Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 19, 2024, 10:39:40 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Κυνήγι με αεροβόλο στην Ελλάδα,τι θέλουμε τελικά;;;;
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Κυνήγι με αεροβόλο στην Ελλάδα,τι θέλουμε τελικά;;;;
Αποστολέας Μήνυμα
Vardeos®
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2261


General President of Σαλιγκαροστρούγκα,Αγροφύλαξ


« Απάντηση #45 στις: Μάρτιος 19, 2013, 11:25:57 πμ »

Δωστε το κυνηγι στο λαο να αφησω τα λειοκαννα να ριχνω μονο σε καρακαξες να απαλλαγει η φυση απο την μαστιγα τους.]

να ηταν τοσο ευκολο! εχω φαει ωρες κ ωρες στο καρτερι ...αλλα αξιζε ο κοπος το κακο ειναι οτι πονηρευωνται γρηγορα
αλλα που να γλιτωσουν απο το ΛΕΙΟΚΑΝΟ μου (εχει μια λεια κανη αλλο πραμα σου λεω ...καθρεφτης)
[RL=http://www.sherv.net/slingshot-emoticon-2017.html][/URL]U

Θόδωρε

Με κατάλληλη κάλυψη απόκρυψη ( μια τέτοια έχω για τις φάσες του Οκτώβρη )

 

και με σωστή μαλάγρα  Σαρκασμός τις φέρνεις όσο κοντά θες για το καθαρό και λείο λειόκαννο σου  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κόβω των σκυλιών κλαρί

Τι να το κάμεις τι πιτσιπι άμα έχεις καλο αλατήριο.

Καντιλοσβήστης σε κακόβουλα διαχειριστικά εργαλεία της φύσης.

hw95/0.22
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 28

θοδωρος .."κι οσοι σαλπαρισαν γυρευουν την ιθακη"


« Απάντηση #46 στις: Μάρτιος 19, 2013, 03:54:59 μμ »

θελω ενα τετοιο αλλα ειναι πανακριβα Θυμός Θυμός παντως ειναι γεγονος με ενα τετοιο  θα γινει μακελιο
οσο για μαλαγρα ??τι χρησημοποιηεις?? εγω μεχρι και εργαλείο της acme πηρα αλλα δεν ...και το κουτακι σπιρτα η συναφη δεν!! κ αυτα...ειχα μια φιντα αλλα την ξεχασα στο καρτερι και τωρα το μερος πλυμηρισε κ μαλλον δεν θα την ξαναβρω Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Κλάμα
σκεφτομαι για θυραμα ξεπουπουλιασμενο και στημενο για να ερχονται σε αποσταση βολης για το λειοκανο μου
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2013, 05:54:32 μμ από agior » Καταγράφηκε

fx cyclone5,5 
οπιος δεν κανει τεχνη...κανει κριτικη
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #47 στις: Μάρτιος 19, 2013, 05:27:21 μμ »

Παντως τις π@ τ@ νες μονο με λειόκανο τις ξεπαστρεβεις .
Οσες εχω χτυπησει ειναι σε καρτερι τσιχλας,που ειμαι μες τις ελιες και περνανε απο πανω.
Εαν εισαι χωρις οπλο πλησιαζονται .Εαν δουνε κανη  .  .  .αντε γεια  Απορία
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2013, 05:53:17 μμ από agior » Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #48 στις: Μάρτιος 19, 2013, 05:30:12 μμ »

Κυριοι αν θελετε το θεμα να ληξει εδω.

Υπαρχουν αλλα φορουμ που ασχολουνται με το κυνηγι.

Ευχαριστω.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #49 στις: Μάρτιος 19, 2013, 05:53:02 μμ »

Ε γειας το στομα σου!!!!Μεχρι εδω ηρθα.
Καταγράφηκε

και....gamo!
hw95/0.22
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 28

θοδωρος .."κι οσοι σαλπαρισαν γυρευουν την ιθακη"


« Απάντηση #50 στις: Μάρτιος 19, 2013, 09:39:37 μμ »

ok!! respect!! για το forum που μας φιλοξενει (απλα ...παρασυρθηκα ειναι <<πιασαρικο >>θεμα!
Καταγράφηκε

fx cyclone5,5 
οπιος δεν κανει τεχνη...κανει κριτικη
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #51 στις: Μάρτιος 19, 2013, 10:19:41 μμ »

Παντως τις π@ τ@ νες μονο με λειόκανο τις ξεπαστρεβεις .


Ωχ ! Συγνωμη παιδια .  .  .  . ορθογραφικο λαθος  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14264


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #52 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 02:38:20 μμ »

Για αεροβόλο δεν ξέρω,
για λαστιχοβόλο κάτι παίζει πάντως...  Στριφογύρισμα ματιών Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=KSSSQFMRP3E" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=KSSSQFMRP3E</a>

Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #53 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 02:50:55 μμ »

Για αεροβόλο δεν ξέρω,
για λαστιχοβόλο κάτι παίζει πάντως...  Στριφογύρισμα ματιών Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=KSSSQFMRP3E" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=KSSSQFMRP3E</a>



O.Y.K.  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #54 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 03:01:20 μμ »

Αυτα μονο στην Ελλαδα γινονται Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14264


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 03:38:21 μμ »

Απαγορεύεται βέβαια,ακόμα και εντός περιόδου και με άδεια  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
viston
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 114


« Απάντηση #56 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 05:15:26 μμ »

ομορφο αρθρο και συζητιση, διαβασα προσεκτικα τις αποψεις και αυτο που ειδα ειναι η κλασικη συμπεριφορα ενος Ελληνα που υποτιμαει τον εαυτο του και νομιζει πως ολοι οι αλλοι ειναι καλυτεροι τουλαχιστων μεχρι να τους γνωρισει απο κοντα.
Πιστευω οντως πως δεν υπαρχει κυνηγετικη παιδεια στην χωρα μας γιατι για να υπαρχει παιδεια πρεπει να κυνηγας, οι Αμερικανοι και οι Αγγλοι το κανουν απο παιδια, ομως αυτο που εχω δει ειναι πως υπαρχει ηθος και αυτο ειναι κατι πιο συμαντικο. Φυσικα εχει και οι καφρους αλλα παντου υπαρχουν αυτοι δεν ειναι χαρακτιριστικο μονο της Ελλαδας, η μεγαλυτερη πλειοψηφια των Ελληνων θα ακολουθουσε το λογικο πως δεν βαραμε ζωα για παραδειγμα οταν εχουν μικρα ή οταν προκειτε να κανουν δεν χρειαζετε κανενας νομος να μας το επιβαλει.
Θα μ αρεσε καποια στιγμη να νομιμοποιηθει το κυνηγι με αεροβολο τουλαχιστων για τα επιβλαβη γιατι πιστευω πως ειναι πιο δικαιο για το θηραμα, πιο δυσκολο για τον σκοπευτη αλλα σε φερνει πιο κοντα στη φυση και μ αρεσει η ιδιαιτερη διαδικασια του, συνηθως με το αεροβολο ή θα σκοτωσεις κατι ή θα αστοχησεις τελειως. Παρολαυτα δεν το πιστευω πως θα γινει κατι τετοιο εδω και ειναι κριμα γιατι πραγματικα στα περισσοτερα μερη της χωρας τα επιβλαβη κανουν φοβερη ζημια οχι μονο στα σπαρτα αλλα και στα αλλα ζωα και πουλια. Απο τα δυο χωρια μου στο ενα υπαρχουν μονο καρακαξες και κορακια και στο αλλο εκατομμυρια μαυροπουλια πριν 2 χρονιες επεσαν πανω στις ελιες και δεν εμεινε στον καμπο ουτε κουκουτσι και δεν ηταν η πρωτη φορα, αλλα το παραλογο ειναι πως σου επιτρεπουν να γεμισεις τον τοπο δηλητηρια για να σκοτωσεις μερικα ποντικια με φριχτο τροπο γιατι το ζωο βασανιζετε για ωρες και ωρες και με φοβο να παει να ψοφησει εξω και να το φαει κανα αλλο ζωντανο, εχω χασει γατο ετσι ακριβως αλλα σου απαγορευουν να το σκοτωσεις με γρηγορο και οσο πιο ανωδυνο τροπο γινεται
Αυτο που θα μ αρεσε περισσοτερο ομως εαν καποτε νομιμοποιουνταν ειναι πως δεν θα χρειαζοταν να αισθανομαι σαν κλεφτης καθε φορα που κουβαλαω το αεροβολο μου στο χωριο και να αγχονομαι μηπως με δει κανενας, μεγαλο πραγμα να μην εχεις αγχος τουλαχιστων στο χομπι σου


Καταγράφηκε
Γιάννης Κιο.
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4303



« Απάντηση #57 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 06:50:57 μμ »

ομορφο αρθρο και συζητιση, διαβασα προσεκτικα τις αποψεις και αυτο που ειδα ειναι η κλασικη συμπεριφορα ενος Ελληνα που υποτιμαει τον εαυτο του και νομιζει πως ολοι οι αλλοι ειναι καλυτεροι τουλαχιστων μεχρι να τους γνωρισει απο κοντα.
Πιστευω οντως πως δεν υπαρχει κυνηγετικη παιδεια στην χωρα μας γιατι για να υπαρχει παιδεια πρεπει να κυνηγας, οι Αμερικανοι και οι Αγγλοι το κανουν απο παιδια, ομως αυτο που εχω δει ειναι πως υπαρχει ηθος και αυτο ειναι κατι πιο συμαντικο. Φυσικα εχει και οι καφρους αλλα παντου υπαρχουν αυτοι δεν ειναι χαρακτιριστικο μονο της Ελλαδας, η μεγαλυτερη πλειοψηφια των Ελληνων θα ακολουθουσε το λογικο πως δεν βαραμε ζωα για παραδειγμα οταν εχουν μικρα ή οταν προκειτε να κανουν δεν χρειαζετε κανενας νομος να μας το επιβαλει.
Θα μ αρεσε καποια στιγμη να νομιμοποιηθει το κυνηγι με αεροβολο τουλαχιστων για τα επιβλαβη γιατι πιστευω πως ειναι πιο δικαιο για το θηραμα, πιο δυσκολο για τον σκοπευτη αλλα σε φερνει πιο κοντα στη φυση και μ αρεσει η ιδιαιτερη διαδικασια του, συνηθως με το αεροβολο ή θα σκοτωσεις κατι ή θα αστοχησεις τελειως. Παρολαυτα δεν το πιστευω πως θα γινει κατι τετοιο εδω και ειναι κριμα γιατι πραγματικα στα περισσοτερα μερη της χωρας τα επιβλαβη κανουν φοβερη ζημια οχι μονο στα σπαρτα αλλα και στα αλλα ζωα και πουλια. Απο τα δυο χωρια μου στο ενα υπαρχουν μονο καρακαξες και κορακια και στο αλλο εκατομμυρια μαυροπουλια πριν 2 χρονιες επεσαν πανω στις ελιες και δεν εμεινε στον καμπο ουτε κουκουτσι και δεν ηταν η πρωτη φορα, αλλα το παραλογο ειναι πως σου επιτρεπουν να γεμισεις τον τοπο δηλητηρια για να σκοτωσεις μερικα ποντικια με φριχτο τροπο γιατι το ζωο βασανιζετε για ωρες και ωρες και με φοβο να παει να ψοφησει εξω και να το φαει κανα αλλο ζωντανο, εχω χασει γατο ετσι ακριβως αλλα σου απαγορευουν να το σκοτωσεις με γρηγορο και οσο πιο ανωδυνο τροπο γινεται
Αυτο που θα μ αρεσε περισσοτερο ομως εαν καποτε νομιμοποιουνταν ειναι πως δεν θα χρειαζοταν να αισθανομαι σαν κλεφτης καθε φορα που κουβαλαω το αεροβολο μου στο χωριο και να αγχονομαι μηπως με δει κανενας, μεγαλο πραγμα να μην εχεις αγχος τουλαχιστων στο χομπι σου



+100000
Καταγράφηκε

HW 97K
AT 44 4.5 
Stoeger X20 , TSS Β10 , Crossman 1377
Slavia 631 Lux
ikuzusfanis
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1306



« Απάντηση #58 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 08:28:08 μμ »

μαζι σου
Καταγράφηκε

ΟΡΘΙΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΠΑΡΑ ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ
ΜΠΕΦ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 496


« Απάντηση #59 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 10:43:57 μμ »

Πιο καρα κιτς κυνηγι δεν εχω δει...
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: