Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 19, 2024, 07:54:05 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Το πρώτο μου αεροβόλο
Σελίδες: [1]   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Το πρώτο μου αεροβόλο
Αποστολέας Μήνυμα
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26566



« στις: Φεβρουάριος 24, 2019, 12:38:50 πμ »

Relum Telly... στα 13 μου... 1977...  Χαμόγελο







Έβγαζα το ταμπελάκι στο κοντάκι και με ένα κατσαβίδι είχα κάνει 2 τρύπες και έβαζα μέσα δύο σφαιράκια... για να τα έχω καβάτζα όταν θα ξέμενα...  Κλάμα


Είχα ρίξει τόσο πολύ αυτό το αεροβόλο, που στο τέλος έριχνα στο παπούτσι μου και δεν καταλάβαινα τίποτα... Για να το ξαναδυναμώσω, έβγαζα το ελατήριο και το τέντωνα... 2-3 βολές λίγο πιο δυνατές και μετά τα ίδια...  Σαρκασμός


Θυμάμαι τα κέντρα που πετύχαινα και τα στάχια που έκοβα... αλλά τώρα που βλέπω τις αποστάσεις... ήταν στα 5-6μ...  Στριφογύρισμα ματιών


Το δεύτερο... κανα δυο χρόνια μετά... ήταν κάποιο ισπανικό, με ματ, πολύ σκούρο καφέ κοντάκι, αλλά δεν μπορώ να βρω κάποιο που να του μοιάζει...  Χαμόγελο




Κι αυτό είναι το πρώτο μου αεροβόλο... όταν ξαναξεκίνησα να ασχολούμαι τώρα στα γεράματα.... περί το 2010...  Χαμόγελο

CP99 της Umarex...  Χαμόγελο



« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 24, 2019, 01:08:18 πμ από gatos » Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Φραγκίσκος
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1184


« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 24, 2019, 01:24:37 πμ »

Relum Telly... στα 13 μου... 1977...  Χαμόγελο







Έβγαζα το ταμπελάκι στο κοντάκι και με ένα κατσαβίδι είχα κάνει 2 τρύπες και έβαζα μέσα δύο σφαιράκια... για να τα έχω καβάτζα όταν θα ξέμενα...  Κλάμα


Είχα ρίξει τόσο πολύ αυτό το αεροβόλο, που στο τέλος έριχνα στο παπούτσι μου και δεν καταλάβαινα τίποτα... Για να το ξαναδυναμώσω, έβγαζα το ελατήριο και το τέντωνα... 2-3 βολές λίγο πιο δυνατές και μετά τα ίδια...  Σαρκασμός


Θυμάμαι τα κέντρα που πετύχαινα και τα στάχια που έκοβα... αλλά τώρα που βλέπω τις αποστάσεις... ήταν στα 5-6μ...  Στριφογύρισμα ματιών


Το δεύτερο... κανα δυο χρόνια μετά... ήταν κάποιο ισπανικό, με ματ, πολύ σκούρο καφέ κοντάκι, αλλά δεν μπορώ να βρω κάποιο που να του μοιάζει...  Χαμόγελο




Κι αυτό είναι το πρώτο μου αεροβόλο... όταν ξαναξεκίνησα να ασχολούμαι τώρα στα γεράματα.... περί το 2010...  Χαμόγελο

CP99 της Umarex...  Χαμόγελο





Έχω ένα τέτοιο να σου χαρίσω άμα θέλεις
Καταγράφηκε

Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: