Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 27, 2024, 08:58:59 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Επιλογή όπλου ελατηρίου - gas ram (δύσκολα τα πράγματα...)
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 61   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Επιλογή όπλου ελατηρίου - gas ram (δύσκολα τα πράγματα...)
Αποστολέας Μήνυμα
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #90 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 09:16:42 μμ »

Που μπορω να κοιτάξω για αυτό.Αν μπορειτε να μου πειτε τι ενοειτε περιορισμένης εμβελειας

Με απλά λόγια είναι ένα πολύ δυνατό όπλο με ανάλογη συμπεριφορά. Πολύ δυνατό κλώτσημα και θόρυβο. Θα σε κουράσει σύντομα και θα το βαρεθείς.
Άν θες ένα οικονομικό όπλο που να είναι και δυνατό αλλά και πολιτισμένο, τότε καλύτερα δες για το 88 ή το 99.
Καταγράφηκε
viston
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 114


« Απάντηση #91 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 10:42:44 μμ »

το 125 ειναι για μενα καλο οπλο αρκει να το παρεις συνειδητα, πρεπει να ξερεις τι ακριβως ειναι αλλιως οντως θα σε κουρασει, ειναι αρκετα βαρη και δυσκολο στην οπλιση στην αρχη μετα κανεις μπρατσα Μεγάλο χαμόγελο κλωτσαει και θα χρειαστει να ασχοληθεις μαζι του, να το μαθεις. Ειναι πολυ δυνατο οπλο που σημαινει πως πρεπει παντα μα παντα να προσεχεις που ριχνεις για να μην εχεις απροοπτα και οταν το μαθεις εχει φοβερη ακριβεια για τη δυναμη του. Ειναι το πρωτο μου οπλο και για μενα ειναι ερωτας πραγματικος, με κανει να αισθανομαι σαν παιδι αλλα οπως στο ειπα πρεπει να ξερεις γιατι το περνεις αλλιως θα το μετανοιωσεις
Καταγράφηκε
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #92 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 11:51:06 μμ »

Γεια σας νέος στο χώρο του αεροβόλου . Ενδιαφέρομαι για ένα hatsan 125 αλλα εχω πρόβλημα [ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΑΣ] εχετε να προτείνετε καποιο.
Το εχεις αγορασει Απορία(να σου προτεινουμε καποιο ??)Τι εννοεις Απορία
 Και σου αρεσει !!!!!
και σε ευχαριστει η ιδιομορφη συμπεριφορα του(δυσκολο οπλισμα ,κραδασμους,τουανγκ)
Τι πρεπει να εχει ενα αεροβολο να μην σου αρεσει Απορία
Διαβασε λιγακι παραπανω υπαρχουν πολλα θεματα για αεροβολα και μην Βιαστεις να κανεις αγορα..

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 17, 2014, 11:56:10 μμ από kostas100 » Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #93 στις: Φεβρουάριος 18, 2014, 12:41:56 πμ »

Φιλε Αρτέμη διαβασε με προσοχή αυτα που λεει  το μελος Βιστον.
Και εγω θα σου προτεινα 88....99
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
xaris78
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 94


« Απάντηση #94 στις: Φεβρουάριος 18, 2014, 01:45:50 πμ »

το 125 ειναι για μενα καλο οπλο αρκει να το παρεις συνειδητα, πρεπει να ξερεις τι ακριβως ειναι αλλιως οντως θα σε κουρασει, ειναι αρκετα βαρη και δυσκολο στην οπλιση στην αρχη μετα κανεις μπρατσα Μεγάλο χαμόγελο κλωτσαει και θα χρειαστει να ασχοληθεις μαζι του, να το μαθεις. Ειναι πολυ δυνατο οπλο που σημαινει πως πρεπει παντα μα παντα να προσεχεις που ριχνεις για να μην εχεις απροοπτα και οταν το μαθεις εχει φοβερη ακριβεια για τη δυναμη του. Ειναι το πρωτο μου οπλο και για μενα ειναι ερωτας πραγματικος, με κανει να αισθανομαι σαν παιδι αλλα οπως στο ειπα πρεπει να ξερεις γιατι το περνεις αλλιως θα το μετανοιωσεις
+1

Παρεπιπτόντως σήμερα μετά από 2 μήνες που είχα να ρίξω με το 125, το πήρα μαζί μου. Έριξα καμιά 50αριά σφαιράκια και μετά συνέχισα με το 99 μέχρι που νύχτωσε. Αυτό που θέλω να πω δηλαδή είναι ότι αν θέλεις να περάσεις ένα ευχάριστο σκοπευτικό απόγευμα πίνωντας τον καφέ σου, θα πρέπει να έχεις και ένα δεύτερο όπλο μαζί γιατί πάνω από 50-60 σφαιράκια δεν θα τα ρίξεις με το 125. 

Πάντως αυτό που μ'αρέσει στο 125 εκτός από την δύναμη του, είναι η σχεδόν ευθεία βολή του στα 60 μέτρα και η ευστοχία του παρά τη δύναμη του.
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #95 στις: Φεβρουάριος 18, 2014, 09:28:02 πμ »

Το 125 είναι ακριβώς ίδιο με το 135 εκτός από τη διάμετρο του κυλίνδρου που είναι 1mm μικρότερη.
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #96 στις: Φεβρουάριος 18, 2014, 09:59:16 πμ »

Το 125 είναι ακριβώς ίδιο με το 135 εκτός από τη διάμετρο του κυλίνδρου που είναι 1mm μικρότερη.

Eιναι καποιο απο τα δυο μεγαλυτερο απο 30χιλ η το 135 ειναι 30...
Καταγράφηκε
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #97 στις: Φεβρουάριος 18, 2014, 10:03:26 πμ »

Το 125 είναι ακριβώς ίδιο με το 135 εκτός από τη διάμετρο του κυλίνδρου που είναι 1mm μικρότερη.

Eιναι καποιο απο τα δυο μεγαλυτερο απο 30χιλ η το 135 ειναι 30...

Το 135 έχει το μεγαλύτερο πιστόνι απ όλα τα όπλα ελατηρίου στον κόσμο!! Πρέπει να είναι 31 ή 31,5 χιλιοστά διάμετρο! Πραγματική βαριοπούλα... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #98 στις: Φεβρουάριος 18, 2014, 10:12:01 πμ »

Το μονο που μου αρεσει σε αυτο το οπλο ειναι η σκανδαλη του.
Ρυθμιζεται πολυ ωραια,και διαχειριζεται ανετα τα 30+ποδολιβρα.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #99 στις: Φεβρουάριος 18, 2014, 11:00:58 πμ »

Το 125 είναι ακριβώς ίδιο με το 135 εκτός από τη διάμετρο του κυλίνδρου που είναι 1mm μικρότερη.

Eιναι καποιο απο τα δυο μεγαλυτερο απο 30χιλ η το 135 ειναι 30...

Το 135 έχει το μεγαλύτερο πιστόνι απ όλα τα όπλα ελατηρίου στον κόσμο!! Πρέπει να είναι 31 ή 31,5 χιλιοστά διάμετρο! Πραγματική βαριοπούλα... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Γιώργο 30 χιλιοστά είναι ο θαλαμός του και ναί είναι το δυνατότερο όπλο ελατηρίου παραγωγής ...... εμένα μου βγάζει 36 ποδόλιβρα ..... 32 μου έβγαζε με το ελατήριο και με μάπα τσιμούχα.

Το 125 είναι κατα ένα χιλιοστό μικρότερος ο θαλαμος του και σε gas ram το μετρήσαμε πέρισυ και μας έβγαλε 33 ποδόλιβρα!!! Ε με αυτή τη δύναμη λογικό είναι να είναι τα 60 μια ευθεία βολή Κλείσιμο ματιού

Για την όπλιση είναι δύσκολη σε έκδοση ελατηρίου ( στο gas ram ακούγεται παράδοξο αλλά είναι κατά τι πιο εύκολη ) αλλά όμως συνήθεια είναι, μια αποφασιστική κίνηση θέλει και σωστή στάση του σώματος ....
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #100 στις: Φεβρουάριος 18, 2014, 12:18:38 μμ »

Εχει δικιο ο Σταματης εχω ριξει το δικο του και οντως δεν ηταν απαγορευτικη η οπλιση του..
Και σχετικα πολιτισμενη η λειτουργια του για αυτα τα αλογα...
Για το Gas Ram εννοω.
Με το ελατηριο οσα εχω ριξει ηταν Απαραδεκτa για εμενα..
Δεν ξερω τι αλλο μπορει να ειχε κανει ο Doctor Stam Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού αλλα ηταν αποδεκτο...
 
Καταγράφηκε
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #101 στις: Φεβρουάριος 18, 2014, 02:16:53 μμ »

Εχει δικιο ο Σταματης εχω ριξει το δικο του και οντως δεν ηταν απαγορευτικη η οπλιση του..
Και σχετικα πολιτισμενη η λειτουργια του για αυτα τα αλογα...
Για το Gas Ram εννοω.
Με το ελατηριο οσα εχω ριξει ηταν Απαραδεκτa για εμενα..
Δεν ξερω τι αλλο μπορει να ειχε κανει ο Doctor Stam Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού αλλα ηταν αποδεκτο...
 

Τσιμούχα του άλλαξα γιατί απο το εργοστάσιο ήταν κομένη και του έκανα και buttoning. Τίποτα άλλο Κώστα Χαμόγελο

Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #102 στις: Φεβρουάριος 18, 2014, 02:27:47 μμ »

Εχει δικιο ο Σταματης εχω ριξει το δικο του και οντως δεν ηταν απαγορευτικη η οπλιση του..
Και σχετικα πολιτισμενη η λειτουργια του για αυτα τα αλογα...
Για το Gas Ram εννοω.
Με το ελατηριο οσα εχω ριξει ηταν Απαραδεκτa για εμενα..
Δεν ξερω τι αλλο μπορει να ειχε κανει ο Doctor Stam Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού αλλα ηταν αποδεκτο...
 

Τσιμούχα του άλλαξα γιατί απο το εργοστάσιο ήταν κομένη και του έκανα και buttoning. Τίποτα άλλο Κώστα Χαμόγελο


Τι αλλο να του κανεις Σταματη Απορία?
φορτογκα το εργαλειο..
Τα ιδια φοραει και το προσπορτ...

Καταγράφηκε
ARTEMIS
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 86


« Απάντηση #103 στις: Φεβρουάριος 20, 2014, 11:20:44 μμ »

Ευχαριστω για τις απαντησεις πιο πανω.Κανενα  εμπιστο sites
Καταγράφηκε
ARTEMIS
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 86


« Απάντηση #104 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 12:17:20 πμ »

Γεια σας παιδια δεν εχω την ευχερεια γραπτου λογου.Λιγες ωρες στο pc.Ερχομαι από το χωρο της καραμπίνας Δεν εχω πρόβλημα θορυβου και ανάκρουσης κ.λ.π.Επιπολαια πριν λιγο καιρο πηρα ένα hatsan th 125 από αγγελια.Λεγωντας ότι θα το βαρεθω και θα το δωσω στον ανηψιο μου επαθα πλακα .ψαχνω να βρω κοντακι για αριστεροχειρα.Δεν βρηκα και ρωτησα για καινουργιο και τη γνωμη σας .
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 61   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: