδρε...  Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
tsantos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 25, 2018, 02:32:38 μμ »

Σ ευχαριστω Γατε  καλως σας βρηκα Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
despot
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 272


You might be an Airgunner if ...


« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 26, 2018, 12:11:02 πμ »

Καλώς ήρθες Αλέξανδρε, καλή διαμονη
Καταγράφηκε


Σελίδες: [1] 2 3   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: