Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 20, 2024, 01:24:24 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Σύγκριση αεροβόλων ελατηρίου
Σελίδες: [1]   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Σύγκριση αεροβόλων ελατηρίου
Αποστολέας Μήνυμα
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26567



« στις: Ιούλιος 15, 2011, 03:55:32 μμ »

Φίλοι μου
Ψάχνοντας στις εταιρείες που πωλούν αεροβόλα είδα ότι με παραπλήσιες τιμές, στα 170-190 €, υπάρχουν διάφορα τουφέκια ελατηρίου.
Π.Χ. Diana 240 Classic - Norica Dragon - Gamo 400 ή 610 - Crosman Quest C1K77 - Stoeger Berreta X20. Ας πούμε από αυτά τα πέντε όπλα, πιο θα πέρνατε εσείς και για πιο λόγο. Βλέπω μεγάλες διαφορές στην ταχύτητα . Στη ''φάτσα'' μοιάζουν πολύ, και έχουν αντίστοιχο εξοπλισμό. Όποιος έχει γνώμη για αυτά τα όπλα ας την καταθέσει εδώ παρακαλώ. Ευχαριστώ.
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
SHADOW
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 262


SHADOW GUNSTOCKS AND MORE ! !


« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 15, 2011, 04:19:06 μμ »

Δεν μπορω να σε βοηθησω φιλε μου γιατι δεν ειχα ποτε μου κανενα απο τα οπλα αυτα!!!
Αυτο που θα σε συμβουλεψω ομως ειναι να ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΣΑΝ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ.
Το λεω γιατι βλεπω πως την αναφερεις.Παρε για κριτηριο την ακριβεια.
Τι να την κανεις την δυναμη αμα δεν μπορεις να πετυχεις αυτο που σημαδευεις!!! Κλείσιμο ματιού


    φιλικα σκια
Καταγράφηκε

Aν πεις οτι δεν μπορεις...........δεν μπορεις!!

Αν πιστεψεις πως μπορεις............ΜΠΟΡΕΙΣ!!!!!!
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 15, 2011, 06:31:32 μμ »

Φίλοι μου
Ψάχνοντας στις εταιρείες που πωλούν αεροβόλα είδα ότι με παραπλήσιες τιμές, στα 170-190 €, υπάρχουν διάφορα τουφέκια ελατηρίου.
Π.Χ. Diana 240 Classic - Norica Dragon - Gamo 400 ή 610 - Crosman Quest C1K77 - Stoeger Berreta X20. Ας πούμε από αυτά τα πέντε όπλα, πιο θα πέρνατε εσείς και για πιο λόγο. Βλέπω μεγάλες διαφορές στην ταχύτητα . Στη ''φάτσα'' μοιάζουν πολύ, και έχουν αντίστοιχο εξοπλισμό. Όποιος έχει γνώμη για αυτά τα όπλα ας την καταθέσει εδώ παρακαλώ. Ευχαριστώ.

Θα έπαιρνα το weihrauch 30s, ή το 50s.... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
iraklis2010
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 200



« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 15, 2011, 08:09:36 μμ »

Φίλοι μου
Ψάχνοντας στις εταιρείες που πωλούν αεροβόλα είδα ότι με παραπλήσιες τιμές, στα 170-190 €, υπάρχουν διάφορα τουφέκια ελατηρίου.
Π.Χ. Diana 240 Classic - Norica Dragon - Gamo 400 ή 610 - Crosman Quest C1K77 - Stoeger Berreta X20. Ας πούμε από αυτά τα πέντε όπλα, πιο θα πέρνατε εσείς και για πιο λόγο. Βλέπω μεγάλες διαφορές στην ταχύτητα . Στη ''φάτσα'' μοιάζουν πολύ, και έχουν αντίστοιχο εξοπλισμό. Όποιος έχει γνώμη για αυτά τα όπλα ας την καταθέσει εδώ παρακαλώ. Ευχαριστώ.

Θα έπαιρνα το weihrauch 30s, ή το 50s.... Κλείσιμο ματιού
Οπως το ειπε και ο diana 350 magnum αλλα αν ''επρεπε'' να παρω ενα απο αυτα που αναφερεις μονο το diana.
Καταγράφηκε

****Κακαλι μαλια****
HW 90  5,5 LAZAGLIDE  WALNUT BY HERCULES
HW 97K  4,5  CUSTOM DRAGON
DIANA 34 4,5  FULL CUSTOM--- BY  DIANA 350 MAGNUM--- WALNUT BY HERCULES
SHADOW
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 262


SHADOW GUNSTOCKS AND MORE ! !


« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 15, 2011, 11:23:06 μμ »

Ε ναι ,αμα βαζετε και το HW30 μεσα , σιγουρα το καλυτερο!!!!!
Πολυ καλη ακριβεια (να μην πω απιστευτη) ρυθμιζομενη σκανδαλη ρεκορντ ,τελεια λειτουργια κατα την οπλιση,πολυ ωραια αισθηση κατα την βολη,πανεμορφα ανοιχτα σκοπευτηκα και 6 ποδολιβρακια που σου επιτρεπουν να ριχνεις με αξιωσεις στα 40-50 μετρα.

Εγω δεν το αφηνω απο τα χερια μου οταν παω για βολες.Πολυ διασκεδαστικο αεροβολο!!!!
Καταγράφηκε

Aν πεις οτι δεν μπορεις...........δεν μπορεις!!

Αν πιστεψεις πως μπορεις............ΜΠΟΡΕΙΣ!!!!!!
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 17, 2011, 12:33:19 πμ »

Γνώμη μου πάντα,

Υπάρχει μέγαλη ανομοιογένεια στα όπλα που έχεις επιλέξει.

Σαν όπλο θα διάλεγα το diana γιατί ποιοτικά δεν έχει καμία σχέση με τα υπόλοιπα.

Γενικότερο κριτήριο επιλογής δεν είναι η αρχική ταχύτητα εξόδου του βλήματος από την κάννη. Είναι η ποιότητα κατασκευής, τα σκοπευτικά αποτελέσματα ( τι να κάνει κανείς το τηλεβόλο που μπορεί να πλήξει με το βεληνεκές του την Χ πόλη αλλά πάσχει απο ακρίβεια και στην ουσία δεν μπορεί να πετύχει το στοχο Κλείσιμο ματιού ), και την εμφανιση μια που σε όλους μας κάτι πάντα μας γυαλίζει στο μάτι Χαμόγελο

 
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26567



« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 18, 2011, 11:43:39 πμ »

Θα ήθελα πάλι τη γνώμη σας για δύο μοντέλα και τη διαφορά που έχουν μεταξύ τους ποιοτικά και σε ευστοχία. Εγώ το θέλω για σκοποβολή στα 20-25μ. Το Diana 240 Classic και το Weichrauch HW 25L. Ποιό από αυτά τα δύο, θα παίρνατε εσείς. Επίσης αν ξέρετε την ουσιαστική διαφορά μεταξύ των Weichrauch HW 25L και του Weichrauch HW 35. Αξίζει το ακριβότερο γι' αυτό που το θέλω εγώ; Αν ναι, θα ήθελα την σύγκριση μεταξύ των Diana 240 Classic και του Weichrauch HW 35.
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 18, 2011, 12:01:39 μμ »

To HW35 και το HW25 είναι όπλα που τα έχω ρίξει στο παρελθόν και κατ εμέ θα τα προτιμούσα από το diana γιατί απλά δεν έχουν πλαστικά μέρη ( λεπίδα σκανδάλης ), έχουν σκανδάλη Record κι αν τα πάρεις από Γερμανία ή Κύπρο θα σου βγούνε και πολύ οικονομικά σε τιμή Χαμόγελο

Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26567



« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 03:47:14 μμ »

Θα ήθελα πάλι τη γνώμη σας για δύο μοντέλα και τη διαφορά που έχουν μεταξύ τους. Εγώ το θέλω για σκοποβολή στα 20-25μ. Το Weichrauch HW 30S και το Weichrauch HW 25L. Έχουν μεγάλη διαφορά σε δύναμη? Από ότι καταλαβαίνω σε ποιότητα κατασκευής και ευστοχία είναι πολύ κοντά.
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
SHADOW
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 262


SHADOW GUNSTOCKS AND MORE ! !


« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 03:52:10 μμ »

Και μονο οτι το 30 εχει record ρυθμιζομενη σκανδαλη,κανει την διαφορα!!!Το 25 ειναι καλο για πιτσιρικια που ξεκινανε την επαφη τους με τα οπλα.
Το 30 ειναι 6 πδλβρα και ειναι πιο καλο οπλο.

30αρι προτεινω με διαφορα!!!
Καταγράφηκε

Aν πεις οτι δεν μπορεις...........δεν μπορεις!!

Αν πιστεψεις πως μπορεις............ΜΠΟΡΕΙΣ!!!!!!
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 04:50:25 μμ »

Ναι το τριαντάρι ( S μοντέλο γιατί το άλλο δεν έχει record σκανδάλη ) είναι πολύ καλό. Εγώ το παράγγειλα για τη γυναίκα μου. Δώρο γενεθλίων  Σαρκασμός

Είναι ένα όπλο που θα το χαρείς πάρα πολύ, γιατί είναι εύκολο στην όπλιση, συντήρηση ελάχιστη, ευθυβολία εγγυημένη και συμπεριφορά ( κλώτσιμα ) άψογη Χαμόγελο

Δεν το παρέλαβα ακόμα, όταν το παραλάβω θα πέσει ανασκόπηση φυσικά Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
PV
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 80



« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 06, 2012, 02:19:36 πμ »

Φίλοι μου
Ψάχνοντας στις εταιρείες που πωλούν αεροβόλα είδα ότι με παραπλήσιες τιμές, στα 170-190 €, υπάρχουν διάφορα τουφέκια ελατηρίου.
Π.Χ. Diana 240 Classic - Norica Dragon - Gamo 400 ή 610 - Crosman Quest C1K77 - Stoeger Berreta X20. Ας πούμε από αυτά τα πέντε όπλα, πιο θα πέρνατε εσείς και για πιο λόγο. Βλέπω μεγάλες διαφορές στην ταχύτητα . Στη ''φάτσα'' μοιάζουν πολύ, και έχουν αντίστοιχο εξοπλισμό. Όποιος έχει γνώμη για αυτά τα όπλα ας την καταθέσει εδώ παρακαλώ. Ευχαριστώ.
To Gamo 610 για εμενα δεν αξιζει το εχω μετανοιώσει που το αγορασα η σκανδαλη ειναι χαλια, και το κοντακι δεν ειναι και το πιο βολικο. Με 200 ευρω μπορεις να παρεις ενα weihrauch
ή με λιγοτερα λευτα μπορεις να παρεις ενα hatsan αν σε ενδιαφερει η ταχυτητα και θελεις ενα αεροβολο για plinking(to Hatsan 85x ειναι ομορφο κατα την γνωμη μου)
Καταγράφηκε

ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ WFKS
NATURAL BORN SHOOTER

Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: