Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 28, 2024, 11:04:14 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Ο "βελτιωτής" που είναι φίλος με τον έμπορο...
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Ο "βελτιωτής" που είναι φίλος με τον έμπορο...
Αποστολέας Μήνυμα
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #75 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 09:54:28 πμ »

Οφείλω να πω τα παρακάτω:

Τα αισθήματα που νιώθω για το Λεωνίδα δεν μπορούν ν αλλάξουν για οποιοδήποτε λόγο. Ακόμα κι όταν οι επιλογές του επηρεάζονται από τα συναισθήματα κι όχι απ τη λογική. Εύχομαι να μπορούσα να σας μεταδώσω τη συμπάθεια που έχω και πόσο είμαι στεναχωρημένος που δεν μπορούμε πια καθημερινά να πίνουμε τα καφεδάκια μας και να αμπελοφιλοσοφούμε στη Ν. Φιλαδέλφεια, λόγω της μετοίκησης μου στο Κιάτο. Επιφυλάσσομαι να προσπαθήσω για περισσότερη συμμετοχή Μεγάλο χαμόγελο

Ταυτόχρονα, η άποψη "δεν εξυπηρετώ τις ανάγκες μου από το χόμπυ μου" για μας είναι δόγμα και δε χωράει συζήτηση. Αν αυτό συμβεί ή υποπτευτούμε πως έχει συμβεί, τότε αγριεύουμε, ειδικά ο επίσης καλός μου φίλος ο Πιπ εξοργίζεται σε υπέρτατο βαθμό.

Υπάρχουν στοιχεία πως ο βελτιωτής έχει κάνει αρκετές "εξυπηρετήσεις" και μάλιστα κάνει τον κινέζο όταν δεν πετύχουν οι στόχοι που τέθηκαν. Κακό πράγμα η απροσεξία. Μετά είσαι αναγκασμένος να κάνεις υπερπροσπάθειες για να μπουρδουκλώσεις το θέμα, μήπως και ξεχαστεί. Αλλά αν έχεις τσαντίσει τον Πιπ πιθανά έχεις "ψωνίσει από σβέρκο" Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Σας ξαναλέω, δεν είμαστε φόρουμ ούτε δικαστήριο. Μια παρέα ξεκινήσαμε και έχουμε γραμμένους όλους όσους δεν μπορούν να συντονιστούν στο ρυθμό μας.

 ΓΙΩΡΓΗ  RESPECT Άνεση τα ειπες ολα..........
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
blackxx
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 398



« Απάντηση #76 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 11:38:56 πμ »

Στενοχωριέμαι πολύ με αυτά που διαβάζω και το μόνο που θέλω να κάνω είναι να επιστήσω λίγο την προσοχή στους μετέχοντες σε φόρουμ γενικά.
Το έχω γράψει και σε άλλο φόρουμ άσχετο με τον Αεροβολισμό.
Έχω παρατηρήσει στα φόρουμ να εμφανίζεται το φαινόμενο της "ψυχολογίας του όχλου" πολύ εύκολα.
Ο Σωτήρης (περαστικά Σωτήρη) το ονόμασε "κυνήγι μαγισσών", εγώ το ονομάζω "ψυχολογία του όχλου".
Πετάει κάποιος κάτι, συμφωνούν ακόμη 2-3 και ξαφνικά ακούγεται ομόφωνα το "Άρον-άρον σταύρωσον αυτόν".
Για να μην παρεξηγηθώ έχω φάει κι εγώ πολλές φορές τη "φόλα" παλιότερα μέχρι να το εντοπίσω και να γίνω πιο προσεκτικός.
Λίγη ψυχραιμία λοιπόν με τα συναισθήματα μας και να μην φθάνουμε εύκολα στο "Άρον-άρον σταύρωσον αυτόν".

Καταγράφηκε
ajax
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1630



« Απάντηση #77 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 02:23:12 μμ »


παιδιά νιώθω κ εγώ που διαβάζω απλά το θέμα, χωρίς να μπορώ να πάρω θέση  διότι δε γνωρίζω προσωπα κ καταστάσεις,

ότι το μόνο κακό που κάνουμε με τα στρατόπεδα και όλα αυτά είναι στο άθλημα και στο χόμπυ (ανάλογα πως το αντιμετωπίζει κανείς)..

δε μπορούμε να συμφωνούμε με όλους, δε μπορεί να είμαστε όλοι κολλητοι μεταξύ μας..όπως και παντού στην καθημερινότητα μας..

πρέπει όμως να αντιμετωπίζουμε ο ένας τον άλλο με σεβασμό και καμία φορά κ υποχωρητικότητα, βλέποντας κάτι που δε μαρεσει, απλά κόβω, προσπερνάω κ συνεχίζω χωρίς αυτό ή αυτόν που δε μου αρέσει..χωρίς να χαλιέμαι περαιτέρω..

δεν υπάρχει λόγος για αντιπαραθέσεις..

η ταπεινή μου άποψη.. Σαρκασμός

Καταγράφηκε

AATX200            0.177
HW95                 0.20
benjamin392       0.22
slavia 631 lux     0.177
crosman 1760SE 0.177
 ?   ?   ?   ?    ?    ?    ?
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #78 στις: Οκτώβριος 15, 2013, 12:52:21 μμ »

Εμένα Χριστόφορε δεν με ενοχλεί τόσο ο πατέρας η μάνα αλλά το μουλοχτό ....
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #79 στις: Οκτώβριος 15, 2013, 02:59:12 μμ »

Στενοχωριέμαι πολύ με αυτά που διαβάζω...
Πετάει κάποιος κάτι, συμφωνούν ακόμη 2-3 και ξαφνικά ακούγεται ομόφωνα το "Άρον-άρον σταύρωσον αυτόν"....

Στέλιο και γω στενοχωριέμαι όταν αποφεύγουμε να πούμε τα πράγματα με το όνομα τους.
Οι φωτό από τη σφύρα και το valve pin νομίζω μιλάνε μόνες τους,
δε χρειάζεται να πεί κανένας τίποτα,ότι και να γραφτεί εκ των υστέρων αν κάποιος διαβάσει
μόνο το πρώτο μήνυμα του νήματος θα καταλάβει ακριβώς περί τίνος πρόκειται.
Τώρα αν ο βελτιωτής είναι φίλος - γνωστός - κολλητός....
Οι φωτό ΠΟΤΕ ΔΕ ΛΕΝΕ ΨΕΜΜΑΤΑ.
Η κακοτεχνία σε όλο της το μεγαλείο.
Αν κάποιος (οποισδήποτε) έχει αντίθετη άποψη,
ότι δηλαδή δεν πρόκειται για προφανή κακοτεχνία
να πάει να κοιτάξει τα μάτια του.
Τι θα έπρεπε να κάνουμε Στέλιο με τον βελτιωτή;;;
Να τον χαϊδέψουμε;
Ο ίδιος πρωταγωνιστεί εδώ http://wfks.gr/index.php?topic=2442.0
Δουλειά κανονικότατα επί πληρωμή,
αποτέλεσμα... μπορείς να διαβάσεις και μόνος σου.
Ξαναρωτάω Στέλιο,μήπως να τον χαϊδέψουμε;
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Chrisma
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 21


« Απάντηση #80 στις: Οκτώβριος 17, 2013, 02:04:06 μμ »

Να πω και την δικιά μου εμπειρία σχετικά με τον βελτιωτή των airarms τον γιωργο (μαστορας) που είχα.

Όταν ξεκίνησε το θέμα με την σφύρα αδρανείας ήθελα να την βάλω και εγώ στο όπλο μου το οποίο λόγω της οικονομικής δυσχέρειας το απέκτησα πολύ δύσκολα
μάζεψα χαρτζιλίκια δανειστικα λεφτά,τέλος πάντων ΤΟ ΠΗΡΑ!!!!! AIRARMS S510 XTRA FAC

Λοιπόν ψαχνόμουνα για της διαστάσεις της σφύρας για να την φτιάξω στην δουλεία που είχα τόρνο,αντάλλαξα κάποια μηνύματα με τον μάστορα γιατί η διαστάσεις δεν ήταν η σωστές
και κάποια στιγμή προσφέρθηκε να μου το φτιάξει,η χαρά μου απερίγραπτη.....

Συναντιόμαστε του το δίνω και του λέω κατά λέξει ''γιωργο με την ησυχία σου να γίνει καλή δουλίτσα''.
Να πω ότι κάτι προσωπικό δεν έχω με τον άνθρωπο και δεν μου είπε τίποτα για λεφτά.Το παίρνει και την επόμενη μέρα με παίρνει και μου λέει έτοιμο.
Αυτή η γρηγοράδα δεν μου άρεσε καθόλου.Το όπλο άντε να είχε ρίξει ένα κουτάκι μολύβια.Το πάω σπίτι ανοίγω την θήκη και τρώω την πρώτη σφαλιάρα

Η μπουκάλα του όπλου γδαρμένη περιμετρικά εκεί που από μέσα είναι το σπείρωμα δηλ ξεβίδωνε την μπουκάλα όπως ήταν πάνω στο όπλο.
Το παίρνω πάω να ρίξω,2 3 βολές καλές η άλλες στο βρόντο,το βάζω στον χρονογράφο σκαμπανεβάσματα + - 20 πόδια,τον παίρνω τηλ και μου λέει ότι επειδή δεν είχα ζυγίσει τα μολύβια δικαιολογείται.
Δεν μου άρεσε όπως έριχνε και αποφασίζω να το ανοίξω να δω τη έχει κάνει μέσα.

Ο ρεγουλατόρος που τον είχα βάλει ολοκαίνουργιο καταγδαρμένο, το μπρουτζακι που κρατάει το ελατήριο της βαλβίδας το είχε τρυπήσει στο πλάι και είχε το μείωση από πάνω και δεν το είχε λειάνει με αποτέλεσμα να φεύγουν γρέζια
και να καρφώνονται πάνω στην στεφάνη της βαλβίδας είχε αλαξει το ελατήριο της βαλβίδας με ένα πολύ λιγότερης ισχύος και κράτησε το μαμισιο είχε φάει στον τόρνο το πιν της βαλβίδας χωρίς να με ενημερώσει στην άκρη του το πιν
είναι κεφαλομενο,η σφύρα στην άκρη της δεν είχε κάνει το σκαλοπατακι που έχει η μαμισια με συνεπεία να κοπανάει πάνω στο όπλο και να μην βυθίζει όλο το πιν.
Μέσα όλος ο μηχανισμός και η κασέτα της σκανδάλης ήταν μες΄το γρεζι (μπρουτζινο).

Εγκεφαλικό.......

Χίλιες φορές να μου ζήταγε λεφτά να μου το φτιάξει παρά αυτό,καλά δεν ντρέπεται? του δίνει ο άλλος το όπλο του να το βελτιώσει και του το γαμάει?Απορία

Διόρθωσα ότι μπορούσα  έλυσα την σκανδάλη να την καθαρίσω, αυτή την στιγμή έχει μείνει ένα γρέζι πάνω στην στεφάνη της βαλβίδας το έτριψα ελαφρά με ντουκοχαρτο 1000 και ευτυχώς σφραγίζει και δεν χάνει αέρα
και τελικά την έβγαλα έβαλα την μαμισια  και προσπαθώ να το ρυθμίσω να κερδίσω καμία βολή παραπάνω

Αυτά.......περαστικά μου......
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #81 στις: Οκτώβριος 17, 2013, 02:27:19 μμ »

Λυση στο προβλημα σου μπορει να δωσει ο Λεωνιδας(Rat hunter) Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Δεν ξερω  ομως εαν εχει χρονο αυτη την εποχη.Εχω μαθει οτι ασχολειται με τα θεμελια μιας μεζονετας που ετοιμαζει.

 Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
tassos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 378



« Απάντηση #82 στις: Οκτώβριος 17, 2013, 03:14:24 μμ »

   Με τον βελτιωτή μίλησες φίλε  Chrisma για αυτά που ανακάλυψες μέσα στο όπλο σου ?
   Σου απάντησε  για το γιατί και το πώς γίνανε όλα αυτά ?

   Τωρα το όπλο σου ρίχνει καλά ?  Η σφύρα αδρανείας λειτουργεί σωστά ή επανήλθες στην αρχική σφύρα ?


   Ομολογώ πως μ όλα τα περιστατικά που αρχίζουν να  βγαίνουν στην φόρα μένω αφωνος καθώς η μακρυνή εικόνα που είχα σχηματίσει από τις πατέτνες του  , τις κατασκευές του αλλά και τα καλά λόγια των όσων τα δοκίμαζαν ήταν άριστη.


    Ντροπή Ντροπή Ντροπή
Καταγράφηκε
Chrisma
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 21


« Απάντηση #83 στις: Οκτώβριος 17, 2013, 03:31:46 μμ »

Όχι δεν μίλησα γιατί δεν υπήρχε λόγος η ζημίες είχαν γίνει και δεν ήταν αναστρέψιμες και εάν του μίλαγα και μου έλεγε μα μου θα γινόταν της πουτάνας οπότε το απέφυγα
Το όπλο με την μαμισια σφύρα το ελατήριο βαλβίδας το μαμίσιο (που το αγόρασα) ρίχνει πολύ καλά 2 3 πόδια πάνω κάτω αλλά λίγες βολές καμιά 30αρια στα 33 ποδολιβρα
και αυτό προσπαθώ να το κατεβάσω στα 30 ποδολιβρα που πετάνε καλύτερα τα jsb 18.1 και να κερδίσω καμιά βολή επιπλέον
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 17, 2013, 03:41:17 μμ από Chrisma » Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #84 στις: Οκτώβριος 17, 2013, 04:24:21 μμ »

Φίλε Chrisma,
όντως είναι πολύ πίκρα να

του δίνει ο άλλος το όπλο του να το βελτιώσει και του το γαμάει

και πολύ περισσότερο όταν μιλάμε για ένα τουφέκι που έχει αγοραστεί κόβοντας από δω και
από κει και περιορίζοντας άλλα έξοδα.
Αν δεν ήξερες κιόλας 5 πράγματα για να το λύσεις μόνος σου και να δεις με τα μάτια σου
ακόμα θα αναρωτιόσουν αν τελικά είναι καλό τουφέκι το 510...
Από κει και πέρα το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πως σαν ομάδα
θα φροντίσουμε το όπλο σου να γίνει αστέρι,εντελώς δωρεάν φυσικά,
όπως κάναμε και θα κάνουμε με οποιοδήποτε μέλος του φόρουμ  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #85 στις: Οκτώβριος 17, 2013, 05:14:32 μμ »

Ρε μπας και τα δίνει σε κανα πακιστανό και τα "βελτιώνει" , όπως οι χρυσαβγήτες τα μαϊμού που τα διακινούσαν για πάρτη τους οι πάκι στις λαϊκές Απορία Απορία Απορία
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής
giorgos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 853



« Απάντηση #86 στις: Οκτώβριος 17, 2013, 08:33:30 μμ »

Μαλλον επρεπε να του δωσεις και ενα καφασι πετροκερασα για να σου κανει καλη δουλεια.
Καταγράφηκε
Chrisma
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 21


« Απάντηση #87 στις: Οκτώβριος 17, 2013, 09:04:00 μμ »

Σας ευχαριστώ ρε παιδιά όλους σας και μόνο για την πρόθεση που έχετε

Τι να πω καταλαβαίνω απόλυτα και του άλλους που την έχουν πατήσει,να έχεις τώρα ένα όπλο καλό να το δίνεις σε κάποιον
να το κάνει καλύτερο και να το παίρνεις πίσω πατσαβουρι,εντάξει δε λέει.
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #88 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 10:55:43 πμ »

Γράφτηκε πιο πάνω περί τσουβαλιάσματος από τον αγαπητό Στέλιο,
αν και νομίζω τα τελευταία μηνύματα από μόνα τους δείχνουν πως δεν ισχύει το "άρον-άρον".
Το τσουβάλιασμα ισχύει με τη γενίκευση "όλοι ίδιοι είναι μωρέ".
Και στη ζωή και στα φόρουμ.Με ενδιαφέρει όμως ειδικά το φόρουμ.
Μέσα σε αυτό τσουβάλιασμα λοιπόν,έχει, σε μεγάλο βαθμό, ευδοκιμήσει η σημερινή κατάντια.
Η γενίκευση είναι προάγγελος της ισοπέδωσης, ενώ και οι δύο καλλιεργούν την μεμψιμοιρία, την ηττοπάθεια, το τετελεσμένο,ενώ προλειαίνουν, στο τέλος-τέλος, το έδαφος για την προέλαση της απάθειας.
Η απάθεια όμως στο συγκεκριμένο φόρουμ απλά δεν παίζει...



Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #89 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 08:01:02 μμ »

Κι επειδή δε μπορούμε να μένουμε απαθείς, αν θέλει ο φίλος Chrisma ας φέρει το όπλο του να το σενιάρουμε (κατά το δυνατό) και να γίνει έτσι που να το γουστάρει.
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής

Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: