Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 28, 2024, 10:38:49 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Αεροβόλα Ελατηρίου vs Προσυμπιεσμένων,σουμιές ή αεροζόλ;;;;
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Αεροβόλα Ελατηρίου vs Προσυμπιεσμένων,σουμιές ή αεροζόλ;;;;
Αποστολέας Μήνυμα
iraklis2010
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 200



« Απάντηση #45 στις: Μάιος 11, 2013, 07:01:57 πμ »

Στα σοβαρα τωρα, ειμαι αρωστος ελατηριακια ειμαι τρελαμενος με αυτα τα αεροβολα με αυτα μεγαλωσα και συνεχιζω  και ΠΟΤΕ δεν θα τα αφησω.Εριξα και καποιες στιγμες με pcp φιλων εκανα βολες που τα ελατηρια δεν θα κανουν ποτε αλλα.....υπαρχει ενα αλλα....ειναι τοσο ευκολο να βρεις στοχο που χανεται η μαγεια της δυσκολιας, δηλ ειναι τοσο ευκολο απεναντι στο ελατηριο που δεν εχεις ορεξη να συνεχισεις, κατανταει ρουτινα,εγω προσωπικα ετσι αισθανωμαι, ενω με τα ελατηρια εισαι σε συνεχη αναζητηση της τελειοτητας η οποια δεν ερχεται ποτε.Αυτο με κανει να ειμαι συνεχεια στην ''τσιτα''για να μπορεσω να φτασω το επιπεδο μου(και του οπλου μου)οσο γινεται ποιο ψηλα και ολο αυτο το παιχνιδι με εξηταρει και αν εχεις και ορεξη για ''ερευνητικα ταξιδια''σε αυτον το κοσμο του ελατηριου και οσο ψηλα ανεβαζεις τον πηχη τοσο η ευχαριστηση μεγαλωνει.
To pcp  θα το προτημουσα για ''αλλες'' περιπτωσεις.
Καταγράφηκε

****Κακαλι μαλια****
HW 90  5,5 LAZAGLIDE  WALNUT BY HERCULES
HW 97K  4,5  CUSTOM DRAGON
DIANA 34 4,5  FULL CUSTOM--- BY  DIANA 350 MAGNUM--- WALNUT BY HERCULES
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #46 στις: Μάιος 11, 2013, 02:41:05 μμ »

Ένα στρωμένο καλό ελατήριο είναι η πισωκούνα Μπέμπα 2002 σε επαρχιακό χωμάτινο με λίγη κίνηση και καλές ορατότητες.

Το πισιπί είναι ένα τετρακίνητο ιμπρέζα στον ίδιο δρόμο.

Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής
hw95/0.22
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 28

θοδωρος .."κι οσοι σαλπαρισαν γυρευουν την ιθακη"


« Απάντηση #47 στις: Μάιος 11, 2013, 04:32:05 μμ »

πολυ καλη η τελευταια  παρομιωση!!!
Καταγράφηκε

fx cyclone5,5 
οπιος δεν κανει τεχνη...κανει κριτικη
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 31, 2013, 10:55:07 μμ »

  
''    Ναι 95 δεν έχω αλλά ούτε και πρόκειται να ξανά ασχοληθώ με όπλο ελατηρίου . Μονο pcp πλέον  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού  ''    




Μια Κυριακή σε θέλουμε στο Σχιστό όταν θα είμαστε όλοι με ελατηρίου και με ανοικτά και να δούμε θα λες τα ίδια μετά...     Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Καλά τα PCP δεν λέω, ακρίβεια, ξεκούραση, αλλά φίλε όταν ρίχνουμε όλοι μαζί στα έγχρωμα από 20-70μ και τα κάνουμε να χορεύουν και ακούς τους αλλαλαγμούς (κυρίως από μένα...  Στριφογύρισμα ματιών   οι άλλοι το έχουν συνηθίσει βλέπεις) τότε καταλαβαίνεις τι θα πει διασκέδαση με τα ελατηρίου...    Κλείσιμο ματιού

Δεν έχει σχέση με μάρκα όπλων ή κάτι άλλο. Είναι η διαφορά στα PCP και στα ελατηρίου την ώρα της γρήγορης γέμισης και γρήγορης βολής. Άλλη φάση σου λέω...    Κλείσιμο ματιού


 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο   Πρόλαβα και τα αντέγραψα     Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο  

Γατος,πιο γρηγορος από την σκουπα μου. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί

Το έκανα για να μην νομίσει ο φίλος μου ο Θρας ότι εννοούσα τίποτε άλλο. Εγώ μαθαίνω ακόμη σκοποβολή...  Κλείσιμο ματιού    
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 31, 2013, 11:07:12 μμ από Christopher » Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 31, 2013, 11:09:48 μμ »

Εσυ Γατε μαθαινεις σκοποβολή,εγω μαθαινω να κραταω τις γκομενες στον αερα,ο Θρας τι κανει,,,, Απορία Απορία Απορία
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 31, 2013, 11:17:13 μμ »

Εσυ Γατε μαθαινεις σκοποβολή,εγω μαθαινω να κραταω τις γκομενες στον αερα,ο Θρας τι κανει,,,, Απορία Απορία Απορία


Μαθαίνει ότι και τα ελατήρια έχουν την ομορφιά τους. Ή καλύτερα να ξαναθυμηθεί ότι κι αυτά έχουν την ομορφιά τους, γιατί σίγουρα την έχει ζήσει... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 31, 2013, 11:21:18 μμ »


Γατος,πιο γρηγορος από την σκουπα μου. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί


Έχεις κυνηγήσει ποτέ γάτο με την σκούπα; Θα ρημάξεις όλο το σπίτι και αυτός όλο θα ξεφεύγει... Σαρκασμός

Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
ΜΠΕΦ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 496


« Απάντηση #52 στις: Ιανουάριος 01, 2014, 12:44:50 πμ »

Οταν πρωτοαρχισα να αεροβολιζομαι γενικως εκανα και την πιο σωστη σκεψη,δηλαδη τα πισιπι θελουν μπουκαλες τρομπες εχουν μικρη αυτονομια και εισαι παντα σε εξαρτηση με πολυ και μεγαλο εξοπλισμο.Απο την αλλη εχουν χειρουργικη ακριβεια.
Τα ελατηρια δεν θελουν τιποτε αλλο απο πασατεμπο να μασανε...Υπαρχουν ομως και τα γκας ραμ τα οποια ειναι και η αδυναμια μου μιας και θεωρψ τα 90αρια μου και τα ελιμινεητορ που εχω τα πιο <ωφελιμα> οπλα μου.Δεν με ανγχωνουν μηπως μεινουν οπλισμενα πολυ ωρα και εχουν δυναμη μεγαλη που μπορει και να μικρυνει οσο θελουμε.
Βασικα ο οργανισμος μου δεν χωνευει τα πισιπι ενω τα ελατηρια τα θεωρει μονο εργαλεια για σκοποβολη.Τα πνευματικα-διοξειδιου και γκας ραμ τα εχω σε υποληψη γιατι κανουν και για κυνηγι(δεν κυνηγαω παρα μονο με λειοκαννα) ενω διατηρουν και τις αρετες των ελατηριων δηλαδη την αυτονομια.
Καταγράφηκε
thrass86
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1230



« Απάντηση #53 στις: Ιανουάριος 01, 2014, 05:50:09 μμ »

   
''    Ναι 95 δεν έχω αλλά ούτε και πρόκειται να ξανά ασχοληθώ με όπλο ελατηρίου . Μονο pcp πλέον   Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού  ''   




Μια Κυριακή σε θέλουμε στο Σχιστό όταν θα είμαστε όλοι με ελατηρίου και με ανοικτά και να δούμε θα λες τα ίδια μετά...     Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Καλά τα PCP δεν λέω, ακρίβεια, ξεκούραση, αλλά φίλε όταν ρίχνουμε όλοι μαζί στα έγχρωμα από 20-70μ και τα κάνουμε να χορεύουν και ακούς τους αλλαλαγμούς (κυρίως από μένα...  Στριφογύρισμα ματιών   οι άλλοι το έχουν συνηθίσει βλέπεις) τότε καταλαβαίνεις τι θα πει διασκέδαση με τα ελατηρίου...    Κλείσιμο ματιού

Δεν έχει σχέση με μάρκα όπλων ή κάτι άλλο. Είναι η διαφορά στα PCP και στα ελατηρίου την ώρα της γρήγορης γέμισης και γρήγορης βολής. Άλλη φάση σου λέω...    Κλείσιμο ματιού


 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο   Πρόλαβα και τα αντέγραψα     Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο 

Γατος,πιο γρηγορος από την σκουπα μου. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί

Το έκανα για να μην νομίσει ο φίλος μου ο Θρας ότι εννοούσα τίποτε άλλο. Εγώ μαθαίνω ακόμη σκοποβολή...  Κλείσιμο ματιού   




Στο Σχιστό Γατουλι αν θα κατέβω οι διαδικασίες θα είναι συνοπτικές για σένα και την υπόλοιπη Αλ Καπονοπαρεα .  Κλείσιμο ματιού Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Και για να γνωρίζεις εδώ στο δικό μας σκοπευτήριο δεν υπάρχει απαγόρευση για τα έγχρωμα και μάλιστα οι βολές στο άψυχο κορμί τους είναι επιβεβλημένες και σε μεγαλύτερες αποστάσεις .   Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Όσο για τους αλαλαγμούς σου δεν έχεις ακούσει αλαλαγμούς (γκαριλες θα τις έλεγα εγώ ) από τον άλλον αγροτομετεωρολόγο της παρέας .  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Προς το παρόν και επειδή είσαι μέγας μαχητής του πληκτρολογίου  .  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός




Καταγράφηκε

Hammerli AR 20 FT 4,5 Nikko Targetmaster 10-50x 60 MD
Air Arms s510 sl 5,5 Konus M30 8.5-32x 52 MD
Bsa r-10 mkII SE 5,5 FSB MTC Taipan 6-24x 56 SCΒ
Βsa Scorpion SE 6,35 Nikko Targetmaster 6-24x 56 MD
http://www.youtube.com/watch?v=yXNfj5Zw8hU
http://www.youtube.com/watch?v=1yaj24Ttaak&feature=related
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #54 στις: Ιανουάριος 01, 2014, 08:41:27 μμ »

Στο Σχιστό Γατουλι αν θα κατέβω οι διαδικασίες θα είναι συνοπτικές για σένα και την υπόλοιπη Αλ Καπονοπαρεα .  Κλείσιμο ματιού Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Και για να γνωρίζεις εδώ στο δικό μας σκοπευτήριο δεν υπάρχει απαγόρευση για τα έγχρωμα και μάλιστα οι βολές στο άψυχο κορμί τους είναι επιβεβλημένες και σε μεγαλύτερες αποστάσεις .   Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Όσο για τους αλαλαγμούς σου δεν έχεις ακούσει αλαλαγμούς (γκαριλες θα τις έλεγα εγώ ) από τον άλλον αγροτομετεωρολόγο της παρέας .  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Προς το παρόν και επειδή είσαι μέγας μαχητής του πληκτρολογίου  .  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός






 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Άρα ξέρεις την αίσθηση που σου αφήνει το ελατήριο. Οπότε είναι κατασταλαγμένη επιλογή το ΠΣΠ. Άρα ωραίος!!!
Όσο για τον γκαρίλα...  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο  το έχει η... επιστήμη φαίνεται...  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Γεια σας ρε συμπληγάδες με τα ωραία σας...Καλή Χρονιά και καλά έγχρωμα τσιφτετέλια...  Κλείσιμο ματιού     Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #55 στις: Ιανουάριος 02, 2014, 06:12:38 μμ »

Στο Σχιστό Γατουλι αν θα κατέβω οι διαδικασίες θα είναι συνοπτικές για σένα και την υπόλοιπη Αλ Καπονοπαρεα .  Κλείσιμο ματιού Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα


Τις είδαμε τις συνοπτικές διαδικασίες τελευταία φορά που ήρθαμε στη Λάρισα...   Γλώσσα
Άσε που όταν σου είπα ότι έχω φέρει το 88 δεν έβγαζες το ΤΧ απ' το πορτμπαγκάζ...  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
thrass86
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1230



« Απάντηση #56 στις: Ιανουάριος 02, 2014, 06:20:20 μμ »

Στο Σχιστό Γατουλι αν θα κατέβω οι διαδικασίες θα είναι συνοπτικές για σένα και την υπόλοιπη Αλ Καπονοπαρεα .  Κλείσιμο ματιού Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα


Τις είδαμε τις συνοπτικές διαδικασίες τελευταία φορά που ήρθαμε στη Λάρισα...   Γλώσσα
Άσε που όταν σου είπα ότι έχω φέρει το 88 δεν έβγαζες το ΤΧ απ' το πορτμπαγκάζ...  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός



Ευτυχώς που υπάρχουν μάρτυρες και όλοι σε ξέρουν πλέων πολύ καλά και γνωρίζουν τις γνωστές Αλ Καπονιες σου .  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Άλλωστε το στριγκακι σου ακόμα ανεμίζει κάτω από το σκέπαστρο .  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Hammerli AR 20 FT 4,5 Nikko Targetmaster 10-50x 60 MD
Air Arms s510 sl 5,5 Konus M30 8.5-32x 52 MD
Bsa r-10 mkII SE 5,5 FSB MTC Taipan 6-24x 56 SCΒ
Βsa Scorpion SE 6,35 Nikko Targetmaster 6-24x 56 MD
http://www.youtube.com/watch?v=yXNfj5Zw8hU
http://www.youtube.com/watch?v=1yaj24Ttaak&feature=related
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #57 στις: Ιανουάριος 02, 2014, 06:22:23 μμ »

....  Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #58 στις: Ιανουάριος 02, 2014, 06:29:18 μμ »

Τελικα , τι εγινε ρε παιδια πανω ; ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ  Μεγάλο χαμόγελο   
Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
Christos Ni
O Μάγος του χωριού
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 522


OBSCURED BY CLOUDS


« Απάντηση #59 στις: Ιανουάριος 02, 2014, 06:39:53 μμ »

Στο Σχιστό Γατουλι αν θα κατέβω οι διαδικασίες θα είναι συνοπτικές για σένα και την υπόλοιπη Αλ Καπονοπαρεα .  Κλείσιμο ματιού Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα


Τις είδαμε τις συνοπτικές διαδικασίες τελευταία φορά που ήρθαμε στη Λάρισα...   Γλώσσα
Άσε που όταν σου είπα ότι έχω φέρει το 88 δεν έβγαζες το ΤΧ απ' το πορτμπαγκάζ...  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Στα εχω πει χιλιες φορες ρε Θρασε ...μη μιλας ΕΚΤΕΙΘΕΣΑΙ  Γλώσσα

Καταγράφηκε

ΡΕ ΟΥΣΤ ΛΕΜΕ !!!

Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: