Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 28, 2024, 07:36:28 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Όπλα Field Target
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Όπλα Field Target
Αποστολέας Μήνυμα
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #60 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 10:38:03 πμ »

Σταματη το λεγομενο γρατζουνισμα απο το παπουτσακι το παρουσιαζε το 50αρι και στα νεα, εχει
τοποθετηθει παπουτσακι νεου τυπου..
Τουανγκ εχουν σχεδον ολα τα Φακ,αλλα η βολη τους ειναι σχεδον αριστη,και επαναλαμβανομενη
 χωρις ανοιγμα.
Στα 12αλιβρα μπορει να ακους το ελατηριο οχι τουανγκ.(συνηθως τα ανοιγουν τους κανουν μια λιπανση
και εναν ελεγχο στους οδηγους).Μετα ομως δεν ακους τιποτα ανοιγουν και κλεινουν
 σαν χρηματοκυβωτια.
Η λεξη Ακριβα απευθηνεται σε αεροβολα που κοστιζουν 250 η 300 ευρω Απορία
(μαλλον ακριβοτερα ειναι το ορθο)
Ακριβα ειναι μονο τα ΑΑ, τα HW εχουν πολυ τιμια αξια..
Καποιοι απο τους αεροβολαδες ,οι λεγομενοι "ψειρες"εχουν αεροβολα με επιδοσεις ΠΣΠ.
Απο τα φθηνοτερα εχω δει μονο κανα δυο που εχουν "αποδεκτη" λειτουργια,
 ενα απο αυτα το ΒΑΜ 40..(αντιγραφο του ΤΧ)Και δεν ηταν ΦΘΗΝΟ...
Εμενα με ενδιαφερει πρωτα η λειτουργια και μετα η εμφανιση.
Τεσπα δεν κανουμε αγωνα "ποιος"εχει το καλυτερο γιατι ολα προσφερουν χαρα,αλλα καποια
προσφερουν και ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού(δεν γινεται να το αγνοησουμε)
Επιδοσεις που φαινονται στο ΧΑΡΤΙ και οχι στα καλικακια...
Καταγράφηκε
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #61 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 10:50:34 πμ »

Σταματη το λεγομενο γρατζουνισμα απο το παπουτσακι το παρουσιαζε το 50αρι και στα νεα, εχει
τοποθετηθει παπουτσακι νεου τυπου..
Τουανγκ εχουν σχεδον ολα τα Φακ,αλλα η βολη τους ειναι σχεδον αριστη,και επαναλαμβανομενη
 χωρις ανοιγμα.
Στα 12αλιβρα μπορει να ακους το ελατηριο οχι τουανγκ.(συνηθως τα ανοιγουν τους κανουν μια λιπανση
και εναν ελεγχο στους οδηγους).Μετα ομως δεν ακους τιποτα ανοιγουν και κλεινουν
 σαν χρηματοκυβωτια.
Η λεξη Ακριβα απευθηνεται σε αεροβολα που κοστιζουν 250 η 300 ευρω Απορία
(μαλλον ακριβοτερα ειναι το ορθο)
Ακριβα ειναι μονο τα ΑΑ, τα HW εχουν πολυ τιμια αξια..
Καποιοι απο τους αεροβολαδες ,οι λεγομενοι "ψειρες"εχουν αεροβολα με επιδοσεις ΠΣΠ.
Απο τα φθηνοτερα εχω δει μονο κανα δυο που εχουν "αποδεκτη" λειτουργια,
 ενα απο αυτα το ΒΑΜ 40..(αντιγραφο του ΤΧ)Και δεν ηταν ΦΘΗΝΟ...
Εμενα με ενδιαφερει πρωτα η λειτουργια και μετα η εμφανιση.
Τεσπα δεν κανουμε αγωνα "ποιος"εχει το καλυτερο γιατι ολα προσφερουν χαρα,αλλα καποια
προσφερουν και ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού(δεν γινεται να το αγνοησουμε)
Επιδοσεις που φαινονται στο ΧΑΡΤΙ και οχι στα καλικακια...


Α μπράβο ... εκεί που θέλω να καταλήξω λοιπόν είναι το γεγονός ότι ένας συνδυασμός όπλου - σκοπευτικού αν μας κάνει τα χατήρια δεν μας νοιάζει πόσα δώσαμε. Υπάρχουν περιπτώσεις που ναι φθηνοί συνδυασμοί μας κάνουν το κέφι όπως και ακριβοί συνδυασμοί που πάλι μας κάνουν το κέφι, ας βρεί λοιπόν ο καθένας αυτό που τον κάνει να χαμογελάει κάθε φορά που πατάει τη σκανδάλη Χαμόγελο

Το ένα ήταν το B40 του Χριστόφορου, ποιό ήταν το άλλο (  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα );
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #62 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 10:52:00 πμ »

Δεν έχει τύχει ως τώρα να δω ελατήριο ή gas ram με επιδόσεις pcp,
ούτε στο χαρτί αλλά ούτε και στα καλυκάκια  Χαμόγελο
Στα όπλα FT που συζητάμε πάντως με 4cm Killzone τον πρώτο λόγο έχει ο σκοπευτής.
Η διασπορά είναι εφικτή ακόμα και με μαμά όπλα τελευταίας διαλογής.
Η μόνη συμβουλή που θα μπορούσα να δώσω είναι επιλογή όπλου που μας βολεύει
να ρίχνουμε όρθιοι και απο τις στάσεις FT και προπόνηση με αυτό,
με ΕΝΑ όπλο που θα πρέπει να μάθουμε τέλεια.
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #63 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 10:58:28 πμ »

Για σωστό αγωνιστικό εξοπλισμό 1ο βήμα είναι η γυαλούμπα.

Τα σωστά (και ακριβά) οπτικά δουλεύουν σωστά σ' όλη την κλίμακα ρυθμίσεων, απ το 1ο κλικ ως το 180ο κλικ.

Επιστρέφουν α-κ-ρ-ι-β-ώ-ς εκεί που πρέπει, σε όποια θερμοκρασία και υγρασία, αρκεί αυτές να είναι μέσα στα όρια που βάζει ο κατασκευαστής.

Αν ζουμάρω-ξεζουμάρω ο στόχος παραμένει εκεί που σκοπεύω και δεν στριφογυρνάει γύρω-γύρω.

Αν στηθώ λίγο διαφορετικά (από βολή σε βολή) πχ μου ήρθε να κλ@σω, η επόμενη βολή θα πάει εκεί που περιμένω κι όχι εκεί που θέλει η παράλλαξη που εισάγω με την αλλαγή θέσης του ματιού σε σχέση μ αυτή που είχα πριν.

Αν κοιτάξω στόχο κατά τη δύση (ή ανατολή) με τον ήλιο χαμηλά, δεν πέφτω ξαφνικά σε πυκνή ομίχλη.

Tα στοιχεία που αναγράφουν πάνω στους πύργους επιβεβαιώνονται από την πράξη πχ 40 κλικ μετακινούν το σταυρό 5 dot ακριβώς. Το 18Χ είναι 18Χ κι όχι 13,2Χ

Θα την χαίρονται και τα εγγόνια σου όπως τη χαίρεσαι εσύ.

Αυτά όλοι τα ξέρουμε, αλλά "δε μασάμε" και ρίχνουμε αλύπητα στα καλυκάκια με τις BSA που λέει ο Φάνης και γουστάρουμε τρελά με 80 ευρώ διόπτρα 32Χ (που λέει ο λόγος) με ρόδα παράλλαξης να τουφεκίζουμε μπαοκτζήδες στα 100+ Δεν πάμε Αυστρία ούτε ρίχνουμε για ρεκόρ. Το αεροβόλο είναι η διασκέδαση μας.

Ο υπογράφων διαθέτω ακριβούτσικη διάσημη γυαλούμπα εξ Αμερικής που κάαααααθεται στο κουτί της σε πείσμα των Leapers και BSA που γράφουν ώρες πάνω στα όπλα.
Προτείνω μάλιστα να τη στείλουμε διακοπές μαζί με τον "κοντό" αφού κι αυτός κάαααααθεται.

Αυτά τα ολίγα, για να μπερδέψω τον κόσμο (ποιον; το Γάτο, το Νεκτάριο ή το ΓιάννηΚιο) και να τους στείλω ν' αγοράσουν ZEISS τρέχοντας. Οποία ανευθυνότης...
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #64 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 11:18:38 πμ »

Kαπετανιε εν ολιγοις τα ειπες ολα  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Ισως ξεχασες να αναφερεις το ΕΞΤΡΑ βαρος που εχουν τα φθηνα οπτικα
(Αχρηστο κατα την ταπεινη μου γνωμη )

Υ.Γ
Η καθε αναφορα στον κοντο !!!εναι χτηπημα κατω απο την ζωνη  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Αλλα θα εκανε καλη παρεα με την δικια σου...
Καταγράφηκε
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #65 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 11:41:22 πμ »

Δεν κοβεται τα υπονουμενα λεω εγω Σφραγισμένα χείλη Τελικα ποιος θα παρει το κοντο Απορία η θα κατσει αυτη η διοπτρα επιτελους στο κοντο οπου και εαν βρισκεται αυτο....... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #66 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 12:47:36 μμ »

Σταματη το λεγομενο γρατζουνισμα απο το παπουτσακι το παρουσιαζε το 50αρι και στα νεα, εχει
τοποθετηθει παπουτσακι νεου τυπου..
Τουανγκ εχουν σχεδον ολα τα Φακ,αλλα η βολη τους ειναι σχεδον αριστη,και επαναλαμβανομενη
 χωρις ανοιγμα.
Στα 12αλιβρα μπορει να ακους το ελατηριο οχι τουανγκ.(συνηθως τα ανοιγουν τους κανουν μια λιπανση
και εναν ελεγχο στους οδηγους).Μετα ομως δεν ακους τιποτα ανοιγουν και κλεινουν
 σαν χρηματοκυβωτια.
Η λεξη Ακριβα απευθηνεται σε αεροβολα που κοστιζουν 250 η 300 ευρω Απορία
(μαλλον ακριβοτερα ειναι το ορθο)
Ακριβα ειναι μονο τα ΑΑ, τα HW εχουν πολυ τιμια αξια..
Καποιοι απο τους αεροβολαδες ,οι λεγομενοι "ψειρες"εχουν αεροβολα με επιδοσεις ΠΣΠ.
Απο τα φθηνοτερα εχω δει μονο κανα δυο που εχουν "αποδεκτη" λειτουργια,
 ενα απο αυτα το ΒΑΜ 40..(αντιγραφο του ΤΧ)Και δεν ηταν ΦΘΗΝΟ...
Εμενα με ενδιαφερει πρωτα η λειτουργια και μετα η εμφανιση.
Τεσπα δεν κανουμε αγωνα "ποιος"εχει το καλυτερο γιατι ολα προσφερουν χαρα,αλλα καποια
προσφερουν και ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού(δεν γινεται να το αγνοησουμε)
Επιδοσεις που φαινονται στο ΧΑΡΤΙ και οχι στα καλικακια...


Α μπράβο ... εκεί που θέλω να καταλήξω λοιπόν είναι το γεγονός ότι ένας συνδυασμός όπλου - σκοπευτικού αν μας κάνει τα χατήρια δεν μας νοιάζει πόσα δώσαμε. Υπάρχουν περιπτώσεις που ναι φθηνοί συνδυασμοί μας κάνουν το κέφι όπως και ακριβοί συνδυασμοί που πάλι μας κάνουν το κέφι, ας βρεί λοιπόν ο καθένας αυτό που τον κάνει να χαμογελάει κάθε φορά που πατάει τη σκανδάλη Χαμόγελο

Το ένα ήταν το B40 του Χριστόφορου, ποιό ήταν το άλλο (  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα );

Δεν υπαρχει άλλο. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #67 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 01:08:38 μμ »

Δεν έχει τύχει ως τώρα να δω ελατήριο ή gas ram με επιδόσεις pcp,
ούτε στο χαρτί αλλά ούτε και στα καλυκάκια  Χαμόγελο
Στα όπλα FT που συζητάμε πάντως με 4cm Killzone τον πρώτο λόγο έχει ο σκοπευτής.
Η διασπορά είναι εφικτή ακόμα και με μαμά όπλα τελευταίας διαλογής.
Η μόνη συμβουλή που θα μπορούσα να δώσω είναι επιλογή όπλου που μας βολεύει
να ρίχνουμε όρθιοι και απο τις στάσεις FT και προπόνηση με αυτό,
με ΕΝΑ όπλο που θα πρέπει να μάθουμε τέλεια.
Και ομως Κωστα εχω δει βολες ΠΣΠ απο ελατηρια στα 12 ποδολιβρα(οχι απο ενα μονο)
,Απο Gas Ram δεν εχω δει......
Συμφωνω με ολα τα ΑΝΩΤΕΡΩ και προσθετω οτι για την επιτυχια στο χαρτι εκτος απο τις ικανοτητες
του σκοπευτη σημαντικο ρολο παιζει ταχυτητα και επιλογη βληματος για την ταχυτητα αυτη...
Υπαρχουν σφαιρακια που ναι μεν πανε καλα, αλλα σου την κανουν καποια στιγμη και καταστρεφουν
ενα εξαιρετικο γκρουπ..
Ο Χριστοφορος επεισης εχει δει ελατηρια με απολυτη επιδοση....
Καταγράφηκε
zafka
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 472



« Απάντηση #68 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 01:32:06 μμ »

Θα συμφωνήσω με αυτά που έγραψε παραπάνω ο pip, ένα όπλο που σε βολεύει και πολυυυυυυυυύ προπόνηση. BR μπορείς να κανεις με οπτικό των 500 600 ευρώ σταθερης μεγένθυσης (sightron weaver) αλλά και bsa 36x44 των100 150 ευρώ (αν τη βρεις).  Το ft θέλει το κάτι εξτρα λόγω των κλικ και της αποστασιομέτρησης, αλλά και εκει με ένα οπτικό των 500 έως 1000 ευρώ μπορείς νν κανεις πολύ καλά τη δουλειά σου.
Καταγράφηκε

ΣΤΡΑΤΟΣ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 139



« Απάντηση #69 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 08:30:30 μμ »

Κώστα (Piperman), θα ήθελα να επισημάνω δύο πράγματα στα γραφόμενά σου:

Πρώτον: Parallax Error μπορεί κάλλιστα να έχεις σε διόπτρα των 80 ή των 1800 ευρώ. Σημασία δεν έχει η τιμή της, αλλά ο ορθός τρόπος διαπίστωσης της ύπαρξης του φαινομένου parallax και η αντιμετώπισή του.
Εννοείται, πως ένα οπτικό στην τιμή που ανέφερες (280 ευρώ) θα ανήκε στην, όπως την αναφέρεις, "αποδεκτή τιμή", αν η μεγέθυνσή του θα ήταν maximum 14x.
Και σίγουρα είναι "άδικο" για το συγκεκριμένο οπτικό, αυτής της κατηγορίας τιμής (άρα και ποιότητας) να το δουλεύεις στο 24x, έχοντας ήδη προ πολλού "ξεζουμίσει" τις δυνατότητές του. Και εξηγούμαι: γι' αυτήν την τάξη μεγέθυνσης (24x), στη συγκεκριμένη ποιότητα, μια μεγέθυνση 18x, φτάνει τα κρύσταλλα στο μέγιστο της οπτικής απόδοσής τους (μικρή -ας πούμε- χρωματική απόκλιση, παραμόρφωση ή αλλιώς distortion των σχημάτων ...κ.ά)

Δεύτερον: Αναφέρεις συγκεκριμένα: "Δεν έχει τύχει ως τώρα να δω ελατήριο με επιδόσεις pcp...". 
Αφού και είδες και έριξες με "ελατηρίου", το οποίο το χαρακτήρισες ενώ έριχνες  "καλυτερο από PCP" .
Εκτός και αν η διαπίστωσή σου για τη σύγκριση (Ελατήριο VS PCP), αφορά συμβατικά αεροβόλα ελατηρίου και μόνο! Κλείσιμο ματιού
Όσον αφορά για την ακρίβεια του συγκεκριμένου όπλου στο χαρτί, ας ρωτήσουμε τον Στέλιο (Barracuda), τον Νικήτα (CM11783), τον Δρακούλη (drakos)...και αρκετούς άλλους που το έχουν ρίξει πάνω από μία φορά!
Καταγράφηκε
Xenofon
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 404


« Απάντηση #70 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 08:37:53 μμ »

Φίλε Κώστα, το "ό,τι δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια", δε νομίζω ότι είναι σωστός χαρακτηρισμός, γιατί ακυρώνει το συνομιλητή, υποτιμώντας τον.  Το θέμα σε ένα φόρουμ δεν θα πρέπει να είναι ποιος είναι πιο πλούσιος ή ποιος ξοδεύει τα περισσότερα αλλά ποιος έχει τη γνώση κ τη διάθεση να τη μεταδώσει.  Έχω δει ανθρώπους που όχι μόνο αναθεωρούν αλλά γίνονται κ βασιλικότεροι του βασιλέως... Στο θέμα της διόπτρας έχω ψαχτεί πάρα πολύ λόγω του FT. Ξεκίνησα όπως συνηθίζω από τη φθηνότερη κ ανέβαινα. Σήμερα έχω μία BSA 8-32x44 των 90 ευρώ που θεωρώ ότι είναι η καλύτερη απ' τις οικονομικές που έχω δοκιμάσει (αλλά δεν την έχω τεστάρει σε ελατήριο), για να ασχοληθεί κάποιος με το FT κ να κάνει το κέφι του χωρίς να χώσει χοντρά λεφτά. Πρέπει να δηλώσω κ ποια είναι η ακριβή μου για να αποδείξω ότι δεν είμαι αλεπού? Αλλά δε θα το κάνω γιατί δεν είμαι ούτε παγώνι.
Καταγράφηκε
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #71 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 09:34:43 μμ »

Φίλε Κώστα, το "ό,τι δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια", δε νομίζω ότι είναι σωστός χαρακτηρισμός, γιατί ακυρώνει το συνομιλητή, υποτιμώντας τον.  Το θέμα σε ένα φόρουμ δεν θα πρέπει να είναι ποιος είναι πιο πλούσιος ή ποιος ξοδεύει τα περισσότερα αλλά ποιος έχει τη γνώση κ τη διάθεση να τη μεταδώσει.  Έχω δει ανθρώπους που όχι μόνο αναθεωρούν αλλά γίνονται κ βασιλικότεροι του βασιλέως... Στο θέμα της διόπτρας έχω ψαχτεί πάρα πολύ λόγω του FT. Ξεκίνησα όπως συνηθίζω από τη φθηνότερη κ ανέβαινα. Σήμερα έχω μία BSA 8-32x44 των 90 ευρώ που θεωρώ ότι είναι η καλύτερη απ' τις οικονομικές που έχω δοκιμάσει (αλλά δεν την έχω τεστάρει σε ελατήριο), για να ασχοληθεί κάποιος με το FT κ να κάνει το κέφι του χωρίς να χώσει χοντρά λεφτά. Πρέπει να δηλώσω κ ποια είναι η ακριβή μου για να αποδείξω ότι δεν είμαι αλεπού? Αλλά δε θα το κάνω γιατί δεν είμαι ούτε παγώνι.
Φιλε Ξενοφοντα προθεση μου δεν ειναι να ακυρωσω ουτε να υποτιμησω τον συνομιλητη μου
και ειδικοτερα εσενα,εαν το εξελαβες ετσι, σε διαβεβαιωνω οτι δεν απευθηνομαι προσωπικα σε εσενα,
αλλα σε υφισταμενες νοοτροπιες,που εχουμε η που εκφραζονται κατα καιρους με διαθεση
υποτιμησης για οπλα που εχουν αποδειξει στην παροδο των ετων,τι αξιζουν !!!!
Οι χαρακτηρισμοι τυπου" Ανευθυνοτητα " η "Ακριβολαγνεια"εγραφισαν απο το δικο σου ποστ,
οι οποιες το κανουν λιγο επιθετικο προς τους αναγνωστες...
Εγω προτιμω να ξοδεψω κατι τι παραπανω και να εχω ενα αεροβολο οπως επιθυμω, δεν σημαινει
οτι μπορει να ειμαι πλουσιοτερος ουτε πιο φτωχος απο τους αλλους.
Εχει να κανει με την επιθυμια μου να εχω ενα αεροβολο με συγκεκριμενη λειτουργια,θορυβο,
απαλλαγμενο απο τριγμους τουανγκ..Δεν ξοδευω για κοντακια κλπ με ενδιφερει η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ
και η ΑΠΟΔΩΣΗ ειναι κακο η υποχρεωνω καποιον αλλο να κανει το ιδιο...
Απο τα θεματα που εχω ανοιξει προσπαθω να ενημερωσω τους φιλους του φορουμ για τα οποια
προβληματα εχω συναντησει(πχ οπλιση 90αριου)και την επιλυση εαν την γνωριζω,εαν ΔΕΝ
τοτε ζητω βοηθεια η συμβουλες απο αλλους φιλους του φορουμ.
Δεν νομιζω να διαφωνουμε ουτε να εχουμε να χωρισουμε κατι,αλλα επαναλαμβανω
 οτι η "ισοπεδωση των παντων" δεν προσφερει ενημερωση αλλα αποπροσανατολισμο......
Την χαρα του αεροβολου την εχεις με ΟΛΑ οι απαιτησεις και οι επιλογες, μονο διαφερουν
στον καθενα μας..
Γνωμη μου...
 
Καταγράφηκε
Xenofon
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 404


« Απάντηση #72 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 10:31:58 μμ »

Κανένα πρόβλημα, Κώστα, απλώς ας μην είμαστε τόσο απαξιωτικοί στα "φθηνά" γιατί μπορεί ν' απογοητεύουμε κόσμο, ειδικά στην ελλάδα του σήμερα...
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #73 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 10:34:09 πμ »

Στράτο,το 80άρι σου και το 54 εξαιρούνται  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #74 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 10:39:26 πμ »

Που να ριξεις το ΤΧ μου εκει να δεις Στριφογύρισμα ματιών σαν να ριχνεις με ενα 50αρι (ΒΜG) ενα πραγμα Σφραγισμένα χείλη Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.

Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: