Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 19, 2024, 04:11:56 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Επιλογή νέου αεροβόλου (έρευνα)
Σελίδες: [1] 2 3 ... 23   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Επιλογή νέου αεροβόλου (έρευνα)
Αποστολέας Μήνυμα
L4z4r0s
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 422



« στις: Νοέμβριος 25, 2021, 10:56:16 μμ »

Καλησπέρα σε όλους,

προς το παρόν έχω στην κατοχή μου ένα umarex/browning x-blade 4.5άρι σπαστής κάνης από το 2017. Είναι ένα καλό αρχικό αεροβόλο τουφέκι αλλά σκεφτόμουν κάποια στιγμή στο κοντινό μέλλον να αγοράσω κάτι "καλύτερο".

Διαβάζοντας λοιπόν σε διάφορα φόρα, πέφτω πάντα στα weihrauch... Σχεδόν όλοι τα εκθειάζουν λέγοντας ότι είναι από τα καλύτερα τουφέκια ελατηρίου που μπορεί να αγοράσει κανείς.

Παρ' όλα αυτά έπεσε το βλέμμα μου σε ένα thread του forum με τίτλο "τα μέταλλα των αεροβόλων μας" όπου περιγράφονται διάφορα προβλήματα με διάφορα όπλα της συγκεκριμένης εταιρείας (ειδικά σε αυτά σύγχρονης παραγωγής). Οπότε είμαι κάπως επιφυλακτικός καθώς είναι σχετικά ακριβά.

Συγκεκριμένα είμαι ανάμεσα στα εξής:

HW 95
HW 90
HW 50S

Αξίζει να επενδύσει κανείς σε κάποιο από αυτά τα μοντέλα; Ή θα ήταν καλύτερο να κοιτάξω κάποιο άλλο μοντέλο;

Οποιοδήποτε input θα ήταν πολύ βοηθητικό...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Καταγράφηκε

-
-

                    "Μες στους γύρους των κύκλων τα πάντα
                      φεύγουν, έρχοντ’, αλλάζουν, είν’ ίδια..."

Umarex/Browning X-blade .177
ΒΑΜ 19-18 .22

Tank! · Seatbelts · Yoko Kanno https://www.youtube.com/watch?v=UFFa0QoHWvE
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26566



« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 25, 2021, 11:20:28 μμ »

Για μένα το καλύτερο αεροβόλα σπαστής κάνης είναι το HW90... και κατά την γνώμη μου πάλι, σε 5,5... αν κι εγώ έχω χαλάσει 3 οπτικά πάνω τους...   Στριφογύρισμα ματιών

Σαν δεύτερο στην σειρά βάζω το 95 σε 4,5 ή 5,0... και τρίτο το 50άρι σε 4,5, αλλά αυτό περισσότερο για παιχνίδι στον κήπο σου...  Χαμόγελο

Για σκοποβολή αξιώσεων... ΤΧ 200 ή HW97 σε 4,5 και τα δύο... αλλά πάλι κατά την γνώμη μου, για σκοποβολή αξιώσεων, μέχρι τα 50μ... μετά τα 50μ, εξαιρετικά και τα δύο, αλλά για πλίνκινγκ...  Χαμόγελο

ΥΓ.  Όλα όμως αυτά, θέλουν τουλάχιστον, απολίπανση και επαναλίπανση με καλύτερα γράσα... εκτός ίσως από το ΤΧ... που μάλλον δεν θέλει τίποτα...  Χαμόγελο

Στις επιλογές σου βάλε και το Walther LGV... Έτοιμο όπλο... δεν του κάνεις τίποτα...  Άνεση     ...Αλλά έχουν κι ένα ''παράξενο'', το 5,5 είναι στα 12 ποδόλιβρα και το 4,5 στα 17... και δεν ξέρω γιατί...  Αναποφασιστικότητα

Αυτά για τα γαλαζοαίματα αεροβόλα... μιας κι εσύ το ξεκίνησες...  Σαρκασμός   Υπάρχουν και τα ΒΑΜ (κινέζικα) που είναι καλά όπλα και φθηνά, και φτάνουν σε αρκετά υψηλό επίπεδο με λίγα επιπλέον χρήματα, αλλά ''χάνουν'' στις λεπτομέρειες... βλέπε σκανδάλη...  Κλείσιμο ματιού


Σε μπέρδεψα... όπως μπερδεύτηκα κι εγώ για το πως να στα γράψω...  Αναποφασιστικότητα

Διάβασε, ψάξε, ρώτα, ρίξτα αν μπορείς που είναι και το καλύτερο... και μετά βγάλε το δικό σου συμπέρασμα...  Κλείσιμο ματιού


Καλωσόρισες Κωνσταντίνε... και καλή παραμονή στο φόρουμ... Εδώ θ' ακούσεις πολλά, θα μάθεις πολλά και παράλληλα, θα γελάσεις και πολύ...   Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 25, 2021, 11:37:17 μμ από gatos » Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
L4z4r0s
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 422



« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 26, 2021, 02:18:43 πμ »

Καλώς σας βρήκα!!! Σαρκασμός Αυτό που με προβλημάτισε σε σχέση με το HW90 είναι το πρόβλημα που είχα διαβάσει στο άλλο thread εδώ στο forum; "τα μέταλλα των αεροβόλων μας" όπου αναφέρεται ότι  το hw90, βγάζει προβλήματα στο σύστημα που κουμπώνει η κάνη στο μπλοκ. Το γλωσσάκι τρώει το σταθερό σημείο που ασφαλίζει (και σε άλλα τρώγεται το γλωσσάκι). Δε θα ήθελα να συμβεί κάτι τέτοιο ειδικά με δεδομένο ότι πρόκειται για αρκετά ακριβό αεροβόλο.
Καταγράφηκε

-
-

                    "Μες στους γύρους των κύκλων τα πάντα
                      φεύγουν, έρχοντ’, αλλάζουν, είν’ ίδια..."

Umarex/Browning X-blade .177
ΒΑΜ 19-18 .22

Tank! · Seatbelts · Yoko Kanno https://www.youtube.com/watch?v=UFFa0QoHWvE
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26566



« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 26, 2021, 09:17:31 πμ »

Αυτό με το 90άρι, είναι κάτι που βγήκε τελευταία και απ' ότι είπε ο αντιπρόσωπος, αναλαμβάνει την ευθύνη και τα φτιάχνει (μάλλον αντικατάσταση γιατί δεν νομίζω ότι φτιάχνεται αν είναι στο σταθερό σημείο και όχι στο γλωσσάκι)... Και για να το κάνει, σίγουρα έχει την εντολή από την Weihrauch...  Κλείσιμο ματιού


Αυτή είναι η ανάληψη ευθύνης από τον αντιπρόσωπο...  ...  Άνεση




Dimosthenis Milidonis

Αγαπητοί φίλοι,
Κατόπιν παραπόνων που δημιουργήθηκαν με την τελευταία παρτίδα των Weihrauch HW 90 5,5mm, θα θέλαμε να ζητήσουμε συγνώμη και να σας ενημερώσουμε πως είμαστε στη διάθεση των καταναλωτών προς άμεση επίλυση του προβλήματος. Παρακαλούνται όλοι οι σκοπευτές που πρόσφατα αγόρασαν το συγκεκριμένο όπλο και αντιμετωπίζουν προβλήματα, να επικοινωνήσουν στο τηλέφωνο της εταιρίας: 2106615310, ή να στείλουν email στο info@milidonis.gr.
Η εταιρία Commercial House Imports Μηλιδώνης για πάνω από 40 χρόνια αντιπροσωπεύει αποκλειστικά, μεταξύ άλλων, τα αεροβόλα Weihrauch στην Ελλάδα, βάζοντας πάνω απ'όλα την εμπιστοσύνη που μας δείχνετε όλο αυτόν τον καιρό. Θέλουμε να σας διαβεβαιώσουμε πως το συμβάν αυτό είναι τυχαίο, και επουδενί δεν επισκιάζει την απαράμιλη ποιότητα των αεροβόλων Weihrauch.

Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
L4z4r0s
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 422



« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 26, 2021, 11:02:59 πμ »

Κατάλαβα! Οπότε είναι κάτι τυχαίο μάλλον. Ίσως να ήταν πρόβλημα σε κάποια συγκεκριμένη παρτίδα αεροβόλων. Απ' όσο θυμάμαι είχε ξαναγίνει στο παρελθόν κάτι παρόμοιο με το hw95 (διάβαζα σε κάποιο Αγγλικό forum δεν θυμάμαι όμως ποιο ήταν).

Στα air arms το μόνο που μου τη σπάει είναι ότι το shroud συγκρατείται από κάποιου είδους κόλλα και είχα δει ότι σε κάποια μοντέλα που δεν είναι... κολλημένα και τόσο καλά αρχίζει και γυρίζει σαν τρελό.

Για τα BAM δε γνωρίζω και πολλά μόνο το ότι είναι κινεζικα χωρίς φυσικά αυτό να είναι κάτι κακό... Και το xblade που έχω είναι κινέζικο αλλά προς το παρόν πάει μια χαρά δεν έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα Μεγάλο χαμόγελο

Είχα δει και λίγο τα Gamo αν και για αυτά απ' όσα έχω δει μέχρι τώρα οι απόψεις διίστανται.. Σαρκασμός
Καταγράφηκε

-
-

                    "Μες στους γύρους των κύκλων τα πάντα
                      φεύγουν, έρχοντ’, αλλάζουν, είν’ ίδια..."

Umarex/Browning X-blade .177
ΒΑΜ 19-18 .22

Tank! · Seatbelts · Yoko Kanno https://www.youtube.com/watch?v=UFFa0QoHWvE
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 26, 2021, 11:57:18 πμ »

Καλημερα , να ξερεις οτι παρεις σε weichrauh εχουν αντιπροσωπο που τα υποστητιζει σε ανταλλακτικα και σε οτι αλλο χρειαστει. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
L4z4r0s
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 422



« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 26, 2021, 11:45:00 μμ »

Ψαχνοντάς το λίγο ακόμα, η αλήθεια είναι ότι το tx 200, είναι πολύ ωραίο όπλο... ισχύει αυτό που αναφέρω πιό πάνω με το shroud και την κόλλα (το πρόβλημα εννοώ) ή απλά οι 2-3 που το ανέφεραν απλά ήταν άτυχοι; (αν και απ' όσο κατάλαβα μπορεί και να προσπάθησαν να το πειράξουν με κάποιο τρόπο... επίσης αυτό που διάβασα αφορούσε το prosport και όχι το tx200). Μου αρέσει που σε αντίθεση με το HW97K έχει κανονικό anti bear trap και προσφέρεται και σε κοντάκι καρυδιάς... Με δεδομένο ότι ίσως να μην χρειαστεί και κάποια τροποποίηση "out of the box" λέτε να αξίζει;

Εαν ναι, σε τί διαμέτρημα και ποιό μοντέλο; Το full size ή το hc (hunter carbine);
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 26, 2021, 11:51:07 μμ από L4z4r0s » Καταγράφηκε

-
-

                    "Μες στους γύρους των κύκλων τα πάντα
                      φεύγουν, έρχοντ’, αλλάζουν, είν’ ίδια..."

Umarex/Browning X-blade .177
ΒΑΜ 19-18 .22

Tank! · Seatbelts · Yoko Kanno https://www.youtube.com/watch?v=UFFa0QoHWvE
Thanos.L
Αρχικαψοπόστης v2.1
WFKS®
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3241


αντι-Μιδας...


« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 27, 2021, 12:19:21 πμ »

το tx  ειναι οντως ενα υπεροχο οπλο και απο αποψη βλητικης αλλα και εμφανισης. αυτοι ειναι φανταζομαι και οι λογοι που οσοι τα εχουν δυσκολα τα αποχωριζονται. ειναι και το no2 και στις προσωπικες μου προτιμησεις (μολις κερδισω το τζακποτ του τζοκερ θα το παρω και αυτο...  Στριφογύρισμα ματιών  Σαρκασμός ) .
μιας και ανεφερες το 97αρι ομως,να θυμησουμε οτι κανει καμια 200αρια (στο περιπου λεω,δεν παω να ψαξω τιμες τωρα) γιουρια παραπανω το tx και ακομα περισσοτερα αν μιλαμε για καρυδιες. αν σηκωνει η τσεπη,απορω που το συζηταμε ακομα...  Μεγάλο χαμόγελο .  οντας οπλο σταθερης καννης και με μοχλο οπλισης απο κατω,ταλαντωσεις, οποιαδηποτε προβληματα και ανησυχιες για την οπλιση κτλ δεν υπαρχουν.  ανοιχτα σκοπευτικα δεν υπαρχουν,διοπτρα θα βαλεις,οποτε και ανησυχιες η' ιδιαιτεροτητες στην σκοπευση λογω μικροτερης η' μεγαλυτερης σκοπευτικης ευθειας,αποστασεις μεταξυ του εμπρος και πισω σκοπευτικου και τετοια κολπα επισης δεν υπαρχουν. βλητικα δεν νομιζω να διαφερουν δραματικα, αρα το μηκος της καννης θα το αποφασισεις εσυ βαση κυριως της αισθητικης,του βαρους (πιαστα πριν αποφασισεις) και του ζυγισματος τους. σιγουρα το κοντο θα υπερτερει στο ζυγισμα,αλλα εγω θα προτιμουσα το mk3. η χρηση του εξαλλου θα ειναι σκοπευτικη και πλινκινγκ,οποτε αν δεν χωθεις μεσα σε βατιωνες,κισσους,καλαμιες,πουρναρια,ζουγκλες και τα ρεστα για να βγαλεις τον επιουσιο η' οτι αλλο,προς τι το κοντο? βαλε εκει μερικους ποντους παραπανω,καλυτερα να σου περισσευουν παρα να σου λειπουν δεν λενε..?  Στριφογύρισμα ματιών Σαρκασμός 
οι τιμες σε σφαιριδια ειναι παραπλησιες και η ποικιλια μεγαλη, συνεπως και το διαμετρημα στην προκειμενη περιπτωση θεμα γουστου ειναι  (εκτος αν εχεις αγωνιστικες βλεψεις. εκει αλλαζει). εγω παλι ειμαι ορκισμενος 22αρακιας,οι περισσοτεροι ομως ριχνουν με .177.   



παρτο εσυ φιλε και αμα δεις οτι σε χαλαει τποτα,μην το πεταξεις,ειμαι πολυ καταδεκτικο ατομο,δεν προσβαλλω ποτε οποιον μου κανει δωρα,τα δεχομαι!  Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

''Precharged sarcastic''
εργενομπατιροαφραγκος,θεωριτικοσχετικοασχετος,σαρκαστικοπαρλαπιποαστοχος!
''τιποτα καλα δεν θα παει...''
τα οπλα τα εφαγε η μαρμαγκα...
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 27, 2021, 12:22:29 πμ »

TX200 MK3 σε 4.5 και με κοντακι καρυδιας.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
GEORGE DAMASKOS
Αρχικαψοπόστης v2.2
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7784



« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 27, 2021, 12:51:47 πμ »

..... HW-77 με κοντακι οποιο θελεις σε 4.5..... Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε
L4z4r0s
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 422



« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 27, 2021, 05:53:58 πμ »

Μάλιστα! Το prosport τι λέει σε σχέση με το tx200? Υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ των δύο; 
Καταγράφηκε

-
-

                    "Μες στους γύρους των κύκλων τα πάντα
                      φεύγουν, έρχοντ’, αλλάζουν, είν’ ίδια..."

Umarex/Browning X-blade .177
ΒΑΜ 19-18 .22

Tank! · Seatbelts · Yoko Kanno https://www.youtube.com/watch?v=UFFa0QoHWvE
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26566



« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 27, 2021, 10:58:08 πμ »

Αν και δεν θα έπρεπε να μιλάω με φαντάσματα (μα είναι ώρα αυτή που είσαι ξύπνιος...;  Στριφογύρισμα ματιών )... το ΤΧ200 και το Prosport δεν έχουν μεγάλες διαφορές...  Χαμόγελο

Κυρίως έχουν στο μοχλό όπλισης, που στο Prosport είναι κρυμμένος, από κάτω, μέσα στο κοντάκι και είναι πιο ''αργό'' στην όπλιση γιατί ''ψάχνεις'' λίγο το μοχλό...  Χαμόγελο

Επίσης το Prosport με το στυλ του μοχλού που έχει, θέλει λίγο παραπάνω προσοχή στην όπλιση, μη σου φύγει απ' το χέρι και σου κόψει κανα δάκτυλο... έχει γίνει στο Σχιστό...  Λύπη

Αλλά... το Prosport είναι το πιο όμορφο όπλο που υπάρχει... και νομίζω ότι μπορεί ν' ανεβάσει και παραπάνω δύναμη από το αντίστοιχο ΤΧ200, χωρίς ν' αρχίσουν τα μπαμ μπουμ μέσα στο όπλο...  Κλείσιμο ματιού

Αν δεν θέλεις να ρίχνεις πάνω από τα 70-80μ, πάρε όποιο πάρεις απ' τα δύο... σε 5,5...  Κλείσιμο ματιού

Αν θέλεις να ρίχνεις και πιο μακριά... που σου εγγυώμαι ότι σε 1 χρόνο θα θέλεις... πάρτο σε 4,5 για να σε φτάνουν τα dots στο οπτικό και σε λίγο μεγαλύτερη μεγέθυνση...  Κλείσιμο ματιού

Βέβαια να ξέρεις ότι το 5,5 επηρεάζεται λίγο λιγότερο από τον αέρα... ειδικά στις μακρινές βολές... Μπέρδεμα εεεε...;   Αναποφασιστικότητα


ΥΓ...  Εγώ θα έπαιρνα το ΤΧ200 σε 4,5 (και λέω το μακρύ, γιατί το μέγεθος παίζει ρόλο  Σαρκασμός)... και μόνο αν είχα κερδίσει και το τζόκερ θα έπαιρνα σαν δεύτερο κι ένα Prosport σε 5,5...  Άνεση

ΥΓ2... Μην ξεχάσεις να δεις και το Walther LGV... έτοιμο όπλο... και στα μισά λεφτά...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
aira
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 397


« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 27, 2021, 12:21:18 μμ »

Καλημέρα κι από εμένα. Δεν ξέρω αν μπορώ να σου προτείνω συγκεκριμένο όπλο, 'η να επιχειρηματολογήσω υπέρ 'η κατά συγκεκριμένων μοντέλων μιας και στην τελική επιλογή του καθενός μας παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες ( οικονομικό κόστος, προτιμήσεις, χαρακτηριστικά κ.τ.λ.)  σίγουρα όμως μπορώ να σου επισημάνω το εξής: και τα δύο αεροβόλα της airarms που κοιτάς και σου προτείνουν άνθρωποι με πολύ μεγάλη εμπειρία είναι καταπληκτικά όπλα με φοβερή ποιότητα κατασκευής κι ένα τεράστιο μειονέκτημα κατά την  άποψη μου, δεν έχουν ανοιχτά σκοπευτικά με ότι συνεπάγεται αυτό.... ( πρακτικά, νομικά για άδεια κατοχής {απαραίτητη sos}, κόστος απόκτησης, εκμάθηση χρήσης του οπτικού κτλ).
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2021, 12:51:38 μμ από gatos » Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26566



« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 27, 2021, 12:34:31 μμ »

...κι ένα τεράστιο μειονέκτημα κατά την  άποψη μου, δεν έχουν ανοιχτά σκοπευτικά με ότι συνεπάγεται αυτό.... ( πρακτικά, νομικά για άδεια κατοχής {απαραίτητη sos}, κόστος απόκτησης, εκμάθηση χρήσης του οπτικού κτλ).


+1
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
L4z4r0s
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 422



« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 27, 2021, 04:17:41 μμ »

Έπρεπε να κάνω την υπέρβαση σήμερα και ξύπνησα πολύ νωρίς διότι είχα να προλάβω... τραίνο!!! Σαρκασμός Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που με λένε Λάζαρο (στο επίθετο Σαρκασμός).  Όσον αφορά στις διαφορές μεταξύ 4.5 και 5.5 το 5.5 είναι πιό αργό σε ταχύτητες λόγω μάζας φαντάζομαι (για τον ίδιο λόγο όμως δεν επηρεάζεται από τον αέρα τόσο πολύ εαν δεν κάνω λάθος). Επίσης απ' όσο έχω διαβάσει το 4.5 έχει και πιο φλατ τροχιά. Η ερώτηση είναι η εξής: πέρα από τη δυσκολία στην όπλιση υπάρχει κάποια διαφορά στην απόδοση μεταξύ του prosport και του tx200;  Γιατί όχι ενα prosport... σε 4.5;; Σαρκασμός
Καταγράφηκε

-
-

                    "Μες στους γύρους των κύκλων τα πάντα
                      φεύγουν, έρχοντ’, αλλάζουν, είν’ ίδια..."

Umarex/Browning X-blade .177
ΒΑΜ 19-18 .22

Tank! · Seatbelts · Yoko Kanno https://www.youtube.com/watch?v=UFFa0QoHWvE

Σελίδες: [1] 2 3 ... 23   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: