Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 19, 2024, 06:27:32 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Βελτιώσεις σε όπλα ελατηρίου - gas ram
Σελίδες: 1 ... 22 23 [24] 25   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Βελτιώσεις σε όπλα ελατηρίου - gas ram
Αποστολέας Μήνυμα
GEORGE DAMASKOS
Αρχικαψοπόστης v2.2
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7783



« Απάντηση #345 στις: Μάρτιος 02, 2017, 03:35:02 πμ »

Πες περιοχή γιατί θέλω και εγώ και βαριέμαι να τρέχω Κορωπί

Εσύ να πάρεις το αεροπλάνο να έρθεις απο δώ .... δεν έχω τον τόρνο ακόμα εδώ αλλά έχω πρόσβαση σε μηχανουργείο αμα θέλω να φτιάξω κάτι .... Μεγάλο χαμόγελο
Σταματη αυτην την εποχη δεν μπορει....
ρεγουλαρει το 95αρι του Μανου.... Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26521



« Απάντηση #346 στις: Μάρτιος 02, 2017, 08:20:21 πμ »

Πες περιοχή γιατί θέλω και εγώ και βαριέμαι να τρέχω Κορωπί

Εσύ να πάρεις το αεροπλάνο να έρθεις απο δώ .... δεν έχω τον τόρνο ακόμα εδώ αλλά έχω πρόσβαση σε μηχανουργείο αμα θέλω να φτιάξω κάτι .... Μεγάλο χαμόγελο
Σταματη αυτην την εποχη δεν μπορει....
ρεγουλαρει το 95αρι του Μανου.... Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη


Aντίδια ρεγουλάρει... Μαμάει λέει όπως είναι και δεν κόβει ούτε μισή σπείρα...  Αναποφασιστικότητα   Άντε να δούμε τι τούρμπο ιντερκούλερ μου έφτιαξε...  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Έτσι και θέλει μπράτσα για να το οπλίσεις... αυτός θα μου το οπλίζει στις εξορμήσεις...  Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών   ...εγώ θα ρίχνω και θα του παίρνω τα σώβρακα...   Άνεση Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #347 στις: Μάρτιος 02, 2017, 11:52:04 πμ »

Πες περιοχή γιατί θέλω και εγώ και βαριέμαι να τρέχω Κορωπί

Εσύ να πάρεις το αεροπλάνο να έρθεις απο δώ .... δεν έχω τον τόρνο ακόμα εδώ αλλά έχω πρόσβαση σε μηχανουργείο αμα θέλω να φτιάξω κάτι .... Μεγάλο χαμόγελο
Σταματη αυτην την εποχη δεν μπορει....
ρεγουλαρει το 95αρι του Μανου.... Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη

Ρεγουλατόρος σε όπλο ελατηρίου; Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #348 στις: Μάρτιος 02, 2017, 11:52:37 πμ »

Aντίδια ρεγουλάρει... Μαμάει λέει όπως είναι και δεν κόβει ούτε μισή σπείρα...  Αναποφασιστικότητα   Άντε να δούμε τι τούρμπο ιντερκούλερ μου έφτιαξε...  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Έτσι και θέλει μπράτσα για να το οπλίσεις... αυτός θα μου το οπλίζει στις εξορμήσεις...  Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών   ...εγώ θα ρίχνω και θα του παίρνω τα σώβρακα...   Άνεση Άνεση Άνεση

Εσύ να βάλεις το σκύλο να το οπλίζει Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Ακου κεί γάτος να βγάζει σκύλο για βόλτα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #349 στις: Μάρτιος 02, 2017, 12:25:57 μμ »

Ρεγουλατόρος σε όπλο ελατηρίου; Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

Σε όπλα με πιστόνι χωρίς άξονα όπως πχ το hatsan 99 ή το bam 19 γίνεται,
ουσιαστικά ένα διαιρούμενος οδηγός είναι που όσο ξεβιδώνεις δίνεις προφόρτιση και όσο βιδώνεις μειώνεις.
Στο 19 δε θέλει ούτε τρύπα στο πλαστικό πίσω,περνάει άλλεν άνετα (Πρόδρομε μη διαβάζεις εσύ)

Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26521



« Απάντηση #350 στις: Μάρτιος 02, 2017, 05:37:07 μμ »

Aντίδια ρεγουλάρει... Μαμάει λέει όπως είναι και δεν κόβει ούτε μισή σπείρα...  Αναποφασιστικότητα   Άντε να δούμε τι τούρμπο ιντερκούλερ μου έφτιαξε...  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Έτσι και θέλει μπράτσα για να το οπλίσεις... αυτός θα μου το οπλίζει στις εξορμήσεις...  Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών   ...εγώ θα ρίχνω και θα του παίρνω τα σώβρακα...   Άνεση Άνεση Άνεση

Εσύ να βάλεις το σκύλο να το οπλίζει Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Ακου κεί γάτος να βγάζει σκύλο για βόλτα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


Πόσο μ@λάκας είσαι...;    Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Ακόμα το θυμάσαι ρε συ...;   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
GEORGE DAMASKOS
Αρχικαψοπόστης v2.2
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7783



« Απάντηση #351 στις: Μάρτιος 02, 2017, 07:46:10 μμ »

Μανο.....τυχερε....
το τη ετοιμαζει ο Κωστας...για παρτι σου... Άνεση Άνεση Άνεση
τη σωβρακα.....κουστουμια με παλτο θα παιρνεις... Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26521



« Απάντηση #352 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 03:18:59 μμ »

Κοιτάτε τσιμούχες με  Ο Ρινγκ... και μεταλλικές...  Κλείσιμο ματιού


http://nbroadsman.me.uk/index.php/air-rifles/asi-sniper-gamo-expo-177-o-ring-conversion



Μια τέτοια πατέντα θέλει στο 90άρι, που έχει μπροστά αυτό το ''πεντάφυλλο''... μια μεταλλική τσιμούχα με Ο Ρινγκ, από μαλακό μέταλλο, να πάρει την μορφή του  πεντάφυλλου και να μην κοπεί ποτέ... Όποτε θα ανοίγεις το όπλο για σέρβις των Ο Ρινγκς του Gas Ram, θα αλλάζεις και το Ο Ρινγκ της τσιμούχας...  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Mousafiris
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1254



« Απάντηση #353 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 03:33:52 μμ »

Ρε Μανο....  

Καταγράφηκε

Bam 19 .22
Baikal IΖΗ-61 .177
Crosman 22ΧΧ .22
Hatsan AT-44 Long .22
Gamo Coyote .177
Diana 48 .22
HW 97KT .22
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26521



« Απάντηση #354 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 03:37:23 μμ »

Tι...;   Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Mousafiris
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1254



« Απάντηση #355 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 03:38:22 μμ »

Σιγα μην αντεξει το ορινγκ πανω στο πιστονι την τριβη απο τα κοπανιδια με το πενταφυλλο

Και τι μεταλλο θα ειναι αυτο να στεγανοποιει ,να τρωει κοπανιδια στα νευρα του κυλινδρου του 90 & να αντεχει  Απορία (edited)

Ασε που πες το κανεις και δουλευει και αντεχει .Μπροστα δεν θα εχει τσιμουχα και θα τερματιζει το μεταλλικο πιστονι πανω στο  καθρεφτη του κυλινδρου (που θα εχει και νευρα και δεν θα ειναι και ισιος).Ξερεις τι κραδασμους θα εχει αυτο ?

Αυτη τη πατεντα την εχω δει να δουλευει στην αγγλια σε Β2 με πιστονι απο cometa 100 και ο τυπος ειχε βαλει μεταλλικη ποντα κοντη με oring περιμετρικα αντι τσιμουχας για να παρει λιγο παραπανω κυβικα θαλαμου αλλα το αεροβολο ηταν 11+ ποδολιβρα 5,5 διαμετρημα

Λιγο χλωμο το κοβω.........Εσυ εχεις 90 οχι Β2 ....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 23, 2018, 04:06:13 μμ από Mousafiris » Καταγράφηκε

Bam 19 .22
Baikal IΖΗ-61 .177
Crosman 22ΧΧ .22
Hatsan AT-44 Long .22
Gamo Coyote .177
Diana 48 .22
HW 97KT .22
GEORGE DAMASKOS
Αρχικαψοπόστης v2.2
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7783



« Απάντηση #356 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 03:39:44 μμ »

Ρε Μανο....  Απορία
...να το συμπληρωσω  και εγω
           ....κυκλοφορει εδω και καιρο ιδιως το πρασινο σαπουνι
           ....για το χτενισμα στο πιστονι δεν ειπες τιποτα...
Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26521



« Απάντηση #357 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 03:42:11 μμ »

Δεν στεγανοποιεί το μέταλλο, αλλά το O Ρινγκ...  Κλείσιμο ματιού

Ότι αντοχή έχει το Ο ρινγκ στο Gas Ram, έχει και στην τσιμούχα...  Κλείσιμο ματιού

Το μαλακό μέταλλο στην ''τσιμούχα'' θα πάρει τα νεύρα του πεντάφυλλου και δεν θα έχεις άλλο θέμα... Θα ακούγεται φυσικά παραπάνω...  Κλείσιμο ματιού


Αυτό, εγώ δεν θα το έκανα, που να μου πλήρωνες άλλο ένα καινούργιο 90άρι για εγγύηση...  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Mousafiris
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1254



« Απάντηση #358 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 03:51:40 μμ »

Τωρα καταλαβα πληρως τι εννοεις αλλα και παλι η επιφανεια του oring ειναι μικροτερη απο την οποια χειροποιητη τσιμουχα(ειδικα ανοικτου τυπου)  .Οι δυναμεις πολυ μεγαλυτερες στο 90αρι σου .Ενα oring το βλεπω χλωμο να αντεξει τετοια πιεση

Το πενταφυλλο εκει μεσα που ειναι μονο με φακο το βλεπεις ...Οχι να τσεκαρεις αν εχει και κανα γρεζακι σε κανα ''φτερακι''
Καταγράφηκε

Bam 19 .22
Baikal IΖΗ-61 .177
Crosman 22ΧΧ .22
Hatsan AT-44 Long .22
Gamo Coyote .177
Diana 48 .22
HW 97KT .22
GEORGE DAMASKOS
Αρχικαψοπόστης v2.2
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7783



« Απάντηση #359 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 03:54:25 μμ »

Ότι αντοχή έχει το Ο ρινγκ στο Gas Ram, έχει και στην τσιμούχα.. Κλείσιμο ματιού
....Αυτο Μανο   που λες ειναι λιγο..
...υπαρχουν βεβαια οπλα  με ο-ρινκ  στο πιστονι  αλλα την αντοχη  και την στεγανοτητα της τσιμουχας  δεν νομιζω να την φτανουν
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 22 23 [24] 25   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: