Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 20, 2024, 01:51:55 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Καλώς σας βρήκα
Σελίδες: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 24   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Καλώς σας βρήκα
Αποστολέας Μήνυμα
Mike pr
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1012


« Απάντηση #195 στις: Ιανουάριος 20, 2017, 09:34:11 μμ »

πορτο ραφτη μενω αλλα κινουμαι και Αθηνα
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14264


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #196 στις: Ιανουάριος 20, 2017, 11:18:25 μμ »

Άμα θες έλα σε μένα,λεπτομέρειες με πμ
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Mike pr
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1012


« Απάντηση #197 στις: Ιανουάριος 20, 2017, 11:45:21 μμ »

τραβαω μια φωτο απο τις εικονες μου και γραφει οτι δεν ειναι εφικτη η προσβαση στο χωρο
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14264


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #198 στις: Ιανουάριος 20, 2017, 11:46:32 μμ »

http://wfks.gr/index.php?topic=8538.0
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
petros3110
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 46


« Απάντηση #199 στις: Απρίλιος 02, 2017, 07:41:46 μμ »

Καλησπέρα, θα γράψω δυο λόγια για μένα και τη σχέση μου με το αεροβόλο. Είμαι 50 ετών και αξιωματικός εν αποστρατία της πολεμικής αεροπορίας, τεχνικής υποστηρίξεως μηχανικός. Οικογενειάρχης, με ένα γιο, φοιτητή στο μαθηματικό Αθηνων. Εκτός από το ψάρεμα, που οι εκάστοτε κυβερνώντες έκαναν ότι μπορούσαν ώστε να μας το κόψουν, με περιτριγυρίζει τελευταία η ασθένεια της αεροβολίτιδας όχι ως αθλητής ή ιδιαίτερος σκοπευτής, αλλά τελείως ερασιτεχνικά με αρκετή όμως διάθεση για περαιτέρω γνώση, Τα όπλα που διαθέτω είναι ένα diana 350, ena crosman 1077, αυτά σε 4,5 μμ και ένα crosman quest 800x σε 5,5.. Το diana όταν το πήρα και ψαχνόμουν αρκετά τότε, σε όλα τα φορα ελληνικά κ ξενα το είχαν κορυφή αλλά τελικά όπως καταλσβαίνετε έκανα μεγαλη πατάτα...τεσπά το 1077 το είχα πάρει για παιχνίδι κ κατα κάποιον τρόπο άμυνα μέσα στο σπίτι . Αυτό που ευχαριστιέμαι όμως είναι το κουεστ καθότι όαν τα βάζω σε στόχο σε χαρτί, επιβεβαιώνει πάντα τη μαλακία εκανα όταν πήρα το ντιανα...επίσης στο εξοχικό στην ερέτρια μου βγάζει και το μεζέ μου αλλά καθαρίζει κ τις παλιοκαρακάξες που δεν αφήνουν τίποτα...τεσπαστο θέμα μας τώρα...δεν έχω λύσει ποτέ κανενα απ αυτά...διαβάζω διαβαζω αλλά πράξη καμία,  περισσότερο απο φοβο για ζημιά...το μόνο που έχω κάνει είναι να βαλω κόλλα σπειρωμάτων στις βίδες των κοντακιων για να μη λύνουν! Εχω δει όλα τα προτεινόμενα βίντεο συντήρησης αλλά αλλιώς είναι να σου δείξει κάποιος γνώστης όπως και να το κάνεις. Μένω μενίδι κ εδώ υπάρχει ένας οπλουργος που λένε τα καλύτερα στον κηνυγετικό σύλλογο, αλλά κ ότι είναι πανακριβος. Τον πήρα τηλ κ τον ρώτησα αν κάνει συντήρηση σε αεροβόλα ΄έτσι μόνο κ μονο να δω τι θα μου πει και μου πε μόνο γκάμο αυστηρά!!! Σε ερώτηση σε κάποιον  στο αιγάλεω για αλλαγη κανης στο ντιανα(για 5,5 μήπως και μαζευτεί) μου απάντησε 150 ευρώ αλλά και μετά από παραγγελία 2 μηνών!!!τεσπά θα στολίζει τη γωνια του τζακιού...με τόσα πέρνω άλλο ένα κουεστ....στο οποίο βέβαια θέλει βελτίωση η σκανδάλη...μη σας ζαλίζω στην παρέα κανένας πως μπάίνει??? υπάρχει κάποιος κοντινός να γνωριστούμε να μου δείξει δυο πράγματα να τα κάνω μόνος μου??? τις βίδες στη σκανδάλη που βάζεις που τις αγοράζω??? ααααααααααχ ρε το τσίπουρο σας αρέσει???
Καταγράφηκε
Γιάννης Κιο.
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4303



« Απάντηση #200 στις: Απρίλιος 02, 2017, 09:17:44 μμ »

Πέτρο καλώς ήρθες.
Σίγουρα κάποιο παιδί που μένει κοντά σου θα σου πει να βρεθείτε και να σε βοηθήσει-δείξει στο λύσιμο του όπλου. Κλείσιμο ματιού
Η αλήθεια είναι οτι το Diana 350 είναι πολύ δυνατό. Δεν ξέρω αν μπορεί με κόψιμο του ελατηρίου να μαζευτεί λίγο. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

HW 97K
AT 44 4.5 
Stoeger X20 , TSS Β10 , Crossman 1377
Slavia 631 Lux
Michael
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2017



« Απάντηση #201 στις: Απρίλιος 02, 2017, 09:52:11 μμ »

Καλώς ήρθες φίλε Πέτρο.
Όντως το 350 πιστεύω πως το 5.5 είναι το σωστό διαμέτρημα για τόσο δυνατό όπλο.
Όπως λέει κι ο Γιάννης αν το κατεβασεις λίγο σε δύναμη πιθανότατα θα βελτιωθεί, αν σε περίπτωση δεν μπορείς να βρείς κάνη 5.5 και με την προϋπόθεση ότι όλα μέσα του είναι σε καλή κατάσταση.
Όλο και κάποιος κοντά σου θα βρεθεί να σε βοηθήσει και να σου δείξει το πως και τι.
Καλά ποστ και καλό διάβασμα.
 Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #202 στις: Απρίλιος 02, 2017, 11:38:01 μμ »

Γειά σου και από μένα Πέτρο.....(άντε ντέ...πήξαμε στους Μιχάληδες... Μεγάλο χαμόγελο)
Δέν σου λέω τί να κάνεις μιά και είμαι ο πλέον άσχετος ως προς τις επισκευές-βελτιώσεις.
Κοντά σου είναι ο piperman που του αρέσει πολύ το τσίπουρο οι γυναίκες καί τα αεροβόλα.
Οσο γιά την παρέα είναι ανοιχτή σε όλους... Χαμόγελο
Καταγράφηκε
petros3110
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 46


« Απάντηση #203 στις: Απρίλιος 03, 2017, 06:00:46 πμ »

όσο αφορά την αλλαγή κάνης πρέπει σώνει και καλά να είναι diana???
Καταγράφηκε
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #204 στις: Απρίλιος 03, 2017, 09:04:48 πμ »

όσο αφορά την αλλαγή κάνης πρέπει σώνει και καλά να είναι diana???

Kαλώς όρισες και απο 'μένα φίλε μου.
Στο συγκεκριμένο όπλο έχω κάνει διατριβή μιας και το είχα και μαμά, και βελτιωμένο, και σε 4,5 και σε 5,5! Έχω πειραμματιστεί πάρα πολύ με αυτό το όπλο και αυτό που έχω να σου πω είναι πως αν βρεις κάποιον να το δώσεις σε καλή τιμή (αυτό είναι βέβαια σχετικό), τότε δώστο χωρίς δεύτερη σκέψη!
Η κάννη ναί, πρέπει να είναι αναγκαστικά της diana και η τιμή των 150 ευρώ που σου είχε πει ο οπλουργός είναι καλή, μιας και τόσο κοστίζει σαν ανταλλακτικό χωρίς την εργασία του.
Καταγράφηκε
petros3110
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 46


« Απάντηση #205 στις: Απρίλιος 03, 2017, 10:39:09 πμ »

ευχαριστώ όλους για τα καλωσορίσματα...όσο για το ντιανα τα είπαμε μια χαρά στολίζει το τζάκι! βιδούλες για τη σκανδάλη του κρόσμαν από που προμηθεύεστε? και να δεχθεί ο αναφερόμενος φίλος να πάω να μου δείξει να βοηθήσει δεν πρέπει να χω τα απαραίτητα??? ντροπή είναι...
Καταγράφηκε
Γιάννης Κιο.
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4303



« Απάντηση #206 στις: Απρίλιος 03, 2017, 10:44:35 πμ »

Δεν ξέρω απο που τις περνούν τα παιδιά και ποσο μήκος χρειάζεται. Το ειδος όμως λέγεται σκουλικοβιδα και το πάχος είναι Μ3. Εγώ τις βρίσκω σε βιομηχανικα είδη.
Καταγράφηκε

HW 97K
AT 44 4.5 
Stoeger X20 , TSS Β10 , Crossman 1377
Slavia 631 Lux
petros3110
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 46


« Απάντηση #207 στις: Απρίλιος 03, 2017, 10:56:31 πμ »

το μήκος από ότι διαβάζω είναι 10mm μήπως γνωρίζετε και τις διαστάσεις από τις ροδέλες??? αυτές που μπάίνουν δεξια -αριστερά της λεπίδας...
Καταγράφηκε
petros3110
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 46


« Απάντηση #208 στις: Απρίλιος 03, 2017, 10:59:31 πμ »

όπα βρηκα το βιντεο που το λέει
Καταγράφηκε
Γιάννης Κιο.
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4303



« Απάντηση #209 στις: Απρίλιος 03, 2017, 12:27:50 μμ »

 Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

HW 97K
AT 44 4.5 
Stoeger X20 , TSS Β10 , Crossman 1377
Slavia 631 Lux

Σελίδες: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 24   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: