Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 29, 2024, 03:41:37 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Στήριξη του αεροβόλου
Σελίδες: 1 2 [3]   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Στήριξη του αεροβόλου
Αποστολέας Μήνυμα
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26579



« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 07, 2014, 01:38:18 μμ »

Εχουμε και λεμε,τα οπλα ελατηριου + gas ram παντα πρεπει να τα κραταμε με την παλαμη του χεριου μας.

Εμεις σαν κακομαθημενοι που ειμαστε τα ακουμπαμε πανω σε σακος.

Ο σακος πρεπει να ειναι γεματος μονο με κοκκους πολυουρεθανης.Αμος γατας, χωμα,τσιμεντο,πετρες,ριζια, φακες, καλαμποκια και αλλα παρομοια υλικα,πρεπει να αποφευγονται γιατι δεν κανουν αποσβεση.

Αυτο ειναι το θεμα και το σωστο που σας εγραψα Άνεση Άνεση Άνεση

Ολα τα αλλα ειναι οταν μπει το Κορακι,να μας πει οτι ειμαστε Γ Τ Π. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


Που όπως είπαμε ότι το Γ Τ Π σημαίνει ''Για Τα Πανηγύρια''... Σαρκασμός

Μου έχει λείψει ο πατριώτης μου. Εγώ μαζί του είμαι. Αποκορωνιώτες ενωμένοι ποτέ νικημένοι... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2014, 01:49:20 μμ από gatos » Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar 60SR .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
ikuzusfanis
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1306



« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 07, 2014, 11:39:54 μμ »

Ρε παιδιά, για πείτε τι γνώμη σας σε κάτι...

Σε ελατήριο ή Gas Ram, πως είναι καλύτερα να ρίχνουμε...;   Στηριζόμενοι και μπροστά και πίσω ή μόνο μπροστά...;

Έχω το λόγο μου που ρωτάω, θα τον πω μετά, μαζί με φωτό... Κλείσιμο ματιού







Τρομάρα σου και μοιράζεις και διπλώματα .  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός



Είσαι προπέτης... Σαρκασμός   Δεν διάβασες όλα τα μηνύματα  σ' αυτό το θέμα... Σαρκασμός  
Δεν διαβάζεις το φόρουμ και θα σε μαλώσωωω... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός



Λοιπόν, ένας φίλος έκανε 2 βιαστικά γκρουπ για να δει τα αποτελέσματα με δυο διαφορετικούς τρόπους στήριξης. Στο Νο1 είναι στηριγμένος μόνο μπροστά και στο Νο2 είναι στηριγμένος και πίσω σε μικρό σάκο... Κλείσιμο ματιού



Πραγματικά μιλάμε συνέχεια για γκρουπ και ποτέ για POI...τι εννοωωω
Έχει νόημα κύριοι το όπλο μου να γκρουπαρει σφιχτά όσο ένα πσπ αλλά να εχει POI πραγματικά όπου αυτό γουστάρει Απορία Απορία Απορία
μια τρύπα πέντε βολές στα 25 από τον ουρανού του αυτοκίνητου πάνω δεξιό
με διποδο ιδιο γκρουπ κάτω δεξιό
 με μαξιλαρι ίδιο γκρουπ κέντρο
 με χέρι κάτω από την πάπια δεξιότερα του κέντρου  Απορία Απορία Απορία Απορία ήμαρτον Θυμός Θυμός Θυμός
ο μόνος λόγος που θα αγόραζα ακριβό ελατηρίου θα ήταν αν ήξερα όχι αν γκρουπαρει αλλά αν διατηρεί POI από όλες τις θέσεις βολής
Έτσι για μένα ένα cometa 220 περιποιημένο οπός προτείνουν οι προφέσορες του ελατηρίου στα 8 ποδολιβρα που κατέχω είναι ρυθμισμένο να κεντράρει μόνο εκ του ορθιου αφού δεν έχει νόημα για μένα γκρουπ αλλού για αλλου πέρα αποτο κέντρο
ελπιζω να εγινα αντιληπτος  Κλείσιμο ματιού

Υ.Γ σημασία δεν έχει αν γκρουπαρει ένα όπλο αλλά αν γκρουπαρει και κεντράρει σε βάθος χρόνου από διάφορες στάσης βολής

Αυτη είναι όμως η μαγεία του ελατηρίου την οποία όμως δεν ασπάζομαι λόγω του ανωτέρω φαινόμενου   Λύπη Λύπη Λύπη Λύπη Λύπη
Καταγράφηκε

ΟΡΘΙΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΠΑΡΑ ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 08, 2014, 12:02:13 πμ »

Ένα οπλο δεν ριχνει μονο του,ολα αυτά που λες μπορει να τα κανει αν του τα μαθεις εσυ Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Το επιασες το υπονοουμενο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 08, 2014, 12:21:49 πμ »

Ο λόγος που λέμε "το χέρι από κάτω" είναι για όσους τους ενδιαφέρει να έχει το ίδιο ΡΟΙ όρθιοι - καθιστοί.
Προσομοιάζουμε δηλαδή το κράτημα που κάνουμε όρθιοι.
Για όσους ΔΕΝ ενδιαφέρει το όρθιοι ένας μαλακός σάκος είναι πιο απορροφητικός από κάθε χέρι,
αλλά μετά (όρθιοι) θα ρίχνει αλλού.
Συνήθως όμως αλλάζει μόνο το πάνω κάτω,το αριστερά δεξιά παραμένει το ίδιο.
Έχουμε κάνει δοκιμές με διαφορετική στήριξη ο καθένας με το ίδιο όπλο (όπλα) και όλοι βρίσκαμε την κατακόρυφη (με χαρακτηριστικό ντινννν)
σε αποστάσεις από 160 μέχρι και πάνω από 220 μέτρα.
Ενδεικτικά αναφέρω τους agior,lionheart,asrael,kalio,sezan κτλ.
Περασμένα μεγαλεία...

Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 08, 2014, 12:31:37 πμ »

Ο λόγος που λέμε "το χέρι από κάτω" είναι για όσους τους ενδιαφέρει να έχει το ίδιο ΡΟΙ όρθιοι - καθιστοί.
Προσομοιάζουμε δηλαδή το κράτημα που κάνουμε όρθιοι.
Για όσους ΔΕΝ ενδιαφέρει το όρθιοι ένας μαλακός σάκος είναι πιο απορροφητικός από κάθε χέρι,
αλλά μετά (όρθιοι) θα ρίχνει αλλού.
Συνήθως όμως αλλάζει μόνο το πάνω κάτω,το αριστερά δεξιά παραμένει το ίδιο.
Έχουμε κάνει δοκιμές με διαφορετική στήριξη ο καθένας με το ίδιο όπλο (όπλα) και όλοι βρίσκαμε την κατακόρυφη (με χαρακτηριστικό ντινννν)
σε αποστάσεις από 160 μέχρι και πάνω από 220 μέτρα.
Ενδεικτικά αναφέρω τους agior,lionheart,asrael,kalio,sezan κτλ.
Περασμένα μεγαλεία...



Αμα ασχοληθεις όλα γινονται Χαμόγελο
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
bsimian
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 206



« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 08, 2014, 07:51:56 πμ »

Ο λόγος που λέμε "το χέρι από κάτω" είναι για όσους τους ενδιαφέρει να έχει το ίδιο ΡΟΙ όρθιοι - καθιστοί.
Προσομοιάζουμε δηλαδή το κράτημα που κάνουμε όρθιοι.
Για όσους ΔΕΝ ενδιαφέρει το όρθιοι ένας μαλακός σάκος είναι πιο απορροφητικός από κάθε χέρι,
αλλά μετά (όρθιοι) θα ρίχνει αλλού.
Συνήθως όμως αλλάζει μόνο το πάνω κάτω,το αριστερά δεξιά παραμένει το ίδιο.
Έχουμε κάνει δοκιμές με διαφορετική στήριξη ο καθένας με το ίδιο όπλο (όπλα) και όλοι βρίσκαμε την κατακόρυφη (με χαρακτηριστικό ντινννν)
σε αποστάσεις από 160 μέχρι και πάνω από 220 μέτρα.
Ενδεικτικά αναφέρω τους agior,lionheart,asrael,kalio,sezan κτλ.
Περασμένα μεγαλεία...


Συμφωνώ εν μέρη μαζί σου. Και λέω εν μέρη γιατί δεν είναι πάντα ίδιες οι συνθήκες.
πχ 1 αν το όπλο είναι μηδενισμένο στα 50μ και οι βολές σου είναι απο 50 - 80 με ένα αεράκι γύρο στα 3 bofor , και ξαφνικά σου έρθει να ρίξεις χαρτί στα 25 , μάλλον είσαι αλλού (και ειδικά στο Σχιστό).
2 άλλη είναι η συμπεριφορά του όπλου όταν είναι στηριγμένο μπρος πίσω και πάει ελεύθερα όπου γουστάρει
  άλλη όταν έχεις το χέρι κάτω από την πάπια
  άλλη όταν έχεις το χέρι κάτω από το πίσω μέρος του κοντακιού
3 Τράβηγμα σκανδάλης
Γι αυτό κατά τη γνώμη μου ρυθμίζεις το όπλο  και κάνεις τις βολές σου με τον τρόπο που σε βολεύει και έχεις συνηθίσει.

 
Καταγράφηκε
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 08, 2014, 08:21:42 πμ »

O ΤΧακος μολις τον στηριξεις λιγο πιο μπροστα η λιγο πιο πισω, να σου το ΠΟΙ παει οπου θελει................. Τι φταιει το οπλο??? Οχι βεβαια Γλώσσα με το ιδιο οπλο κανω βολες PCP σε ολες της αποστασεις. Ειναι θεμα αρχης. ΕΥΘΗΒΟΛΙΑ = ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΜΟΤΗΤΑ Κλείσιμο ματιού Κραταμε η στηριζουμε το οπλο καθε φορα το ιδιο ωστε να εχουμε επαναληψιμοτητα. Τωρα εαν θα βαλουμε πισω σακο η οχι αυτο ειναι Υποκειμενικο και θελει δοκιμες αναλογα των σκοπευτη, οπλο, σφαιρακη ( Αλλαζει το Lock time ).
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 08, 2014, 08:24:12 πμ »

Αυτο ειναι το ολο θεμα,να ρυθμισεις το οπλο σου οπως ξερεις και βολευεσαι εσυ.

Εχουμε δει τις διαφορες οταν αλλαζουμε τα οπλα μας,πχ δωσε ρε Βασιλη να ριξω μια Άνεση Άνεση το οπλο σου το εχεις σεταρει με την ακλονητη βαση,οταν το παρω εγω και το βαλω στον σακο μου,το οπλο σου θα ριχνει Γ Τ Π Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός,αντιστροφα τα ιδια θα κανει και το δικο μου  οταν το βαλεις στην βαση την δικια σου;) Κλείσιμο ματιού

Μαγκες αυτα ολα ειναι επιστημονικου περιεχομενου,ριχνετε τα οπλα σας και να τα χερεσται Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
bsimian
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 206



« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 08, 2014, 08:32:27 πμ »

Αυτο ειναι το ολο θεμα,να ρυθμισεις το οπλο σου οπως ξερεις και βολευεσαι εσυ.

Εχουμε δει τις διαφορες οταν αλλαζουμε τα οπλα μας,πχ δωσε ρε Βασιλη να ριξω μια Άνεση Άνεση το οπλο σου το εχεις σεταρει με την ακλονητη βαση,οταν το παρω εγω και το βαλω στον σακο μου,το οπλο σου θα ριχνει Γ Τ Π Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός,αντιστροφα τα ιδια θα κανει και το δικο μου  οταν το βαλεις στην βαση την δικια σου;) Κλείσιμο ματιού

Μαγκες αυτα ολα ειναι επιστημονικου περιεχομενου,ριχνετε τα οπλα σας και να τα χερεσται Χαμόγελο Χαμόγελο
+ 10000 Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26579



« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 08, 2014, 08:51:06 πμ »

Αυτο ειναι το ολο θεμα,να ρυθμισεις το οπλο σου οπως ξερεις και βολευεσαι εσυ.

Εχουμε δει τις διαφορες οταν αλλαζουμε τα οπλα μας,πχ δωσε ρε Βασιλη να ριξω μια Άνεση Άνεση το οπλο σου το εχεις σεταρει με την ακλονητη βαση,οταν το παρω εγω και το βαλω στον σακο μου,το οπλο σου θα ριχνει Γ Τ Π Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός,αντιστροφα τα ιδια θα κανει και το δικο μου  οταν το βαλεις στην βαση την δικια σου;) Κλείσιμο ματιού

Μαγκες αυτα ολα ειναι επιστημονικου περιεχομενου,ριχνετε τα οπλα σας και να τα χερεσται Χαμόγελο Χαμόγελο


Μα αν δεν ήταν επιστημονικού ενδιαφέροντος, θα άνοιγα εγώ το θέμα...; Σαρκασμός
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar 60SR .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
ikuzusfanis
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1306



« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 08, 2014, 09:09:10 πμ »

Αυτο ειναι το ολο θεμα,να ρυθμισεις το οπλο σου οπως ξερεις και βολευεσαι εσυ.

Εχουμε δει τις διαφορες οταν αλλαζουμε τα οπλα μας,πχ δωσε ρε Βασιλη να ριξω μια Άνεση Άνεση το οπλο σου το εχεις σεταρει με την ακλονητη βαση,οταν το παρω εγω και το βαλω στον σακο μου,το οπλο σου θα ριχνει Γ Τ Π Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός,αντιστροφα τα ιδια θα κανει και το δικο μου  οταν το βαλεις στην βαση την δικια σου;) Κλείσιμο ματιού

Μαγκες αυτα ολα ειναι επιστημονικου περιεχομενου,ριχνετε τα οπλα σας και να τα χερεσται Χαμόγελο Χαμόγελο
Αυτό λέω κι εγώ ακριβός ,το οποίο σου στερεί την απόλαυση της σκοποβολής εν τέλει κι αν δεν το αποδεχτείς (ότι έτσι θα ρίχνει το αγαπημένο σου ελατήριο από κάθε διαφορετική θέση κράτημα) σε στέλνει με τα νεύρα τσατάλια .Ρυθμίζεις ένα όπλο με σάκο από πάγκο κέντρο γκρουπ πσπ και σε καμιά περίπτωση δεν μπορείς να ρήξεις όρθιος η καθιστός η να το ρίξει ένας φίλος σου να εκτιμήσει το όπλο ίσα ίσα που απογοητεύεται που εσυ ρίχνει κέντρα ενώ αυτός λες και πιάνει πρώτη φορά όπλο.με λίγα λόγια για αξιοπρεπή σκοποβολή με ελατήριο θες πάγκο μαξιλάρι με σιτάλευρα και .........
Αρτιλερι χολντ μαξιλαρι η οχι τα ελατηρίου είναι πολύ ιδιαίτερα όπλα που περισσότερο απολαμβάνεις να τα καστομαρεισ και το πλινκινκ παρά την εξειδικευμένη σκοποβολή μαζί τους όπου παίζεις με τα κουμπιά του γυαλιού κάθε φορά που ρίχνεις από άλλη θέση σαν να είσαι tj  Λύπη Λύπη Λύπη Λύπη

Προσωπική άποψη γνωρίζοντας πως ρίχνεται με τα ελατήρια σας καταστρατηγώντας τους καννονεσ της φυσικής  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

ΟΡΘΙΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΠΑΡΑ ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ

Σελίδες: 1 2 [3]   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: