Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 27, 2024, 01:57:25 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Κόλλα σπειρωμάτων
Σελίδες: [1] 2   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Κόλλα σπειρωμάτων
Αποστολέας Μήνυμα
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26576



« στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 09:54:22 μμ »

Ρε παιδιά, στην ''βίδα'' που είναι σαν κόντρα παξιμάδι στην κεντρική βίδα-άξονα της κάνης στο 95άρι, κάνει να βάλουμε μια σταγόνα κόλλα σπειρωμάτων μέσα της και να την βιδώσω ώστε να μην κινηθεί ποτέ, αν δεν το θέλω; Και αν ναι, πια κόλλα βάζω;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2013, 10:02:38 μμ από gatos » Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar 60SR .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 10:05:29 μμ »

Ρε παιδιά, στην ''βίδα'' που είναι σαν κόντρα παξιμάδι στην κεντρική βίδα-άξονα της κάνης στο 95άρι, κάνει να βάλουμε μια σταγόνα κόλλα σπειρωμάτων μέσα της και να την βιδώσω ώστε να μην κινηθεί ποτέ, αν δεν το θέλω. Και αν ναι, πια κόλλα βάζω;;;


Αφου μεθαυριο θα το ανοιξεις,,,,τι την θες την κολλα Απορία

Οταν τελειωσεις με τις μαστοριες,σε ολες τις βιδες loctite blue.Μια σταγονα Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2013, 10:10:42 μμ από Christopher » Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26576



« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 10:12:10 μμ »

Ρε παιδιά, στην ''βίδα'' που είναι σαν κόντρα παξιμάδι στην κεντρική βίδα-άξονα της κάνης στο 95άρι, κάνει να βάλουμε μια σταγόνα κόλλα σπειρωμάτων μέσα της και να την βιδώσω ώστε να μην κινηθεί ποτέ, αν δεν το θέλω. Και αν ναι, πια κόλλα βάζω;;;


Αφου μεθαυριο θα το ανοιξεις,,,,τι την θες την κολλα Απορία

Οταν τελειωσεις με τις μαστοριες,σε ολες τις βιδες lockite blue.Μια σταγονα Κλείσιμο ματιού


Συγκεντρώσουουουου... Στο 95άρι λέω, όχι στο 50άρι...   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Έβαλα σήμερα στα ''μάγουλα'' του μπλοκ, εκεί που θηλυκώνει η κάνη, SG3 που παρέλαβα σήμερα, και λίγο στις ακμές στο ''αυλάκι'' που κινείται ο λεβιές όπλισης. Τώρα που ρύθμισα και το πόσο σφικτή να είναι η κάνη στο άνοιξε-κλείσε, λέω να το σταθεροποιήσω. Δεν ξέρω όμως αν πρέπει σ' αυτή την κόντρα παξιμαδόβιδα, να βάλω κάτι. Δεν είναι μια κοινή βίδα στήριξης του μετάλλου στο ξύλο, είναι κάτι άλλο...  Απορία
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar 60SR .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 10:19:00 μμ »

Δίκιο έχει ο Μπάρμπας, σπειρόκολλες κι αεροβόλα δεν πάνε μαζί. Τι τα πέρασες, Χάρλευ;
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 10:21:05 μμ »

Δίκιο έχει ο Μπάρμπας, σπειρόκολλες κι αεροβόλα δεν πάνε μαζί. Τι τα πέρασες, Χάρλευ;

Στη Harley όποια βίδα θέλεις να σταθεροποιήσεις με ηλεκτροκόληση .....  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 10:30:06 μμ »

Mανο δεν εχω βαλει ποτε κολλα σε αυτες τις βιδες.Τον λεβιε τον ειδες τι ωραια δουλευε,σφιχτα και σταθερα εχω χρονια να ασχοληθω με την ρυθμιση του.

Ξεχασα να σου πω το βασικο,παντα ρυθμιζεις με σπαστη την καννη,το οπλο αναμεσα στα ποδια σου και με δυο κατσαβιδια λιγο αριστερα,λιγο δεξια.ΟΧΙ ΜΟΝΟΠΑΝΤΑ,δεν κανεις ετσι δουλεια

               Μπαρμπας.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26576



« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 10:37:54 μμ »

Mανο δεν εχω βαλει ποτε κολλα σε αυτες τις βιδες.Τον λεβιε τον ειδες τι ωραια δουλευε,σφιχτα και σταθερα εχω χρονια να ασχοληθω με την ρυθμιση του.

Ξεχασα να σου πω το βασικο,παντα ρυθμιζεις με σπαστη την καννη,το οπλο αναμεσα στα ποδια σου και με δυο κατσαβιδια λιγο αριστερα,λιγο δεξια.ΟΧΙ ΜΟΝΟΠΑΝΤΑ,δεν κανεις ετσι δουλεια

               Μπαρμπας.


Έτσι το έκανα. Τώρα είναι τέλεια. Ούτε χαλαρή να πέφτει, ούτε σφικτή να σε ζορίζει, όπως την είχε κάνει και ο Δρακούλης. Το θέμα είναι να μην έχω το νου μου συνέχεια σ' αυτή τη βίδα, όταν με όλες τις άλλες έχω ησυχάσει... Έχει κάνει ο Δρακούλης ένα πλύσιμο με βενζίνη (και μετά το V-Mach που δεν τραντάζει καθόλου) ούτε χιλιοστό δεν παίρνουν οι βίδες... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar 60SR .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 10:44:30 μμ »

Ριχνε και μη σε μελει,εαν ειχες χατσαν φτου,φτου,παντα θα ειχες τον νου σου. Μεγάλο χαμόγελο

Και οι δικες μου δεν ξεσφιγγουν,εγω τις χαλαρωνω που και που για να εχω να ασχολουμε. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2013, 10:52:31 μμ από Christopher » Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 10:45:25 μμ »

Ριχνε και μη σε μελει,εαν ειχες χατσαν φτου,φτου,παντα θα ειχες τον νου σου. Μεγάλο χαμόγελο

Μπα μη το λές κι αυτά έχουν τη γιατρειά τους Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 10:56:05 μμ »

Ριχνε και μη σε μελει,εαν ειχες χατσαν φτου,φτου,παντα θα ειχες τον νου σου. Μεγάλο χαμόγελο

Μπα μη το λές κι αυτά έχουν τη γιατρειά τους Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


Τα παντα Σταματη εχουν την γιατρεια τους.Μονο η ανθρωπινη βλακεια δεν εχει.... Χαμόγελο
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 11:13:53 μμ »

Ριχνε και μη σε μελει,εαν ειχες χατσαν φτου,φτου,παντα θα ειχες τον νου σου. Μεγάλο χαμόγελο

Μπα μη το λές κι αυτά έχουν τη γιατρειά τους Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


Τα παντα Σταματη εχουν την γιατρεια τους.Μονο η ανθρωπινη βλακεια δεν εχει.... Χαμόγελο

Ναι είναι αήτητη ......
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 11:24:19 μμ »

Ριχνε και μη σε μελει,εαν ειχες χατσαν φτου,φτου,παντα θα ειχες τον νου σου. Μεγάλο χαμόγελο

Και οι δικες μου δεν ξεσφιγγουν,εγω τις χαλαρωνω που και που για να εχω να ασχολουμε. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Σου χαλάρωσε καμμιά χατσανόβιδα;;;  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 12:04:32 πμ »

Ριχνε και μη σε μελει,εαν ειχες χατσαν φτου,φτου,παντα θα ειχες τον νου σου. Μεγάλο χαμόγελο

Και οι δικες μου δεν ξεσφιγγουν,εγω τις χαλαρωνω που και που για να εχω να ασχολουμε. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Σου χαλάρωσε καμμιά χατσανόβιδα;;;  Μεγάλο χαμόγελο

Επ άσε το αργκόν κάτω .....  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
dpkexm
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 26


« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 08:47:05 πμ »

Mανο δεν εχω βαλει ποτε κολλα σε αυτες τις βιδες.Τον λεβιε τον ειδες τι ωραια δουλευε,σφιχτα και σταθερα εχω χρονια να ασχοληθω με την ρυθμιση του.

Ξεχασα να σου πω το βασικο,παντα ρυθμιζεις με σπαστη την καννη,το οπλο αναμεσα στα ποδια σου και με δυο κατσαβιδια λιγο αριστερα,λιγο δεξια.ΟΧΙ ΜΟΝΟΠΑΝΤΑ,δεν κανεις ετσι δουλεια

               Μπαρμπας.


Έτσι το έκανα. Τώρα είναι τέλεια. Ούτε χαλαρή να πέφτει, ούτε σφικτή να σε ζορίζει, όπως την είχε κάνει και ο Δρακούλης. Το θέμα είναι να μην έχω το νου μου συνέχεια σ' αυτή τη βίδα, όταν με όλες τις άλλες έχω ησυχάσει... Έχει κάνει ο Δρακούλης ένα πλύσιμο με βενζίνη (και μετά το V-Mach που δεν τραντάζει καθόλου) ούτε χιλιοστό δεν παίρνουν οι βίδες... Κλείσιμο ματιού

Μάνο η συνταγή του Δρακούλη νομίζω ότι είναι υπέρ αρκετή.
Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26576



« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 08:50:48 πμ »

Mανο δεν εχω βαλει ποτε κολλα σε αυτες τις βιδες.Τον λεβιε τον ειδες τι ωραια δουλευε,σφιχτα και σταθερα εχω χρονια να ασχοληθω με την ρυθμιση του.

Ξεχασα να σου πω το βασικο,παντα ρυθμιζεις με σπαστη την καννη,το οπλο αναμεσα στα ποδια σου και με δυο κατσαβιδια λιγο αριστερα,λιγο δεξια.ΟΧΙ ΜΟΝΟΠΑΝΤΑ,δεν κανεις ετσι δουλεια

               Μπαρμπας.


Έτσι το έκανα. Τώρα είναι τέλεια. Ούτε χαλαρή να πέφτει, ούτε σφικτή να σε ζορίζει, όπως την είχε κάνει και ο Δρακούλης. Το θέμα είναι να μην έχω το νου μου συνέχεια σ' αυτή τη βίδα, όταν με όλες τις άλλες έχω ησυχάσει... Έχει κάνει ο Δρακούλης ένα πλύσιμο με βενζίνη (και μετά το V-Mach που δεν τραντάζει καθόλου) ούτε χιλιοστό δεν παίρνουν οι βίδες... Κλείσιμο ματιού

Μάνο η συνταγή του Δρακούλη νομίζω ότι είναι υπέρ αρκετή.

ΟΚ Δημήτρη. Αυτό θα κάνω μόνο.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar 60SR .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.

Σελίδες: [1] 2   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: