Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 28, 2024, 10:59:10 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

ΧΩΡΕΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΑΕΡΟΒΟΛΩΝ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]   Κάτω
  Εκτύπωση  

  ΧΩΡΕΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΑΕΡΟΒΟΛΩΝ
Αποστολέας Μήνυμα
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #60 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 10:53:13 πμ »

Για τα δυο τούρκικα που έχω, δε μετανιώνω. Είμαι σίγουρος ότι ούτε ο Νικήτας Σταματελλόπουλος ή ο Γέρος ή ο Θανάσης Διάκος ή ο Κατσαντώνης ένιωθαν ενοχές που κράδαιναν τούρκικα γιαταγάνια και πιστόλες (προς Θεού, δεν επιθυμώ να παραλληλιστώ με τους Ήρωες). Τιμή μου να τα δοκιμάσω πάνω σε τούρκο ή σ' όποιον πάει να με πειράξει.

Να μη δίνω το χρήμα μου στον "από δω" γείτονα και να το δίνω στον "από κει" δεν το καταλαβαίνω. Αφού με βολεύει οικονομικά, το δίνω εκεί που κρίνω. Στο κάτω-κάτω, μπορεί και να τρώνε ψωμάκι και τίποτα κακομοίρηδες απ' αυτό. Και αυτό με νοιάζει, γιατί η κακομοιριά δεν καταλαβαίνει από σύνορα και θρησκείες.

Μπούχτισα να διαβάζω για κοτζαμπάσηδες, χίτες, ταγματασφαλίτες, κένταυρους και δε ξέρω τι άλλα σκατά μας φυλάει το μέλλον.

Αεροβολιστείτε ελεύθερα, το καλό αεροβόλο δεν έχει πατρίδα. Θυμηθείτε πως το ξύλο για τα κοντάκια του Μινέλλι είναι τούρκικο. Μη μασάτε ρεεεεεε Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #61 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 10:56:22 πμ »

                                         "Ένα κοράκι ξέβγαινε, μέσα από τον Άδη
                                          Σύρει και εις τα νύχια του ανθρώπινο κεφάλι
                                          Κι’ ώρας ώρας το ρώταγε, κι’ ώρας ώρας του λέει:
                                          Κεφάλι κακοκέφαλο, κακού καιρού γραμμένο
                                          Τι έκαμες στα νιάτα σου κι’ είσαι κριματισμένο;
                                          Μην ήσουν πρώτος στο χωριό και μοίραζες τα χρέη;
                                         Έριχνες πλούσιους εκατό και τους φτωχούς διακόσια
                                          Και μια χήρα με παιδιά τους ρίχνεις πεντακόσια."
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #62 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 11:03:20 πμ »

τελικα φιλε agior καλυψες εντελος το θεμα.Τοσες μερες χωρις καποια αποψη.Τελικα ετσι ειναι συμφωνω!
Καταγράφηκε

και....gamo!

Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: