Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 29, 2024, 04:27:04 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Έκπτωση στην ποιότητα της η Daystate ή κάτι άλλο?
Σελίδες: [1] 2 3   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Έκπτωση στην ποιότητα της η Daystate ή κάτι άλλο?
Αποστολέας Μήνυμα
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« στις: Μάρτιος 24, 2013, 05:54:38 πμ »

Τις τελευταίες μέρες ασχολούμαι με μια σφύρα αδρανείας που θέλω να τοποθετήσω σε ένα όπλο μου... Αναζητώντας πληροφορίες λοιπόν σε διεθνή αλλά και εγχώρια διαδικτιακή βιβλιογραφία, έπεσα επάνω σε μια συζήτηση σε ξένο forum για το Air Ranger. Aναφέρουν, πως παρόλο που φέρει στο μπλόκ του τη γνωστή σφραγίδα harper patent, μέσα η σφύρα είναι απλή. Πραγματικά αυτό με έκανε να θυμηθώ και εγώ το δικό μου Ranger και όντως όταν το είχα ανοίξει για να γυαλίσω τα εσωτερικά του, η σφύρα ήταν απλή.

http://www.network54.com/Forum/79537/thread/1339856614/You+asked....so+here+is+what+I+know+about+adjusting+Huntsmans.

επίσης εδώ, στο 2:25 και μετά φαίνεται ξακάθαρα (για όσους γνωρίζουν) πως η σφύρα είναι απλή.

http://www.youtube.com/watch?v=HzAOORmO1OQ

Τη γνώμη σας και τις εμπειρίες σας κύριοι...
Καταγράφηκε
xristeo
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 90


« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 24, 2013, 08:51:49 πμ »

Καλλο αλλα πολυ υπερτημημενο.
Καταγράφηκε
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 24, 2013, 08:58:03 πμ »

3 Ranger που ρωτησα τους κατοχους τους δεν ειχαν σφυρα αδρανειας.
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 24, 2013, 11:04:32 πμ »

Γιώργη το σύστημα Harper αφορά τη βαλβίδα,όχι σφύρα,
υπορίθεται ότι μεγαλώνει το sweet spot της πολύ βαρειάς σφύρας
και γνώμη μου είναι ότι το καταφέρνει αρκετά καλά.
Τα daystate είναι ακριβά και καλά κάνουν αφού το brand name χαίρει αίγλης και
εκτίμησης παντού στον κόσμο.Και πιο ακριβά να ήταν πάλι θα τα αγοράζανε,
δεν πάει με το κιλό ούτε με το τι κάνει στο χαρτί.
Κάθε αναλυτική γνώμη βέβαια δεκτή  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 24, 2013, 07:53:12 μμ »

Βασικά από όσο ήξερα κι εγώ είχανε σφύρα αδρανείας με δύο ελατήρια, κάπου είχα πετύχει και μηχανολογικό σχέδιο για αυτήν ...

Αν τώρα την καταργήσανε, ίσως βρήκανε άλλο τρόπο να εξεοικονομούν αέρα ή ίσως να μη τους νοιάζει πλέον η εξοικονόμιση αέρα.

Πάντως γεγονός είναι ότι τα Daystate πουλάνε με το όνομα και μόνο .... για την αίγλη που τα ακολουθεί άσχετα αν η daystate βγάλει οπλάρες ή πατάτες
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
ssbk23
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 313



« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 24, 2013, 09:44:59 μμ »

Το όνομα αυτό σίγουρα δεν το έφτιαξε με όπλα πατάτες.Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι είναι υπεράνω κριτικής.
Πάντως έχω σχηματίσει την γνώμη, με τα λίγα που είχα την τύχη να πιάσω στα χέρια μου,  ότι τα περισσότερα είναι οπλάρες με τα όλα τους.
Καταγράφηκε

Μάστορας είναι και της κατσίκας ο κώλος που τα κάνει στρογγυλά!
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 24, 2013, 09:54:35 μμ »

Το όνομα αυτό σίγουρα δεν το έφτιαξε με όπλα πατάτες.Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι είναι υπεράνω κριτικής.
Πάντως έχω σχηματίσει την γνώμη, με τα λίγα που είχα την τύχη να πιάσω στα χέρια μου,  ότι τα περισσότερα είναι οπλάρες με τα όλα τους.

+1000000,εαν ηταν πατατες,θα ηταν πατατοβιομηχανια. Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
alpha-63
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 238


...αυτοπεποίθηση !


« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 24, 2013, 10:20:24 μμ »

Το όνομα αυτό σίγουρα δεν το έφτιαξε με όπλα πατάτες.Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι είναι υπεράνω κριτικής.
Πάντως έχω σχηματίσει την γνώμη, με τα λίγα που είχα την τύχη να πιάσω στα χέρια μου,  ότι τα περισσότερα είναι οπλάρες με τα όλα τους.

+1000000,εαν ηταν πατατες,θα ηταν πατατοβιομηχανια. Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


...Tsakiris chips  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 24, 2013, 10:34:58 μμ »

Σίγουρα είναι οπλάρες αλλά σίγουρα είναι και υπερτιμημένες οπλάρες...
 Και η Ferrari έχει συλλεκτικά αυτοκίνητα κορυφαίας τεχνολογίας αλλά αυτό δε σημαίνει πως δεν έφτιαξε και μέτρια μοντέλα. Όμως όλα πούλησαν σαν ζεστό ψωμί λόγω του ονόματος που έχει χτίσει και λόγω της μοναδικότητας της.
 Κάτι ανάλογο συμβαίνει και με τη Daystate. Tι να πρωτοπεί κανείς για το Airwolf και τις καινοτομίες που φέρει. Όμως δε μπορείς να πείς το ίδιο και για το Air Ranger. Μη τα μπερδεύουμε λόγω του σχήματός τους, που μοιάζουν. Δεν έχουν καμία σχέση το ένα με το άλλο. Σίγουρα έχει ποιότητα υλικών το Ranger, όμως ως εκεί. Τεχνολογικά είναι εντελώς απλό.
 Προσωπικά νιώθω λίγο θύμα να παίρνω ένα όπλο που κοστίζει μια μικρή περιουσία, να μου τάζει κάτι και να μη μου το προσφέρει τελικά.
Και η χατσάν πασάρει το Sas (shock absorber system) και το γράφει φαρδιά πλατιά απ έξω απο τα ελατηρίου. Στην ουσία και αυτό δεν είναι τίποτα. Ένα διαφημιστικό κόλπο είναι. Όμως δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις απο ένα όπλο των 100 ευρώ. Απο ένα των 1500 όμως έχεις απαίτηση όλα να δουλεύουν ρολόι. 
Καταγράφηκε
alpha-63
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 238


...αυτοπεποίθηση !


« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 24, 2013, 10:37:40 μμ »

...έχει δίκιο ο 350, από τα premium εργαλεία ο κάτοχος έχει απαιτήσεις για το υψηλό αντίτιμο που καταβάλει !

....έτσι την πάτησα και εγώ με το Hunting 5  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

.....ωστόσο όλοι σας γλυκοκοιτάτε τα Ranger, MVT, και μάλιστα τις επαιτειακές τους -περιορισμένης κυκλοφορίας  εκδόσεις-, αλλά δεν άκουσα κανέναν να καταδεκτεί να πάρει ένα Huntsman  Στριφογύρισμα ματιών  Απορία Το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ALL AROUND μοντέλλο της μακράν....σε μιά ιδανική σχέση ποιότητας-τιμής-αισθητικής ! Μάλλον περισσότερα ξέρουν στην ΒΑΜ που το αντέγραψαν για να δημιουργήσουν το πρώτο τους φθηνό και αποδεκτό pcp  Έκπληξη
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 24, 2013, 10:44:18 μμ από alpha-63 » Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 25, 2013, 12:45:03 πμ »

Λοιπόν εγώ έχω απολύτως αντίθετη άποψη,
θεωρώ ότι το Ranger κάνει και με το παραπάνω αυτό που υπόσχεται...
δηλαδή ΣΚΟΤΩΝΕΙ,σκοτώνει μάλιστα απείρως καλύτερα από τα παραπλήσιας τιμής stayer,
FX και Evanix.Το καλύτερο εργοστασιακό αεροβόλο για κυνήγι στο διαμέτρημα του,μακράν.
Για αυτό σχεδιάστηκε,αυτό διαφημίζεται ότι κάνει και το κάνει άριστα.
Με 60 και 80 πδλβρα απλά θερίζει.
Η μεγαλύτερη αγορά του κόσμου,η Αμερική,αυτός είναι ο στόχος της εταιρείας.
Εκεί κυνηγάνε,δεν παίζουνε,ξεχάστε τα 6λιβρα και τα 30λιβρα.
Τώρα για BR στα 25 σίγουρα υπάρχουν καλύτερα και πιθανώς φτηνότερα όπλα.
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 25, 2013, 03:00:22 πμ »

εγω δεν εχω δει λυκο  η huntsman  η theoben να πωλητε!!!!!
 air ranger  στις αγγελειες παντα εχει !!! τυχαιο Απορία??
προσωπικα δεν εχω εικονα και δεν μπορω να εκφερω αποψη
 
Καταγράφηκε
tieton
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 458



« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 25, 2013, 09:34:54 πμ »

Δειτε στα μεταχειρισμενα του bar και θα καταλαβετε τι παιζει! 30% daystate!
Eκει που ΥΠΑΡΧΕΙ αεροβολο(οπως φαινεται οτι το εννοουμε εδω) Ολλανδια και Νοτια Αφρικη,ελαχιστοτατα!Αμερικη την εσκισε η fx παντου σε ολους τους τομεις!!
Απλες διαπιστωσεις κανω επειδη καποτε ειχα εντυπωσιαστει και γω και το σκεφτομουν να παρω!!!
Καταγράφηκε
nekfjr
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 292



« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 25, 2013, 10:41:30 πμ »

Εγώ πάντως είμαι ακόμα ενθουσιασμένος και ακόμα προσπαθώ να το πάρω.... Σαρκασμός Σαρκασμός
Και ας είναι απλώς ένα μυριάκριβο MARAUDER,με τέσεερις βίδες παραπάνω στο μπλόκ,ομορφότερο κοντάκι,ίσως καλύτερη σκανδάλη,500cc φιάλη,και σίγουρα λιγότερες ρυθμίσεις... Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 25, 2013, 10:56:09 πμ »

Εγώ πάντως είμαι ακόμα ενθουσιασμένος και ακόμα προσπαθώ να το πάρω.... Σαρκασμός Σαρκασμός
Και ας είναι απλώς ένα μυριάκριβο MARAUDER,με τέσεερις βίδες παραπάνω στο μπλόκ,ομορφότερο κοντάκι,ίσως καλύτερη σκανδάλη,500cc φιάλη,και σίγουρα λιγότερες ρυθμίσεις... Γλώσσα Γλώσσα


Ποιο μοντελακι σου αρεσει;;;;;
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5

Σελίδες: [1] 2 3   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: