Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 26, 2024, 12:48:24 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Βοηθεια για επιλογη αεροβολου 200eyro max.
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Βοηθεια για επιλογη αεροβολου 200eyro max.
Αποστολέας Μήνυμα
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #135 στις: Απρίλιος 02, 2019, 01:41:39 μμ »

Παρα πολλα αλλα αστο γιατι θα μπερδευτεις το κακο ειναι οτι βαζεις χρηματικο οριο οποτε παμε μονο σε μεταχειρισμενα

Αν δεν βαριεσαι προτεινε μερικα να δουμε.
Δεν μπερδευομαι μην ανησυχεις.




Πριν μερικά χρονιά ( Αν θυμαμαι to 2000 - 2002) προσπαθώντας να αποκτήσω ένα αξιόλογο αεροβόλο με την έννοια που είχα στο μυαλό μου ( Όσο πιο δυνατό γίνεται, ετσι πίστευα  )
συνάντησα στην τοτε Εκθεση εναν φίλο απο κάποιο άλλο φόρουμ και στην κουβέντα την κουβέντα πιάσαμε κουβέντα για τα αεροβόλα.
Όταν του ειπα την άποψη μου και τι ηθελα γελασε και μου ειπε.
- Εσυ θες ενα 95αρι
Αμέσως ο πονηρός τον ρώτησα είναι δυνατο? και ανάφερα μέτρα !!!
- Απαντά γελώντας  αυτό μπορεί εσύ μπορείς ?
Τελικά να μην το πολυλογώ έφυγα απο την τότε έκθεση με ένα Hw95 σε 4,5 ακόμα το έχω του εχω ρίξει ενα σκασμό λεφτά το έχω λυσει δεσει ουτε αυτο δεν θυμάται
αλλά ποτέ δεν με πρόδωσε ποτέ δεν το μετάνιωσα.
Αυτό που θελω να πω χωρις να θελω να σου προτεινω οπλο ειναι μην κοιτα την δύναμη κοιτά αυτό που θα σε κανει να γελας ( επετρεψε μου ) σαν χαζος σε καθε βολη.
Αυτό είναι το σωστό αεροβόλο που πραγματικά χρειάζεσαι. Όλα θέλουν λύσιμο γρασάρισμα όλα θέλουν με τον καιρό και την λόξα που θα αποκτήσεις βελτιώσεις.
Κανένα από το κουτί του δεν είναι τέλειο. Απλός όσο πιο ποιοτικό ίσως και επώνυμο πάρεις τόσο λιγότερη δουλειά και περισσοτερα ετοιμα δοκιμασμένα πραγματα θα βρεις για να το βελτιώσεις


Εκτός και αν θέλεις να ασχοληθείς με την αγωνιστική σκοποβολή όπου εκεί πρέπει να σκάψεις βαθιά την τσέπη σου  


Αυτος πρεπει να ηταν ο Αλκης ,καλη του ωρα.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #136 στις: Απρίλιος 02, 2019, 01:59:30 μμ »

Το 2009 πηρα το 95 σε 4.5 ,και το 2010 το 97 σε 4.5 .

Από περιπου 25 χιλιαδες βολες το καθενα
,λιγο φτιαγμένα αλλα παντα μου κανουν το κεφι.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Vardeos®
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2261


General President of Σαλιγκαροστρούγκα,Αγροφύλαξ


« Απάντηση #137 στις: Απρίλιος 02, 2019, 02:05:33 μμ »

Παρα πολλα αλλα αστο γιατι θα μπερδευτεις το κακο ειναι οτι βαζεις χρηματικο οριο οποτε παμε μονο σε μεταχειρισμενα

Αν δεν βαριεσαι προτεινε μερικα να δουμε.
Δεν μπερδευομαι μην ανησυχεις.



Πριν μερικά χρονιά ( Αν θυμαμαι to 2000 - 2002) προσπαθώντας να αποκτήσω ένα αξιόλογο αεροβόλο με την έννοια που είχα στο μυαλό μου ( Όσο πιο δυνατό γίνεται, ετσι πίστευα  )
συνάντησα στην τοτε Εκθεση εναν φίλο απο κάποιο άλλο φόρουμ και στην κουβέντα την κουβέντα πιάσαμε κουβέντα για τα αεροβόλα.
Όταν του ειπα την άποψη μου και τι ηθελα γελασε και μου ειπε.
- Εσυ θες ενα 95αρι
Αμέσως ο πονηρός τον ρώτησα είναι δυνατο? και ανάφερα μέτρα !!!
- Απαντά γελώντας  αυτό μπορεί εσύ μπορείς ?
Τελικά να μην το πολυλογώ έφυγα απο την τότε έκθεση με ένα Hw95 σε 4,5 ακόμα το έχω του εχω ρίξει ενα σκασμό λεφτά το έχω λυσει δεσει ουτε αυτο δεν θυμάται
αλλά ποτέ δεν με πρόδωσε ποτέ δεν το μετάνιωσα.
Αυτό που θελω να πω χωρις να θελω να σου προτεινω οπλο ειναι μην κοιτα την δύναμη κοιτά αυτό που θα σε κανει να γελας ( επετρεψε μου ) σαν χαζος σε καθε βολη.
Αυτό είναι το σωστό αεροβόλο που πραγματικά χρειάζεσαι. Όλα θέλουν λύσιμο γρασάρισμα όλα θέλουν με τον καιρό και την λόξα που θα αποκτήσεις βελτιώσεις.
Κανένα από το κουτί του δεν είναι τέλειο. Απλός όσο πιο ποιοτικό ίσως και επώνυμο πάρεις τόσο λιγότερη δουλειά και περισσοτερα ετοιμα δοκιμασμένα πραγματα θα βρεις για να το βελτιώσεις


Εκτός και αν θέλεις να ασχοληθείς με την αγωνιστική σκοποβολή όπου εκεί πρέπει να σκάψεις βαθιά την τσέπη σου  
Ενταξει τα ειπες ολα τοσο ωραια...
Το χω καταλαβει πως το ταβανι για ελατηριο ή gas ram πας σε hw ,ειναι μονοδρομος για κορυφη.
Σ'ευχαριστω πολυ!


Οχι δεν έχεις καταλάβει  Είδες δεν σου είπα πιο να πάρεις....

Και με ενα φτηνο ταπεινό αεροβόλο μπορείς να έχεις αυτό το χαμόγελο που λέω.
Αρκεί να μην περιμένεις η δύναμη ( σε αεροβόλο ελατηρίου ) να σε κάνει εύστοχο.
Τα δυνατά ελατήρια ειναι για να ( ας μου επιτραπεί ) ανατινάζεις στόχους και αυτό πλάκα έχει μερικές φορες.

Να ξέρεις πως είναι σαν να έχεις μια ζυγαριά από την μια Βάζεις δύναμη και από την άλλη βγάζεις ευστοχία και το ανάποδο.

Ελπίζω να σε βοήθησα

 
Καταγράφηκε

Κόβω των σκυλιών κλαρί

Τι να το κάμεις τι πιτσιπι άμα έχεις καλο αλατήριο.

Καντιλοσβήστης σε κακόβουλα διαχειριστικά εργαλεία της φύσης.

Sniper035
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 81


« Απάντηση #138 στις: Απρίλιος 02, 2019, 03:54:48 μμ »

Παρα πολλα αλλα αστο γιατι θα μπερδευτεις το κακο ειναι οτι βαζεις χρηματικο οριο οποτε παμε μονο σε μεταχειρισμενα

Αν δεν βαριεσαι προτεινε μερικα να δουμε.
Δεν μπερδευομαι μην ανησυχεις.



Πριν μερικά χρονιά ( Αν θυμαμαι to 2000 - 2002) προσπαθώντας να αποκτήσω ένα αξιόλογο αεροβόλο με την έννοια που είχα στο μυαλό μου ( Όσο πιο δυνατό γίνεται, ετσι πίστευα  )
συνάντησα στην τοτε Εκθεση εναν φίλο απο κάποιο άλλο φόρουμ και στην κουβέντα την κουβέντα πιάσαμε κουβέντα για τα αεροβόλα.
Όταν του ειπα την άποψη μου και τι ηθελα γελασε και μου ειπε.
- Εσυ θες ενα 95αρι
Αμέσως ο πονηρός τον ρώτησα είναι δυνατο? και ανάφερα μέτρα !!!
- Απαντά γελώντας  αυτό μπορεί εσύ μπορείς ?
Τελικά να μην το πολυλογώ έφυγα απο την τότε έκθεση με ένα Hw95 σε 4,5 ακόμα το έχω του εχω ρίξει ενα σκασμό λεφτά το έχω λυσει δεσει ουτε αυτο δεν θυμάται
αλλά ποτέ δεν με πρόδωσε ποτέ δεν το μετάνιωσα.
Αυτό που θελω να πω χωρις να θελω να σου προτεινω οπλο ειναι μην κοιτα την δύναμη κοιτά αυτό που θα σε κανει να γελας ( επετρεψε μου ) σαν χαζος σε καθε βολη.
Αυτό είναι το σωστό αεροβόλο που πραγματικά χρειάζεσαι. Όλα θέλουν λύσιμο γρασάρισμα όλα θέλουν με τον καιρό και την λόξα που θα αποκτήσεις βελτιώσεις.
Κανένα από το κουτί του δεν είναι τέλειο. Απλός όσο πιο ποιοτικό ίσως και επώνυμο πάρεις τόσο λιγότερη δουλειά και περισσοτερα ετοιμα δοκιμασμένα πραγματα θα βρεις για να το βελτιώσεις


Εκτός και αν θέλεις να ασχοληθείς με την αγωνιστική σκοποβολή όπου εκεί πρέπει να σκάψεις βαθιά την τσέπη σου  
Ενταξει τα ειπες ολα τοσο ωραια...
Το χω καταλαβει πως το ταβανι για ελατηριο ή gas ram πας σε hw ,ειναι μονοδρομος για κορυφη.
Σ'ευχαριστω πολυ!


Οχι δεν έχεις καταλάβει  Είδες δεν σου είπα πιο να πάρεις....

Και με ενα φτηνο ταπεινό αεροβόλο μπορείς να έχεις αυτό το χαμόγελο που λέω.
Αρκεί να μην περιμένεις η δύναμη ( σε αεροβόλο ελατηρίου ) να σε κάνει εύστοχο.
Τα δυνατά ελατήρια ειναι για να ( ας μου επιτραπεί ) ανατινάζεις στόχους και αυτό πλάκα έχει μερικές φορες.

Να ξέρεις πως είναι σαν να έχεις μια ζυγαριά από την μια Βάζεις δύναμη και από την άλλη βγάζεις ευστοχία και το ανάποδο.

Ελπίζω να σε βοήθησα

 
Ναι αυτο καταλαβα και εγω οπως τα λες..Με βοηθησες και εσυ οσο δεν φανταζεσαι .Απλα αμα θελουμε κατι καλο πρεπει να παμε σε hw οπως λενε ολοι.
Αλλιως οπως το λες ακομα και με το baikal που φτιαχνω χαμογελας Κλείσιμο ματιού
Μολις τελειωσω το baikal που θελω θα παραγγειλω.
Παντως και το 1600w και το bam-19-36 pvc που τα δοκιμασαμε σημερα απο ευθυβολια οπου σημαδευες πηγαινε και στα δυο.
Το 1600 απλα πολυ πιο δυνατο αλλα σε ευθυβολια στα 50 μετρα δεν εχανες οτι σημαδευες...απο καλυκακια μεχρι στοχους ετοιμους και τα δυο τα ευχαριστηθηκα.
Ευχαριστω πολυ.
Καταγράφηκε
GEORGE DAMASKOS
Αρχικαψοπόστης v2.2
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7784



« Απάντηση #139 στις: Απρίλιος 02, 2019, 05:34:24 μμ »

ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ

Αεροβόλα
Είναι εύκολο για οποιονδήποτε, κυρίως κατασκευαστές, να τονίσουν την ταχύτητα στομίου που βγάζει ένα αεροβόλο. Και είναι εξίσου εύκολο για τον υποψήφιο αγοραστή να συλλέξει αυτά τα αφηρημένα νούμερα και να κατατάξει, υποβοηθούμενος από την υποκουλτούρα της ταχύτητας που ενδημεί στο Διαδίκτυο, σε μια σειρά που βάζει το ταχύτερο στην κορυφή και το αργότερο στον πάτο.

Για να δούμε όμως τι λένε αυτοί που έχουν την ευχέρεια να έχουν και να χρησιμοποιούν δεκάδες αεροβόλα. Το πρώτο κείμενο είναι μετάφραση από ανάρτηση στο αμερικανικό φόρουμ των συλλεκτών αεροβόλων.

«Υπάρχουν πολλές αξιόλογες παρατηρήσεις σε αυτή την συζήτηση του φόρουμ, όχι μόνο για το τιμημένο μοντέλο 27 (Diana), αλλά για τα μέσης ισχύος αεροβόλα γενικά.

Μαζί με τον φίλο μου  «ανακαλύψαμε» τις αρετές του αεροβόλου ελατηρίου μέσης ισχύος, μεσαίου μεγέθους εδώ και πολλά χρόνια, ωθούμενοι από το άρθρο του Ladd Fanta στο Gun Digest του 1977. Ενώ άλλοι καυχιόνταν για την δύναμη των R1 και των Diana 48, εμείς χαζολογούσαμε με τα μοντέλα 27, BSA Meteor, Webley Tracker και άλλα.

Κάθε μηχανικό όργανο περιέχει συμβιβασμούς. Χρησιμοποιούμε τη φράση «Σιδερένιο Τρίγωνο» για να περιγράψουμε τον συμβιβασμό που εμπεριέχεται σε ένα αεροβόλο ελατηρίου. Οι τρεις μεριές του τριγώνου είναι: μέγεθος/βάρος, συμπεριφορά κατά την πυροδότηση, και τελικά δύναμη.

Στην περιοχή των 650 με 700 πόδια ανά δευτερόλεπτο, δηλαδή 200 με 215 μέτρα, είναι το σημείο όπου οι τρεις μεριές του τριγώνου είναι σε ισορροπία. Σε κάθε άλλη τάξη αεροβόλου ελατηρίου βελτιώνει την ένα από τα τρία χαρακτηριστικά εις βάρος των άλλων δύο.

Σκεφτείτε πως ένα αεροβόλο πιστόλι δίνει μεν μικρό μέγεθος αλλά σχεδόν αναξέλεγκτη συμπεριφορά (αναφέρεται πάντα σε αεροβόλα ελατηρίου). Τα Ολυμπιακά αεροβολα δίνουν εξαιρετική ακρίβεια αλλά τεράστιο μέγεθος και βάρος. Τα μάγκνουμ αεροβόλα πάνε για ρεκόρ ταχύτητας βέβαια, αλλά είναι πιο βαριά, πιο δύσκολα στην χρήση και με μειωμένη ακρίβεια.»
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #140 στις: Απρίλιος 02, 2019, 07:06:29 μμ »

Απλά το γράφω άλλη μια φορά να υπάρχει,
το να βάλεις ένα μεγάλο σκληρό ελατήριο ή gas ram σε ένα όπλο
μια φαρδιά σωλήνα και ένα μεγάλο σχετικά μέγεθος
δεν είναι ούτε ακριβό ούτε δύσκολο αν είσαι κατασκευαστής.
Αν δεν έχεις κάτι άλλο να δείξεις
θα προβάλλεις ακριβώς αυτό...
Δλδ το τίποτα

 Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
GEORGE DAMASKOS
Αρχικαψοπόστης v2.2
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7784



« Απάντηση #141 στις: Απρίλιος 02, 2019, 07:22:51 μμ »

....Οι περισσοτεροι ανθρωποι σε αυτον τον πλανητη
...αγοραζουν με 2 κριτηρια ( αγοραζουν γενικα οχι μονο αεροβολα )
...το Ματι ( εικονα )..και την Τιμη
Καταγράφηκε
Sniper035
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 81


« Απάντηση #142 στις: Απρίλιος 03, 2019, 04:24:29 μμ »

ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ

Αεροβόλα
Είναι εύκολο για οποιονδήποτε, κυρίως κατασκευαστές, να τονίσουν την ταχύτητα στομίου που βγάζει ένα αεροβόλο. Και είναι εξίσου εύκολο για τον υποψήφιο αγοραστή να συλλέξει αυτά τα αφηρημένα νούμερα και να κατατάξει, υποβοηθούμενος από την υποκουλτούρα της ταχύτητας που ενδημεί στο Διαδίκτυο, σε μια σειρά που βάζει το ταχύτερο στην κορυφή και το αργότερο στον πάτο.

Για να δούμε όμως τι λένε αυτοί που έχουν την ευχέρεια να έχουν και να χρησιμοποιούν δεκάδες αεροβόλα. Το πρώτο κείμενο είναι μετάφραση από ανάρτηση στο αμερικανικό φόρουμ των συλλεκτών αεροβόλων.

«Υπάρχουν πολλές αξιόλογες παρατηρήσεις σε αυτή την συζήτηση του φόρουμ, όχι μόνο για το τιμημένο μοντέλο 27 (Diana), αλλά για τα μέσης ισχύος αεροβόλα γενικά.

Μαζί με τον φίλο μου  «ανακαλύψαμε» τις αρετές του αεροβόλου ελατηρίου μέσης ισχύος, μεσαίου μεγέθους εδώ και πολλά χρόνια, ωθούμενοι από το άρθρο του Ladd Fanta στο Gun Digest του 1977. Ενώ άλλοι καυχιόνταν για την δύναμη των R1 και των Diana 48, εμείς χαζολογούσαμε με τα μοντέλα 27, BSA Meteor, Webley Tracker και άλλα.

Κάθε μηχανικό όργανο περιέχει συμβιβασμούς. Χρησιμοποιούμε τη φράση «Σιδερένιο Τρίγωνο» για να περιγράψουμε τον συμβιβασμό που εμπεριέχεται σε ένα αεροβόλο ελατηρίου. Οι τρεις μεριές του τριγώνου είναι: μέγεθος/βάρος, συμπεριφορά κατά την πυροδότηση, και τελικά δύναμη.

Στην περιοχή των 650 με 700 πόδια ανά δευτερόλεπτο, δηλαδή 200 με 215 μέτρα, είναι το σημείο όπου οι τρεις μεριές του τριγώνου είναι σε ισορροπία. Σε κάθε άλλη τάξη αεροβόλου ελατηρίου βελτιώνει την ένα από τα τρία χαρακτηριστικά εις βάρος των άλλων δύο.

Σκεφτείτε πως ένα αεροβόλο πιστόλι δίνει μεν μικρό μέγεθος αλλά σχεδόν αναξέλεγκτη συμπεριφορά (αναφέρεται πάντα σε αεροβόλα ελατηρίου). Τα Ολυμπιακά αεροβολα δίνουν εξαιρετική ακρίβεια αλλά τεράστιο μέγεθος και βάρος. Τα μάγκνουμ αεροβόλα πάνε για ρεκόρ ταχύτητας βέβαια, αλλά είναι πιο βαριά, πιο δύσκολα στην χρήση και με μειωμένη ακρίβεια.»
Νομιζω τα λενε ολα...Δεν χρειαζεται να διαβασεις κατι αλλο μετα απ'αυτο το κειμενο!
Καταγράφηκε
Sniper035
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 81


« Απάντηση #143 στις: Απρίλιος 06, 2019, 11:22:43 πμ »

Λοιπον δοκιμασα ενα παλιο gamo 45αρι λεει ειναι ,το bam-19 και το 1600w.
Το πιο αδυναμο ηταν το bam....
Το πιο δυνατο ξερετε ολοι το 1600w
Το gamo δεν το περιμενα τοσο καλο.
Για μενα το gamo ειναι ανωτερο απο το bam.
Αλλα με κερδισε το 1600w...Οτι εβαζα στο σημαδι το πετυχαινε ανετα καο πολυ δυνατα.
Το χω δυο μερες σερι και δεν εχω σταματησει να ριχνω.
Στο μερος που μενω δεν εχει σκοπευτηριο και πρεπει να κανω 40χιλιομετρα για σκοπευτηριο.
Για να κανω την πλακα μου και οτι σημαδευω να το καταστρεφει ειναι το 1600w.Πολυ ευθυβολο για μενα και δυνατο οπως σας ειπα.
Χτυπουσα στα 100 μετρα  κουτακια απο σφαιρακια χωρις να χανω βολη...
Μειονεκτημα του η δυναμη για οπλιση αλλα οχι τοσο τραγικα οσο το φανταζομουν που λεγατε και το βαρος του που ειναι 4.100.
Θα το εχω περιπου 20 μερες να παιζω αφου θα ερθει για πασχα ο ξαδερφος μου που μου το αφησε.
Με κερδισε το 1600w.
Σας ευχαριστω πολυ....
Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26576



« Απάντηση #144 στις: Απρίλιος 06, 2019, 11:44:01 πμ »

Άντε... με το καλό να το πάρεις και να το χαρείς...  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar 60SR .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Sniper035
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 81


« Απάντηση #145 στις: Απρίλιος 06, 2019, 12:05:39 μμ »

Άντε... με το καλό να το πάρεις και να το χαρείς...  Χαμόγελο
Τωρα το πασχα το εχω παραγγειλει να μου το φερει ο ξαδερφος που σπουδαζει.
Ευχαριστω πολυ!!!
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #146 στις: Απρίλιος 06, 2019, 12:19:14 μμ »

To 1600w που ριχνεις τι ειναι 4.5 η 5.5???
Και αυτο που θα παρεις σε τι διαμετρημα θα ειναι...
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Sniper035
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 81


« Απάντηση #147 στις: Απρίλιος 06, 2019, 12:49:23 μμ »

To 1600w που ριχνεις τι ειναι 4.5 η 5.5???
Και αυτο που θα παρεις σε τι διαμετρημα θα ειναι...
5,5 ειναι και 5,5 θα παρω. Γιατι? Μηπως δεν ειναι σωστο το διαμετρημα ? Αν παρω το 4,5 πιστευω δεν θα κανει για την δυναμη του οπλου.
Σωστα?
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #148 στις: Απρίλιος 06, 2019, 12:54:34 μμ »

Το 5.5 ειναι το σωστο διαμετρημα για αυτο το οπλο Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Sniper035
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 81


« Απάντηση #149 στις: Απρίλιος 06, 2019, 01:00:36 μμ »

Το 5.5 ειναι το σωστο διαμετρημα για αυτο το οπλο Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Ευχαριστω . Ετσι μου ειχαν πει και τ'αλλα παιδια εδω για το διαμετρημα..
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: