Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 29, 2024, 06:46:22 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Σελίδες: [1]   Κάτω
  Εκτύπωση  

  ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Αποστολέας Μήνυμα
MANTHOS
sal4680461
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 59

"COW KILLER"


« στις: Νοέμβριος 14, 2012, 12:12:01 μμ »

http://www.shooters.gr/το-αγώνισμα-του-benchrest-την-κυριακή-στο-κανδ/
Καταγράφηκε
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 14, 2012, 02:55:57 μμ »

Ενδιαφέρον ακούγεται ......
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 14, 2012, 03:23:44 μμ »

Τυφεκιο μεγαλου διαμετρηματος. Λύπη
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 14, 2012, 04:16:48 μμ »

Τυφεκιο μεγαλου διαμετρηματος. Λύπη

Γιατί όχι αρκεί να γίνει η αρχή ... εμένα δεν με χαλάει καθόλου το 7.62 σε πυροβόλο ... και .22 τυφέκια BR θα δούμε ... και αεροβόλα μετά θα ακολουθήσουν. Απλά πρέπει να γίνει η αρχή με κάποιο τρόπο
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
tieton
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 458



« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 14, 2012, 04:24:02 μμ »

Κατοχυρωνεται η χρηση των διοπτρων τουλαχιστον...
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 14, 2012, 04:32:07 μμ »

Τυφεκιο μεγαλου διαμετρηματος. Λύπη

Γιατί όχι αρκεί να γίνει η αρχή ... εμένα δεν με χαλάει καθόλου το 7.62 σε πυροβόλο ... και .22 τυφέκια BR θα δούμε ... και αεροβόλα μετά θα ακολουθήσουν. Απλά πρέπει να γίνει η αρχή με κάποιο τρόπο

Ουτε εμενα με χαλαει,αλλα εχω δωσει πολλα χρηματα στα αεροβολα και.... Κλάμα Κλάμα
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
MANTHOS
sal4680461
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 59

"COW KILLER"


« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 14, 2012, 07:23:09 μμ »

ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΧΑΡΕΣ ΓΙΑΤΙ  ΝΑ ΕΠΕΚΤΑΘΕΙ ΣΕ ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΣΩ ΣΚΟΕ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΣΤΡΗΝ ΕΛΛΑΔΑ  ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΠΗΔΗΞΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ  ΜΕ ΠΑΡΑΒΟΛΑ,ΚΑΡΤΑ ΣΚΟΕ ,ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΑ ΑΔΕΙΑ ΚΑΤΟΧΗΣ ΠΥΡΟΒΟΛΩΝ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΕ Η ΔΙΟΠΤΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΟΥΔΙΑ  Θυμός ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΠΑΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝΕ
Καταγράφηκε
ADAVALOS
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 19


« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 14, 2012, 09:15:07 μμ »

  Μανθο οποιαδηποτε στιγμη θελησει η ΣΚΟΕ να συμπεριλαβει το αγωνισμα η εκπροσωπιση απο τον ΑΟΦΑ θα παει περιπατο πολυ απλα γιατι ειναι η μονη ομοσπονδια που αφορα την σκοποβολη κλπ κλπ κλπ μην ανοιξουμε παλι ατερμονες συζητησεις.Εκει που πατε και βαρατε στο σχιστο δεν πληρωνετε εισοδο?ποσο ειναι 5 ευρω τη μερα? 10 φορες το χρονο πας? νατη η ετησια συνδρομη σε συλογο που ειναι στη ΣΚΟΕ.Και μαζι με ολα αυτα νομιμοτητα οσον αφορα τα σκοπευτικα σου.Αδεια πυροβολου δε χρειαζεται να βγαλεις μονο αδεια για διοπτρα θα χρειαστει.Ολοι αυτοι που θα πανε στο κανδηλι δεν πηρανε τα οπτικα μεσω bench rest απαραιτητα,μπορει πχ να τις πηρανε για αγωνισμα πρακτικης σκοποβολης με τυφεκιο.Πιο ευκολο ειναι να συμπεριλαβει η ΣΚΟΕ τα αγωνισματα που μας αφορουν παρα να αλλαξει ο νομος στην Ελλαδα που αφορα τον χωρο χρησης του αεροβολου και τα οπτικα.
  Τις προπονησεις θα τις κανετε δωρεαν στο σκοπευτηριο του συλογου και μονο για τους αγωνες θα χρειαζεται να πληρωθει παραβολο στη ΣΚΟΕ.
  Και ολα αυτα με λιγοτερο συνολικο κοστος απ οτι γινεται αυτη τη στιγμη και ησυχια στο κεφαλι πραγμα ανεκτιμητο.
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 14, 2012, 10:38:22 μμ »

Σε πρώτη φάση το βλέπω θετικό,μάλλον δε βλέπω κάτι αρνητικό.
Τώρα δεν γνωρίζω (αν και είμαι μέλος) αν η εκπροσώπηση από τον ΑΟΦΑ θα πέει περίπατο έτσι απλά,
ξέρω όμως ότι η εκπροσώπηση δόθηκε στο σύλλογο μετά από κόπο - χρόνο - έξοδα.
Η τοξοβολία είναι ένα παράδειγμα όπου η ομοσπονδία είναι εκτός ΣΚΟΕ και πραγματικά ρίχνουν όπου θέλουν,
πχ στην πλατεία του Χαλανδρίου έχει μόνιμους στόχους  Κλείσιμο ματιού
Επίσης θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι κατά τη γνώμη μου όποιος υποστηρίξει ότι ο ΑΟΦΑ ειδικά στο BR δεν έκανε δουλειά
θα είναι τουλάχιστον άδικος.Δε νομίζω πως θα μπορούσε να έχει γίνει κάτι παραπάνω δηλαδή.
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Xenofon
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 404


« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 15, 2012, 12:20:38 πμ »

Κώστα, νομίζω ότι ο Ανταβαλος έχει δίκιο. Απόδειξη είναι ότι σε λίγες μέρες  μπορώ να έχω μία διόπτρα πάνω σ ένα 762  πυροβόλο νόμιμα ενώ πάνω σ ένα αεροβολάκι, όχι.
Καταγράφηκε
ADAVALOS
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 19


« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 15, 2012, 01:12:27 πμ »

Σε πρώτη φάση το βλέπω θετικό,μάλλον δε βλέπω κάτι αρνητικό.
Τώρα δεν γνωρίζω (αν και είμαι μέλος) αν η εκπροσώπηση από τον ΑΟΦΑ θα πέει περίπατο έτσι απλά,
ξέρω όμως ότι η εκπροσώπηση δόθηκε στο σύλλογο μετά από κόπο - χρόνο - έξοδα.
Η τοξοβολία είναι ένα παράδειγμα όπου η ομοσπονδία είναι εκτός ΣΚΟΕ και πραγματικά ρίχνουν όπου θέλουν,
πχ στην πλατεία του Χαλανδρίου έχει μόνιμους στόχους  Κλείσιμο ματιού
Επίσης θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι κατά τη γνώμη μου όποιος υποστηρίξει ότι ο ΑΟΦΑ ειδικά στο BR δεν έκανε δουλειά
θα είναι τουλάχιστον άδικος.Δε νομίζω πως θα μπορούσε να έχει γίνει κάτι παραπάνω δηλαδή.


Το οτι τα παιδια καναν οτι περνουσε απο το χερι τους ειναι σιγουρο και δεν αμφισβητειται.Δεν μπορει να γινει κατι παραπανω ομως οπως και συ το λες,μη πιανεσαι απο τον ΑΟΦΑ πες οτι δεν τοπα. αλλο ειναι το θεμα της συζητισης.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2012, 01:20:37 πμ από ADAVALOS » Καταγράφηκε
Thorin
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 304


I shoot, therefore I am.


WWW
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 12:04:00 μμ »

Κώστα, νομίζω ότι ο Ανταβαλος έχει δίκιο. Απόδειξη είναι ότι σε λίγες μέρες  μπορώ να έχω μία διόπτρα πάνω σ ένα 762  πυροβόλο νόμιμα ενώ πάνω σ ένα αεροβολάκι, όχι.

Λιγες 100αδες μερες...
Καταγράφηκε
Thorin
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 304


I shoot, therefore I am.


WWW
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 12:08:54 μμ »

Ο συγκεκριμενος συλλογος εχει καποιες ενδιαφερουσες ιδεες, αλλα και καποια πραγματα που δεν εχουν καταλαβει.
Οπως ο αγωνας σιλουετες που διοργανωσαν, αλλα με ελαχιστο οριο τα 16 φυσιγγια, ορος απο πρακτικη σκοποβολη οπου ειναι η εμπειρια τους
ενω ενας αγωνας σιλουετας εχει 40 υποχρεωτικους στοχους, και επιπλεον παρα τα οσα λεει το site της ΣΚ.Ο.Ε. στο site της ομοσπονδιας σιλουετας
δεν αναφερεται ΠΟΥΘΕΝΑ η Ελλαδα στα μελη....
Οποτε ειναι και αυτος ενας τομεας που θελει προσοχη.
Καταγράφηκε

Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: