Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 28, 2024, 12:42:47 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Βελτιώσεις σε όπλα ελατηρίου - gas ram
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 25   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Βελτιώσεις σε όπλα ελατηρίου - gas ram
Αποστολέας Μήνυμα
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #15 στις: Μάιος 31, 2014, 12:34:36 πμ »

Στο μονο οπλο που δεν εχω παρει αυτό που πρεπει από το v-mach είναι το τχ200.
Είναι στα 13 ποδολιβρα,αλλα και του Θρασου με το ιδιο κιτ σε μκ3 με μαμα τσιμουχα είναι στα 14.

 Το κιτ ηταν για 15+.Mαλλον πεσαμε στην περιπτωση Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2014, 12:39:20 πμ από Christopher » Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #16 στις: Μάιος 31, 2014, 12:39:39 πμ »

Αυτό που λέει ο Χριστόφ είναι σωστό,όχι πάντα βέβαια αλλά όντως η καλύτερη
βελτίωση είναι το ρίξιμο.Τώρα σχετικά με τις "άφθαρτες" τσιμούχες θα σας πώ
πώς δεν είναι όλα τα όπλα (αλλά και οι τσιμούχες που αγοράζουμε  Κλείσιμο ματιού) ίδια.
Λίγο στενότερος να είναι ο σωλήνας,λίγο πιο φαρδιά η τσιμούχα,θα σφηνώνει,
δεν πρόκειται να έρθει με ρίξιμο.Θυμάμαι το Σταμάτη που σε μια από τις πρώτες του προσπάθειες
κατάφερε να κάνει το 99άρι 4.5 πδλβρα ή και λιγότερο...
Και μετά από κάποιες χιλιάδες κανονικές και αρκετές εκατοντάδες κούφιες η τσιμούχα απλά δεν τρωγόταν,
σταθερά 4.5 πδλβρα
Για αυτό και οι διαφορές πχ ΤΧ200 .22 με vmach το ένα 13 και το άλλο 18 πδλβρα.
Υποτίθεται ότι όταν ξυπνάμε μια μέρα και λέμε " σήμερα θα βελτιώσω το αεροβόλο μου"
εννοούμε πέραν της αυξημένης αξιοπιστίας και του καλύτερου κύκλου λειτουργίας εννοούμε ότι θα ασχοληθούμε προσωπικά
ώστε να επιτύχουμε τέλεια εφαρμογή - συνοχή των εσωτερικών μερών που θα μας δώσουν τον ζητούμενο καλύτερο κύκλο λειτουργίας.
Όχι δηλαδή να "πνίξουμε" το όπλο ώστε να μειωθεί η ανάκρουση και να φύγουν τα ντόϊνγκ.
Αν μια τέτοια τσιμούχα λοιπόν είναι oversized δε θα κατέβει ποτέ,θέλει γνώση και κατέβασμα,
ιδανικά σε τόρνο ή αν δεν υπάρχει με γιαλόχαρτο πιάνοντας το στέλεχος του πιστονιού στο δράπανο.


Δεν διαφωνει κανενας με τα ανωτερω..
Τα αεροβολα ριχνουν με βελτιωμενες τσιμουχες ,με μαμα τσιμουχες ,με καμενες τσιμουχες(τρυπιες)
Ριχνουν με ελατηρια τεραστια και οδηγους ξενους προς τα ελατηρια,με ωραιους σεταρισμενους
οδηγους με τα σωστα ελατηρια,με σπασμενα ελατηρια (σε τρια κοματια).
Με καργα ντιζελαρισμα,χωρις ντιζελαρισμα , με σωστη λιπανση ,ΧΩΡΙΣ λιπανση..
Με ΤΟΥΑΝΓΚ,χωρις τουανγκ,με κοφτο Τουφ ...
κοβουν κεντρα ,ριχνουν στην διπλα τρυπα,στην πανω Α4,κανουν 1 τρυπα......στο νερο..
Το θεμα ειναι τι απαιτησεις εχει ο καθενας και πως επιθυμει να ριχνει το αεροβολο του...
οταν λεμε oversize τσιμουχα δεν εννοουμε μεγαλυτερη ενα χιλιοστο,μιλαμε για 2-3 δεκατα
 του χιλιοστου..(1,5 δεκατο στην καθε πλευρα..)
αυτη η τσιμουχα στρωνει με τις βολες.....
Τωρα υπαρχει η μοδα του "δεν ξοδευω" λογω της κρισης και ετσι τα βαζουμε ολα σε ενα καζανι ,
καλη η μαμα καλος ο μπαμπας καλος και ο θειος απο την Αγγλια καλος και ο ξαδεφος απο την
Αμερικη...
Ολα καλα και Ωραια,ας κανει ο καθενας οτι θελει να ειμαστε εμεις καλα,και οι αλλοι καλυτερα..

ΥΓ
Εχουν σβηστει μηνυματα Απορία Απορία Απορία
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2014, 12:46:22 πμ από kostas100 » Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #17 στις: Μάιος 31, 2014, 11:37:14 πμ »

Κώστα ακόμα και οι φτηνοί ερασιτεχνικοί τόρνοι που πουλάει το πράκτικερ
επιτυγχάνουν ακρίβεια 0.0026mm.
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #18 στις: Μάιος 31, 2014, 11:55:29 πμ »

Κώστα ακόμα και οι φτηνοί ερασιτεχνικοί τόρνοι που πουλάει το πράκτικερ
επιτυγχάνουν ακρίβεια 0.0026mm.


Kωστα, τι τιμη εχουν αυτοι οι τορνοι Απορία Απορία
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #19 στις: Μάιος 31, 2014, 12:06:26 μμ »

Καλα το λεω οτι το εχω δει το εργο Γλώσσα
Ο καθε σοβαρος αεροβολιστης θα πρεπει να εχει
1- Ταχογραφο
2- αποστασιομετρο
3- Τορνο     Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #20 στις: Μάιος 31, 2014, 12:06:45 μμ »

Από 900 έως 1600€,εξαρτάται
Έχει και μικρούς με 400-500€
Εγώ σε τορναδόρους έχω πληρώσει μέχρι τώρα περίπου 500€,
αλλά αυτά που μου έφτιαξαν (για το μαγαζί,καμμιά σχέση με αεροβόλα) δε θα μπορούσε
να τα φτιάξει μικρός,ήθελαν απόσταση κέντρων πάνω από 2.5 μέτρα.
Έχω πληρώσει εργαλεία και εργαλεία για να τα έχω αλλά για τόρνο...  Αναποφασιστικότητα

Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Φραγκίσκος
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1184


« Απάντηση #21 στις: Μάιος 31, 2014, 03:08:41 μμ »

[quot  author=PIPERMAN link=topic=4228.msg44458#msg44458 date=1401480971]

Αν μια τέτοια τσιμούχα λοιπόν είναι oversized δε θα κατέβει ποτέ,θέλει γνώση και κατέβασμα,
ιδανικά σε τόρνο ή αν δεν υπάρχει με γιαλόχαρτο πιάνοντας το στέλεχος του πιστονιού στο δράπανο.


Δεν διαφωνει κανενας με τα ανωτερω..
Τα αεροβολα ριχνουν με βελτιωμενες τσιμουχες ,με μαμα τσιμουχες ,με καμενες τσιμουχες(τρυπιες)
Ριχνουν με ελατηρια τεραστια και οδηγους ξενους προς τα ελατηρια,με ωραιους σεταρισμενους
οδηγους με τα σωστα ελατηρια,με σπασμενα ελατηρια (σε τρια κοματια).
Με καργα ντιζελαρισμα,χωρις ντιζελαρισμα , με σωστη λιπανση ,ΧΩΡΙΣ λιπανση..
Με ΤΟΥΑΝΓΚ,χωρις τουανγκ,με κοφτο Τουφ ...
κοβουν κεντρα ,ριχνουν στην διπλα τρυπα,στην πανω Α4,κανουν 1 τρυπα......στο νερο..
Το θεμα ειναι τι απαιτησεις εχει ο καθενας και πως επιθυμει να ριχνει το αεροβολο του...
οταν λεμε oversize τσιμουχα δεν εννοουμε μεγαλυτερη ενα χιλιοστο,μιλαμε για 2-3 δεκατα
 του χιλιοστου..(1,5 δεκατο στην καθε πλευρα..)
αυτη η τσιμουχα στρωνει με τις βολες.....
Τωρα υπαρχει η μοδα του "δεν ξοδευω" λογω της κρισης και ετσι τα βαζουμε ολα σε ενα καζανι ,
καλη η μαμα καλος ο μπαμπας καλος και ο θειος απο την Αγγλια καλος και ο ξαδεφος απο την
Αμερικη...
Ολα καλα και Ωραια,ας κανει ο καθενας οτι θελει να ειμαστε εμεις καλα,και οι αλλοι καλυτερα..

[/quote]

Στην τελευταία μας συνάντηση σου είπα πως η αμερικάνικη είναι oversize Και μπήκε στο 90αρι
με υδραυλική πρέσα 60 τόννων .
Σήμερα αποφάσισα να την κατεβάσω 1-2 δέκατα γιατί να μην αγκομαχάει το όπλο .
Το λοιπόν λύνοντας το διαπίστωσα ότι τσιμούχα είχε διατηρήσει ένα δακτυλίδι από λιπαντικό περιμετρικά
με αποτέλεσμα να έχει συνεχή λίπανση Έκπληξη
Μοντάροντας το η τσιμούχα με το έμβολο πέρασαν στο χιτώνιο χωρίς καμία απολύτως πίεση  .
Όταν την πρώτο έβαλα για να παλιδρομίση μέσα στο χιτώνιο χρειάστηκε να φτάσω στα 12 bar   Θυμός
Σήμερα στο ένα bar το όπλο όπλιζε και βάραγε (Χωρίς σφεράκι φυσικά) Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Κλείσιμο ματιού
Αυτό το στρώσιμο θα πρέπει να μου κόστισε περίπου 1.200 -1.500 υπομονετικές βολές
Καιρός να αρχίσω να  απολαμβάνω και το 4,5αρι Άνεση Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε
koraki
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 18



« Απάντηση #22 στις: Μάιος 31, 2014, 04:52:41 μμ »

Αγχώθηκα. Όταν χρειαστώ συμβουλές για το φτιάξιμο του 77, ποιόν να ρωτήσω? Όλα είναι τόσο συγκεχυμένα και για σας, σκεφτείτε για μένα. Δεν θα ξέρω ποιόν να ακούσω και τι να κάνω. Λύπη
Τόσο επιστήμη είναι πια το αεροβόλο? Θαρώ πως θα το αφήσω όπως είναι και δεν πειράζει. Ας καταχτυπά και ας κλωτσάει και λίγο. Τι να κάνουμε, αεροβόλο με ελατήριο είναι, θα τα έχει και αυτά. Λύπη
Έχω χάσει και τον φίλο μου με το 77, που το δικό του έριχνε χωρίς να ακούγεται καθόλου και χωρίς να κλωτσάει. Δεν ξέρω τι του είχε κάνει, αλλά πολύ θα ήθελα να μου πει. Δεν έχω ξαναρίξει με τέτοιο αεροβόλο, μόνο με κάτι προσυμπιεσμένα μπορώ να το συγκρίνω.
Καταγράφηκε
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #23 στις: Μάιος 31, 2014, 06:19:40 μμ »

Είσαι σκέτος πειρασμός ρε συ κόρακα, έτσι που τα γράφεις, σα παιζάκι που το παιχνιζάκι του ζεν είναι σα του φίλου του Σαρκασμός Σαρκασμός Σε λίγο που θα μαζευτούν τα ρεμάλια από το σκοπευτήριο, δε θα προλαβαίνεις να διαβάζεις.  Υπάρχουν πολλά θέματα με δημοσιεύσεις για βελτίωση του 77/97, αν θυμάμαι καλά είχα γράψει κι εγώ κάτι αλλά με το ρημάδι το τάμπλετ που έχω τώρα πέφτει δύσκολο να βάζω λινκ... Θα βάλουν οι άλλοι, κρατήσου λιγο.
Για αρχή, αναλογίσου αν πιάνουν τα χέρια σου, αν έχεις καμμιά μικρή μέγγενη να τσακώσεις το όπλο όταν του βγάλεις τα μάτια έεεεε... την κάνη ήθελα να πω. Βγαίνει αφού βγάλεις το κοντάκι που με τη σειρά του βγαίνει ξεβιδώνοντας δυο ( ; ) αν θυμάμαικαλά, βίδες αριστεροδεξια της πάπιας του και άλλη μια στον υποφυλαχτήρα της σκανδάλης. Κάντο σαν άσκηση μέχρι να σου δοθούν περαιτέρω οδηγίες Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #24 στις: Μάιος 31, 2014, 06:37:45 μμ »

Εδω

http://wfks.gr/index.php?topic=463.0


και εδω

http://wfks.gr/index.php?topic=593.0

ειναι για το 97αρι αλλα ειναι ακριβως το ιδιο με το 77αρι Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #25 στις: Μάιος 31, 2014, 09:36:33 μμ »

[quot  author=PIPERMAN link=topic=4228.msg44458#msg44458 date=1401480971]

Αν μια τέτοια τσιμούχα λοιπόν είναι oversized δε θα κατέβει ποτέ,θέλει γνώση και κατέβασμα,
ιδανικά σε τόρνο ή αν δεν υπάρχει με γιαλόχαρτο πιάνοντας το στέλεχος του πιστονιού στο δράπανο.



Δεν διαφωνει κανενας με τα ανωτερω..
Τα αεροβολα ριχνουν με βελτιωμενες τσιμουχες ,με μαμα τσιμουχες ,με καμενες τσιμουχες(τρυπιες)
Ριχνουν με ελατηρια τεραστια και οδηγους ξενους προς τα ελατηρια,με ωραιους σεταρισμενους
οδηγους με τα σωστα ελατηρια,με σπασμενα ελατηρια (σε τρια κοματια).
Με καργα ντιζελαρισμα,χωρις ντιζελαρισμα , με σωστη λιπανση ,ΧΩΡΙΣ λιπανση..
Με ΤΟΥΑΝΓΚ,χωρις τουανγκ,με κοφτο Τουφ ...
κοβουν κεντρα ,ριχνουν στην διπλα τρυπα,στην πανω Α4,κανουν 1 τρυπα......στο νερο..
Το θεμα ειναι τι απαιτησεις εχει ο καθενας και πως επιθυμει να ριχνει το αεροβολο του...
οταν λεμε oversize τσιμουχα δεν εννοουμε μεγαλυτερη ενα χιλιοστο,μιλαμε για 2-3 δεκατα
 του χιλιοστου..(1,5 δεκατο στην καθε πλευρα..)
αυτη η τσιμουχα στρωνει με τις βολες.....
Τωρα υπαρχει η μοδα του "δεν ξοδευω" λογω της κρισης και ετσι τα βαζουμε ολα σε ενα καζανι ,
καλη η μαμα καλος ο μπαμπας καλος και ο θειος απο την Αγγλια καλος και ο ξαδεφος απο την
Αμερικη...
Ολα καλα και Ωραια,ας κανει ο καθενας οτι θελει να ειμαστε εμεις καλα,και οι αλλοι καλυτερα..


Στην τελευταία μας συνάντηση σου είπα πως η αμερικάνικη είναι oversize Και μπήκε στο 90αρι
με υδραυλική πρέσα 60 τόννων .
Σήμερα αποφάσισα να την κατεβάσω 1-2 δέκατα γιατί να μην αγκομαχάει το όπλο .
Το λοιπόν λύνοντας το διαπίστωσα ότι τσιμούχα είχε διατηρήσει ένα δακτυλίδι από λιπαντικό περιμετρικά
με αποτέλεσμα να έχει συνεχή λίπανση Έκπληξη
Μοντάροντας το η τσιμούχα με το έμβολο πέρασαν στο χιτώνιο χωρίς καμία απολύτως πίεση  .
Όταν την πρώτο έβαλα για να παλιδρομίση μέσα στο χιτώνιο χρειάστηκε να φτάσω στα 12 bar   Θυμός
Σήμερα στο ένα bar το όπλο όπλιζε και βάραγε (Χωρίς σφεράκι φυσικά) Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Κλείσιμο ματιού
Αυτό το στρώσιμο θα πρέπει να μου κόστισε περίπου 1.200 -1.500 υπομονετικές βολές
Καιρός να αρχίσω να  απολαμβάνω και το 4,5αρι Άνεση Άνεση Άνεση
[/quote]  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Θα βοηθουσε εαν την μετρουσες πριν την Φορεσεις Φραγγισκο...
Εκεινο που δεν καταλαβαινω ειναι τι σημαινει "Περιμενω"η "υπομονετικες Βολες"
Δεν σου κοστισε τιποτα ,το εριχνες χωρις κανενα προβλημα..
Στο Δικο μου 90αρι δεν κανω Υπομονη ουτε περιμενω !!!!!
Απλα το ριχνω και εξαφανιζω τα καλικακια ,εαν εχει αλλαξει Poi το ρυθμιζω στο καινουργιο !!!!
Η το φουσκωνω λιγο παραπανω εαν θελω το ιδιο Poi(γιατι να θελω το ιδιο εαν βρισκω τον στοχο???)
Eιμουν σιγουρος οτι θα ειχε στρωσει η τσιμουχα σου στις 1000 και οχι μονο !!!!
Εαν το μετρησεις ριχνει πιο γρηγορα 30-40ποδια απο την μαμα τσιμουχα.......Σιγουραντζα..
Το δικο μου με λιγοτερα bar εβγαζε περισσοτερη δυναμη απο τα 90αρια των αλλων με την ΜΑΜΑ..
Για λειτουργια ,δεν υπαρχει συγκριση,ηταν πολυ καλυτερο.....
Καταγράφηκε
koraki
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 18



« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 01, 2014, 09:34:23 πμ »

Είσαι σκέτος πειρασμός ρε συ κόρακα, έτσι που τα γράφεις, σα παιζάκι που το παιχνιζάκι του ζεν είναι σα του φίλου του Σαρκασμός Σαρκασμός Σε λίγο που θα μαζευτούν τα ρεμάλια από το σκοπευτήριο, δε θα προλαβαίνεις να διαβάζεις.  Υπάρχουν πολλά θέματα με δημοσιεύσεις για βελτίωση του 77/97, αν θυμάμαι καλά είχα γράψει κι εγώ κάτι αλλά με το ρημάδι το τάμπλετ που έχω τώρα πέφτει δύσκολο να βάζω λινκ... Θα βάλουν οι άλλοι, κρατήσου λιγο.
Για αρχή, αναλογίσου αν πιάνουν τα χέρια σου, αν έχεις καμμιά μικρή μέγγενη να τσακώσεις το όπλο όταν του βγάλεις τα μάτια έεεεε... την κάνη ήθελα να πω. Βγαίνει αφού βγάλεις το κοντάκι που με τη σειρά του βγαίνει ξεβιδώνοντας δυο ( ; ) αν θυμάμαικαλά, βίδες αριστεροδεξια της πάπιας του και άλλη μια στον υποφυλαχτήρα της σκανδάλης. Κάντο σαν άσκηση μέχρι να σου δοθούν περαιτέρω οδηγίες Μεγάλο χαμόγελο


Να φίλε agior παιζάκι στα 50 του. Μεγάλο χαμόγελο    Τα χέρια μου πιάνουνε και το έχω ανοίξει 2-3 φορές. Του έχω βγάλει κάτι παλιογράσα που είχε, το έχω πλύνει με βενζίνη και του έχω βάλει ένα καλό γράσο με μολυβδένιο θαρώ. Κλωτσάει όμως πολύ και θέλω να μειώσω αυτό το κλώτσημα για να είμαι πιο εύστοχος στις βολές μου. Κάνει και πολύ νταν ντουν στις βολές. Το τουάνγκ είναι αυτό απ' ότι διάβασα. Νομίζω με λίγο τεφλόν ανάμεσα στο ελατήριο και στο πιστόνι να μην ακούγεται τόσο πια. 'Οσο για το φίλο μου αυτός κάποιο σετ είχε βάλει μέσα αλλά δεν ξέρω ποιο. Το είχε βάλει μόνος του και το όπλο δεν είχε ούτε τουάνγκ και έριχνε σαν τα προσυμπιεσμένα που ξέρω. Υπερβολή αυτό που λέω, αλλά ήταν πολύ καλό.

Μίλησα με τον gatos που θα έρθει την άλλη βδομάδα στην περιοχή μου και ίσως βρεθούμε αν προλαβαίνει με την δουλειά. Δεν πολυξέρει κι αυτός από ότι μου είπε αλλά κάποια πράγματα θα μου τα πει. Είχε και αυτός κάτι απορίες που από ότι διάβασα δεν μπορεί κανένας να του απαντήσει γιατί μάλλον δεν είναι πράγμα που ξέρετε και εσείς.

Θα συνεχίσω το διάβασμα και θα τη βρω την άκρη. Αν δεν τη βρω δεν πειράζει θα ρίχνω όπως είναι. Δεν είναι και τόσο χάλια αλλά έχω δει και το καλύτερο και έτσι άρχισα να ψάχνω.
Καταγράφηκε
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 01, 2014, 09:48:31 πμ »

Mην βαλεις Τεφλον θα στο μασησει το Ελατηριο !!!!
Οταν αποφασισεις να το μαζεψεις,φτιαχτο οπως πρεπει...(μην κανεις μισες Δουλειες)
Στα Χανια απ οτι ξερω ειναι ο ΚΟΝΙ(Νικος),Ξερει πολυ καλα τι πρεπει να κανεις ,εαν μπορει να σε
βοηθησει δεν θα αναγνωριζεις το οπλο σου..
Ο ΚΟΝΙ εχει μερικα απο τα καλυτερα αεροβολα ελατηριου που κυκλοφορουν στον χωρο μας...
Ο Γατος ακουστα τα εχει,δεν βαζει χερι μην χαλασει τα νυχια του Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Εαν θελεις να πειραματιστεις μονος σου χρειαζεσαι να φτιαξεις οδηγους η να αγορασεις Τιταν που
θα θελει κοψιμο.
Το Νο 8 μπορει να ταιριαζει στον οδηγο και το ΤΟΠ χατ που εχεις..
Αυτα που ρωταει ο Γατος τα ξερει ολος ο κοσμος,ο Γατος δεν ξερω γιατι δεν τα γνωριζει Απορία Απορία Απορία
Θα τα μαθει και αυτος μετα απο 5 χρονια Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 01, 2014, 09:54:17 πμ από kostas100 » Καταγράφηκε
ΚΟΝΙ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 142



« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 01, 2014, 10:50:47 πμ »

Φυσικά και θα βοηθήσω σε ότι μπορώ.
Νικόλα θα σου στείλω π.μ. με το τηλέφωνό μου να βρεθούμε για να δούμε τι χρειάζεται να κάνουμε στο 77άρι σου.
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 01, 2014, 10:57:28 πμ »

Oλα τα οπλα ελατηριου,εχουν ένα μικρο η μεγαλο κλωτσημα αναλογα με την δυναμη που βγαζουν.

Εάν εχεις καθαρισει και λυπανει το οπλο σωστα,ο θορυβος (τουανγκ)που ακους είναι καθαρα από οδηγούς + ελατηριο.

Την γιατρεiα θα την βρεις,με τα ετοιμα κιτ vortek- v-mach,η θα πας σε ελατηριο τιταν με φτιαχτους οδηγούς+τοπ χατ.

Με το σετ τιταν οδηγος+τοπ χατ  θα εχεις και την μαμα τσιμουχα. Αν θελεις να παρεις και άλλη τσιμουχα,το κοστος θα σου φτασει οσο ένα από τα παραπανω κιτ.

Το ψάχνεις,το μελετας,και αποφασίζεις.

YΓ,θα στα πει και ο ΚΟΝΙ.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5

Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 25   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: