Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 29, 2024, 04:13:19 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Ύστερα από τρία χρόνια
Σελίδες: 1 [2]   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Ύστερα από τρία χρόνια
Αποστολέας Μήνυμα
HooK
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 22, 2021, 02:21:03 μμ »

Ξέχασα να ρωτήσω αν φτιάξω άλλο κοντακι μπορώ να διορθώσω το ζυγισμα του χωρίς απαραίτητα να ανέβει η κατέβει το βάρος του (εννοώ κοντακι στις διαστάσεις μου) . Παντως το  hw50s κ hw57 που είχα επωμισει στον Μηλιδωνη μου είχαν φανεί πιο ζυγισμενα αν κ πιο βαρια
Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Αρχικαψοπόστης® Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26529



« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 22, 2021, 02:59:03 μμ »

Γνώμη μου, να μην αλλάξεις τίποτα στο όπλο...   Χαμόγελο



Για το 25άρι, σκέψου μήπως βάλει κάτι τέτοιο για να το ''μεγαλώσεις''...  Κλείσιμο ματιού


https://www.kalkantzakos.com/Category3/4081/pelmata-kalummata-kontakiou





ΥΓ. Κοίτα όλες τις σελίδες στα πέλματα... στις τελευταίες έχει και φθηνά πάνινα... Μπορείς να βάλεις και κάτι από μέσα, και να το μεγαλώσεις όσο θέλεις...  Κλείσιμο ματιού

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 22, 2021, 03:07:23 μμ από gatos » Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 22, 2021, 03:19:05 μμ »

Μπορεις να παρειςενα σακο ειδικο για αεροβολο, να ακουμπας το οπλο και να ριχνεις.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Thanos.L
Αρχικαψοπόστης v2.1
WFKS®
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3229


αντι-Μιδας...


« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 22, 2021, 03:21:49 μμ »

Μανο (και λοιποι) ενα ρυθμιζομενο πελμα με γαντζο (νατος παλι  Μεγάλο χαμόγελο ) πισω δεν θα ηταν καλυτερο για την περιπτωση του Αντωνη? τυπου ft ? (αν και θα δυσκολευει πολυ την οπλιση μαλλον... )
εναλλακτικα για στηριξη ορθιος και να παραμεινει το οπλο ως εχει,φανταζομαι και ενα ρυθμιζομενο μονοποδι η τριποδο θα εκανε εξισου καλη δουλεια.
βεβαια μπαινει σε εξοδα με αυτους τους τροπους ο ανθρωπος και δεν ξερουμε και τι σκοποβολη κανει κυριως. αν ειναι ως επι το πλειστον πλινκινγκ και οχι γκρουπ και ετσι οπως εχει συνηθισει με το οπλο του,καλα ειναι.
Καταγράφηκε

''Precharged sarcastic''
εργενομπατιροαφραγκος,θεωριτικοσχετικοασχετος,σαρκαστικοπαρλαπιποαστοχος!
''τιποτα καλα δεν θα παει...''
τα οπλα τα εφαγε η μαρμαγκα...
gatos
WFKS®
Αρχικαψοπόστης® Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26529



« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 22, 2021, 03:29:44 μμ »

Μανο (και λοιποι) ενα ρυθμιζομενο πελμα με γαντζο (νατος παλι  Μεγάλο χαμόγελο ) πισω δεν θα ηταν καλυτερο για την περιπτωση του Αντωνη? τυπου ft ? (αν και θα δυσκολευει πολυ την οπλιση μαλλον... )
εναλλακτικα για στηριξη ορθιος και να παραμεινει το οπλο ως εχει,φανταζομαι και ενα ρυθμιζομενο μονοποδι η τριποδο θα εκανε εξισου καλη δουλεια.
βεβαια μπαινει σε εξοδα με αυτους τους τροπους ο ανθρωπος και δεν ξερουμε και τι σκοποβολη κανει κυριως. αν ειναι ως επι το πλειστον πλινκινγκ και οχι γκρουπ και ετσι οπως εχει συνηθισει με το οπλο του,καλα ειναι.

Συμφωνώ σε όλα, αλλά είναι τα έξοδα στη μέση... Μην πάρει πράγματα πιο ακριβά απ' τ' όπλο...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
HooK
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 22, 2021, 04:15:14 μμ »

Τα γκρουπ με εξιτάρουν περισσότερο αν κ το πλικινγκ είναι πιο εντυπωσιακο. Αλλά κ στις δύο περιπτώσεις γίνεται κουραστικο. Εκεί που κάνεις συγκεντρώσεις διλεπτου η πενταλεπτου για 10 με 15 μέτρα μιλάω μόλις αρχίσει η κούραση αρχίζουν κ ανοίγουν οι βολές κ τότε κάνουν επίσκεψη τα νευρα . Γενικά το κοντακι του δε με βολεύει τόσο πολύ ούτε το πιάσιμο ούτε η επωμιση. Θυμάμαι όταν είχα πάει να το αγοράσω είχα μεγάλες προσδοκίες γι αυτό σύμφωνα με αυτά που είχα διαβάσει . Στη δική μου περίπτωση το καλοζυγισμενο δεν ισχυε . Τώρα γιατί το πήρα μάλλον για όλα τα υπολοιπα. Γι αυτό θέλω να του δώσω μια ευκαιρία . Συνολικά έχει γλιτώσει το πούλημα 10 φορες. Μ αυτό το όπλο έχω σχέση αγάπης μίσους , μόλις ηρεμήσω κ βλέπω τι κάνει το μετανοιωνω.
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 22, 2021, 04:23:38 μμ »

Και εγω το εδωσα το 30s,μετα απο 6 μηνες το ξανα πηρα φυσικα το dil εγινε με φιλο.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
HooK
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 22, 2021, 04:41:13 μμ »

Ποια η άποψη σας για το hw50 & το 57 όταν τα είχα επωμισει τα είχα βρει καλοζυγισμενα Επίσης από θέμα οπλισης κ συμπεριφοράς των όπλων αυτών λογο της αναπηρίας μου Αλλά που κοιταζω είναι το cometα 220 ένα που έχει ο χατζιωτης το 5 αν κ νομίζω ότι είναι περίπου ίδιο με το 25 που έχω σε διαστάσεις κ βαρος. Δε σας κρύβω ότι καλοκοιταζω κ το bam 19 αν κ δεν το είχα σε εκτίμηση λογο καταγωγής  αλλαξα γνώμη σύμφωνα μ αυτά που διάβασα.
Καταγράφηκε
Γιάννης Κιο.
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4302



« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 22, 2021, 04:53:08 μμ »

στο 30αρι μπορεις να βγάλεις το πελμα και με ένα τρυπάνι(φτερό) να κάνεις μια Φ16 και να βάλεις λίγο πλαστελίνη ή μολύβι και να φέρεις το ζύγισμα.Δυστυχως θα προσθέσει λίγο βάρος στο όπλο και θέλει και λίγες δοκιμές μέχρι να βρείς το ακριβές βάρος που θές
Καταγράφηκε

HW 97K
AT 44 4.5 
Stoeger X20 , TSS Β10 , Crossman 1377
Slavia 631 Lux
Thanos.L
Αρχικαψοπόστης v2.1
WFKS®
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3229


αντι-Μιδας...


« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 22, 2021, 06:14:26 μμ »

δυστυχως τελειο και οπως το θελουμε δεν υπαρχει πουθενα (και αν υπηρχε θα καταντουσε βαρετο μετα απο λιγο...) . αναγκαστικα κανουμε συμβιβασμους παντου.
απο την μια εχεις την ιδιαιτεροτητα σου Αντωνη και απο την αλλη υπαρχουν κοστη,βαρη,το μερος που μενεις και που δεν ξερω τι διαθετει και σε τι μπορεις να εχεις προσβαση  Αναποφασιστικότητα
εγω ας πουμε αν δεν υπηρχε χρηματικο ''χαλιναρι'' να με τραβαει πισω η' να με κατευθυνει υποχρεωτικα καπου αλλου ,δεν θα διαλεγα καθολου ελατηριου αν ημουν στην θεση σου.
το χερι ειναι τελειως off?  αν ναι,απορω που το παλευεις με τα ελατηρια,αλλα και μπραβο σου ταυτοχρονα. στην βολη οκ,αλλα οπλισμα-γεμισμα,πρεπει να σπαει νευρα μετα απο λιγο.
θα πηγαινα σε pcp ,φιαλη καταδυτικη και τελος. αν παλι τα 10-15 μετρα ειναι ολη κι ολη η αποσταση που διαθετεις και μονο σε αυτην ριχνεις,το co2 παλι δεν ειναι καθολου κακη ιδεα.
αλλα ειπαμε συμβιβασμοι,περιορισμοι και τα ρεστα. παμε σε αλλα κοστη,βαρη εκει, δεν ξερω αν υπαρχει μαγαζι να σου γεμιζει φιαλη , τι παιζει απο σερβις και κατα ποσο το εχεις με αυτα, τι περιθωρια εχεις στον τομεα ηχορυπανση (για pcp) ...κτλ ,κτλ.

παντως η πιο οικονομικη (τσαμπα) βελτειωση που μπορω να φανταστω για το οπλο σου ειναι η .....      παρεα !  Κλείσιμο ματιού Άνεση
βοηθεια στο οπλισμα αν κουραστεις, λιγο καφες,τσιγαρακι,μεζεδακι,χαβαλες κτλ   και παει περιπατο το βαρος,το ζυγισμα και ολα οσα σε προβληματιζουν αυτη τη στιγμη. χωρια που κατι θα εχει και αυτος/η και θα αλλαζετε και θα υπαρχει ενδιαφερον χωρις να ξοδευτεις εσυ ..  Στριφογύρισμα ματιών Σαρκασμός Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

''Precharged sarcastic''
εργενομπατιροαφραγκος,θεωριτικοσχετικοασχετος,σαρκαστικοπαρλαπιποαστοχος!
''τιποτα καλα δεν θα παει...''
τα οπλα τα εφαγε η μαρμαγκα...
gatos
WFKS®
Αρχικαψοπόστης® Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26529



« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 22, 2021, 08:03:14 μμ »

Το ΒΑΜ19 είναι ένα καλό όπλο, αλλά την σκανδάλη του 30 δεν την έχει...  Κλείσιμο ματιού

Το 50άρι, έχει πιο δύσκολη όπλιση απ' το 30άρι...  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
HooK
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 22, 2021, 09:11:28 μμ »

Για το θέμα της τελειότητας έχεις δίκιο ακόμα κ στο ότι θα καταντουσε βαρετο. Το χέρι έχει μια μικρή κάμψη στον αγκονα και λίγο εσω στροφή μετά από πέντε χειρουργεία . Ουσιαστικά δε με βοηθάει σε κάτι μόνο ότι έρχεται κοντά στο σώμα μου πριν τα χειρουργεία ανεμίζε σα σημαια. Τώρα για προσυμπιεσμενο πέρα ότι φεύγει αρκετά το κόστος δεν υπάρχει κάποιος να γεμίζει μπουκάλα στο νησί μόνο αν πηγαίνω οπότε χρειάζεται στον Πειραιά κ δεν ξέρω αν έχει κ κάποιος στην Αίγινα νομίζω ότι θα είναι ταλαιπωρια Τώρα όσο αφορά τ αεροβολα ελατηριου μ αρέσουν πολύ . Σχετικά εύκολα τα συντηρείς με πιο μικρό από τ αλλά κόστος έχουν κ την ανάκρουση που ανεβάζει το βαθμό δυσκολίας . Α και κάτι τελευταίο που ξέχασα να πω, έχουν ανοικτά σκοπευτικα άρα δε χρειάζομαι Διόπτρα που ανεβάζει το βάρος . Τέλος τα 15 μέτρα που ανάφερα αφορούν την αυλή του σπιτιου Μπορώ να βρεθώ σε μεγαλύτερους χώρους .
Καταγράφηκε
HooK
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 22, 2021, 09:47:00 μμ »

Σας ευχαριστώ όλους για τοις απαντήσεις . Επειδή τον άλλο μήνα θ ανέβω Πειραιά για δουλειές αν το επιτρέπουν οι καταστάσεις να βρεθούμε από κοντά σε κάποιο σκοπευτήριο κ πιστεύω θα βρούμε κάποια λυση.
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 23, 2021, 06:30:22 μμ »

Μακαρι να το επιτρεψουν οι καταστασεις, και σιγουρα καπου θα βρεθουμε.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5

Σελίδες: 1 [2]   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: