Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 29, 2024, 01:06:42 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Κυνήγι με αεροβόλο στην Ελλάδα,τι θέλουμε τελικά;;;;
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Κυνήγι με αεροβόλο στην Ελλάδα,τι θέλουμε τελικά;;;;
Αποστολέας Μήνυμα
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 16, 2013, 08:26:45 πμ »

ναι ρε Χριστοφ συμφωνω!Μαλιστα εμεις που ζουμε στην επαρχια ειμαστε λιγο καλυτερα απο αυτους που ειναι στις πολεις και περιμενουν να πανε ενα σκοπευτηριο.Εσας ομως σας ζηλευω γιατι εκει στο Σχιστο βρισκεστε παρεα Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

και....gamo!
mikesf
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1290



« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 16, 2013, 09:32:10 πμ »

Ναι παρέα αλλά στο πήγαινε και στο έλα τρέμει το φυλλοκάρδι μας...

Δεν μου αρέσει να κυνηγώ πουλιά, παίρνεις 10 ζωές για να φάνει δύο άτομα. Λαγούς, κουνέλια και πιό μεγάλα θηράματα όμως θα κηνυγούσα...
Καταγράφηκε

Ανώνυμοι Αεροβολικοί
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26529



« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 16, 2013, 11:34:32 πμ »

Είμαι κατά του κυνηγιού, αλλά είμαι υπέρ της ελευθερίας να το επιλέγω μόνος μου και όχι να μου το επιβάλουν. Χαμόγελο
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Christos Ni
O Μάγος του χωριού
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 522


OBSCURED BY CLOUDS


« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 16, 2013, 11:47:21 πμ »

Το κυνηγι με αεροβολο ειμαι σιγουρος οτι στα αυτια του νομοθετη θα του ψυθιριζει ''το χωριο μας καιγονταν και το μ***ι χτενιζοταν''.
Και ξερετε γιατι ?
Γιατι ο νομοθετης της χωρας μας ειναι πρωτος ξαδερφος του Αυναν, δευτερος του Λουκουλου, κουμπαρος του Φαταουλα και μπατζανακης του Καλιγουλα.

Θα λεει με τι ασχολειστε ρε μαλκες οταν εγω προσπαθω να μας βγαλω απο την κριση
Ειμαι σιγουρος οτι ειναι πολυ ευαισθητος σε οικολογικα θεματα που αφορουν τις φτωχες καρακαξες τοσο που εχει ξεχασει τις 3.500 αυτοκτονιες τα τελευταια 2 χρονια

Και μας προσεχει...επιτρεπει σε ολα τα μη βρωσιμα ειδη να πλημμυριζουν τους αγρους ετσι ωστε να μπορεσει να μας ταισει μαζικα οταν τελειωσουν και τα ψιλα μας. Το κανει για μας και μονο που ζητουμε να επιτρεψει κατι τοσο βαρβαρο, για να εχουμε να φαμε αδελφια

Μη ζητατε λοιπον να παραβει τις αρχες του Προβλεπει για εμας πριν απο μας ...τα απροβλεπτα

 Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός


Καταγράφηκε

ΡΕ ΟΥΣΤ ΛΕΜΕ !!!
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 16, 2013, 12:18:53 μμ »

Αν είχα στοιχεία για τις πωλήσεις α/βόλων στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια, θα μπορούσα να στοχαστώ την εν θέματι προοπτική σε σχέση με το "θέλω" μας. Όλοι ξέρουμε πως κουμάντο πλέον κάνουν γραββατοφορεμένα παιδάκια από την Εσπερία. Αν, λέω αν, οι πωλήσεις τους πάνε καλά τότε ίσως δούμε σύντομα εκπληκτικές εξελίξεις. Μπορεί οι στρατηγοί των ατάκτων της γ α δ α να θέλουν να μαζέψουν τις γκλίτσες και τα κομοδίνα μας αλλά δεν περνάει ο λόγος τους πια. Η (υπερ)πολιτική ηγεσία αποφασίζει και δε ρωτάει.
Στην περίπτωση λοιπόν που επιτραπεί το κυνήγι με αεροβόλο τότε επιθυμώ και θα αρχίσω να κυνηγάω, σημειωτέον πως δεν ασχολούμαι με λειόκαννα και γενικά powder burners.
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 16, 2013, 12:45:30 μμ »

Είμαι κατά του κυνηγιού, αλλά είμαι υπέρ της ελευθερίας να το επιλέγω μόνος μου και όχι να μου το επιβάλουν. Χαμόγελο

+++++++  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
michael1969
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 296


ΣΕΡΡΕΣ...


« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 16, 2013, 08:47:48 μμ »

Είμαι κατά του κυνηγιού, αλλά είμαι υπέρ της ελευθερίας να το επιλέγω μόνος μου και όχι να μου το επιβάλουν. Χαμόγελο

Μια απο τα ιδια.
Καταγράφηκε
ikuzusfanis
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1306



« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 16, 2013, 09:11:47 μμ »

εγω αυτο που θελω ειναι να μπορω να χρισιμοποιω το αεροβολο εκτοσ σκοπευτηριου με προηποθεσεισ τυπου 400 μετρα απο το κοντινοτερο σπιτι αδεια ιδιοκτητη χωραφιου κτλ
Αυτο θεωρω οτι ειναι το ζητουμενο για ολο το χωρο του αεροβολου και οχι το κυνηγι
οσο γι αυτο αν και δεν ειμαι κυνηγος εχω καταθεσει δημοσια στο αλλο φορουμ παλια αυτο


Για το συμπαθεστατο πουλι που μιλατε οπως και για την κουρουνα απλά να αναφερω οτι αν ο τσοπανος δεν προλαβει το νεογενητο προβατο αυτες το τσιμπουν στα ματια επειδη γνωριζουν οτι ειναι ζουμερος μαλακος ιστος και αυτο παθαινει.Και κατι γενικο, στη φυση πρεπει να υπαρχει ισοροπια δεκτον, ο ανθρωπος ομως ηταν ανεκαθεν κυνηγος ενα ενστικτο αρχαιοτατο που δεν καταπνιγεται ουτε απο τον μεγαλυτερο φιλοζωισμο του κοσμου.ακομη και τον χορτοφαγο οταν τον κοψει η πεινα θα στραφει στη σαρκα που θα την αποκτησει με καθε μεσο κυνηγιου.Το φονικο ενστικτο επισης ειναι κι αυτο μερος τησ φυσης (και οχι αποκλειστικο προνομιο του ανθρωπου αφου πολλα ζωα σκοτωνουν χωρις να τρωνε το θυμα) η διαφορα ειναι στο ποσο καταφερνουμε να το καταπιεσουμε  και πραγματι δεν ειναι σωστο να σκοτωνουμε για την πλακα αλλα δεν μπορουμε να κρεμαμε επι ξυλου αυτους που καποια στιγμη κυνηγησαν η θα κυνηγησουν απαγορευμενο θηραμα, η θηραμα που δεν προκειται να καταναλωθει αφου το ενστικτο μας ισως καποια φορα κερδισει και βρεθουμε στη θεση τους και την κανουμε την μ.....κια .Οσο για αυτουσ που ειναι κατα του κυνιγιου(υπερασπιζομαι μονο τις περιπτωσεις εκλιποντων ειδων) θεωρω οτι αν δεν ειναι φυτοφαγοι ειναι υποκριτες (και γω μεσα) που λυπουνται τα κορακια και τα ποντικια ξεφτιλιζοντασ καποιον που χτυπησε μια δεκαοχτουρα και οχι τα γουρουνια και τα κοτοπουλα που καταβροχθιζει στα GOODIS.εντελος φιλικα μια αποψη χωρεις να θελω να θιξω καννεναν και αν το εκανα ζηταω ταπεινα συγνωμη


Καταγράφηκε

ΟΡΘΙΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΠΑΡΑ ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 17, 2013, 12:15:08 πμ »

Σράουντεντ μπούλ-παπ με λεϊζεράκι και να χτυπάμε κατσαρίδες ενώ η γυναίκα κοιμάται, εντάσσεται στο κυνήγι ή στη σκοποβολή;
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 17, 2013, 12:19:54 πμ »

Σράουντεντ μπούλ-παπ με λεϊζεράκι και να χτυπάμε κατσαρίδες ενώ η γυναίκα κοιμάται, εντάσσεται στο κυνήγι ή στη σκοποβολή;

Εξαρτάται,πόσα πδλβρα;;;
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
ΜΠΕΦ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 496


« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 17, 2013, 07:45:55 μμ »

Δωστε το κυνηγι στο λαο να αφησω τα λειοκαννα να ριχνω μονο σε καρακαξες να απαλλαγει η φυση απο την μαστιγα τους.]
Καταγράφηκε
hw95/0.22
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 28

θοδωρος .."κι οσοι σαλπαρισαν γυρευουν την ιθακη"


« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 18, 2013, 08:21:33 μμ »

Δωστε το κυνηγι στο λαο να αφησω τα λειοκαννα να ριχνω μονο σε καρακαξες να απαλλαγει η φυση απο την μαστιγα τους.]

να ηταν τοσο ευκολο! εχω φαει ωρες κ ωρες στο καρτερι ...αλλα αξιζε ο κοπος το κακο ειναι οτι πονηρευωνται γρηγορα
αλλα που να γλιτωσουν απο το ΛΕΙΟΚΑΝΟ μου (εχει μια λεια κανη αλλο πραμα σου λεω ...καθρεφτης)
[RL=http://www.sherv.net/slingshot-emoticon-2017.html][/URL]U
Καταγράφηκε

fx cyclone5,5 
οπιος δεν κανει τεχνη...κανει κριτικη
Christos Ni
O Μάγος του χωριού
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 522


OBSCURED BY CLOUDS


« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 18, 2013, 08:24:32 μμ »

Σράουντεντ μπούλ-παπ με λεϊζεράκι και να χτυπάμε κατσαρίδες ενώ η γυναίκα κοιμάται, εντάσσεται στο κυνήγι ή στη σκοποβολή;

Εντασσεται στη γενικη καθαριοτητα χωρις τη χρηση χημικων  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

ΡΕ ΟΥΣΤ ΛΕΜΕ !!!
tieton
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 458



« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 18, 2013, 08:33:52 μμ »

Σράουντεντ μπούλ-παπ με λεϊζεράκι και να χτυπάμε κατσαρίδες ενώ η γυναίκα κοιμάται, εντάσσεται στο κυνήγι ή στη σκοποβολή;

Στο κυνηγι!Το αντιθετο ανηκει στη σκοποβολη! Σαρκασμός
Καταγράφηκε
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 18, 2013, 09:06:06 μμ »

Να χτυπάμε γυναίκες όταν η κατσαρίδα κοιμάται Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Αυτό είναι Κυριάκο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής

Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: