Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 19, 2024, 04:00:26 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Τις καλησπέρες μου ....
Σελίδες: [1]   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Τις καλησπέρες μου ....
Αποστολέας Μήνυμα
banman
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 252



« στις: Φεβρουάριος 23, 2013, 09:51:50 μμ »

..... και καλώς σας βρήκα.
Κώστας, από Θεσσαλονίκη. Άσχετος με το αντικείμενο, είμαι σε φάση ανάγνωσης και συλλογής πληροφοριών.
Πάντα ήθελα ένα αεροβόλο και το πήρα απόφαση τώρα στα γεράματα. Για να παίζω στην αυλή μου το θέλω αρχικά και αργότερα ό,τι προκύψει. Βασικά, δεν ξέρω τι θέλω και τι χρειάζομαι αλλά ύστερα από πολλά χρόνια σε "ειδικά φόρουμ" μοτοσυκλέτας, ξέρω ότι αν είναι αποκτήσω κάποιες γνώσεις και δεν έχω στον κύκλο μου άτομα που να ασχολούνται με το αεροβόλο, η καλύτερη "πηγή" είναι τα αντίστοιχα φόρουμς.
Ξεκινάω από το συνηθισμένο "θέλω να πετυχαίνω κουνούπι στο χιλιόμετρο, να τρυπάω τεθωρακισμένο στα 100μ και να δώσω 10 ευρώ". Αν γίνεται να με φτιάχνει και φρικασέ ή σουτζουκάκια Σμυρνέικα, βρήκα το όπλο μου.  Μεγάλο χαμόγελο

Ας θέσουμε σαν μια βάση συζήτησης τα 100 ευρώ και πάω να συνεχίσω την ανάγνωση εδώ: http://wfks.gr/index.php?topic=644.0

Θα προσπαθήσω να μην κουράσω με πολλές ή χαζές ερωτήσεις ερωτήσεις. Για παράδειγμα, υπάρχει κάποιο τόπικ με οδηγίες του τι πρέπει να κάνουμε πριν ρίξουμε την πρώτη μας βολή με το πρώτο μας όπλο; Τι ακριβώς είναι αυτή η ρημάδα η απολάδωση και πως μπορώ να την κάνω; Χρειάζομαι ειδικό εξοπλισμό; Μετά από αυτήν τι; Πρέπει να σφίξω κάτι; Αγοράζοντας ένα αεροβόλο, τι πρέπει να πάρω από εξοπλισμό συντήρησης; Λάδια, εργαλεία κλπ.
.... αυτά.  Σαρκασμός
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2013, 10:06:20 μμ από banman » Καταγράφηκε

Crosman 1377
Cometa Galaxy 220 .177
BAM 26
thrass86
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1230



« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 23, 2013, 10:00:51 μμ »

Κώστα καλώς ήρθες και όσο για τις απορίες θα σε κατατοπίσουν οι υπόλοιποι εδώ μέσα . Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Πάντως αεροβόλο που να τα κάνει όλα αυτά σίγουρα δεν θα βρεις γιατί αν υπήρχε θα το είχαμε  βρει εμείς νωρίτερα. Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Hammerli AR 20 FT 4,5 Nikko Targetmaster 10-50x 60 MD
Air Arms s510 sl 5,5 Konus M30 8.5-32x 52 MD
Bsa r-10 mkII SE 5,5 FSB MTC Taipan 6-24x 56 SCΒ
Βsa Scorpion SE 6,35 Nikko Targetmaster 6-24x 56 MD
http://www.youtube.com/watch?v=yXNfj5Zw8hU
http://www.youtube.com/watch?v=1yaj24Ttaak&feature=related
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14264


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 23, 2013, 10:10:56 μμ »

Συνονόματε καλώς ήρθες  Χαμόγελο
Στη θέση σου κάποτε έκανα το εξής,κοίταξα ποιά όπλα φτάνω οικονομικά,
διάβασα για όλα,είδα ποια είχαν τα λιγότερα αρνητικά σχόλια  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
και διάλεξα αυτό που μου άρεσε φατσικά το οποίο και ακόμα έχω βέβαια και όχι μόνο αυτό
αλλά και 2 αδελφάκια του και 3 ξαδελφάκια και 3 pcp και κάτι θα πάρω ακόμα... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Οπότε μην το σκέφτεσαι καθόλου,τα 100€ δεν είναι πολλά αλλά είναι 100€,
δες σε αυτήν την τιμή ποιό σου αρέσει περισσότερο και αν βρείς και κανα δυό που να
το έχουν ή να το είχαν και να έχουν γράψει και κανα καλό λόγο πάρτο άφοβα  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 23, 2013, 11:24:26 μμ »

Κωστα , γεια χαρα φιλε μου  Χαμόγελο . Με 100 ευρω , μονο χατσαν .  .  .  .  Κλείσιμο ματιού
Τωρα για τα αλλα που λες  .  .  .  .  εκτος τα μετρα .  .  .  Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14264


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 23, 2013, 11:30:24 μμ »

Δρακούλη με 100ρικο παίζουν και 2-3 ΒΑΜ  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
panik
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 186



« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 23, 2013, 11:44:57 μμ »

Kαλως ηρθες!
Καταγράφηκε

Εμ' περήφανος που εγεννέθα Πόντιος!

DIANA 45 W.Germany 88
Gamo Cadet
Berreta 92FS Umarex
Crosman revolver .357 4"
P08 6" WE
M700 Takedown KJ
Tokarev TT33 Ltd  SRC
MP5A3 ICS
Meu(soc) 1911 Tan Socom Gear
AK74 APS
Glock 17
Walther PPK/S Umarex
banman
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 252



« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 23, 2013, 11:54:08 μμ »

Σας ευχαριστώ όλους για το καλωσόρισμα.

Κωστα , γεια χαρα φιλε μου  Χαμόγελο . Με 100 ευρω , μονο χατσαν .  .  .  .  Κλείσιμο ματιού
Τωρα για τα αλλα που λες  .  .  .  .  εκτος τα μετρα .  .  .  Σφραγισμένα χείλη
Καλά ... έχει και Κινέζους με 40ε.  Μεγάλο χαμόγελο
Η δίτροχη εμπειρία μου με έχει διδάξει "μακριά από Κινέζους". Τα σκούτερ τους πχ, είναι της μιας σεζόν. 2η χλωμό να βγάλουν.

Αν και δεν ξέρω πολλά, έχω διαβάσει ότι τα Χατσάν έχουν πολύ καλές σκανδάλες και τα υπόλοιπα specs τους είναι αξιοπρεπή. Τα καλοβλέπω.
Τώρα, δεν ξέρω για ποιο λες για 100 ευρώ και από που. Μόνο το 70 στα 4.5 από Πούσκα, με τα μεταφορικά μαζί. Γιααα βόηθα λίγο.  Χαμόγελο
Εκτός αν υπάρχει μαγαζί στην Ελλάδα.


BTW, Piperman, βλέπω ότι έχεις τα 99 & 88. Έχεις άποψη για το 70; Ίδια δύναμη, σκανδάλη και sas με τα άλλα, αλλά 30 ευρώ κάτω. Που κόψανε; Κάνη και σκοπευτικά;  Απορία
Τα ΒΑΜ Κινέζικα δεν είναι;
(ελπίζω να μην είμαι off topic).
Καταγράφηκε

Crosman 1377
Cometa Galaxy 220 .177
BAM 26
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 24, 2013, 12:17:33 πμ »

Καλώστον τον Κώστα απ τη Σαλονίκη. Σου εύχομαι καλό κουράγιο για το διάβασμα και το ψάξιμο, σίγουρα περνάς μια τέτοια φάση τώρα.

Συμβουλές από συμβουλάτορες θ' ακούσεις πολλές, οι περισσότερες καλοπροαίρετες. Η δική μου, αξίας λίγων σεντς, είναι να πάρεις απ αυτά που θα έχεις ήδη ρίξει. Αν δεν έχεις να ρίξεις φροντισε να κάνεις σωστά κονέ και σωστές παρέες πχ το Σάββα, τον Ηρακλή, τον Ξενοφώντα και τ' άλλα παιδιά που είναι κοντά εκεί. Υπομονή και δε θα βγεις χαμένος.

Αν όμως επιμένεις σώνει και ντε για όπλο, πάρε Χατσάν 88 για να γουστάρεις και να μην ξηλωθείς. Όπλο-βαφτιστικό κουστουμάκι Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής
banman
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 252



« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 24, 2013, 02:20:23 πμ »

Τις απορίες μου περί της αγοράς όπλου, τις μεταφέρω στο αντίστοιχο τόπικ: http://wfks.gr/index.php?topic=1187.0 του οποίου την ύπαρξη την πήρα πρέφα πριν λίγο.  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Crosman 1377
Cometa Galaxy 220 .177
BAM 26

Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: