Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 30, 2024, 12:46:19 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Πληροφορίες για σκανδάλη.
Σελίδες: 1 [2] 3   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Πληροφορίες για σκανδάλη.
Αποστολέας Μήνυμα
giorgos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 853



« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 02, 2014, 09:46:56 μμ »

ποιο ελατηριο αλλαξες το cs 194 Απορία?
Εχεις την δυνατοτητα να του φορεσεις την εαν θελεις Τ06 ......
Η Τ05 ειναι οντως η χειροτερη απο τις σκανδαλες της Διανα αλλα ρυθμιζεται ...
ΤΟ cs197, to cs194 δεν χρειαζεται αλλαγη, για να αλλαξω την σκανδαλη με την  καινουργια θελει κανα 100ρικο και το θεωρω υπερβολη για αυτο το οπλο, η μονη βιδα που εχει ειναι για να ρυθμιζεις το κενο στο 1ο ας πουμε σταδιο.Αυτο που θελω να κανω ειναι να ελαφρυνω το 2ο σταδιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 02, 2014, 09:55:30 μμ από giorgos » Καταγράφηκε
giorgos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 853



« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 02, 2014, 09:53:41 μμ »

Και η ΤΟ6 αν και καλυτερη και αυτη μπερδεμενη ειναι, μαλλον θελουν να πρωτοτυπουν και φτιαχνουν μ@λ@κιες.https://www.gunspares.co.uk/images/categories/24955.gif
Καταγράφηκε
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 02, 2014, 11:36:19 μμ »

H T01 kai η Τ06 εχουν δυο βιδες για την ρυθμιση του πρωτου και δευτερου σταδιου ενω η Τ05 εχει
μια μονο βιδα ...
Βιδωνοντας δεξιοστροφα την Βιδα μειωνεις το μηκος του πρωτου σταδιου και κανεις βαρυτερο
το δευτερο σταδιο.
Αντιστροφα τωρα ξεβιδωνοντας την βιδα δινεις μεγαλυτερο μηκος στο πρωτο σταδιο και κανεις το
δευτερο πιο αμεσο..
Το μαμα ελατηριο που αλλαξες θα σου ελεγα να το ξαναβαλεις ..
ακομα θα σου προτεινα .
Να Ξεβιδωνεις την βιδα,λιγο λιγο μεχρι να μην οπλιζει το οπλο(να μην σκαλωνουν οι σχαστηριες) !!!
καθε φορα που θα ξεβιδωνεις θα οπλιζεις το αεροβολο(εαν ξεβιδωσεις περιπου δυο στροφες λογικα
δεν θα οπλιζει)
Κατοπιν να βιδωσεις 1/4 δεξιοστροφα και να δεις εαν οπλιζει...
Εαν οπλιζει τοτε βιδωνεις η ξεβιδωνεις μικρομετρικα να φερεις την σκανδαλη εκει που θελεις..
Αυτος ειναι ενας κανονας που κανουμε συνηθως με τις σκανδαλες..
Προσοχη καθε φορα που οπλιζεις και ξεοπλιζεις
Εαν εισαι Αθηνα μπορεις να το φερεις στο Σκ να το κανουμε μαζι..
Καταγράφηκε
giorgos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 853



« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 02, 2014, 11:43:59 μμ »

H T01 kai η Τ06 εχουν δυο βιδες για την ρυθμιση του πρωτου και δευτερου σταδιου ενω η Τ05 εχει
μια μονο βιδα ...
Βιδωνοντας δεξιοστροφα την Βιδα μειωνεις το μηκος του πρωτου σταδιου και κανεις βαρυτερο
το δευτερο σταδιο.
Αντιστροφα τωρα ξεβιδωνοντας την βιδα δινεις μεγαλυτερο μηκος στο πρωτο σταδιο και κανεις το
δευτερο πιο αμεσο..
Το μαμα ελατηριο που αλλαξες θα σου ελεγα να το ξαναβαλεις ..
ακομα θα σου προτεινα .
Να Ξεβιδωνεις την βιδα,λιγο λιγο μεχρι να μην οπλιζει το οπλο(να μην σκαλωνουν οι σχαστηριες) !!!
καθε φορα που θα ξεβιδωνεις θα οπλιζεις το αεροβολο(εαν ξεβιδωσεις περιπου δυο στροφες λογικα
δεν θα οπλιζει)
Κατοπιν να βιδωσεις 1/4 δεξιοστροφα και να δεις εαν οπλιζει...
Εαν οπλιζει τοτε βιδωνεις η ξεβιδωνεις μικρομετρικα να φερεις την σκανδαλη εκει που θελεις..
Αυτος ειναι ενας κανονας που κανουμε συνηθως με τις σκανδαλες..
Προσοχη καθε φορα που οπλιζεις και ξεοπλιζεις
Εαν εισαι Αθηνα μπορεις να το φερεις στο Σκ να το κανουμε μαζι..
To μονο που κανει η μια και μοναδικη βιδα που εχει ειναι να ρυθμιζει το μηκος του 1ου σταδιου(1ο σταδιο τροπος του λεγειν), μηπως κοιταζεις την Το 6 και μπερδευεσαι Κωστη;https://www.gunspares.co.uk/images/categories/24886.gif
Καταγράφηκε
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 03, 2014, 12:05:44 πμ »

H T01 kai η Τ06 εχουν δυο βιδες για την ρυθμιση του πρωτου και δευτερου σταδιου ενω η Τ05 εχει
μια μονο βιδα ...
Βιδωνοντας δεξιοστροφα την Βιδα μειωνεις το μηκος του πρωτου σταδιου και κανεις βαρυτερο
το δευτερο σταδιο.
Αντιστροφα τωρα ξεβιδωνοντας την βιδα δινεις μεγαλυτερο μηκος στο πρωτο σταδιο και κανεις το
δευτερο πιο αμεσο..
Το μαμα ελατηριο που αλλαξες θα σου ελεγα να το ξαναβαλεις ..
ακομα θα σου προτεινα .
Να Ξεβιδωνεις την βιδα,λιγο λιγο μεχρι να μην οπλιζει το οπλο(να μην σκαλωνουν οι σχαστηριες) !!!
καθε φορα που θα ξεβιδωνεις θα οπλιζεις το αεροβολο(εαν ξεβιδωσεις περιπου δυο στροφες λογικα
δεν θα οπλιζει)
Κατοπιν να βιδωσεις 1/4 δεξιοστροφα και να δεις εαν οπλιζει...
Εαν οπλιζει τοτε βιδωνεις η ξεβιδωνεις μικρομετρικα να φερεις την σκανδαλη εκει που θελεις..
Αυτος ειναι ενας κανονας που κανουμε συνηθως με τις σκανδαλες..
Προσοχη καθε φορα που οπλιζεις και ξεοπλιζεις
Εαν εισαι Αθηνα μπορεις να το φερεις στο Σκ να το κανουμε μαζι..

Κώστα τα είπα και του Γιώργου σε προσωπικό μήνυμα. Ο μόνος τρόπος να ρυθμίσεις το βάρος του δεύτερου σταδίου στην ΤΟ5 είναι να βάλεις και δεύτερη βίδα. Το είχα κάνει μια φορά και δούλεψε. Δυστυχώς όμως δεν έχω κρατήσει φωτό.
Καταγράφηκε
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 03, 2014, 12:48:07 πμ »

Φιλε Γιωργο δεν μπερδευομαι εαν εχεις την υπομονη να κανεις αυτα που σου εγραψα ...
Σε ολες τις σκανδαλες παντοτε οταν ρυθμιζεις το ενα(πρωτο η Δευτερο) ψιλοεπιρεαζει μικρομετρικα
το αλλο.
Δεν ρυθμιζει η βιδα μονο το πρωτο σταδιο...(εαν ξεβιδωσεις περιπου δυο στροφες + - περιπου
θα το δεις...
Την εβγαλε η Diana αυτη την σκανδαλη ψιλοκυνηγετικη και για να μειωσει κοστος απο την πολυ
ακριβη και πολυπλοκη Τ01...
Αυτο με την δευτερη βιδα που λεει ο Γιωργος δεν το Γνωριζω αλλα εχω πολυ εμπισοσυνη στον 350
εκτος απο πολυ καλος στις μοντιφες ειναι και πολυ προσεκτικος σε οτι φτιαχνει....
Ποιο Διανα εχει την σκανδαλη Τ05 Απορία
Καταγράφηκε
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 03, 2014, 12:57:55 πμ »


Ριξτε μια ματια εδω !!!!!
http://www.gatewaytoairguns.com/airguns/index.php?action=printpage;topic=21782.0http:






« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 03, 2014, 01:09:15 πμ από kostas100 » Καταγράφηκε
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 03, 2014, 01:08:00 πμ »

http://i570.photobucket.com/albums/ss144/SpringGunTunes/BS54006.jpg

Kατι τετοιο εννοει μαλλον ο 350....
Καταγράφηκε
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 03, 2014, 01:25:06 πμ »

http://i570.photobucket.com/albums/ss144/SpringGunTunes/BS54006.jpg

Kατι τετοιο εννοει μαλλον ο 350....

Ακριβώς αυτό!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
giorgos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 853



« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 03, 2014, 01:35:57 μμ »

http://www.eddiecolwell.tzo.com/RWS-54_files/triggerfunc.jpg Μεσοβεζικες καταστασεις, στην πραγματικοτητα δεν μπορεις να ελαφρυνεις σωστα το 2ο σταδιο.
Καταγράφηκε
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 03, 2014, 01:41:31 μμ »

http://www.eddiecolwell.tzo.com/RWS-54_files/triggerfunc.jpg Μεσοβεζικες καταστασεις, στην πραγματικοτητα δεν μπορεις να ελαφρυνεις σωστα το 2ο σταδιο.
Αυτη η σκανδαλη που δειχνει ο Εντι ειναι η Τ01 δεν ειναι η Τ05......
Με αυτο το σχεδιαγραμμα οι εχοντες Τ01 μπορουν να την ρυθμισουν πολυ καλα........
Καταγράφηκε
giorgos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 853



« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 03, 2014, 01:48:17 μμ »

Φιλε Γιωργο δεν μπερδευομαι εαν εχεις την υπομονη να κανεις αυτα που σου εγραψα ...
Σε ολες τις σκανδαλες παντοτε οταν ρυθμιζεις το ενα(πρωτο η Δευτερο) ψιλοεπιρεαζει μικρομετρικα
το αλλο.
Δεν ρυθμιζει η βιδα μονο το πρωτο σταδιο...(εαν ξεβιδωσεις περιπου δυο στροφες + - περιπου
θα το δεις...
Την εβγαλε η Diana αυτη την σκανδαλη ψιλοκυνηγετικη και για να μειωσει κοστος απο την πολυ
ακριβη και πολυπλοκη Τ01...
Αυτο με την δευτερη βιδα που λεει ο Γιωργος δεν το Γνωριζω αλλα εχω πολυ εμπισοσυνη στον 350
εκτος απο πολυ καλος στις μοντιφες ειναι και πολυ προσεκτικος σε οτι φτιαχνει....
Ποιο Διανα εχει την σκανδαλη Τ05 Απορία
Σιγουρα ο Γιωργος ειναι πολυ καλος στις μοντιφιες αλλα ολα εχουν καποια περιθωρια, και η Τ01 και η Τ05 για να συλληφθουν σαν ιδεα ο σχεδιαστης στην ΝΤΙΑΝΑ το θεωρω σιγουρο οτι πηρε κατι πολυ ''δυνατο'' για να φτιαξει κατι που δουλευει σαν σκανδαλη αλλα σκανδαλη ΔΕΝ ειναι.Και να πεις οτι ειναι φθηνα αεροβολα αλλα ισα ισα που ειναι πανακριβα γι'αυτο που ειναι, το δικο μου ειναι το 31panther το οποιο μου κανανε δωρο και εχω και ενα παλιο 35, το παλιο  ειναι καλυτερο απλα το εχουμε λιωσει γι'αυτο προσπαθω να κανω αυτο οπλο.
Καταγράφηκε
giorgos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 853



« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 03, 2014, 01:53:13 μμ »

http://www.eddiecolwell.tzo.com/RWS-54_files/triggerfunc.jpg Μεσοβεζικες καταστασεις, στην πραγματικοτητα δεν μπορεις να ελαφρυνεις σωστα το 2ο σταδιο.
Αυτη η σκανδαλη που δειχνει ο Εντι ειναι η Τ01 δεν ειναι η Τ05......
Με αυτο το σχεδιαγραμμα οι εχοντες Τ01 μπορουν να την ρυθμισουν πολυ καλα........
Ναι απλα την εβαλα γιατι δειχνει τις δυο βιδες και στην Τ05 πανω κατω το ιδιο θα δουλεψει (τροπος του λεγειν).
Καταγράφηκε
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 03, 2014, 08:36:41 μμ »

Φιλε Γιωργο εχω την Τ01 στο Διανα 38
Ολοι μου ελεγαν μην ασχολησε χανεις τον χρονο σου η σκανδαλη ειναι Μπουρδ@@λο.
Ο μονος που μου εδωσε σωστες πληροφοριες ηταν ο 350 και μου ειπε οτι μπορει να γινη ΚΑΛΗ,
εαν ασχοληθω.
Διαβασα οτι εχει γραφτει σε ολα τα φορουμ και ασχοληθηκα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ..
Το αποτελεσμα εινα οτι εχω μια Σκανδαλη πολυ ΚΑΛΗ, δεν εγινε RECORD !!!!!
Αλλα εχει ελαφρυ και ξεκαθαρο Πρωτο σταδιο και ΑΜΕΣΟ δευτερο...
Αλλωστε οταν αλλαζεις καθε φορα οπλο αργεις λιγακι να συνηθησεις την αλλη σκανδαλη...
Καταγράφηκε
giorgos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 853



« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 03, 2014, 09:14:26 μμ »

Φιλε Γιωργο εχω την Τ01 στο Διανα 38
Ολοι μου ελεγαν μην ασχολησε χανεις τον χρονο σου η σκανδαλη ειναι Μπουρδ@@λο.
Ο μονος που μου εδωσε σωστες πληροφοριες ηταν ο 350 και μου ειπε οτι μπορει να γινη ΚΑΛΗ,
εαν ασχοληθω.
Διαβασα οτι εχει γραφτει σε ολα τα φορουμ και ασχοληθηκα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ..
Το αποτελεσμα εινα οτι εχω μια Σκανδαλη πολυ ΚΑΛΗ, δεν εγινε RECORD !!!!!
Αλλα εχει ελαφρυ και ξεκαθαρο Πρωτο σταδιο και ΑΜΕΣΟ δευτερο...
Αλλωστε οταν αλλαζεις καθε φορα οπλο αργεις λιγακι να συνηθησεις την αλλη σκανδαλη...
Αν παρατηρησεις τη σκανδαλη τη συγκεκριμενη θα δεις οτι στην ουσια (ΤΟ5) με τη βιδα ρυθμιζεις μαζευεις το κενο και αν μακρυνεις την εργοστασιακη βιδα ή βαλεις μια σκουλικοβιδα μπορεις και να μηδενισεις τελειως το 1ο σταδιο, βαρος σε καμια περιπτωση δεν μπορεις να ρυθμισεις. Αυτο που λεει ο Γιωργος και θελω να δοκιμασω ειναι να φτιαξω σπειρωμα και να βαλω μια δευτερη βιδα πιο μπροστα, μ'αυτο τον τροπο επειδη μεγαλωνει ο μοχλος σιγουρα θα ελαφρυνει λιγο,  παντως σε καμια περιπτωση δεν μπορουμε να πουμε στην συγκεκριμενη σκανδαλη οτι εχει 2 πραγματικα σταδια, αν παρατηρησεις στα ΑΑ που εχεις πως δουλευει θα καταλαβεις (αν δεν το'χεις κανει ηδη)
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 [2] 3   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: