Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 26, 2024, 03:59:05 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

GAS RAM vs ΕΛΑΤΗΡΙΟ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Κάτω
  Εκτύπωση  

  GAS RAM vs ΕΛΑΤΗΡΙΟ
Αποστολέας Μήνυμα
iraklis2010
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 200



« Απάντηση #45 στις: Μάιος 13, 2013, 04:47:23 μμ »

Μετά τα καλορίζικα και τα καλόριχτα που θα βαρεθείς να τα ακούς σήμερα θα ήθελα να μάθω για την ποιότητα κατασκευής αναλογιζόμενος όμως ότι πρόκειται για ένα όπλο των 300€ ευρώ το οποίο το κατατάσσει στην μεσαία-μεγάλη κατηγορία, και επίσης μια άμεση αντιπαράθεση με το 97κ blackline στο οποίο κατείχες μέχρι πρότινος. Επίσης το κράτημα του βολεύει μιας και το βλέπω κάπως ιδιόμορφο και υπερβολικά ελαφρύ. Και τέλος το ζύγισμα του πως είναι γιατί μου δίνει την εντύπωση πως θα είναι μπροστόβαρο λόγο λίγων κιλών, μεταβάλετε με την τοποθέτηση διόπτρας η παραμένει ίδιο; Αυτά τα λίγα για αρχή και ε΄δω είμαστε για νέες απορίες.
Θαναση μου,η ποιοτητα κατασκευης ειναι αναλογη της τιμης του.Ειναι αρκετα καλη.Εχει γινει χρηση πολυ πλαστικου,αλλα καλης ποιοτητας.Τωρα ξερεις οτι στο 97 η κανη του και η σκανδαλη του ειναι πολυ ιδιαιτερες.Προσωπικα το πιο ακρηβη ελατηριο για μενα.Η χρηση ομως του 97 επαψε να με ενδιαφερει.Προτημω το πλινκικ με ανοιχτα.Εκει ομως που τα ριχνει σταυτια στο 97 ειναι η βολη,λοκταιμ,εληψη μηχανικων θορυβων και αισθησης.Αυτο με γοητευει στο καινουργιο μου οπλο,καθως και το μικρο του βαρος,οπου μπορεις να βαρας ΟΡΘΙΟΣ ολη μερα!!!
Επισης να πω οτι εχει και γαμο τα ζυγησματα Κλείσιμο ματιού Άνεση Άνεση
Δεν μπορεις να ταχεις ολα σενα οπλο!
Σαββα να το χαιρεσαι το οπλακι σου και να το ευχαριστηθεις οσο μπορεις περισοτερο και αφου σου αρεσε καλα εκανες.Θα διαφωνησω ομως καθετα σε ανα σημειο.
Για μενα ειναι προσβολη να βαζεις το gamo και να θελεις μαλιστα να το συγκρινεις με ενα 97αρι και δεν σταματας εκει το προχωρας και λες οτι του ριχνει και στα αυτια Έκπληξη
Σαββα μεγαλη κουβεντα ειπες και δεν την σκευτηκες,αυτο που λες δεν θα γινει ποτε,ισως δεν επεσε στα χερια σου κανενα 97αρι ''σωστο'',τελος θα συμφωνησω για το βαρος γιατι στο 97αρι εχει ενα θεμα για βολες ορθιου,δεν θελω να σε σταναχωρησω αλλα ειναι προσωπικη μου αποψη.
Επησεις θελω να σε ρωτησω πως καταλαβες οτι εχει και γαμω τα ζυγισματα?
Καταγράφηκε

****Κακαλι μαλια****
HW 90  5,5 LAZAGLIDE  WALNUT BY HERCULES
HW 97K  4,5  CUSTOM DRAGON
DIANA 34 4,5  FULL CUSTOM--- BY  DIANA 350 MAGNUM--- WALNUT BY HERCULES
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #46 στις: Μάιος 13, 2013, 05:00:58 μμ »

Ηρακλη αν θυμασε ειχα 2 97αρια,αν ηταν σωστα η οχι δεν το ξερω αλλα αυτο ριχνει κατα την γνωμη μου καλυτερο στη βολη.Ειναι τοσο κακο να μιλαμε ασχημα για το 97 ε;.ξεκολλατε!!!
ΚΑΤΑ την ΓΝΩΜΗ μου ζυγiζει πολυ ωραια στο χερι μου ,οπωτε εχει καλο ζυγiσμα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 13, 2013, 05:36:35 μμ από Σαββας Σ » Καταγράφηκε

και....gamo!
iraklis2010
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 200



« Απάντηση #47 στις: Μάιος 13, 2013, 05:45:29 μμ »

Ηρακλη αν θυμασε ειχα 2 97αρια,αν ηταν σωστα η οχι δεν το ξερω αλλα αυτο ριχνει κατα την γνωμη μου καλητερο στη βολη.Ειναι τοσο κακο να μιλαμε ασχημα για το 97 ε;.ξεκολλατε!!!
ΚΑΤΑ την ΓΝΩΜΗ μου ζυγηζει πολυ ωραια στο χερι μου ,οπωτε εχει καλο ζυγησμα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Σαββα μην με παρεξηγεις με αυτα που σου λεω,δεν ειναι αποψεις μονο δικες μου αλλα ανθρωπων που ξερουν πολλα περισοτερα απο μενα.Για τα 97αρια που ειχες δεν μπορω να πω κατι γιατι δεν τα εριξα να εχω γνωμη,εχω ριξει ομως 97αρι που δεν ειχε τιποτα απο αυτα που λες, 97αρι ονειρο,και οταν μαλιστα τα βλεπω να παιρνουν μερος σε διεθνεις αγωνες διπλα σε pcp τοτε τι μπορεις να πεις, οταν θα δω gamo σε τετοιου επιπεδου αγωνες τοτε Σφραγισμένα χείλη
Ναι συμφονω να ξεκωλησουμε....αλλα για κατι καλιτερο!!!!!!!!!
Θα συμφωνησω μαζι σου οτι το αεροβολο αυτο για την δουλεια που το θελεις ειναι καλιτερο απο ενα 97αρι αλλα μεχρι εκει.
Βεβαια η συγκρηση που κανεις και την σχολιαζουμε ειναι λαθος διοτι το gamo ειναι gas ram και θα επρεπε να βρισκεται απεναντι απο το 90αρι, το οποιο χανει σε βαρος αλλα σε αλλους τομεις........... δεν νομιζω.
Καταγράφηκε

****Κακαλι μαλια****
HW 90  5,5 LAZAGLIDE  WALNUT BY HERCULES
HW 97K  4,5  CUSTOM DRAGON
DIANA 34 4,5  FULL CUSTOM--- BY  DIANA 350 MAGNUM--- WALNUT BY HERCULES
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #48 στις: Μάιος 13, 2013, 05:47:36 μμ »

Ηρακλη διαβασε αυτο Χαμόγελο
Τωρα ξερεις οτι στο 97 η κανη του και η σκανδαλη του ειναι πολυ ιδιαιτερες.Προσωπικα το πιο ακρηβη ελατηριο για μενα.Η χρηση ομως του 97 επαψε να με ενδιαφερει.Προτημω το πλινκικ με ανοιχτα.Εκει ομως που τα ριχνει σταυτια στο 97 ειναι η βολη,λοκταιμ,εληψη μηχανικων θορυβων και αισθησης.
Το παιδι μου ζητησε συγκρηση με το 97 οχι το 90 Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 13, 2013, 05:52:17 μμ από Σαββας Σ » Καταγράφηκε

και....gamo!
iraklis2010
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 200



« Απάντηση #49 στις: Μάιος 13, 2013, 06:46:04 μμ »

Ηρακλη διαβασε αυτο Χαμόγελο
Τωρα ξερεις οτι στο 97 η κανη του και η σκανδαλη του ειναι πολυ ιδιαιτερες.Προσωπικα το πιο ακρηβη ελατηριο για μενα.Η χρηση ομως του 97 επαψε να με ενδιαφερει.Προτημω το πλινκικ με ανοιχτα.Εκει ομως που τα ριχνει σταυτια στο 97 ειναι η βολη,λοκταιμ,εληψη μηχανικων θορυβων και αισθησης.
Το παιδι μου ζητησε συγκρηση με το 97 οχι το 90 Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο
Σαββα το διαβασα και ειπα θα απαντουσες,επρεπε να πεις στον φιλο οτι δεν συγκρινουμε ανομοια οπλα μεταξυ τους,αλλο gas ram και αλλο ελατηριου, με τα υπερ και τα κατα του καθε οπλου.
Καταγράφηκε

****Κακαλι μαλια****
HW 90  5,5 LAZAGLIDE  WALNUT BY HERCULES
HW 97K  4,5  CUSTOM DRAGON
DIANA 34 4,5  FULL CUSTOM--- BY  DIANA 350 MAGNUM--- WALNUT BY HERCULES
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #50 στις: Μάιος 13, 2013, 09:26:51 μμ »

Ηρακλη διαβασε αυτο Χαμόγελο
Τωρα ξερεις οτι στο 97 η κανη του και η σκανδαλη του ειναι πολυ ιδιαιτερες.Προσωπικα το πιο ακρηβη ελατηριο για μενα.Η χρηση ομως του 97 επαψε να με ενδιαφερει.Προτημω το πλινκικ με ανοιχτα.Εκει ομως που τα ριχνει σταυτια στο 97 ειναι η βολη,λοκταιμ,εληψη μηχανικων θορυβων και αισθησης.
Το παιδι μου ζητησε συγκρηση με το 97 οχι το 90 Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο
Σαββα το διαβασα και ειπα θα απαντουσες,επρεπε να πεις στον φιλο οτι δεν συγκρινουμε ανομοια οπλα μεταξυ τους,αλλο gas ram και αλλο ελατηριου, με τα υπερ και τα κατα του καθε οπλου.
Τοτε φιλε Ηρακλη,πες εσυ τα υπερ και τα κατα των δυο οπλων,γιαυτο ειναι τα φορουμ Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός
Καταγράφηκε

και....gamo!
mikesf
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1290



« Απάντηση #51 στις: Μάιος 13, 2013, 10:11:37 μμ »

Διαβάζω και δεν πιστέυω στα μάτια μου, συγκρίνουμε ένα value for money, ένα χατσαν Ισπανίας, με την ναυαρχίδα των ελατηρίων της Weihrauch, τον πολυπρωταθλητή FT.

Έχουμε χάσει το μέτρο μου φαίνεται...
Καταγράφηκε

Ανώνυμοι Αεροβολικοί
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #52 στις: Μάιος 13, 2013, 10:19:25 μμ »

Διαβάζω και δεν πιστέυω στα μάτια μου, συγκρίνουμε ένα value for money, ένα χατσαν Ισπανίας, με την ναυαρχίδα των ελατηρίων της Weihrauch, τον πολυπρωταθλητή FT.

Έχουμε χάσει το μέτρο μου φαίνεται...
αλλα βασανα,τελικα ο καθενας οτι καταλαβαινει Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

και....gamo!
mikesf
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1290



« Απάντηση #53 στις: Μάιος 13, 2013, 10:29:08 μμ »

Καταλαβαίνω οτι σου έχει κάτσει καλύτερα να ρίχνεις όρθιος με ανοιχτά στο trend των ημερών, όχι όμως και να το συγκρίνουμε με το 97, η μόνη σύγκριση που μπορεί να γίνει είναι στο βάρος.
Καταγράφηκε

Ανώνυμοι Αεροβολικοί
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #54 στις: Μάιος 13, 2013, 10:31:54 μμ »

αααα το πηρες και εσυ το socom και δεν μιλας,πονηρουλη Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

και....gamo!
mikesf
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1290



« Απάντηση #55 στις: Μάιος 13, 2013, 10:49:01 μμ »

Χαχαχαχα χίλιες φορές ο Ισπανός παρά ο Τούρκος...
Καταγράφηκε

Ανώνυμοι Αεροβολικοί
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #56 στις: Μάιος 13, 2013, 10:56:52 μμ »

χαχαχα,λοιπον για να σοβαρευτουμε.Τα εχω και τα δυο και κανω συγκριση,δεν κανω μαντεψιες.Αν ειχα το TX θα το συγκρινα με το ΤΧ.Ενταξη ρε παιδια και εγω αγαπαω τους γερμανους,αλλα δεν κανω ετσι Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

και....gamo!
iraklis2010
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 200



« Απάντηση #57 στις: Μάιος 13, 2013, 11:00:24 μμ »

Ηρακλη διαβασε αυτο Χαμόγελο
Τωρα ξερεις οτι στο 97 η κανη του και η σκανδαλη του ειναι πολυ ιδιαιτερες.Προσωπικα το πιο ακρηβη ελατηριο για μενα.Η χρηση ομως του 97 επαψε να με ενδιαφερει.Προτημω το πλινκικ με ανοιχτα.Εκει ομως που τα ριχνει σταυτια στο 97 ειναι η βολη,λοκταιμ,εληψη μηχανικων θορυβων και αισθησης.
Το παιδι μου ζητησε συγκρηση με το 97 οχι το 90 Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο
Σαββα το διαβασα και ειπα θα απαντουσες,επρεπε να πεις στον φιλο οτι δεν συγκρινουμε ανομοια οπλα μεταξυ τους,αλλο gas ram και αλλο ελατηριου, με τα υπερ και τα κατα του καθε οπλου.
Τοτε φιλε Ηρακλη,πες εσυ τα υπερ και τα κατα των δυο οπλων,γιαυτο ειναι τα φορουμ Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός
Σαββα εχουν αναφερθει και ειναι γνωστα τα υπερ και τα κατα της καθε κατηγοριας.Σε αυτο το βιντεο φαινεται η ταχογραφηση η οποια δειχνει 210-213μ  η 688-698fps πως σου βγαινει εσενα 14+ποδολιβρα Απορία http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=socom%201000%20igt&source=web&cd=5&ved=0CDwQtwIwBA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DK-Q9QOzubWw&ei=7UKRUdPMFsGHPbepgZAP&usg=AFQjCNHmLqi-uzI_ay3-qCCOJ-42vXbq4g&bvm=bv.46340616,d.d2k.
Σεβαστη η επιλογη σου και για ελαφρυ οπλο οπως και ανοιχτα σκοπευτικα  αλλα σε αυτα τα λεφτα που ζηταει δεν ειναι οτι καλυτερο.
Καταγράφηκε

****Κακαλι μαλια****
HW 90  5,5 LAZAGLIDE  WALNUT BY HERCULES
HW 97K  4,5  CUSTOM DRAGON
DIANA 34 4,5  FULL CUSTOM--- BY  DIANA 350 MAGNUM--- WALNUT BY HERCULES
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #58 στις: Μάιος 13, 2013, 11:03:23 μμ »

Ηρακλη,αυτο ειναι 5,5 στο βιντεο Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός ;DΗρακλη ντροπη Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

και....gamo!
iraklis2010
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 200



« Απάντηση #59 στις: Μάιος 13, 2013, 11:21:02 μμ »

Ναι  Ντροπήμετα το καταλαβα Κλάμα
Καταγράφηκε

****Κακαλι μαλια****
HW 90  5,5 LAZAGLIDE  WALNUT BY HERCULES
HW 97K  4,5  CUSTOM DRAGON
DIANA 34 4,5  FULL CUSTOM--- BY  DIANA 350 MAGNUM--- WALNUT BY HERCULES

Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: