Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 24, 2024, 09:54:18 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Όπλα Field Target
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Όπλα Field Target
Αποστολέας Μήνυμα
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #45 στις: Φεβρουάριος 10, 2014, 09:23:00 μμ »

Για να καταλαβω κατι ρε φιλαρακια εγω με την μαιμου που εχω τωρα βλεπω την τρυπα απο το μολυβακι 5,5 στα 80 μετρα (μεχρι εκει εχω πεδιο βολης)
Τωρα αν εγω δεν βρισκω στοχο φταιει η μαιμου το οπλο τα μολυβακια ή η τυφλα μου
Να αγωράσω λοιπον σκοπευτικο 1000+ ευρω για πιο λογο να βλέπω στο Ρεθυμνο απο το Ηράκλειο
Ασε που στον πρωτο αγωνα που θα γινει και που φυσικα θα ερθω πρωτος θα με παρουν στο κυνηγι οι σπονσορες. Αχαχαχα
Γατε προσεχε οι σπονσορες καραδοκουν μην βιαστης
Παλι στα 80 θα βλεπεις την τρυπα απο το μολυβακι, αλλα θα ειναι στο σωστο σημειο,
οχι 5 ποντους κατω και 3 αριστερα απο το λαθος παραλαξ.
Τωρα τι σου λεω Απορία παιρνει πολυ κουβεντα ...
Απλα εαν ριξεις με σωστο οπτικο με το ιδιο οπλο,θα νομιζεις οτι το οπλο μαμαει η οτι εσυ εισαι
Σκοπευτης με κουρκουμπινια...
Υπαρχουν κατι zeis  3-9Χ40 η 3-12X40 και νομιζεις οτι εισαι διπλα απο τον στοχο..
Ποσο κοστιζουν Απορία?
Καταγράφηκε
Mastromhtsos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 325



« Απάντηση #46 στις: Φεβρουάριος 10, 2014, 09:29:30 μμ »

Για εμενα ο Φανης εχει πολυ δικιο σε αυτα που γραφει. Για το ΒR περισσοτερο κανει μια φθινη simons που εχει πολυ λεπτο σταυρονημα παρα μια viper
Καταγράφηκε
ikuzusfanis
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1306



« Απάντηση #47 στις: Φεβρουάριος 10, 2014, 09:32:26 μμ »

Για να καταλαβω κατι ρε φιλαρακια εγω με την μαιμου που εχω τωρα βλεπω την τρυπα απο το μολυβακι 5,5 στα 80 μετρα (μεχρι εκει εχω πεδιο βολης)
Τωρα αν εγω δεν βρισκω στοχο φταιει η μαιμου το οπλο τα μολυβακια ή η τυφλα μου
Να αγωράσω λοιπον σκοπευτικο 1000+ ευρω για πιο λογο να βλέπω στο Ρεθυμνο απο το Ηράκλειο
Ασε που στον πρωτο αγωνα που θα γινει και που φυσικα θα ερθω πρωτος θα με παρουν στο κυνηγι οι σπονσορες. Αχαχαχα
Γατε προσεχε οι σπονσορες καραδοκουν μην βιαστης
Παλι στα 80 θα βλεπεις την τρυπα απο το μολυβακι, αλλα θα ειναι στο σωστο σημειο,
οχι 5 ποντους κατω και 3 αριστερα απο το λαθος παραλαξ.
Τωρα τι σου λεω Απορία παιρνει πολυ κουβεντα ...
Απλα εαν ριξεις με σωστο οπτικο με το ιδιο οπλο,θα νομιζεις οτι το οπλο μαμαει η οτι εσυ εισαι
Σκοπευτης με κουρκουμπινια...
Υπαρχουν κατι zeis  3-9Χ40 η 3-12X40 και νομιζεις οτι εισαι διπλα απο τον στοχο..
Ποσο κοστιζουν Απορία?
Κώστα καταλαβα ακριβως τι λες και συμφωνώ απόλυτα .......
όντως αν ξεκινήσει κουβέντα θα παει μακρυα

αλλά πολλά λεφτά ρε γαμάτο για κάνα εκατοστό λόγω παραλαξ  μέχρι τα 80  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 10, 2014, 10:12:42 μμ από ikuzusfanis » Καταγράφηκε

ΟΡΘΙΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΠΑΡΑ ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #48 στις: Φεβρουάριος 10, 2014, 09:55:05 μμ »

Φανη κανενας μας δεν εχει καλο οπτικο γιατι κοστιζουν ΑΚΡΙΒΑ..
Αλλα βλεπω να μιλαμε για οπτικα της πλακας, που εχουν ευκολα 2-3 ποντους Paralax error
 και ειμαστε ενθουσιασμενοι εαν χτυπησουμε ενα καλικακι στα 45 μετρα...
Αλλα τα ματια του λαγου και αλλα της κουκουβαγιας....Δυστηχως !!!!
Καταγράφηκε
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #49 στις: Φεβρουάριος 10, 2014, 10:20:41 μμ »

Να πώ κι εγώ την ταπεινή μου γνώμη ..... καιρό τώρα την είχα ξαναγράψει κάπου και βαριέμαι να την ψάχνω.

Η διαφορά μια φθηνή απο μια ακριβή διόπτρα δεν είναι μόνο στα κρύσταλα που έχει μέσα τα οποία σαφώς και έχουν ένα πάρα μα πάρα πολύ μεγάλο ρόλο στο αποτέλεσμα ενός σκοπευτή.

Αν πχ πάρουμε μια φθηνή κινέζα που είναι πχ ρυθμισμένη στα 25 μέτρα κέντρο κάνουμε μια βολή .... και δούμε να πάει κέντρο μετά δώσουμε 10 κλίκ αριστερά ξανά βολή και λογικά πρέπει να έχει πάει αντίστοιχα με την ευαισθησία ρύθμισης ( για 1/4 ΜΟΑ είναι περίπου 1 dot ανα 3 κλικ ), μετά 20 κλίκ δεξιά ξανά βολή .... οπότε πρέπει να βλέπουμε τη βολή να έχει ακριβώς την ίδια απόκλιση αλλά προς τα δεξιά αυτή τη φορά και τέλος δώσουμε 10 κλίκ αριστερά η βολή που θα κάνουμε πρέπει να είναι εκεί που ξεκινήσαμε τη δοκιμή μας ..... οι περισσότερες κινέζες φθηνές εδώ χάνουν τη μπάλα.

Πάμε παρακάτω ..... βάζουμε ένα χάρακα στα 10 μέτρα ..... και μετράμε πόσο ύψος βλέπουμε από το κέντρο του σταυρού μέχρι το δεύτερο dot, και μετά επιστρέφουμε με το μισό zoom, είναι πλέον στο ένα dot αυτό που πρίν ήταν στα δύο;

Αν πάρουμε μια κινέζα και βάμουμε ένα χαρτί με τετραγωνάκια απο το γνωστό σε εμάς του παλιότερους τετράδιο της αριθμιτικής .... και το βάλουμε στην κοντινότερη απόσταση που μπορεί να δεί καθαρά το οπτικό με τη μέγιστη μεγέθυνση ..... είναι οι γραμμές παράλληλες και σαφείς;  Είναι ακόμα και στις άκρες του κάδρου το ίδιο σαφείς;

Τέλος μην αναφερθώ σε μερικές που έχουν στραβά σταυρονήματα ( είχα πέσει σε κάμποσες leapers ) και ενώ είναι ίσια στην τοποθέτηση είναι στραβό απο μέσα το σταυρόνημα .....

Ε όλα αυτά για να είναι σωστά απαιτούν ποιοτικό έλεγχο που σε πολύ μεγάλη μαζική παραγωγή δεν μπορεί να γίνει, οπότε και πληρώνουμε αυτόν τον ποιοτικό έλεγχο ....
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #50 στις: Φεβρουάριος 10, 2014, 10:23:40 μμ »

Λεβεντοπαιδα, η καλη διοχτρα φαινεται μετα απο  1.5 ωρα στο ματι, εαν δεν σε πιασει πονοκεφαλος........ειναι καλη.
Για αυτο που κανουμε με τα αεροβολα μας, πανω απο 200 ευρω ολες ειναι καλες
ΟΤΑΝ φτασουμε να κανουμε αλλα πραγματα θα δουμε τι θα παρουμε. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #51 στις: Φεβρουάριος 10, 2014, 10:26:04 μμ »

Χριστόφορε συμφώνω μαζί σου ... απλά ετέθησαν κάποια ερωτήματα και απλά απάντησα .... οι των 200 αρκετές είναι καλές και πληρούν το 80% απο τα όσα είπα πιο πάνω Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #52 στις: Φεβρουάριος 10, 2014, 10:36:04 μμ »

Κανουμε κουβεντα και κανενας δεν εδωσε βαση σε αυτο που ειπε ο Μαικ.Απο Σεμπτεμβριο και βαλεεεε.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #53 στις: Φεβρουάριος 10, 2014, 10:53:14 μμ »

Χριστόφορε συμφώνω μαζί σου ... απλά ετέθησαν κάποια ερωτήματα και απλά απάντησα .... οι των 200 αρκετές είναι καλές και πληρούν το 80% απο τα όσα είπα πιο πάνω Κλείσιμο ματιού
Σταματη μου η φτηνια τρωει τον Παρα...
Βιαζομαστε,δεν κανουμε λιγο υπομονη και αγοραζουμε σκουπιδια,μετα αγοραζουμε κι'αλλα σκουπιδια
και οταν τα πουλαμε χανουμε και ξαναχανουμε και καποια στιγμη εχουμε δωσει πολλα και οπτικο
Δεν εχουμε..
Αγοραζοντας ενα μετριο προς το καλο οταν αποφασισεις να το δωσεις, φευγει αμεσως..
Δεν υπολογιζω την χαρα και την ικανοποιηση που σου εχει προσφερει...
Εαν καποιος δεν εχει τωρα χρηματα !!!!!!Ας Περιμενει λιγο για να αγορασει κατι που θα δει αμεσως
Την διαφορα κατι που αξιζει, αυτα που πληρωνει !!!!
Καταγράφηκε
mikesf
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1290



« Απάντηση #54 στις: Φεβρουάριος 10, 2014, 10:59:51 μμ »

Τελη Φλεβαρη. Αν εγκριθεί η ένταξη πρέπει να ενημερωθεί η ΓΓΑ, Απρίλης. Να μεταφραστούν κανονισμοί και να συσταθούν επιτροπές ελεγχου, Μάης. Να συσταθούν-οργανωθούν  οι σύλλογοι που θα εξασκούν τα αγωνίσματα, Ιούνιος. Να βγουν ταυτότητες ΣΚΟΕ, Ιουλιος και λιγα λέω. Αύγουστος νεκρός γενικά...
 Ξέρω οτι για να πάρεις άδεια διόπτρας για πυροβόλο θέλει εύκολα ενα τρίμηνο, Νοέμβριος στην καλύτερη.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Καταγράφηκε

Ανώνυμοι Αεροβολικοί
Xenofon
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 404


« Απάντηση #55 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 12:46:36 πμ »

Για να καταλάβω κατι ρε φιλαρακια εγω με την μαιμου που εχω τωρα βλεπω την τρυπα απο το μολυβακι 5,5 στα 80 μετρα (μεχρι εκει εχω πεδιο βολης)
Τωρα αν εγω δεν βρισκω στοχο φταιει η μαιμου το οπλο τα μολυβακια ή η τυφλα μου
Να αγωράσω λοιπον σκοπευτικο 1000+ ευρω για πιο λογο να βλέπω στο Ρεθυμνο απο το Ηράκλειο
Ασε που στον πρωτο αγωνα που θα γινει και που φυσικα θα ερθω πρωτος θα με παρουν στο κυνηγι οι σπονσορες. Αχαχαχα
Γατε προσεχε οι σπονσορες καραδοκουν μην βιαστης
Κατά την ταπεινή μου γνώμη μην έχοντας ειδικές γνώσεις στην οπτική και οφθαλμολογια η διαφορά στα αποτελέσματα στο χαρτί με μια 1000 ευρω με μια καλή κινεζια πχ μια bsa 33χ 44στα 25 μέτρα είναι καμία  και επιμένω  καμία  Θυμός
Η διάφορα στα υλικά και στις ρυθμίσεις τεράστια απο την αλλη (καθαροτητα ξεκουραση κτλ)
στο BR ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟΣΤΑΣΙΟΜΕΤΡΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΦΟΚΟΥΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΖΟΟΜ .......ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΘΕΣ 1000 ΕΥΡΑ διόχτρα

Να  πας με κινεζια που ξέρεις ότι είναι πεντακαθερη και ρυθμιζει τελεια ακομη και με 100 ευρω το μονο που θα εισπραξεις περισσοτερο απο αυτη των 1000 είναι ο σνομπαρισμος και τα μισογελα επειδή εισαι λος μπατζετ κι ας γ@@@@σ στο χαρτι κάτια ναλογο  με τα χατσαν οταν παρουσιάζονταν σε ανεπίσημους αγώνες κι έπαιρναν σώβρακα

Εχω ξαναρωτήσει αλλά άκρη δεν βγάζω
 τι είναι αυτό που καθορίζει μια δίοπτρα μαϊμού και τι οριτζιναλ και πως ξέρεις οτι το μαγαζί που αγόρασες με 300 ευρω διόχτρα δεν ειναι μαιμου Απορία Απορία εχουν σιριαλ χτυπημρνο που φαινεται σε βαση δεδομενων τησ εταιριας τι γινεται κυριοι;;;;;;; Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία

Δεν ξέρεις- δεν ξέρεις αλλά είσαι ο μόνος που μίλησε σωστά.... Ακόμα κ οι διόπτρες του χιλιάρικου + επηρεάζουν αν τις τερματίσεις στο πάνω - κάτω, κ το δεξιά - αριστερά γιατί  η εσωτερική τους σχεδίαση είναι ίδια. Σε αλλαγές θερμοκρασιών (?) μέχρι κ διόπτρα των 2.500 παρουσίασε σοβαρά προβλήματα σε σχέση με φθηνότερες. Αλλά βλέπω ότι η αερολογία πάει σύννεφο κ η γνώση περίπατο... Έχει κανείς εμπειρία για να βοηθήσει ή γράφουμε για να μπερδεύουμε τον κόσμο μόνο? Είναι η ακριβολαγνεία η λύση κ το ζητούμενο σε ένα εξειδικευμένο φόρουμ? Το να προτρέπουμε τον κόσμο να ξοδέψει τα χρήματά του κ χωρίς να ξέρουμε γιατί, είναι τουλάχιστον, για να μην πω τίποτα άλλο, ανευθυνότητα.
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #56 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 01:08:46 πμ »

Δεν ξερουμε αλλα δεν προτρεπουμε και κανενα, μια κουβεντα καναμε με αυτα που ακουμε απο διαφορους.
Απο οτι ξερω σε αυτο το φορουμ, κανενα μελος δεν μπορει να διαθεσει για διοχτρα πανω απο 500 ευρω.

Εξαιρειται ο Στρατος που εχει ακριβες διοχτρες 8)αντε και κανα δυο αλλοι. Χαμόγελο

YΓ,Μακαρι να υπηρχαν οπτικα φθηνα και καλα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 11, 2014, 01:27:20 πμ από Christopher » Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #57 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 01:44:59 πμ »

Για να καταλάβω κατι ρε φιλαρακια εγω με την μαιμου που εχω τωρα βλεπω την τρυπα απο το μολυβακι 5,5 στα 80 μετρα (μεχρι εκει εχω πεδιο βολης)
Τωρα αν εγω δεν βρισκω στοχο φταιει η μαιμου το οπλο τα μολυβακια ή η τυφλα μου
Να αγωράσω λοιπον σκοπευτικο 1000+ ευρω για πιο λογο να βλέπω στο Ρεθυμνο απο το Ηράκλειο
Ασε που στον πρωτο αγωνα που θα γινει και που φυσικα θα ερθω πρωτος θα με παρουν στο κυνηγι οι σπονσορες. Αχαχαχα
Γατε προσεχε οι σπονσορες καραδοκουν μην βιαστης
Κατά την ταπεινή μου γνώμη μην έχοντας ειδικές γνώσεις στην οπτική και οφθαλμολογια η διαφορά στα αποτελέσματα στο χαρτί με μια 1000 ευρω με μια καλή κινεζια πχ μια bsa 33χ 44στα 25 μέτρα είναι καμία  και επιμένω  καμία  Θυμός
Η διάφορα στα υλικά και στις ρυθμίσεις τεράστια απο την αλλη (καθαροτητα ξεκουραση κτλ)
στο BR ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟΣΤΑΣΙΟΜΕΤΡΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΦΟΚΟΥΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΖΟΟΜ .......ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΘΕΣ 1000 ΕΥΡΑ διόχτρα

Να  πας με κινεζια που ξέρεις ότι είναι πεντακαθερη και ρυθμιζει τελεια ακομη και με 100 ευρω το μονο που θα εισπραξεις περισσοτερο απο αυτη των 1000 είναι ο σνομπαρισμος και τα μισογελα επειδή εισαι λος μπατζετ κι ας γ@@@@σ στο χαρτι κάτια ναλογο  με τα χατσαν οταν παρουσιάζονταν σε ανεπίσημους αγώνες κι έπαιρναν σώβρακα

Εχω ξαναρωτήσει αλλά άκρη δεν βγάζω
 τι είναι αυτό που καθορίζει μια δίοπτρα μαϊμού και τι οριτζιναλ και πως ξέρεις οτι το μαγαζί που αγόρασες με 300 ευρω διόχτρα δεν ειναι μαιμου Απορία Απορία εχουν σιριαλ χτυπημρνο που φαινεται σε βαση δεδομενων τησ εταιριας τι γινεται κυριοι;;;;;;; Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία

Δεν ξέρεις- δεν ξέρεις αλλά είσαι ο μόνος που μίλησε σωστά.... Ακόμα κ οι διόπτρες του χιλιάρικου + επηρεάζουν αν τις τερματίσεις στο πάνω - κάτω, κ το δεξιά - αριστερά γιατί  η εσωτερική τους σχεδίαση είναι ίδια. Σε αλλαγές θερμοκρασιών (?) μέχρι κ διόχτρα των 2.500 παρουσίασε σοβαρά προβλήματα σε σχέση με φθηνότερες. Αλλά βλέπω ότι η αερολογία πάει σύννεφο κ η γνώση περίπατο... Έχει κανείς εμπειρία για να βοηθήσει ή γράφουμε για να μπερδεύουμε τον κόσμο μόνο? Είναι η ακριβολαγνεία η λύση κ το ζητούμενο σε ένα εξειδικευμένο φόρουμ? Το να προτρέπουμε τον κόσμο να ξοδέψει τα χρήματά του κ χωρίς να ξέρουμε γιατί, είναι τουλάχιστον, για να μην πω τίποτα άλλο, ανευθυνότητα.
Δεν προτρεπουμε κανεναν πως να ξοδεψει τα χρηματα του !!!!!
Αλλα το να ισοπεδωνουμε τα παντα ,να εξισωνουμε τα παντα εντος απο ανευθυνο ειναι
και λαικισμος ,εχουμε ακουσει υμνους για οπλα απαραδεκτα απο ιδιοκτητες που δεν ειχαν την τυχη
να εχουν στην κατοχη τους ΕΝΑ απο τα "κατα κοσμον αποδεκτα αεροβολα".η οπτικα!!!!
Οταν ομως απεκτησαν """""ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ Αναθεωρησαν""""
Βεβαιως και μπορει να χαλασει ενα ακριβο οπτικο η ενα ακριβο αεροβολο..(ειναι ειδηση για καποιους)
Αυτα που αγοραζονται ΧΑΛΑΣΜΕΝΑ καθε μερα δεν μιλαει κανεις !!!!!!
ΓΙΑΤΙ Απορία
Γιατι ΠΕΤΑΞΕ μονο ΕΝΑ η ΔΥΟ ΜΟΝΟ κατοσταρικα.....(δεν πειραζει του περισσευαν και τα πεταξε)
Εχουν φτιαξει Σαβουροντουφεκα με Τιταν ,Μπατονιν,κλπ κλπ και μετα απο ενα μηνα στις Αγγελειες..
Αφου τα σπρωχνουν χανοντας ΠΑΝΤΑ ,αγοραζουν ενα απο τα "κατα κοσμον αποδεκτα"
Η Διαφορα ειναι τεραστια στα Παντα,αλλα δεν πρεπει να το λεμε..
Μου θυμιζετε καποιους που εαν δουν μια ωραια γυναικα την βγαζουν Πουτ@@να ενω τα φρικια
ειναι μια χαρα να κανουν οικογενεια !!!!!
"Οτι δεν πιανει η Αλεπου τα κανει κρεμασταρια""
Ελευθερη αγορα εχουμε ,Ελευθερη βουληση εχουμε,ας αγορασει ο καθενας αυτο που του αρεσει,
και νομιζει οτι θα κανει την δουλεια του..
Ο Λαικισμος σε κανει μονο ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ οχι Υπευθυνο ουτε Αντικειμενικο......
Καταγράφηκε
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #58 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 10:55:06 πμ »

Για να καταλάβω κατι ρε φιλαρακια εγω με την μαιμου που εχω τωρα βλεπω την τρυπα απο το μολυβακι 5,5 στα 80 μετρα (μεχρι εκει εχω πεδιο βολης)
Τωρα αν εγω δεν βρισκω στοχο φταιει η μαιμου το οπλο τα μολυβακια ή η τυφλα μου
Να αγωράσω λοιπον σκοπευτικο 1000+ ευρω για πιο λογο να βλέπω στο Ρεθυμνο απο το Ηράκλειο
Ασε που στον πρωτο αγωνα που θα γινει και που φυσικα θα ερθω πρωτος θα με παρουν στο κυνηγι οι σπονσορες. Αχαχαχα
Γατε προσεχε οι σπονσορες καραδοκουν μην βιαστης
Κατά την ταπεινή μου γνώμη μην έχοντας ειδικές γνώσεις στην οπτική και οφθαλμολογια η διαφορά στα αποτελέσματα στο χαρτί με μια 1000 ευρω με μια καλή κινεζια πχ μια bsa 33χ 44στα 25 μέτρα είναι καμία  και επιμένω  καμία  Θυμός
Η διάφορα στα υλικά και στις ρυθμίσεις τεράστια απο την αλλη (καθαροτητα ξεκουραση κτλ)
στο BR ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟΣΤΑΣΙΟΜΕΤΡΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΦΟΚΟΥΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΖΟΟΜ .......ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΘΕΣ 1000 ΕΥΡΑ διόχτρα

Να  πας με κινεζια που ξέρεις ότι είναι πεντακαθερη και ρυθμιζει τελεια ακομη και με 100 ευρω το μονο που θα εισπραξεις περισσοτερο απο αυτη των 1000 είναι ο σνομπαρισμος και τα μισογελα επειδή εισαι λος μπατζετ κι ας γ@@@@σ στο χαρτι κάτια ναλογο  με τα χατσαν οταν παρουσιάζονταν σε ανεπίσημους αγώνες κι έπαιρναν σώβρακα

Εχω ξαναρωτήσει αλλά άκρη δεν βγάζω
 τι είναι αυτό που καθορίζει μια δίοπτρα μαϊμού και τι οριτζιναλ και πως ξέρεις οτι το μαγαζί που αγόρασες με 300 ευρω διόχτρα δεν ειναι μαιμου Απορία Απορία εχουν σιριαλ χτυπημρνο που φαινεται σε βαση δεδομενων τησ εταιριας τι γινεται κυριοι;;;;;;; Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία

Δεν ξέρεις- δεν ξέρεις αλλά είσαι ο μόνος που μίλησε σωστά.... Ακόμα κ οι διόπτρες του χιλιάρικου + επηρεάζουν αν τις τερματίσεις στο πάνω - κάτω, κ το δεξιά - αριστερά γιατί  η εσωτερική τους σχεδίαση είναι ίδια. Σε αλλαγές θερμοκρασιών (?) μέχρι κ διόχτρα των 2.500 παρουσίασε σοβαρά προβλήματα σε σχέση με φθηνότερες. Αλλά βλέπω ότι η αερολογία πάει σύννεφο κ η γνώση περίπατο... Έχει κανείς εμπειρία για να βοηθήσει ή γράφουμε για να μπερδεύουμε τον κόσμο μόνο? Είναι η ακριβολαγνεία η λύση κ το ζητούμενο σε ένα εξειδικευμένο φόρουμ? Το να προτρέπουμε τον κόσμο να ξοδέψει τα χρήματά του κ χωρίς να ξέρουμε γιατί, είναι τουλάχιστον, για να μην πω τίποτα άλλο, ανευθυνότητα.

Μα φίλε μου Ξενοφώντα δεν αναφέρθηκα στο τεστ να τερματίσεις το σταυρόνημα .... 10 κλίκ δεξιά αριστερά είπα .... αν τερματίσεις όλες θα κάνουν τα σκορτσαρίσματα τους .... απλά τα 10 κλίκ είναι μέσα στιην κλίματα των ρυθμίσεων τους.

Για να καταλάβω κατι ρε φιλαρακια εγω με την μαιμου που εχω τωρα βλεπω την τρυπα απο το μολυβακι 5,5 στα 80 μετρα (μεχρι εκει εχω πεδιο βολης)
Τωρα αν εγω δεν βρισκω στοχο φταιει η μαιμου το οπλο τα μολυβακια ή η τυφλα μου
Να αγωράσω λοιπον σκοπευτικο 1000+ ευρω για πιο λογο να βλέπω στο Ρεθυμνο απο το Ηράκλειο
Ασε που στον πρωτο αγωνα που θα γινει και που φυσικα θα ερθω πρωτος θα με παρουν στο κυνηγι οι σπονσορες. Αχαχαχα
Γατε προσεχε οι σπονσορες καραδοκουν μην βιαστης
Κατά την ταπεινή μου γνώμη μην έχοντας ειδικές γνώσεις στην οπτική και οφθαλμολογια η διαφορά στα αποτελέσματα στο χαρτί με μια 1000 ευρω με μια καλή κινεζια πχ μια bsa 33χ 44στα 25 μέτρα είναι καμία  και επιμένω  καμία  Θυμός
Η διάφορα στα υλικά και στις ρυθμίσεις τεράστια απο την αλλη (καθαροτητα ξεκουραση κτλ)
στο BR ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟΣΤΑΣΙΟΜΕΤΡΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΦΟΚΟΥΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΖΟΟΜ .......ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΘΕΣ 1000 ΕΥΡΑ διόχτρα

Να  πας με κινεζια που ξέρεις ότι είναι πεντακαθερη και ρυθμιζει τελεια ακομη και με 100 ευρω το μονο που θα εισπραξεις περισσοτερο απο αυτη των 1000 είναι ο σνομπαρισμος και τα μισογελα επειδή εισαι λος μπατζετ κι ας γ@@@@σ στο χαρτι κάτια ναλογο  με τα χατσαν οταν παρουσιάζονταν σε ανεπίσημους αγώνες κι έπαιρναν σώβρακα

Εχω ξαναρωτήσει αλλά άκρη δεν βγάζω
 τι είναι αυτό που καθορίζει μια δίοπτρα μαϊμού και τι οριτζιναλ και πως ξέρεις οτι το μαγαζί που αγόρασες με 300 ευρω διόχτρα δεν ειναι μαιμου Απορία Απορία εχουν σιριαλ χτυπημρνο που φαινεται σε βαση δεδομενων τησ εταιριας τι γινεται κυριοι;;;;;;; Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία

Δεν ξέρεις- δεν ξέρεις αλλά είσαι ο μόνος που μίλησε σωστά.... Ακόμα κ οι διόπτρες του χιλιάρικου + επηρεάζουν αν τις τερματίσεις στο πάνω - κάτω, κ το δεξιά - αριστερά γιατί  η εσωτερική τους σχεδίαση είναι ίδια. Σε αλλαγές θερμοκρασιών (?) μέχρι κ διόχτρα των 2.500 παρουσίασε σοβαρά προβλήματα σε σχέση με φθηνότερες. Αλλά βλέπω ότι η αερολογία πάει σύννεφο κ η γνώση περίπατο... Έχει κανείς εμπειρία για να βοηθήσει ή γράφουμε για να μπερδεύουμε τον κόσμο μόνο? Είναι η ακριβολαγνεία η λύση κ το ζητούμενο σε ένα εξειδικευμένο φόρουμ? Το να προτρέπουμε τον κόσμο να ξοδέψει τα χρήματά του κ χωρίς να ξέρουμε γιατί, είναι τουλάχιστον, για να μην πω τίποτα άλλο, ανευθυνότητα.
Δεν προτρεπουμε κανεναν πως να ξοδεψει τα χρηματα του !!!!!
Αλλα το να ισοπεδωνουμε τα παντα ,να εξισωνουμε τα παντα εντος απο ανευθυνο ειναι
και λαικισμος ,εχουμε ακουσει υμνους για οπλα απαραδεκτα απο ιδιοκτητες που δεν ειχαν την τυχη
να εχουν στην κατοχη τους ΕΝΑ απο τα "κατα κοσμον αποδεκτα αεροβολα".η οπτικα!!!!
Οταν ομως απεκτησαν """""ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ Αναθεωρησαν""""
Βεβαιως και μπορει να χαλασει ενα ακριβο οπτικο η ενα ακριβο αεροβολο..(ειναι ειδηση για καποιους)
Αυτα που αγοραζονται ΧΑΛΑΣΜΕΝΑ καθε μερα δεν μιλαει κανεις !!!!!!
ΓΙΑΤΙ Απορία
Γιατι ΠΕΤΑΞΕ μονο ΕΝΑ η ΔΥΟ ΜΟΝΟ κατοσταρικα.....(δεν πειραζει του περισσευαν και τα πεταξε)
Εχουν φτιαξει Σαβουροντουφεκα με Τιταν ,Μπατονιν,κλπ κλπ και μετα απο ενα μηνα στις Αγγελειες..
Αφου τα σπρωχνουν χανοντας ΠΑΝΤΑ ,αγοραζουν ενα απο τα "κατα κοσμον αποδεκτα"
Η Διαφορα ειναι τεραστια στα Παντα,αλλα δεν πρεπει να το λεμε..
Μου θυμιζετε καποιους που εαν δουν μια ωραια γυναικα την βγαζουν Πουτ@@να ενω τα φρικια
ειναι μια χαρα να κανουν οικογενεια !!!!!
"Οτι δεν πιανει η Αλεπου τα κανει κρεμασταρια""
Ελευθερη αγορα εχουμε ,Ελευθερη βουληση εχουμε,ας αγορασει ο καθενας αυτο που του αρεσει,
και νομιζει οτι θα κανει την δουλεια του..
Ο Λαικισμος σε κανει μονο ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ οχι Υπευθυνο ουτε Αντικειμενικο......

Κώστα για τα ακριβά όπλα κανείς δεν είπε τίποτα βέβαια δεν είναι και λίγες οι περιπτώσεις που γρατζουνάνε κατα την όπλιση και όλοι μα όλοι θα βάλουν χέρι και στο ακριβό .... αφού έρχεται έτοιμο γιατί να μπεί χέρι, δεν είναι έτοιμο;

Τα φθηνά σαφώς και υστερούν σε εμφάνηση απο τα ακριβά .... δεν μπορώ εμφανησιακά να συγκρίνω κανένα Hatsan ή BAM μανίσιο με ένα Air Arms ή ένα BSA αλλά μόνο εκεί.
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #59 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 11:33:02 πμ »

.... Ακόμα κ οι διόπτρες του χιλιάρικου + επηρεάζουν αν τις τερματίσεις στο πάνω - κάτω, κ το δεξιά - αριστερά γιατί  η εσωτερική τους σχεδίαση είναι ίδια........

Θα συμφωνήσω με τον Ξενοφώντα.
Ας ακούσουμε και έναν άνθρωπο που έχει ταξιδέψει για την τρέλα του έξω και έχει συμμετάσχει
σε αγώνες του ευρωπαίκού πρωταθλήματος.
Θα πώ επίσης ότι parallax error έχω δεί με τα μάτια μου σε "αποδεκτό" οπτικό των 280€,
όταν το κατάλαβα και μείωσα τη μεγένθυνση από το 24 στο 10Χ έκοβα κέντρα ή σχεδόν στα 25m
ενώ ο ιδιοκτήτης του ανέβηκε από το 210 στο 240-242/καρτέλα.
Θα πώ επίσης ότι αγώνες FT και ΒR θα μπορούν να γίνονται μόνο σε αναγνωρισμένα από τη ΣΚΟΕ
σκ/ρια,το Σχιστό ας πούμε δεν είναι τέτοιο.
Τελειώνοντας θα αναφέρω απλά ότι τοποθετήσαμε στο Σχιστό το γνωστό "κουτί" που έχει μέσα
φιγούρες FT και στοχοθήκες για BR το οποίο δεν ανοίγει ποτέ...
Για να παίξουμε FT και BR μάλλον θέλουμε επίσημο αγώνα,αλλιώς δε γίνεται...
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον

Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: