Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 26, 2024, 09:40:55 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

HW97K
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7   Κάτω
  Εκτύπωση  

  HW97K
Αποστολέας Μήνυμα
Gunner
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 111



« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 27, 2011, 12:21:08 πμ »

Δεν θελω να ειμαι απολυτος,ουτε να απογοητευσω και τον φιλο Ηλια..Οπως εγραψε ο ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ και εσυ Σταματη,ναι το 97αρι .22 cal μπορει να κανει βολη στα 100+ μετρα,αλλα πρεπει να ειναι η τυχερη σου μερα.Πιστεψε με το εχω το οπλο 3+χρονια,και το .22 με το .177 δεν εχει καμια σχεση..Μολις μου ερθει η διοπτρουλα με το καλο,θα το φερω να το διαπιστωσουμε μαζι.  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Fire your guns wisely..
SHADOW
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 262


SHADOW GUNSTOCKS AND MORE ! !


« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 27, 2011, 12:24:07 πμ »

Μήπως να ηχογραφήσω κάνα drum roll να βάλουμε υπόκρουση;

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


Να σου πω δεν ειναι ασχημη ιδεα.Ετσι γι'αυτους που γραφουν στα σχολια απο κατω shit music good gun.
Καταγράφηκε

Aν πεις οτι δεν μπορεις...........δεν μπορεις!!

Αν πιστεψεις πως μπορεις............ΜΠΟΡΕΙΣ!!!!!!
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 27, 2011, 12:28:03 πμ »

Δεν θελω να ειμαι απολυτος,ουτε να απογοητευσω και τον φιλο Ηλια..Οπως εγραψε ο ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ και εσυ Σταματη,ναι το 97αρι .22 cal μπορει να κανει βολη στα 100+ μετρα,αλλα πρεπει να ειναι η τυχερη σου μερα.Πιστεψε με το εχω το οπλο 3+χρονια,και το .22 με το .177 δεν εχει καμια σχεση..Μολις μου ερθει η διοπτρουλα με το καλο,θα το φερω να το διαπιστωσουμε μαζι.  Χαμόγελο

Του κάνουμε και μια ανασκοπισούλα. Το δικό μου τι ανασκόπιση να του κάνω πλέον με τόσα που το έχω κάνει. Ρίχνει πολύ καλά έως πάρα πολύ καλά αλλά ουδεμία σχέση με το μαμήσιο έχει Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
AMEΡΙΚΑΝΟΣ
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 43



« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 27, 2011, 12:28:51 πμ »

Το 177 Gunner δεν κανει για μεγαλες αποστασεις.Το βλημα του ειναι πολυ ελαφρυ.Εχω ριξει με 177 και 1000fps με baracuda,δηλαδη 23,5ποδολιβρα και σε μεγαλες αποστασεις ηταν για κλαματα.Στην ιδια αποσταση την ιδια μερα,ενα 5,5 με 18 ποδολιβρες κενταγε....... Κλείσιμο ματιού
Το βαρος του βληματος παιζει τεραστιο ρολο μετα το BC..............
Καταγράφηκε
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 27, 2011, 12:29:15 πμ »

Μήπως να ηχογραφήσω κάνα drum roll να βάλουμε υπόκρουση;

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


Να σου πω δεν ειναι ασχημη ιδεα.Ετσι γι'αυτους που γραφουν στα σχολια απο κατω shit music good gun.

Θα το προχωρήσω Ηλία, μου δίνεις ιδέες Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 27, 2011, 12:32:00 πμ »

Το 177 Gunner δεν κανει για μεγαλες αποστασεις.Το βλημα του ειναι πολυ ελαφρυ.Εχω ριξει με 177 και 1000fps με baracuda,δηλαδη 23,5ποδολιβρα και σε μεγαλες αποστασεις ηταν για κλαματα.Στην ιδια αποσταση την ιδια μερα,ενα 5,5 με 18 ποδολιβρες κενταγε....... Κλείσιμο ματιού
Το βαρος του βληματος παιζει τεραστιο ρολο μετα το BC..............


+1

Απλά τα 1000 fps νομίζω ότι είναι λίγο πιο πάνω από το φράγμα το ήχου;

Το λέω γιατί οι περισσότερες βολίδς έχουν αλλεργίες σε υπερηχιτικές ταχύτητες.

Συμφωνώ μαζί σου όμως για τη μάζα του βλήματος και την αρχή διατήρησης της ενέργειας Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Gunner
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 111



« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 27, 2011, 12:39:57 πμ »

Τι να πω παιδια ας μην επιμεινω,συντομα θα γινει μαχιμο παλι το 97αρι μου και θα το επανεξετασω.Επισης ενα αποστασιομετρο(που δεν εχω προς το παρων)θα βοηθουσε πολυ.Παντως αυτο που ειδα στο βιντεο πιο πανω,ασχετως το ποσο ριχνει ειναι στ'αληθεια bad to the bone!!! Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Fire your guns wisely..
ilias97k
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 60



« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 27, 2011, 12:46:21 πμ »

Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις αμεσες απαντησεις σας,παντως το καλυτερο ηταν αυτο που προτεινατε,να το παρω στα χερια μου ,να κανω αρκετες βολες κ μετα να δω την επομενη κινηση μου.Το οπλο 97κ .22+Nikko Sterling 4,5-14X50 +βαση μονοκομματη Srortmatch + μεταφορικα ολα 500 Ευρω απο Οπλοεμπορικη Κυπρο.Τωρα τι Θα ερθει,τι να σας πω,δεν ξερω.Σε 10 μερες θα το εχω στα χερια μου (ελπιζω) κ θα σας πω.Αα κ μου ειπαν οτι το οπλο θα ειναι FAC Version!!!
Καταγράφηκε
AMEΡΙΚΑΝΟΣ
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 43



« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 27, 2011, 12:57:16 πμ »

Το 177 Gunner δεν κανει για μεγαλες αποστασεις.Το βλημα του ειναι πολυ ελαφρυ.Εχω ριξει με 177 και 1000fps με baracuda,δηλαδη 23,5ποδολιβρα και σε μεγαλες αποστασεις ηταν για κλαματα.Στην ιδια αποσταση την ιδια μερα,ενα 5,5 με 18 ποδολιβρες κενταγε....... Κλείσιμο ματιού
Το βαρος του βληματος παιζει τεραστιο ρολο μετα το BC..............


+1

Απλά τα 1000 fps νομίζω ότι είναι λίγο πιο πάνω από το φράγμα το ήχου;

Το λέω γιατί οι περισσότερες βολίδς έχουν αλλεργίες σε υπερηχιτικές ταχύτητες.























Τα 1000 Σταματη δεν εχουν σχεση με το φραγμα του ηχου.Ειναι μια αξιοσεβαστη ταχυτητα που μπορεις να εχεις τροχια και ακριβεια στο μεγιστο.
Επισεις και ταχυτητες της ταξης των 1050fps μπορουν να εχουν ακριβεια.
Το Daystate MVT τα καλυτερα αποτελεσματα ακριβειας τα εχει στο full και 42 ποδολιβρες……


Συμφωνώ μαζί σου όμως για τη μάζα του βλήματος και την αρχή διατήρησης της ενέργειας Χαμόγελο
Καταγράφηκε
stefplak
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 251



« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 27, 2011, 01:03:49 πμ »

To 97ρι το 77ρι το ΤΧ200 και το PROSPORT είναι τα καλυτερα αεροβολα ελατηριου σταθερης καννης.Θα εβαζα μεσα και τα DIANA54-56 αλλα η σκανδαλη τους τα αφηνει πισω.
Τα 100 μετρα είναι ευκολη υποθεση για ένα αεροβολο με αρχικη ταχυτητα ανω των 600fps.
Me to HW95 σε 5,5 με ανοικτα σκοπευτικα χορευα συνεχεια την κονσερβα της σκυλοτροφης στα 105 μετρα,και στα 170 μπορουσα να χτυπαω στοχους 30χ20cm
Στεφανε θυμασαι?
Εννοειται λοιπον πως το 97ρι είναι ικανο για βολες ανω των 100 μετρων.


Nαι Βασιλη θυμαμαι το οπλο κεντουσε, αλλα εσυ οπως παντα το πουλησες Θυμός Θυμός Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο.Οπως θυμαμαι τον seerhan  με ενα 54αρι και ανοιχτα σκοπευτικα να χτυπαει στοχους στα 200 μετρα Άνεση Άνεση Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
AMEΡΙΚΑΝΟΣ
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 43



« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 27, 2011, 01:06:51 πμ »

To 97ρι το 77ρι το ΤΧ200 και το PROSPORT είναι τα καλυτερα αεροβολα ελατηριου σταθερης καννης.Θα εβαζα μεσα και τα DIANA54-56 αλλα η σκανδαλη τους τα αφηνει πισω.
Τα 100 μετρα είναι ευκολη υποθεση για ένα αεροβολο με αρχικη ταχυτητα ανω των 600fps.
Me to HW95 σε 5,5 με ανοικτα σκοπευτικα χορευα συνεχεια την κονσερβα της σκυλοτροφης στα 105 μετρα,και στα 170 μπορουσα να χτυπαω στοχους 30χ20cm
Στεφανε θυμασαι?
Εννοειται λοιπον πως το 97ρι είναι ικανο για βολες ανω των 100 μετρων.


Nαι Βασιλη θυμαμαι το οπλο κεντουσε, αλλα εσυ οπως παντα το πουλησες Θυμός Θυμός Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο.Οπως θυμαμαι τον seerhan  με ενα 54αρι και ανοιχτα σκοπευτικα να χτυπαει στοχους στα 200 μετρα Άνεση Άνεση Σαρκασμός Σαρκασμός















Nαι αλλα οχι με τη σκανδαλη της μανας του............
Καταγράφηκε
stefplak
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 251



« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 27, 2011, 01:10:15 πμ »

Σωστα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


Καταγράφηκε
AMEΡΙΚΑΝΟΣ
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 43



« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 27, 2011, 01:41:06 πμ »

Ναι αλλα ειχε απνοια.....
Καταγράφηκε
iosif
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 8


« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 27, 2011, 02:02:49 πμ »

Το 177 Gunner δεν κανει για μεγαλες αποστασεις.Το βλημα του ειναι πολυ ελαφρυ.Εχω ριξει με 177 και 1000fps με baracuda,δηλαδη 23,5ποδολιβρα και σε μεγαλες αποστασεις ηταν για κλαματα.Στην ιδια αποσταση την ιδια μερα,ενα 5,5 με 18 ποδολιβρες κενταγε....... Κλείσιμο ματιού
Το βαρος του βληματος παιζει τεραστιο ρολο μετα το BC..............

Με baracuda μου φαινεται λογικο να ειναι για κλαματα.
  Και το 97αρι μου και το 100αρι μου δεν τα πανε καθολου. Και το 100αρι δοκιμασμενο σε διαφορες ταχυτητες.
Αν το δοκιμαζες με JSB heavy, θα ειχες πολυ διαφορετικα αποτελεσματα.
Καταγράφηκε
AMEΡΙΚΑΝΟΣ
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 43



« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 27, 2011, 12:24:26 μμ »

Το 177 Gunner δεν κανει για μεγαλες αποστασεις.Το βλημα του ειναι πολυ ελαφρυ.Εχω ριξει με 177 και 1000fps με baracuda,δηλαδη 23,5ποδολιβρα και σε μεγαλες αποστασεις ηταν για κλαματα.Στην ιδια αποσταση την ιδια μερα,ενα 5,5 με 18 ποδολιβρες κενταγε....... Κλείσιμο ματιού
Το βαρος του βληματος παιζει τεραστιο ρολο μετα το BC..............

Με baracuda μου φαινεται λογικο να ειναι για κλαματα.
  Και το 97αρι μου και το 100αρι μου δεν τα πανε καθολου. Και το 100αρι δοκιμασμενο σε διαφορες ταχυτητες.
Αν το δοκιμαζες με JSB heavy, θα ειχες πολυ διαφορετικα αποτελεσματα.

















Την παραπανω δοκιμη φιλε την αναφερα σαν παραδειγμα.Εχω δοκιμασει ότι τυπο και βαρος υπαρχει σε σε 4,5 σε ολες τις ποδολιβρες και με πολλους τυπους και μαρκες αεροβολων.Το πορισμα είναι το ιδιο.Αν ριξεις με 4,5 στα 200μετρα θα νομιζεις πως ριχνεις με σκετο αερα.Οτι και να λεμε το βαρος βληματος (τον bc δεν τον αναφερω γιατι εννοειτε)είναι αναντικαταστατο.
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: