Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 26, 2024, 07:54:09 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Alpha Chrony
Σελίδες: 1 [2] 3 4   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Alpha Chrony
Αποστολέας Μήνυμα
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 11:32:16 μμ »

Ο Combro Δειχνει πιο χαμηλες ταχυτητες απο οτι τον chrony αυτο ειναι γεγονος. Και ο chrony θελει παντα την ιδια αποσταση οπλου χρονογραφου και την ιδια γωνια βολης, + τον αναλογο φωτισμο.
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 11:53:00 μμ »

Ο Combro Δειχνει πιο χαμηλες ταχυτητες απο οτι τον chrony αυτο ειναι γεγονος. Και ο chrony θελει παντα την ιδια αποσταση οπλου χρονογραφου και την ιδια γωνια βολης, + τον αναλογο φωτισμο.

Ναί γεγονός είναι αυτό ... όταν η βολίδα περνάει απο τον δεύτερο αισθητήρα που είναι σε μεγαλύτερη απόσταση στον Chrony έχει μεγαλύτερη ταχύτητα από ότι στον compro που είναι αμελητέα απόσταση σε σχέση με του Chrony.

Εγώ όταν μετράω με τον δικό μου, την κάννη τη στηρίαω πάντα στο μεγάλο σάκο κάθε φορά, εκτός απο τις πολύ βιαστικές καταστάσεις Γλώσσα
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 11:57:05 μμ »

Με λιγα λογια skan. Άνεση
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 11:59:09 μμ »

Χριστόφορε,μια και το θυμήθηκα,
θέλω να μου δανείσεις τον chrony να μετρήσω κάτι μπεκατσοφύσσιγκα ιδιογόμωσης...
Με τον combro είναι κάπως δύσκολο  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 12:02:02 πμ »

Χριστόφορε,μια και το θυμήθηκα,
θέλω να μου δανείσεις τον chrony να μετρήσω κάτι μπεκατσοφύσσιγκα ιδιογόμωσης...
Με τον combro είναι κάπως δύσκολο  Μεγάλο χαμόγελο

 Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 12:11:47 πμ »

Παντος η αληθεια ειναι οτι δεν εχουν ακουστει προβληματα με τον Combro σε συγκριση με τον Chrony. Και ο Combro ειναι φθηνοτερος και πιο βολικος. Αλλα προτιμω να μετραω με τον Chrony λογω οτι δινει κατι αλογα παραπανω Σαρκασμός
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
tieton
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 458



« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 12:27:39 πμ »

Εχω και τους τρεις χρονηδες!Ειχα μαλλον γιατι οι δυο κοπρο Σαρκασμός χαιρετισαν γρηγορα και σε καμμια αποθηκη θα κειτονται τωρα!Μετα ειδα τον σκαν στου Γκουτη ,εντυπωσιαστηκα και τον πηρα !
Πανε 3-3,5 χρονια τωρα!Αν και τις εχει φαει και αυτος ειναι αψογος ,εξαλλου μπορεις να τον στειλεις στον κατασκευασστη του να στον φτιαξει(5 χρονια εγγυηση για)!
Μερα νυχτα μετραει δεν εχει στατιστικα εξεζητημενα -εγω δεν τα χρησιμοποιω- δουλευει με ρευμα θελει να αγορασεις εναν ανταπτορα απο αγγλικες πριζες σε ευρωπαικες Απορία
αλλα και προφανως,υπο προυποθεσεις, μπορει να βγει και εξω απο το σπιτι και να συνδεθει με τον αναπτηρα του αυτοκινητου!Τωρα τελευταια πηρα και εναν F1 απο ebay
για να μπορω να μετραω το samyang που προσπαθει να ανεβει αλλα και αλλα συναφη ,καραμπινες κλπ!Συμπαθης μου ειναι δυο φορες τον χρησιμοποιησα την πρωτη με λιγη συνεφια ολα καλα δεν εχασε βολη
στις 30 που επιχειρησα, την δευτερη βραδυ αλλα με καλο φωτισμο- που τονεγγυηθηκε φιλος- τα σκατωσε!Θα δουμε !Παντως αεροβολιστης χωρις καλο χρονογραφο δε λεει! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 12:34:38 πμ »

Και χωρίς καλό αεροβόλο επίσης... Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 12:39:55 πμ »

Και χωρίς καλό αεροβόλο επίσης... Μεγάλο χαμόγελο

Καλό = Hatsan  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός 135  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
thrass86
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1230



« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 12:49:47 πμ »

Εμενα ο δικος chrony ειναι ο beta (o μπλε) τον οποιο αγορασα μεταχειρισμενο οτι και να μετρησα σε αντιπαραθεση με τον σκαν που ειχα μετρησει πριν μου τα εδειχνε τα ιδια και δεν εχασε ποτε καμια βολη .
Ενας combro που εχα μου εδειχνε αλλα αντι αλλων . Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Θυμός Θυμός Θυμός  μεχρι που τον πουλησα και ηρεμησε το κεφαλι μου . Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Θα μου πειτε οτι εχω και καλα οπλα  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού αλλα αυτο ειναι ενα αλλο θεμα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός .
Καταγράφηκε

Hammerli AR 20 FT 4,5 Nikko Targetmaster 10-50x 60 MD
Air Arms s510 sl 5,5 Konus M30 8.5-32x 52 MD
Bsa r-10 mkII SE 5,5 FSB MTC Taipan 6-24x 56 SCΒ
Βsa Scorpion SE 6,35 Nikko Targetmaster 6-24x 56 MD
http://www.youtube.com/watch?v=yXNfj5Zw8hU
http://www.youtube.com/watch?v=1yaj24Ttaak&feature=related
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 12:51:19 πμ »

Εμενα ο δικος chrony ειναι ο beta (o μπλε) τον οποιο αγορασα μεταχειρισμενο οτι και να μετρησα σε αντιπαραθεση με τον σκαν που ειχα μετρησει πριν μου τα εδειχνε τα ιδια και δεν εχασε ποτε καμια βολη .
Ενας combro που εχα μου εδειχνε αλλα αντι αλλων . Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Θυμός Θυμός Θυμός  μεχρι που τον πουλησα και ηρεμησε το κεφαλι μου . Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Θα μου πειτε οτι εχω και καλα οπλα  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού αλλα αυτο ειναι ενα αλλο θεμα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός .

Οπότε ναί ... τα καλά όπλα μετράνε παντού το ίδιο Χαμόγελο Γλώσσα:P:P:P:P  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
nekfjr
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 292



« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 12:51:49 πμ »

Χρόνης και πάλι χρόνης!Ασε που διπλώνει κιόλας!
If it doesn't fold it's not a chrony!
Για όσους θυμούνται την διαφήμηση στο shooting times παλαιοτέρων ετών....

Ασχετο:Γιατί δηλαδή τι έχει το 135?Να ανεβάσω ένα γκρουπάκι που πρίν λίγο έκανα στο νέο δεκάμετρο εσωτερικό σκοπευτήριο ,να πάθετε πλάκα. Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 12:56:16 πμ »

Για ανεβασε το γκρουπακι. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 12:57:01 πμ »

Χρόνης και πάλι χρόνης!Ασε που διπλώνει κιόλας!
If it doesn't fold it's not a chrony!
Για όσους θυμούνται την διαφήμηση στο shooting times παλαιοτέρων ετών....

Ασχετο:Γιατί δηλαδή τι έχει το 135?Να ανεβάσω ένα γκρουπάκι που πρίν λίγο έκανα στο νέο δεκάμετρο εσωτερικό σκοπευτήριο ,να πάθετε πλάκα. Γλώσσα Γλώσσα


Είπα εγώ ότι έχει κάτι .... κακό ? Απεναντίας ελατήριο ... δυνατό .... όμορφο .... με πολλά υποσχόμενο για σκαλίσματα κοντάκι Κλείσιμο ματιού

Αλλά για να πηκάρω το Θρασύβουλο το είπα Χαμόγελο Αλλος το έφαγε το δόλωμα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
thrass86
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1230



« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 01:01:33 πμ »

Χρόνης και πάλι χρόνης!Ασε που διπλώνει κιόλας!
If it doesn't fold it's not a chrony!
Για όσους θυμούνται την διαφήμηση στο shooting times παλαιοτέρων ετών....

Ασχετο:Γιατί δηλαδή τι έχει το 135?Να ανεβάσω ένα γκρουπάκι που πρίν λίγο έκανα στο νέο δεκάμετρο εσωτερικό σκοπευτήριο ,να πάθετε πλάκα. Γλώσσα Γλώσσα


Είπα εγώ ότι έχει κάτι .... κακό ? Απεναντίας ελατήριο ... δυνατό .... όμορφο .... με πολλά υποσχόμενο για σκαλίσματα κοντάκι Κλείσιμο ματιού

Αλλά για να πηκάρω το Θρασύβουλο το είπα Χαμόγελο Αλλος το έφαγε το δόλωμα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


Οταν μου πεις και τι καλο εχει το συγκεκριμενο τοτε ισως και να με πικαρεις  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Hammerli AR 20 FT 4,5 Nikko Targetmaster 10-50x 60 MD
Air Arms s510 sl 5,5 Konus M30 8.5-32x 52 MD
Bsa r-10 mkII SE 5,5 FSB MTC Taipan 6-24x 56 SCΒ
Βsa Scorpion SE 6,35 Nikko Targetmaster 6-24x 56 MD
http://www.youtube.com/watch?v=yXNfj5Zw8hU
http://www.youtube.com/watch?v=1yaj24Ttaak&feature=related

Σελίδες: 1 [2] 3 4   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: