Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 29, 2024, 03:30:43 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Extreme Bench Rest
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 6   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Extreme Bench Rest
Αποστολέας Μήνυμα
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 27, 2013, 12:46:12 πμ »

Πάντως όλοι γουστάρετε extreme ΒR,
θα σας δω την Κυριακή από κοντά... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Να σου φέρω το οπτικό να μου το αλλάξεις με εκείνο της φωτό;

Δεν θα το βάλω σε όπλο .... να παρατηρώ τις λακούβες στο Φεγγάρι θέλω ..... μη φοβάσαι μέχρι και κρεβάτι θα του κάνω να κοιμάται μαλακά Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 27, 2013, 12:50:01 πμ »

Όχι,no,nicht,τσού... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 27, 2013, 01:19:51 πμ »

Όχι,no,nicht,τσού... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Μα τι κακός που είσαι ωρες ώρες .... μη δείς κάνα άνθρωπο να θέλει να προκόψει ..... εγώ θέλω να παρατηρώ τα ανθρωπάκια στο φεγγάρι που κάθε μήνα το τρώνε και μένει μια φέτα ... για το πως γεμίζει ξανά ..... διαβάστε κάνα βιβλίο και θα βρείτε τις απαντήσεις .... εγώ θα τα λέω όλα;

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Μη με περνάτε για παλαβό .... ο ψυχιατρός μου μου είπε ότι είμαι έτοιμος να ενταχθώ στο κοινωνικό σύνολο ......
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Antonios
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 102



« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 28, 2013, 08:03:38 πμ »

Πάντως πολλοί πρόθυμοι να σε απαλλάξουν από το βάρος piperman Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

DAISY POWERLINE
HW 40 PCA
TELLY LG822 '1961
HW30S
HW97K CUSTOM STOCKS CS700 V-MATCH
mikesf
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1290



« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 02:51:11 μμ »

Για όσους γνωρίζετε αυτές τις ημέρες θα λάβει μέρος το Extreme Benchrest που διοργανώνει η ΑΟΑ στην Αμερική, στον οποίο δεν υπάρχει περιορισμός διαμετρήματος/δυνάμεως. Πέρισυ σάρωσε ο FX Boss.

Φέτος τον διαγωνισμό τον πήραν λίγο πιο σοβαρά και αποφάσισαν να κατέβουν διαγωνιζόμενοι με 9χιλ αεροβόλα pcp που ρίχνουν συμπαγή βλήμματα(slugs, bullets). Οι κανονισμοί όμως άλλαξαν τελευταία στιγμή απο την ΑΟΑ και απαγόρεψαν τα συμπαγή βλήματα.

Έχει ξεκινήσει ένα ξεκατίνιασμα για τον διαγωνισμό γιατί φαίνεται να προμοτάρουν την FX και τις ST κάνες οι οποίες είναι εξαιρετικά εύστοχες, και η απειλή ενός 9χιλ αεροβόλου που ρίχνει 200+grain βλήμα με 750fps είναι μεγάλη. Κόσμος που σχεδίαζε το ταξίδι/άδειες/προπληρωμένα ξενοδοχεία κλπ τα έχει πάρει και έχει γίνει χαμός. Πολλοί το δικαιολογούν ώς μέτρο ασφαλείας, άλλοι το θεωρούν κακή πρακτική marketing.
Καταγράφηκε

Ανώνυμοι Αεροβολικοί
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 03:52:06 μμ »

Κυριοι να σας ενημερωσω οτι τα Αirguns of Arizona (κερδοσκοπικη εταιρια πωλησης αεροβολων)που διοργανωνουν τον αγωνα ετησιως, ειναι αποκλειστικοι αντιπροσωποι των FX airguns και Daystate!! Άνεση
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
cm11783
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 54



« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 12:00:39 πμ »

Θρίαμβος για το Bobcat .30 .Πρώτη  δεύτερη και πέμπτη θέση στο extremebenchrest 2013.Τρία πλασαρίσματα στην πρώτη πεντάδα είναι εκπληκτική επίδοση. Μάλλον θα σπάσει ταμεία.Άν ήταν και πιο ευχάριστο στην αίσθηση της όρασης.........


http://www.extremebenchrest.com/2013-extreme-benchrest-match-results/
Καταγράφηκε

Τα καλυκάκια μου είναι μάχιμα!!!
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 12:11:37 πμ »

Θρίαμβος για το Bobcat .30 .Πρώτη  δεύτερη και πέμπτη θέση στο extremebenchrest 2013.Τρία πλασαρίσματα στην πρώτη πεντάδα είναι εκπληκτική επίδοση. Μάλλον θα σπάσει ταμεία.Άν ήταν και πιο ευχάριστο στην αίσθηση της όρασης.........


http://www.extremebenchrest.com/2013-extreme-benchrest-match-results/
Με επικρατεστερο οπτικο την Hawke Sidewinder(τυχαιο??)
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 12:22:39 πμ »

Θρίαμβος για το Bobcat .30 .Πρώτη  δεύτερη και πέμπτη θέση στο extremebenchrest 2013.Τρία πλασαρίσματα στην πρώτη πεντάδα είναι εκπληκτική επίδοση. Μάλλον θα σπάσει ταμεία.Άν ήταν και πιο ευχάριστο στην αίσθηση της όρασης.........


http://www.extremebenchrest.com/2013-extreme-benchrest-match-results/
Με επικρατεστερο οπτικο την Hawke Sidewinder(τυχαιο??)

οχι. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
mikesf
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1290



« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 08:15:12 πμ »

Δεν αμφισβητώ την κυριαρχία της FX, απο την άλλη έχω δύο παρατηρήσεις:

1. Η Smoothtwish μέχρι τα 75 κεντάει, είναι αδιαμφησβήτητο, τί κάνει στα 100; Στα 150; Δεν έχουμε δεί δείγματα γραφής.
2. Το γεγονός οτι τον αγώνα οργάνωσε η αντιπροσωπία της FX σε μια αγορά που το χρήμα ρέει για όπλα, ενδέχεται να παίζει τον ρόλο της. Το επιβεβαιώνει ο αποκλεισμός της χρήσης bullet.
Καταγράφηκε

Ανώνυμοι Αεροβολικοί
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 08:56:42 πμ »

Μαικ αν παιζεις BR sta 75 μετρα και κενταει Έκπληξη Έκπληξη,τα 100-150 ειναι για να κανουμε κουβεντα. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 09:07:48 πμ »

Μαλλον θελει να πει οτι ισως οι καννες smooth twist ισως υστερουν στης μακρινες εναντι των κλασσικων καννων. Αυτο νομιζω θα μας το πουν οι κατοχοι των εν λογω οπλων.
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 09:32:40 πμ »

Δεν αμφισβητώ την κυριαρχία της FX, απο την άλλη έχω δύο παρατηρήσεις:

1. Η Smoothtwish μέχρι τα 75 κεντάει, είναι αδιαμφησβήτητο, τί κάνει στα 100; Στα 150; Δεν έχουμε δεί δείγματα γραφής.
2. Το γεγονός οτι τον αγώνα οργάνωσε η αντιπροσωπία της FX σε μια αγορά που το χρήμα ρέει για όπλα, ενδέχεται να παίζει τον ρόλο της. Το επιβεβαιώνει ο αποκλεισμός της χρήσης bullet.

Eγώ είμαι τρελά ερωτευμένος με τη smooth twist κάννη και υπέρμαχος αυτής. Δε λερώνει σύντομα, δίνει λίγο ταχύτητα επιπλέον και δεν είναι ιδιαίτερα επιλεκτική στα σφαιράκια.
 Μπορώ να πω πως στα κοντινά (μέχρι 50 μέτρα) η smooth twist ρίχνει καλύτερα απ όλες. Ίσως και λιιιιιγο καλύτερα απο το cricket το οποίο το έχω σαν πρότυπο ευθυβολίας.
Όμως στα μακρινά (απο 80 και πάνω) δεν μπορώ να πω πως έχει καμιά ιδιαίτερη διαφορά προς το καλύτερο, απο μια καλή κλασική κάννη με ραβδώσεις.
Καταγράφηκε
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 09:40:48 πμ »

Ερωτηση Δικια μου, Απο διατρηση σε σχεση με μια κλασσικη ( Ιδιο διαμετρημα ιδια ποδ/ρα) Στριφογύρισμα ματιώνΑπορία
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 09:47:33 πμ »

Ερωτηση Δικια μου, Απο διατρηση σε σχεση με μια κλασσικη ( Ιδιο διαμετρημα ιδια ποδ/ρα) Στριφογύρισμα ματιώνΑπορία

Φίλιππε αν ρίχνεις το ίδιο σφαιράκι με τα ίδια ποδόλιβρα γιατί να έχει διαφορά στη διάτρηση?
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 6   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: