Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 29, 2024, 05:55:31 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Snowpeak
Σελίδες: 1 [2]   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Snowpeak
Αποστολέας Μήνυμα
GEORGE DAMASKOS
Αρχικαψοπόστης v2.2
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7783



« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 14, 2021, 01:11:21 μμ »

Κληρονομιά απ'τον πατέρα μου αγορασμενο το μακρυνό 1981 Σαρκασμός.
....Αυτο το οπλο πρεπει να ειχε και ενα ξεχωριστο ονομα..??
            ... δυστυχως δεν το θυμαμαι... Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
aira
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 388


« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 14, 2021, 05:26:13 μμ »

Hy Score model 809 , Winchester 435 μερικά από τα ονόματα που είχε κυκλοφορήσει κατά καιρούς, απ'όσο θυμάμαι παραγόταν από το 1953 έως το 1964 σε διάφορες εκδόσεις , και από το 1965 όπου και αναβαθμίστηκε και έμεινε σε παραγωγή έως το 1987.
Καταγράφηκε
aira
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 388


« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 14, 2021, 05:33:27 μμ »

Για να επανέλθουμε λίγο και στο θέμα μας   μπόρεσα και έκανα μερικές ακόμη δοκιμές με τις snowpeak ρίχνοντας με cometa fenix 400, weihrauch 35, Slavia 631 και Bam 40 με πολύ μέτρια αποτελέσματα  Αναποφασιστικότητα. Μάλλον θα συμφωνήσω με τον Μάνο δύσκολα θα τα χρησιμοποιήσω ακόμη και για plinking 
Καταγράφηκε
thanos65
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 271


« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 15, 2021, 09:25:25 πμ »

Κληρονομιά απ'τον πατέρα μου αγορασμενο το μακρυνό 1981 Σαρκασμός.

Welcome to the club.... Το δικό μου 27άρι (ελάχιστα μικρότερο αδελφάκι του δικού σου) είναι του 1983....
Δεν είναι κληρονομιά από κανέναν - είναι η πρώτη μου εφηβική αγορά (ναι, τόσο κωλόγερος είμαι... Σαρκασμός).
Ήταν και παραμένει ένα θαυμάσιο όπλο και δεν είναι τυχαίο που σχεδόν 40 χρόνια μετά παρ' όλο τα μόλις 7 ποδόλιβρα του το 75% των βολών μου τις κάνω με αυτό... Δεν ξέρω ρε παιδί μου. Πέρα από την ακρίβειά του, το χαμηλό βάρος και τον άψογο/ποιοτικό κύκλο λειτουργίας του, έχει μια απροσδιόριστη αίσθηση "φιλικότητας" που σε κάνει να θέλεις να το έχεις στα χέρια σου... Άλλες εποχές - άλλα όπλα...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

aira
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 388


« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 15, 2021, 11:22:39 πμ »

Καλημέρα κι απο'μένα όντως το 35 είναι το λίγο μεγαλύτερο αδελφακι του. Θα συμφωνήσω μαζί σου, είναι το κλασικό αεροβόλο σπαστης κάνης με την λεπτή σιλουέτα μέταλλο με βαθύ blueing  ξύλο και μεταλλικά ανοιχτά σκοπευτικά. Αποπνέει νοσταλγία, μιας εποχής που τελείωσε...
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 [2]   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: