Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 28, 2024, 10:15:16 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Diana MOD 27
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8]   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Diana MOD 27
Αποστολέας Μήνυμα
GEORGE DAMASKOS
Αρχικαψοπόστης v2.2
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7783



« Απάντηση #105 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 10:30:39 μμ »

.... Φιλε χωρις να θελω να γινομαι κουραστικος και ειδημονας
... κομματακι...πλεμονιαρικο για δερματινο.. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
.... βεβαια θελει και λιγο διαφορετικο τροπο οπλισης...μην σε βαζω τωρα και σε προβληματα
Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Αρχικαψοπόστης® Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #106 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 10:31:42 μμ »

Μια χαρά βεντουζάρει... Μέχρι, και αν, μπορέσεις να τ' ανοίξεις, ρίχτο να το χαρείς...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
BillyN
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 80


« Απάντηση #107 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 10:35:03 μμ »

.... Φιλε χωρις να θελω να γινομαι κουραστικος και ειδημονας
... κομματακι...πλεμονιαρικο για δερματινο.. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
.... βεβαια θελει και λιγο διαφορετικο τροπο οπλισης...μην σε βαζω τωρα και σε προβληματα

Αν δεν ήθελα γνώμες δεν θα τα ανέβαζα όλα αυτά. Το σημειώνω για το μέλλον.
Καταγράφηκε
GEORGE DAMASKOS
Αρχικαψοπόστης v2.2
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7783



« Απάντηση #108 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 10:41:25 μμ »

Μια χαρά βεντουζάρει... Μέχρι, και αν, μπορέσεις να τ' ανοίξεις, ρίχτο να το χαρείς...  Κλείσιμο ματιού
.... θα προτιμουσα να το δωσει σε εναν φιλο που μπορει να το ανοιξει σωστα
            .... και να  το περιποιηθουν εσωτερικα..οπως πρεπει
            .... και μετα βεβαια να το χαρει... Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Αρχικαψοπόστης® Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #109 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 10:43:00 μμ »

Μαζί σου... Όταν μπορέσει να το κάνει...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
BillyN
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 80


« Απάντηση #110 στις: Δεκέμβριος 21, 2021, 09:15:58 πμ »

George, δεν γνωρίζω κάποιον να ασχολείται εδώ που είμαι. Στη πόλη που βρίσκομαι (δεν είμαι Αθήνα) οι μόνοι που γνωρίζω και έχουν σχέση με αεροβόλα είναι τα καταστήματα με είδη κυνηγίου. Κάποια από αυτά πουλάνε αεροβόλα, λογικά έχουν και κάποιο τεχνίτη για αυτά. Όμως δεν τους θεωρώ ειδικούς σε αεροβόλα, είναι δευτερεύον προϊόν για αυτούς.

Εν τω μεταξύ αν το δώσω εκεί και γίνει καμία ζημιά υποπτεύομαι πως θα πάρω σαν απάντηση κάτι του τύπου «ε, τι ψάχνεις τώρα, παλιό όπλο είναι, δεν έχει αξία, δεν υπάρχουν ανταλλακτικά, τι να κάνουμε». Αυτό το είχα πάθει με ένα παλιό όπλο του παππού μου (όχι αεροβόλο) που έδωσα κάποτε για καθαρισμό/συντήρηση και ενώ πριν έστω λειτουργούσε, γύρισε ουσιαστικά άχρηστο. Δεν σκόπευα να το χρησιμοποιήσω αλλά ήθελα να δουλεύει. Για τον επαγγελματία ήταν απλώς άλλη μία δουλειά που έπρεπε να φύγει, ακόμα και με «ξεπέτα». Έκτοτε έχω επιφυλάξεις.
 
Άρα όταν θα γίνει, θα το κάνω εγώ ύστερα από μελέτη. Είναι ο λόγος που δεν έχω καν επέμβει στο εμπρός τσιμουχάκι (που είναι εύκολο), ύστερα από τη προειδοποίηση για την ροδέλα από το Θάνο. Αν χαλάσει κάτι ίσως δεν βρίσκεται και τόσο εύκολα (αν και μέχρι στιγμής βρίσκω ότι έχω ψάξει). Και προσθέτω το αμερικάνικο «if it works don’t touch it» (που εγώ στη δουλειά μου το έχω για αρχή) και το σχόλιο του Christopher για τα παλαιά όπλα.

Έτσι δεν θα επέμβω πριν ξέρω τι κάνω. Ευχαριστώ πάντως για τις επισημάνσεις. Χαιρετώ.
Καταγράφηκε
thanos65
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 271


« Απάντηση #111 στις: Δεκέμβριος 21, 2021, 09:31:25 πμ »

Συμφωνώ Μπίλλυ ότι αν το δώσεις σε κατάστημα και θα σου πιάσουν τον κ@λο και πιθανόν να μην κάνουν σωστή δουλειά.
Κατ' εμέ έχεις 2 επιλογές.
Ή το πολεμάς μόνος σου με όση βοήθεια μπορεί να υπάρξει από εδώ μέσα (δεν είναι και τόσο δύσκολο ούτε πυρηνική φυσική, απλά θέλει να αφιερώσεις λίγο χρόνο και μεράκι), ή το εμπιστεύεσαι σε κάποιους από τους "ημιερασιτέχνες/ημιεπαγγελματίες τεχνίτες" που έχουμε εδώ μέσα.
Σε κάθε περίπτωση αξίζει να το φέρεις σε επίπεδο καινούργιου (κι αυτό ΜΟΝΟ αν έχει πρόβλημα, γιατί δεν αποκλείεται να ρίχνει μια χαρά και εντός προδιαγραφών όπως είναι - είμαι ΑΠΟΛΥΤΩΣ σύμφωνος με την λογική του δεν πειράζω/ανοίγω ένα όπλο αν δεν έχει πρόβλημα...) γιατί όπως σου έχω πει πρόκειται για πολύ αξιόλογο, γλυκό, ακριβέστατο, και ποιοτικό οπλάκι. Δεν βγαίνουν πια τέτοια...

ΥΓ.  όχι ρε και να φοβάσαι το τσιμουχάκι της κάννης... Ένα τσιμουχάκι είναι που απλά έχει μια ψιλή και λεπτή ροδέλα από πίσω - η οποία αν τυχόν βγει μαζί με το τσιμουχάκι είναι εύκολο να παραπέσει και να χαθεί ή να στραβώσει... Το πιθανότερο μετά από τόσα χρόνια να έχει γίνει "ένα"με την βάση της και να μην την έπαιρνες καν χαμπάρι αν δεν στο είχα πει...Τσίμπα το με μια καρφίτσα και αλλαξέ το... Φιλί
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 21, 2021, 09:37:14 πμ από thanos65 » Καταγράφηκε

thanos65
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 271


« Απάντηση #112 στις: Δεκέμβριος 21, 2021, 09:59:12 πμ »

edit.
Αν αποφασίσεις ότι δεν θα ασχοληθείς και το όπλο παραμείνει αποθηκευμένο για καιρό με κλειστή την κάνη, ΜΗΝ αλλάξεις το τσιμουχάκι τώρα. 
Φύλαξε το καινούργιο και τοποθέτησέ το αν και όταν ξεκινήσεις να ρίχνεις.
Καταγράφηκε

Thanos.L
Αρχικαψοπόστης v2.1
WFKS®
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3228


αντι-Μιδας...


« Απάντηση #113 στις: Δεκέμβριος 21, 2021, 03:20:12 μμ »

Άλλωστε για να κάνεις το τεστ όπως το λέτε... σας λείπει ένα χέρι... Χρειάζεται κι ένα τρίτο χέρι για να βάλει το δάκτυλο στο τράνσφερ, μιας και με το ένα χέρι θα κρατάτε την κάνη και με το άλλο θα πατάτε την σκανδάλη...  Γλώσσα   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

εμ καλα σου λεει να μας δωσεις αυτα που πινεις.... 
τρομαρα σου ,που κανεις και 7 πραγματα ταυτοχρονα.... Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Σαρκασμός Σαρκασμός   ελεος!! (το ζηταει ο οργανισμος σου κανα πικαντικο τωρα για το μελος που ταχα  λειπει για να γινει η δουλεια,αλλα κωλυομαι... Στριφογύρισμα ματιών Σαρκασμός Γλώσσα )

για τα υπολοιπα,ειπα γνωμη μου. ορκο δεν παιρνω για τετοια πραγματα. οπως βολευει τον καθενα. παντως σε καθε περιπτωση εμενα παντα θα με νοιαζει η ασφαλεια του ανθρωπου πρωτα και μετα η ασφαλεια πιστονιων,παπουτσιων ,καλτσων και λοιπων ...''εσωρουχων'' .   μωρε για σιγουρια λυσιμο και σπρωξε-τραβα με το χερι και κανα σκουποξυλο καλυτερα,απο το να ψαχνεις νυχια.. Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

''Precharged sarcastic''
εργενομπατιροαφραγκος,θεωριτικοσχετικοασχετος,σαρκαστικοπαρλαπιποαστοχος!
''τιποτα καλα δεν θα παει...''
τα οπλα τα εφαγε η μαρμαγκα...
gatos
WFKS®
Αρχικαψοπόστης® Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #114 στις: Δεκέμβριος 21, 2021, 06:35:42 μμ »

(το ζηταει ο οργανισμος σου κανα πικαντικο τωρα για το μελος που ταχα  λειπει για να γινει η δουλεια,αλλα κωλυομαι... Στριφογύρισμα ματιών Σαρκασμός Γλώσσα )


Δεν κατάλαβα τι εννοείς...  Αναποφασιστικότητα


Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
BillyN
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 80


« Απάντηση #115 στις: Δεκέμβριος 21, 2021, 08:40:21 μμ »

edit.
Αν αποφασίσεις ότι δεν θα ασχοληθείς και το όπλο παραμείνει αποθηκευμένο για καιρό με κλειστή την κάνη, ΜΗΝ αλλάξεις το τσιμουχάκι τώρα. 
Φύλαξε το καινούργιο και τοποθέτησέ το αν και όταν ξεκινήσεις να ρίχνεις.

Σωστά αυτά που λες Θάνο, ευχαριστώ. Για την ώρα αποθηκεύτηκε, για λίγες μέρες ή μήνες δεν ξέρω. Μετά αν δεν γίνουν βολές δεν κάνω τίποτα. Ένας συνφορουμίτης και συντοπίτης έχει και χρονογράφο άρα θα τον αγγαρέψω κάποια στιγμή για να έχω και αυτό σαν δεδομένο. Και όσο δεν διαπιστώνω πρόβλημα δεν το πειράζω εσωτερικά. Αν πάλι δω πρόβλημα, θα το ψάξω μόνος μου. Αν είχα συμπιεστή ίσως να το είχα κάνει ήδη. Αλλά αν ρίχνει οκ δεν πειράζω τίποτα.
Καταγράφηκε
thanos65
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 271


« Απάντηση #116 στις: Δεκέμβριος 21, 2021, 09:27:20 μμ »

Αν καταφέρεις και το μετρήσεις αυτό θα είναι το πιο σίγουρο τεστ που θα δείξει και την εσωτερική κατάστασή του.
Φρόντισε πριν την μέτρηση να έχεις ριξει 20-30 ώστε να έχει ξεράσει το επιπλέον λάδι που έχεις ρίξει.
Ακόμα και αν τις έχεις ρίξει τις προηγούμενες ημέρες, πάντα πριν την μέτρηση ρίχνε 3-4 και μετά αρχίζεις να μετράς.
Ένα σωστό 27άρι πρέπει να βγάλει γύρω στα 7 και κάτι ποδόλιβρα - δηλαδή 610-620 πόδια τα 8,44 και γύρω στα 640-650 τα 7,9. Ταυτόχρονα η διακύμανση 5 συνεχόμενων βολών να είναι όχι πάνω απο 10-12-άντε βία 15 πόδια.
Αν είναι εκεί ή κοντά εκεί δεν ανοίγεις.
Αν είναι πολύ πιο κάτω ή με μεγάλες διακυμανσεις από βολή σε βολή τότε το άνοιγμα δεν το γλυτώνεις.
Καταγράφηκε

GEORGE DAMASKOS
Αρχικαψοπόστης v2.2
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7783



« Απάντηση #117 στις: Δεκέμβριος 21, 2021, 10:42:31 μμ »

.... Παλικαρι μου BillyN αν εχεις κανει δουλεια στο ξυλο και στο μεταλλο....γνωμη μου μην αποθηκευσης το οπλο
.... για μεγαλο διαστημα
.... Δωστου χρονο να ειναι ελευθερο για να στανιαρει.... τωρα για τα υπολοιπα που λες...δυστυχως εχεις δικιο.. Ντροπή Ντροπή Ντροπή
.... συμπιεστή για το 27αρι δεν θα χρειαστει....απλος για αρχη για να δεις την διαδικασια πως ανοιγει
..... εναν φιλο που να ειναι σχετικος με τα Diana
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 6 7 [8]   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: