Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 23, 2024, 03:43:53 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Αεροβόλο για επιβίωση
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Αεροβόλο για επιβίωση
Αποστολέας Μήνυμα
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #75 στις: Μάρτιος 09, 2013, 07:59:34 πμ »

Δρακουλη τι μου θυμισες τωρα Χαμόγελο η πρωτη μου σφεντονα ειναι ακομη στην κατοχη μου. Ειναι φτιαγμενη απο σαμπρελα και δερμα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός την εχω απο τοτε που ημουν 5-6 χρονων  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός ειναι προσωπικο μου κειμηλιο.


.  .  .  . κειμηλια Φιλ , που δειχνουν τις καθημερινες μας παιδικες δραστηριοτητες   Σαρκασμός
Παντως εαν ριχνεις σαν τους τυπους πριν , και ειδικα ο προηγουμενος του vardeo , τι τα θες τ΄αεροβολα .
Σιγα μην ριχνω ετσι. Εχω να την πιασω την σφεντονα κατι δεκαετιες Κλείσιμο ματιού ( Παντος ριχνει ακομη η συγκεκριμενη). Οσον αφορα τα αεροβολα την αμεσως επομενη χρονια μου πηραν το πρωτο μου αεροβολο. Ενα Βαικαλ μακαρι να ηξερα το μοντελο Απορία ειχε απιστευτο bluing που γυαλιζε σαν ΑΑ και στην καννη στο πλαι ειχε μοχλο για να μπορεσει να σπασει η καννη. Μεχρι σημερα δεν εχω δει οπλο με τοσο βαθιες ραβδωσεις!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 09, 2013, 08:59:37 πμ από Lionheart » Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
mikesf
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1290



« Απάντηση #76 στις: Μάρτιος 09, 2013, 09:25:46 πμ »

...ειχε απιστευτο bluing που γυαλιζε σαν ΑΑ...

Μήπως ήθελες να γράψεις σαν ΑΤ και μπερδεύτηκες;  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ανώνυμοι Αεροβολικοί
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #77 στις: Μάρτιος 09, 2013, 09:32:29 πμ »

...ειχε απιστευτο bluing που γυαλιζε σαν ΑΑ...

Μήπως ήθελες να γράψεις σαν ΑΤ και μπερδεύτηκες;  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Οχι σαν ΑΑ!!! καλα το εγραψα. πραγματικα εξαιρετικο Bluing.
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
mikesf
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1290



« Απάντηση #78 στις: Μάρτιος 09, 2013, 09:39:07 πμ »

...ειχε απιστευτο bluing που γυαλιζε σαν ΑΑ...

Μήπως ήθελες να γράψεις σαν ΑΤ και μπερδεύτηκες;  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Οχι σαν ΑΑ!!! καλα το εγραψα. πραγματικα εξαιρετικο Bluing.

Χαριτολογώ...  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ανώνυμοι Αεροβολικοί
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #79 στις: Μάρτιος 09, 2013, 09:45:42 πμ »

Νομιζω οτι ειναι αυτο το μοντελο ( παραγωγη μεσα στην δεκαετια του 70 ) αγορα 1984 Χαμόγελο

http://www.gunstar.co.uk/Air-Rifles/Baikal-gun-for-sale-gs107283.aspx
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
geop
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 33


« Απάντηση #80 στις: Μάρτιος 09, 2013, 11:08:27 πμ »

 Ειναι το Baikal IJ 38, το 1984 το αγόρασα  και εγώ και το έχω ακόμη δες και μερικες φωτογραφιες  http://s1202.beta.photobucket.com/user/geop2/library/ 
Για λάστιχο σφεντονας χρησιμοποιουν λαστιχο γυμναστικης ανάλογα το χρώμα και η δύναμη   http://www.kaminaris.gr/TheraBand-01.htm 
https://www.youtube.com/watch?v=JEtDLxqZFSI 
Καταγράφηκε
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #81 στις: Μάρτιος 09, 2013, 11:41:57 πμ »

Ειναι το Baikal IJ 38, το 1984 το αγόρασα  και εγώ και το έχω ακόμη δες και μερικες φωτογραφιες  http://s1202.beta.photobucket.com/user/geop2/library/ 
Για λάστιχο σφεντονας χρησιμοποιουν λαστιχο γυμναστικης ανάλογα το χρώμα και η δύναμη   http://www.kaminaris.gr/TheraBand-01.htm 
https://www.youtube.com/watch?v=JEtDLxqZFSI 

Μοιαζει παρα πολυ με το δικο σου αλλα δεν εχει επανω σκαλισμενο στον θαλαμο το μοντελο 38. Πρεπει να γραφει επανω στην καννη το μοντελο αλλα δεν το εχω μαζι μου να δω ποιο μοντελο ειναι.
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
geop
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 33


« Απάντηση #82 στις: Μάρτιος 09, 2013, 04:04:51 μμ »

Μπορει  να είναι και το IJ 22  που μοιάζει
Καταγράφηκε
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #83 στις: Μάρτιος 09, 2013, 07:18:22 μμ »

Μπορει  να είναι και το IJ 22  που μοιάζει
πολυ κοντα μονο που δεν εχει το λογοτυπο IJ 22 στο πλαι του κοντακιου. ειναι 4,5 και δεν εχει αυλακια στο πλαι στο ξυλο. ( επισης ειναι πολυ χαμηλο σε δυναμη). Παντος μπραβο σου που κρατας το δικο σου απο τοτε Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
geop
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 33


« Απάντηση #84 στις: Μάρτιος 09, 2013, 08:21:57 μμ »

Αυτο το αεροβόλο το πρόσεχα σαν τα ματια μου ητανε ενα παιδικο ονειρο που έγινε πραγματικότητα .Σε 4,5 είναι και μένα  και προσφατα που το μέτρησα  με βολιδες gamo εβγαζε 160  μετρα με αλαγμένο ελατήριο πριν πολλά χρόνια.
Αν ήταν να διαλέξω ενα αεροβόλο επιβίωσης απο αυτα που διαθέτω IJ 38 ,Hαtsan 135 ,Hatsan 25 supergharger, αυτο θα ητανε το 25 λόγω βάρους και μεγέθους
Καταγράφηκε
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #85 στις: Μάρτιος 09, 2013, 10:09:07 μμ »

Ενδιαφερων επιλογη εκανες. Τι δυναμεις σου βγαζει και σε τι διαμετρημα? απο ευθηβολια? Νομιζω οτι θα ηταν καλο να μας εκανες και μια μικρη ανασκοπηση Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
geop
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 33


« Απάντηση #86 στις: Μάρτιος 10, 2013, 11:20:46 μμ »

Είναι σε 5,5 και εβγαλε 155 μέτρα με RWS Hobby .  Αν και δεν έχω εμπειρία απο πιστόλια , ο αντικραδασμικος μηχανισμος που έχει κάνει δουλεια (απο θέμα αντοχής δεν ξέρω πως θα τα πάει), το μέγεθος και το βάρος προσωπικά μου αρέσει , σε χαρτί δεν το εχω ρίξει αλλά  με ανοικτά σκοπευτικα που το έχω ρίχνει καλά σε μικρούς στοχους. Αν το 4,5 τα καταφέρνει σαν το 5,5 ισως να είναι καλύτερη επιλογή.
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #87 στις: Μάρτιος 13, 2013, 01:45:02 πμ »

Φίλε nick κουκλί το εργαλείο σου,κάν' του μια παρουσίαση αν θέλεις  Χαμόγελο

Δεν μου είναι εύκολο γιατί έχω κάνει επέμβαση και είμαι με πατερίτσες και θα τις έχω για δύο μήνες τουλάχιστον ακόμα.
Οπότε μόνο φωτογραφίες έχω για την ώρα.Βολές έχω κάνει ελάχιστες και δεν έχω προλάβει ακόμα να επιλέξω το βλήμα
που του ταιριάζει.Πάντως με τα FTT 5,53 που το δοκίμασα είναι υπέροχο,αν και άστρωτο ακόμα.

Φίλε Nick (Νίκο;) εύχομαι περαστικά σου και σιδερένιος γρήγορα  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
ΚΟΝΙ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 144



« Απάντηση #88 στις: Μάρτιος 13, 2013, 10:00:49 πμ »

Φίλε nick κουκλί το εργαλείο σου,κάν' του μια παρουσίαση αν θέλεις  Χαμόγελο

Δεν μου είναι εύκολο γιατί έχω κάνει επέμβαση και είμαι με πατερίτσες και θα τις έχω για δύο μήνες τουλάχιστον ακόμα.
Οπότε μόνο φωτογραφίες έχω για την ώρα.Βολές έχω κάνει ελάχιστες και δεν έχω προλάβει ακόμα να επιλέξω το βλήμα
που του ταιριάζει.Πάντως με τα FTT 5,53 που το δοκίμασα είναι υπέροχο,αν και άστρωτο ακόμα.

Φίλε Nick (Νίκο;) εύχομαι περαστικά σου και σιδερένιος γρήγορα  Χαμόγελο


Ευχαριστώ.Να'σε καλά.
Καταγράφηκε
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #89 στις: Μάρτιος 13, 2013, 10:15:03 πμ »

Περαστικα σου και σιδερενιος και απο εμενα.
Συγνωμη αλλα δεν μπορω να κρατηθω  :)Αμα ειναι να σου δωσει ο Πιπ το 44αρι to long με το Thumbhole κοντακι. να εχεις μια αεροβολικη πατεριτσα. Σαρκασμός
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.

Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: