Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 28, 2024, 11:58:49 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Air Arms TX200 vs HW 97
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Air Arms TX200 vs HW 97
Αποστολέας Μήνυμα
mikesf
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1290



« Απάντηση #15 στις: Μάιος 11, 2014, 09:24:26 μμ »

Αφού συζητάμε για FT θέλω να σας δώ όλους οκλαδών στο μαξιλαράκι να ρίχνετε...
Καταγράφηκε

Ανώνυμοι Αεροβολικοί
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #16 στις: Μάιος 11, 2014, 09:30:56 μμ »

Νομιζω οτι απαντες γνωριζουμε το γουστο των Αγγλων Στριφογύρισμα ματιών..............   Απο εκει και περα θα αρχισουμε να παιζουμε FT σιγα σιγα και εκει να δω πιο ειναι καλυτερο για αυτον τον σκοπο Κλείσιμο ματιού  Οι περισσοτεροι εδω εχουν 97αρια και πραγματι ειναι παρα πολυ καλα οπλα. Οσοι εχουν η ειχαν και τα δυο ομως συνηθως το πρωτο που θα αποχωριστουν θα ειναι το 97αρι και αυτο κατι μου λεει. Το θεμα ευστοχειας εχει να κανει με πολλους παραγοντες αποτε ας το αφησουμε.
Μπορει οπως λες Μπαρμπα το 97αρι να σου κανει τα κεφια και καλα αλλα απαντησε τα παρακατω.

1-  Πιο απο τα δυο εχει πιο ομαλη λειτουργεια?
2- Πιο απο τα δυο ειναι πιο καλοζυγισμενο?
3- Πιο απο τα δυο ειναι πιο ομορφο?
4- Πιο ειναι πιο δυνατο?
5- Πιο ειναι πιο ασφαλεις απο τα δυο κατα την οπλιση του?
6- Πιο ειναι πιο τεχνολογικα μπροστα?
7- Πιο εχει πιο ευκολη συντηρηση?
επίσης συμπλήρωσε
8 πιο έχει μεγαλύτερη αξία μεταπώλησης
9 πιο τρώει πιο εύκολα δάχτυλα από μικρή απροσεξία
10 Το Prosport μουΕαν δεν τερματισει η Διαδρομη..
Αλλα στο συμβαν στο ΣΚ ηταν ατυχια μεγαλη..






Το ΤΧ εχει σαν καστανια και δεν κλεινει με τιποτα ,(ειναι πολυ ασφαλες)
anti bear system..
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #17 στις: Μάιος 11, 2014, 09:33:38 μμ »

Νομιζω οτι απαντες γνωριζουμε το γουστο των Αγγλων Στριφογύρισμα ματιών..............   Απο εκει και περα θα αρχισουμε να παιζουμε FT σιγα σιγα και εκει να δω πιο ειναι καλυτερο για αυτον τον σκοπο Κλείσιμο ματιού  Οι περισσοτεροι εδω εχουν 97αρια και πραγματι ειναι παρα πολυ καλα οπλα. Οσοι εχουν η ειχαν και τα δυο ομως συνηθως το πρωτο που θα αποχωριστουν θα ειναι το 97αρι και αυτο κατι μου λεει. Το θεμα ευστοχειας εχει να κανει με πολλους παραγοντες αποτε ας το αφησουμε.
Μπορει οπως λες Μπαρμπα το 97αρι να σου κανει τα κεφια και καλα αλλα απαντησε τα παρακατω.

1-  Πιο απο τα δυο εχει πιο ομαλη λειτουργεια?
2- Πιο απο τα δυο ειναι πιο καλοζυγισμενο?
3- Πιο απο τα δυο ειναι πιο ομορφο?
4- Πιο ειναι πιο δυνατο?
5- Πιο ειναι πιο ασφαλεις απο τα δυο κατα την οπλιση του?
6- Πιο ειναι πιο τεχνολογικα μπροστα?
7- Πιο εχει πιο ευκολη συντηρηση?





Πιο ομαλη λειτουργια εχει το 97,και καννη στο δικο μου που γα@@ει. Άνεση Άνεση
Σε όλα τα αλλα υπερεχει το ΤΧ.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Γιάννης Κιο.
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4302



« Απάντηση #18 στις: Μάιος 11, 2014, 09:34:32 μμ »

Νομιζω οτι απαντες γνωριζουμε το γουστο των Αγγλων Στριφογύρισμα ματιών..............   Απο εκει και περα θα αρχισουμε να παιζουμε FT σιγα σιγα και εκει να δω πιο ειναι καλυτερο για αυτον τον σκοπο Κλείσιμο ματιού  Οι περισσοτεροι εδω εχουν 97αρια και πραγματι ειναι παρα πολυ καλα οπλα. Οσοι εχουν η ειχαν και τα δυο ομως συνηθως το πρωτο που θα αποχωριστουν θα ειναι το 97αρι και αυτο κατι μου λεει. Το θεμα ευστοχειας εχει να κανει με πολλους παραγοντες αποτε ας το αφησουμε.
Μπορει οπως λες Μπαρμπα το 97αρι να σου κανει τα κεφια και καλα αλλα απαντησε τα παρακατω.

1-  Πιο απο τα δυο εχει πιο ομαλη λειτουργεια?
2- Πιο απο τα δυο ειναι πιο καλοζυγισμενο?
3- Πιο απο τα δυο ειναι πιο ομορφο?
4- Πιο ειναι πιο δυνατο?
5- Πιο ειναι πιο ασφαλεις απο τα δυο κατα την οπλιση του?
6- Πιο ειναι πιο τεχνολογικα μπροστα?
7- Πιο εχει πιο ευκολη συντηρηση?
επίσης συμπλήρωσε
8 πιο έχει μεγαλύτερη αξία μεταπώλησης
9 πιο τρώει πιο εύκολα δάχτυλα από μικρή απροσεξία
10 Το Prosport μουΕαν δεν τερματισει η Διαδρομη..
Αλλα στο συμβαν στο ΣΚ ηταν ατυχια μεγαλη..






Το ΤΧ εχει σαν καστανια και δεν κλεινει με τιποτα ,(ειναι πολυ ασφαλες)
anti bear system..
ενα θα πω ή μαλλον δυο
ποτε μην λες ποτε    και     φίλα τα ρούχα σου να εχεις τα μισα Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

HW 97K
AT 44 4.5 
Stoeger X20 , TSS Β10 , Crossman 1377
Slavia 631 Lux
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #19 στις: Μάιος 11, 2014, 09:43:53 μμ »

O Kf66 Με συμπληρωσε Χαμόγελο Μπαρμπα δεν μιλαμε για το δικο σου το 97 η για το δικο μου το Τχ , αλλα γενικος το ενα εναντι το αλλο Κλείσιμο ματιού Οσο για το Βαρος στο ριξιμω δεν συνηθηζεται ποτε απλα οταν ενα οπλο εχει καλο ζυγισμα τοτε κλειδωνει κατα την επωμιση και δεν καταλαβαινεις τιποτα απο βαρος μεχρι να ριξεις.
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #20 στις: Μάιος 11, 2014, 09:49:51 μμ »

O Kf66 Με συμπληρωσε Χαμόγελο Μπαρμπα δεν μιλαμε για το δικο σου το 97 η για το δικο μου το Τχ , αλλα γενικος το ενα εναντι το αλλο Κλείσιμο ματιού Οσο για το Βαρος στο ριξιμω δεν συνηθηζεται ποτε απλα οταν ενα οπλο εχει καλο ζυγισμα τοτε κλειδωνει κατα την επωμιση και δεν καταλαβαινεις τιποτα απο βαρος μεχρι να ριξεις.

http://wfks.gr/index.php?topic=2450.msg42468#msg42468

Mην με κουραζετε Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
kf66
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 399



« Απάντηση #21 στις: Μάιος 11, 2014, 09:55:22 μμ »

Με το συμβάν του Αποστόλη αναρωτιέμαι όταν τα δάχτυλα μας ακουμπούν στην μπουκάλα του όπλου με  τα 200bar τη μπορεί να γίνει   δεν έχω δει στο ιντερνέτ  κανένα περιστατικό
Καταγράφηκε

καψοποστης
     Ν2
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #22 στις: Μάιος 11, 2014, 09:58:35 μμ »

Με το συμβάν του Αποστόλη αναρωτιέμαι όταν τα δάχτυλα μας ακουμπούν στην μπουκάλα του όπλου με  τα 200bar τη μπορεί να γίνει   δεν έχω δει στο ιντερνέτ  κανένα περιστατικό

Eιναι απλα τα πραγματα Κωστα,εαν γινει η μαλακια...δεν θα εχεις δαχτυλα ισως και ματια.

Μην χαλαμε το θεμα Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
giorgos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 853



« Απάντηση #23 στις: Μάιος 11, 2014, 10:10:18 μμ »

Το 97αρι ζυγιζει χωρις οπτικο 4 κιλα, το ΤΧ200 4,2   το δε ζυγισμα γιατι ειναι καλυτερο στο ΤΧ δεν καταλαβαινω, οσον αφορα στο θεμα ασφαλεια ναι το ΤΧ εχει πιο ασφαλες οπλισμα αλλα αν κρατας το μοχλο οπλισης (οπως πρεπει να γινεται παντα) δεν νομιζω να τιθεται θεμα ασφαλειας.
Καταγράφηκε
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #24 στις: Μάιος 11, 2014, 10:14:31 μμ »

Το ότι πουλαει το 97 σαν τρελο μεσα στην πατριδα του τχ(στην Αγγλια)είναι και ακριβοτερο,αυτο κατι λεει.
Στο FT βλέπεις πολλα 97,λιγα ΤΧ,ελαχιστα prosport.
Δεν τα βγαζω από το μυαλο μου,αυτο λενε τα νουμερα και οι συμμετοχες στους αγωνες.


Αυτό τα λεει όλα Χριστόφορε . Ισως η λεπτομερεια που εμεις μπορει να γελαμε , κανει τη διαφορα γι΄αυτους.
Ισως η σκανδαλη , ισως το καλυτερο αποτέλεσμα στη βελτιωση , ισως  .  .  .  κι αλλα που δε γνωρίζουμε.
Στους αγωνες τον άλλο τον ενδιαφερει η πρωτια , και δε τον νοιαζει το κοντακι η΄το μπατονινγκ
αφου και τα δυο αυτά είναι ευκολα και εναλλάξιμα.
Σε γενικες γραμμες , η αληθεια είναι ότι και τα δυο μαμα εχουν τουανγκ και θελουν περιποιηση .

Το κοντο ΤΧ είναι ζυγισμενο , αλλα και παλι 5κιλα περιπου με οπτικο δεν είναι και λιγα για βολες εκ του ορθιου.
Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #25 στις: Μάιος 11, 2014, 10:21:07 μμ »

O Kf66 Με συμπληρωσε Χαμόγελο Μπαρμπα δεν μιλαμε για το δικο σου το 97 η για το δικο μου το Τχ , αλλα γενικος το ενα εναντι το αλλο Κλείσιμο ματιού Οσο για το Βαρος στο ριξιμω δεν συνηθηζεται ποτε απλα οταν ενα οπλο εχει καλο ζυγισμα τοτε κλειδωνει κατα την επωμιση και δεν καταλαβαινεις τιποτα απο βαρος μεχρι να ριξεις.
+10000
Δεν μιλαμε για τα δικα μας οπλα γιατι το καθε ενα ειναι στημενο ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ............
οπως ποσταρισα παραπανω για να γινουν οι Αριστες Βολες πρεπει να ΞΕΡΕΙΣ οχι να ΕΧΕΙΣ  μονο....
Ενα καλο Αεροβολο.....
Οσο για την λειτουργια τους διαφωνω με τον Μπαρμπα,νομιζω οτι το ΤΧ ειναι πιο Αρτιο σε ολα..
Ο Πιπ ριχνει με το GAMOτουφεκο με σκανδαλη ΓΤΠ !!!!!!
Εχει ικανοτητες που λειτουργουν Θετικα για την αποδοση του αεροβολου..
Κατι αλλοι που το Διαφημιζαν το εστειλαν με συνοπτικες Διαδικασιες Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #26 στις: Μάιος 11, 2014, 10:34:29 μμ »

Κωστα καλα κανεις και διαφωνεις Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο.

Μολις φθαρουν λιγο τα μπατονιγκ στο ΤΧ-προσπορτ θα μου πεις Κλείσιμο ματιού

Και καλα στα πα@@ρια μας τα αλλαζουμε Άνεση 8)Το 97 από την ημερα που το πηρα μετα το κιτ, ετσι δουλευει μεχρι σημερα.Γλυκα και αθόρυβα.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #27 στις: Μάιος 11, 2014, 10:44:26 μμ »

Κωστα καλα κανεις και διαφωνεις Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο.

Μολις φθαρουν λιγο τα μπατονιγκ στο ΤΧ-προσπορτ θα μου πεις Κλείσιμο ματιού

Και καλα στα πα@@ρια μας τα αλλαζουμε Άνεση 8)Το 97 από την ημερα που το πηρα μετα το κιτ, ετσι δουλευει μεχρι σημερα.Γλυκα και αθόρυβα.
Μπαρμπα οι τσιμουχες τα ελατηρια το μπατονινγκ ειναι αναλλωσιμα εαν φαγωθουν
Απλα Τα αλλαζουμε.......
Τα κυρια μερη του οπλου κανουν την διαφορα......
Το 97αρι σου ειναι οπως το περιγραφεις αλλα εσυ δεν εισαι εγω η ο Φιλ ,εχεις κανει και κανεις
αμεσα τις δικες σου ασημαντες μικροπαρεμβασεις(κατ εμε πολυ σημαντικες στην ομαλη λειτουργια)
Δεν ειναι θεμα τυχης οτι λειτουργει ετσι το 97αρι σου..
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #28 στις: Μάιος 11, 2014, 10:58:19 μμ »

Κωστα καλα κανεις και διαφωνεις Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο.

Μολις φθαρουν λιγο τα μπατονιγκ στο ΤΧ-προσπορτ θα μου πεις Κλείσιμο ματιού

Και καλα στα πα@@ρια μας τα αλλαζουμε Άνεση 8)Το 97 από την ημερα που το πηρα μετα το κιτ, ετσι δουλευει μεχρι σημερα.Γλυκα και αθόρυβα.
Μπαρμπα οι τσιμουχες τα ελατηρια το μπατονινγκ ειναι αναλλωσιμα εαν φαγωθουν
Απλα Τα αλλαζουμε.......
Τα κυρια μερη του οπλου κανουν την διαφορα......
Το 97αρι σου ειναι οπως το περιγραφεις αλλα εσυ δεν εισαι εγω η ο Φιλ ,εχεις κανει και κανεις
αμεσα τις δικες σου ασημαντες μικροπαρεμβασεις(κατ εμε πολυ σημαντικες στην ομαλη λειτουργια)
Δεν ειναι θεμα τυχης οτι λειτουργει ετσι το 97αρι σου..

Ρε μπας και πουλας ΤΧ Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

Μαγκες ότι σας αρεσει να το παρετε,ΤΧ-97- prosport είναι οπλαρες και τα τρια .
Τα πηρα και τα τρια,σιγα μην εβαζα νταλκα ποιο θα ηταν καλυτερο Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Σε μια τρελα μου εδωσα το prosport,αλλα το ξανασκεφτομαι Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Μπορει να παρω του Φραγκισκου αμα το δωσει. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #29 στις: Μάιος 11, 2014, 10:59:01 μμ »

Aν και βασικα τα κατατασω στην ιδια κατηγορια , με τα υπερ του ενός να καλυπτουν τα κατά του αλλου και αντιστροφα,
στο σκοπευτηριο αλλα και σε γενικο συνολο πωλήσεων τουλάχιστον εδώ στην ελλαδα [ βλεπε αγγελιες ],
η διαφορα είναι πολύ μεγαλη . Και σιγουρα πολλοι , δεν επελεξαν το 97αρι εχοντας  οικονομικο πρόβλημα .
Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας

Σελίδες: 1 [2] 3 4 5   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: