Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 30, 2024, 09:56:00 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

GAS RAM vs ΕΛΑΤΗΡΙΟ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Κάτω
  Εκτύπωση  

  GAS RAM vs ΕΛΑΤΗΡΙΟ
Αποστολέας Μήνυμα
nekfjr
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 292



« Απάντηση #60 στις: Μάιος 13, 2013, 11:29:09 μμ »

Σάββα καλόριχτο.Δες αν γίνεται να "γαργαλήσεις" το gas ram...Αν γίνεται ,θα είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον... Χαμόγελο
Το ηχειάκι απ'κάτ απ'την κορώνα τι είναι? Εχει μεγάφωνάκι SEAS ή μου φαίνεται?Αλλη αρρώστια κι αυτή..... Σαρκασμός Σαρκασμός
Διαβάζω και δεν πιστέυω στα μάτια μου, συγκρίνουμε ένα value for money, ένα χατσαν Ισπανίας, με την ναυαρχίδα των ελατηρίων της Weihrauch, τον πολυπρωταθλητή FT.

Έχουμε χάσει το μέτρο μου φαίνεται...
Επειδή τελευταία διάβασα πολλά και προς αποφυγήν οποιασδήποτε παρεξήγησης,καθαρά χάριν αστειότητος,ερωτώ:
Και με τι να το συγκρίνουμε ρε συ Μιχάλη,με κανένα τρόλλευ?Αεροβόλο το ένα αεροβόλο και τ'άλλο.....
Ποια Ναυαρχίδα,θωρηκτό θες να πείς,με τόσο βάρος..... Σαρκασμός Σαρκασμός
Ποιός πολυπρωταθλητής,αυτός είναι άλλη μάρκα ,να δείς μωρέ πώς την λένε,ααα ναι είναι αυτό που είναι πρώτης ποιότητος,έχει τηλεχειρισμό και 200 άλογα,δηλ AA TX 200..... Σαρκασμός Σαρκασμός
Ντάααξ'μωρέ τώρα,ελατήρια και αηδίες...Σα το gas ram δεν έχει,πάρτε το χαμπάρι..... Άνεση Άνεση

VIVA LA REVOLUTION NOVECENTO!!!


Μόλις πατήσω "αποστολή",βγαίνω απο το forum,γιτί ποιός τους ακούει...... Σαρκασμός Σαρκασμός(mikesf+iraklis2010)
Καταγράφηκε
Ignis
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 32



« Απάντηση #61 στις: Μάιος 13, 2013, 11:41:24 μμ »

εχω ενα 97κ για να ριξει σοστα το εχω πιραξει
Καταγράφηκε
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #62 στις: Μάιος 13, 2013, 11:46:24 μμ »

Ναι  Ντροπήμετα το καταλαβα Κλάμα
δεν πειραζει βρε Ηρακλη,αλλα για να σε βοηθησω.....
http://www.airgunforum.co.uk/forums/showthread.php/126427-New-Gamo-is-dead!!!!!

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

και....gamo!
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #63 στις: Μάιος 13, 2013, 11:48:53 μμ »

Το ηχειάκι απ'κάτ απ'την κορώνα τι είναι? Εχει μεγάφωνάκι SEAS ή μου φαίνεται?Αλλη αρρώστια κι αυτή..... Σαρκασμός Σαρκασμός


σωστη μαντεψια φιλε nekfjr.Ειναι το basicbass .Σχεδιαση Τζωτζακη.Ασχολησε;
Καταγράφηκε

και....gamo!
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #64 στις: Μάιος 14, 2013, 12:01:41 πμ »

εχω ενα 97κ για να ριξει σοστα το εχω πιραξει
φιλε ιγκνις,το 97 απο το κουτι να το βγαλεις θα ριχνει τρυπα τρυπα.Οταν το πειραζουμε το κανουμε για να βελτιωθει ο θορυβος λειτουργιας του,πχ τουανκ αν εχει ντιζελαρισμα....δεν το κανουμε για βελτιωση της ευστοχιας του,που ειναι δεδομενη.
Ε λοιπον αυτο που ειπα ειναι οτι το gasram σαν μεσο ενεργιας δεν εχει αυτα τα προβληματα Χαμόγελο
Καταγράφηκε

και....gamo!
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #65 στις: Μάιος 14, 2013, 12:02:32 πμ »

Να σας βαλω 2 spendor τα sp 2/3 με 2 τελικους λαμπατους MUSICAL FIDELITY.

Και ενα πικ-απ,linn sondek. Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #66 στις: Μάιος 14, 2013, 12:04:42 πμ »

Να σας βαλω 2 spendor τα sp 2/3 με 2 τελικους λαμπατους MUSICAL FIDELITY.

Και ενα πικ-απ,linn sondek. Μεγάλο χαμόγελο
Χριστοφ,εχεις κιαλλο βιτσιο ε;  Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
εχει πλακα να εισαι και στο avclub;
Καταγράφηκε

και....gamo!
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #67 στις: Μάιος 14, 2013, 12:11:26 πμ »

Να σας βαλω 2 spendor τα sp 2/3 με 2 τελικους λαμπατους MUSICAL FIDELITY.

Και ενα πικ-απ,linn sondek. Μεγάλο χαμόγελο
Χριστοφ,εχεις κιαλλο βιτσιο ε;  Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
εχει πλακα να εισαι και στο avclub;

Συντονιστης. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #68 στις: Μάιος 14, 2013, 02:11:09 πμ »

Μιχάλη και Ηρακλή γιατί απορείτε;;;
Τουλάχιστον δε ρίξατε το κράξιμο της αρκούδας στον Σάββα...

Mε αφορμη το φιλο Θοδωρο που μας θυμισε τον Γιωργο (ADAS) !Μου ειχε κανει εντυπωση σε μια συναντηση μου με τον Γιωργο στα μερη μου
και μεσα απο ατελειωτες συζητησεις σε σπιτι φιλου αεροβολιστη μου εκθειασε το gamo to 1000!!Ο βαθυς γνωστης του αντικειμενου δεν διστασε να το κανει αυτο
που αν βγει και το πει κανενας στα  φορουμ μας θα φαει το κραξιμο της αρκουδας!!
   

Προφητικός ο άτιμος... Στριφογύρισμα ματιών



Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
mikesf
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1290



« Απάντηση #69 στις: Μάιος 14, 2013, 07:35:05 πμ »

Γιατί να φάει κραξιμο φίλε Κώστα; Δεν αμφισβητώ τα λεγόμενα του, ούτε τι δυνατότητες του όπλου.

Θεωρώ αδόκιμη την σύγκριση του με το 97, αυτό είναι όλο, γιατί είναι ένα αεροβόλο θρύλος, για πολλούς το καλύτερο ελατηριο. Η γκαμο όπως και να τι κάνουμε παράγει υποδεέστερα ποιοτικως αεροβόλα σε σχέση με εταιρίες όπως η wh, η aa, και προσωπικα εμένα δεν με νοιάζει απλώς να είναι εύστοχο το αεροβόλο, θέλω να είναι και ποιοτικό.

Γιαυτό θεωρώ την σύγκριση αδόκιμη. Κατά τα αλλά να ευχηθώ στον Σάββα να το χαρεί, έτσι για να σοβαρευτούμε.
Καταγράφηκε

Ανώνυμοι Αεροβολικοί
mikesf
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1290



« Απάντηση #70 στις: Μάιος 14, 2013, 07:37:29 πμ »

Σάββα καλόριχτο.Δες αν γίνεται να "γαργαλήσεις" το gas ram...Αν γίνεται ,θα είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον... Χαμόγελο
Το ηχειάκι απ'κάτ απ'την κορώνα τι είναι? Εχει μεγάφωνάκι SEAS ή μου φαίνεται?Αλλη αρρώστια κι αυτή..... Σαρκασμός Σαρκασμός
Διαβάζω και δεν πιστέυω στα μάτια μου, συγκρίνουμε ένα value for money, ένα χατσαν Ισπανίας, με την ναυαρχίδα των ελατηρίων της Weihrauch, τον πολυπρωταθλητή FT.

Έχουμε χάσει το μέτρο μου φαίνεται...
Επειδή τελευταία διάβασα πολλά και προς αποφυγήν οποιασδήποτε παρεξήγησης,καθαρά χάριν αστειότητος,ερωτώ:
Και με τι να το συγκρίνουμε ρε συ Μιχάλη,με κανένα τρόλλευ?Αεροβόλο το ένα αεροβόλο και τ'άλλο.....
Ποια Ναυαρχίδα,θωρηκτό θες να πείς,με τόσο βάρος..... Σαρκασμός Σαρκασμός
Ποιός πολυπρωταθλητής,αυτός είναι άλλη μάρκα ,να δείς μωρέ πώς την λένε,ααα ναι είναι αυτό που είναι πρώτης ποιότητος,έχει τηλεχειρισμό και 200 άλογα,δηλ AA TX 200..... Σαρκασμός Σαρκασμός
Ντάααξ'μωρέ τώρα,ελατήρια και αηδίες...Σα το gas ram δεν έχει,πάρτε το χαμπάρι..... Άνεση Άνεση

VIVA LA REVOLUTION NOVECENTO!!!


Μόλις πατήσω "αποστολή",βγαίνω απο το forum,γιτί ποιός τους ακούει...... Σαρκασμός Σαρκασμός(mikesf+iraklis2010)

Συντεκνε, και τα SEAT αυτοκίνητα είναι, μπορείς να τα συγκρίνεις με τις Mercedes;
Καταγράφηκε

Ανώνυμοι Αεροβολικοί
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #71 στις: Μάιος 14, 2013, 08:16:42 πμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο :ε  ρρρρρεε που μπλεξαμε,πρεπει να μαθουν να διαβαζουν πρωτα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Μιχάλη και Ηρακλή γιατί απορείτε;;;
Τουλάχιστον δε ρίξατε το κράξιμο της αρκούδας στον Σάββα...

Mε αφορμη το φιλο Θοδωρο που μας θυμισε τον Γιωργο (ADAS) !Μου ειχε κανει εντυπωση σε μια συναντηση μου με τον Γιωργο στα μερη μου
και μεσα απο ατελειωτες συζητησεις σε σπιτι φιλου αεροβολιστη μου εκθειασε το gamo to 1000!!Ο βαθυς γνωστης του αντικειμενου δεν διστασε να το κανει αυτο
που αν βγει και το πει κανενας στα  φορουμ μας θα φαει το κραξιμο της αρκουδας!!
 


Προφητικός ο άτιμος... Στριφογύρισμα ματιών


Δεν καταλαβαινω τα ατομα που εχουν αποψη για κατι,μονο απο τις φωτογραφιες Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο :Dτελος παντον αντε να το χαιρομαι,καλες βολες,και παντα,συμβουλη,να προσεχεται τα λογια σας οταν μιλατε για το 97 γιατι καποιοι παρεξηγουνται Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο




[/quote]
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 14, 2013, 08:30:31 πμ από Σαββας Σ » Καταγράφηκε

και....gamo!
tassos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 378



« Απάντηση #72 στις: Μάιος 14, 2013, 09:27:13 πμ »

   Βλέπω  το GAMO GTI να γίνεται θεματάρα.
   Εκτός από κάτι λίγες φωτογραφίες και τις πρώτες θετικές εντυπώσεις του Σάββα δεν έχουμε κάτι αναλυτικότερο κι όμως άρχισε να πριονίζεται ο θρόνος της πρωτοκαθεδρίας των  ΗW και ΑΑ στα ελατήρια.   Μεγάλο χαμόγελο
    Αποστομωτικό επιχείρημα είναι το ότι ο Σάββας ήταν κάτοχος  2    97ριών  Έκπληξη Έκπληξη κι  όμως οι εντυπώσεις του είναι αυτές που διαβάσαμε όλοι μας     Άνεση

   Σάββα  κι εγώ θα θελα να μάθω κάποια στιγμή  για την σκανδάλη  , την αίσθηση , το βάρος και την αποτελεσματικότητά της ,
   για την δύναμη σε 4.5 και 5.5  και ένα αντιπροσωπευτικό γκρουπάκι στα 40-60 μέτρα με  '' καλύτερο '' σκοπευτικό από τα μανίσια ανοιχτά.
Καταγράφηκε
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #73 στις: Μάιος 14, 2013, 09:46:40 πμ »

Nομίζω πως μπερδεύουμε λίγο τις έννοιες...
 Το να πει κάποιος πως το Gamo Socom συνολικά, είναι καλύτερο απο το 97άρι, θα συμφωνήσω πως είναι αμφισβητίσιμο. Όμως δεν καταλαβαίνω γιατί να είναι κατακριτέο να πείς  πως κάποια πράγματα επάνω στο όπλο (μεταξύ αυτών και η ευθυβολία) τα θεωρεί ο εκάστοτε κάτοχος καλύτερα? Δηλαδή είναι ντροπή να "εκθρονιστεί" το 97άρι? Μας υποχρεώνει κανείς να εξυμνούμε μόνο τις αρετές του 97αριού? Δεν το κατάλαβα αυτό. Προσωπικά δεν το χωνεύω καθόλου και ούτε το θεωρώ και τόσο κορυφή. Μάλιστα θα το έβαζα τρίτο στην κατάταξη.
 Παρόμοια κατάσταση είχαμε βιώσει και με το Hatsan 88-99 όταν πρωτοβγήκε στην αγορά. Συμφωνώ πως στερείται ποιότητας και φινιρίσματος. Συμφωνώ πως είναι και λίγο θέμα τύχης να πετύχεις καλή κάννη και καλή τσιμούχα, όμως κάποια απο αυτά, πραγματικά ξεφτύλισαν όπλα πολλαπλάσιας αξίας.
 Για κάποιους απο 'μας μετράει η συνολική εικόνα του όπλου μας. Για κάποιους μετράει μόνο η εμφάνιση γιατί δε θέλουν να ρίχνουν, αλλά να το βλέπουν μόνο. Και για κάποιους μετράει το αποτέλεσμα. Εκεί η πράξη θα δείξει ποιό είναι το καλύτερο τουφέκι και όχι η θεωρία και η εμφάνιση.
 Και μια μικρή σύγκριση του αεροβολισμού με την αυτοκίνηση...Γνωρίζω πολύ καλά πως το αυτοκίνητό μου (Skoda Octavia) συνολικά είναι πολύ κατώτερο απο μια Mercedes. Ξέρετε όμως πόσες Mercedes πολλαπλάσιας αξίας έχουν κλάψει στο δρόμο? Πάρα πολλές...!
 
Καταγράφηκε
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #74 στις: Μάιος 14, 2013, 11:11:31 πμ »

Το θεμα δεν ειναι Gamo Gti Vs ........................

Αφου αυτο γουσταρει, αυτο πηρε και μπραβο του Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.

Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: