Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 29, 2024, 01:34:00 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Air Arms TX200 vs HW 97
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Air Arms TX200 vs HW 97
Αποστολέας Μήνυμα
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #60 στις: Μάιος 13, 2014, 06:08:33 πμ »

15 ειναι μαμα ?

Εργοστασιακο με νεα τσιμουχα ειναι 14ποδ/ρα με λιγο ριξιμω και στρωσιμω της τσιμουχας πιανει τα 15 ποδ/ρα αλλα ψιλοβρονταει εκει λογο χαλαρης τσιμουχας.
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #61 στις: Ιανουάριος 19, 2015, 08:49:33 πμ »

Λοιπον επειτα απο αρκετοι συμβιωση με το ΤΧHC και δοκιμαζοντας το σε διαφορετικα σεταρισματα δυναμης να πω την γνωμη μου οσον αφορα το ΤΧ εναντιων του 97αριου  ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ.

-Το ΤΧ ειναι αρκετα πιο δυσκολο οπλο απο οτι το 97αρι, εχει πιο μακρυ κυλινδρο με αποτελεσμα να εχει πολυ πιο αργο Lock Time. Το 97αρι εχει απιστευτο Lock Time με αποτελεσμα να ειναι αρκετα πιο ευκολο η μαλλον συγκχωρει περισσοτερο στο ριξιμω απο οτι το ΤΧ.
- Το ΤΧ και ειδικα το ΗC Εχει πολυ καλη καννη Lothar walther Αλλα ειναι πολυ κοντη. Αυτο εχει σαν αποτελεσμα να ειναι αρκετα πιο ευαισθητο στης ταχητητες που θα ριξει τα σφαιρακια σωστα. Απαντες βλεπουμε τα ΤΧ να γκρουπαρουν αλλα οχι σαν τα 97αρια!!! Εαν βρουμε την σωστη ταχητητα με το σωστο σφαιρακι τοτε νομιζω οτι εχουν την ιδια ακριβεια.
Το 97αρι εργοστασιακο εχει μακρυτερη καννη και πιο γρηγορο Lock time με αποτελεσμα να το παιρνεις και να ασχολησε περισσοτερο με την πιο στρωτη λειτουργεια του.
Το ΤΧ ειναι αρκετα πιο ομαλο αλλα θελει περισσοτερο ψαξιμω ως το πιο βλημα και σε τι ταχυτητα θα το παει αριστα. Βεβαια το ΤΧ ειναι αρκετα πιο ευκολο να ρυθμηστει λογο του ευκολου λυσιματος δεσιματος του οπλου.
Αποτελεσμα-

97αρι¨ Πιο ευκολο οπλο που χρειαζεται λιγοτερο ψαξιμω και λιγοτερο ευαισθητο Στο ριξιμω, χρηζει μικροβελτιωσεις για ομαλοτερη λειτουργεια.
ΤΧ¨ Εξισου ευθηβολο οπλο με πιο ομαλη λειτουργεια σε κατασταση κουτας, Θελει ομως περισσοτερο ψαξιμω λογο κοντης καννης στο πιο σφαιρακι και σε πια ταχυτητα παει καλυτερα και ειναι αρκετα πιο ευαισθητο στο κρατημα απο οτι το 97αρι.
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
THR S500
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1236


iron sights


« Απάντηση #62 στις: Ιανουάριος 19, 2015, 11:37:20 πμ »

Οπότε Φιλ. θα ήταν καλύτερη η σύγκριση του 97 με το ΤΧ 200  με την κλασική κάνη με τους 33 πόντους. Κλείσιμο ματιού
Θυμάμαι τι έκανε ο Αποστόλης (Σκουριασμένος)με 10,5 ποδόλιβρα στα 25 μέτρα στην κυριολεξία μία τρύπα Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26529



« Απάντηση #63 στις: Ιανουάριος 19, 2015, 11:46:01 πμ »

Άσε Θράσο... ο Αποστόλης έκανε μια τρύπα στα 25μ. και με το 95άρι μου με ανοικτά...  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Σκουριασμένος ο Χρυσοδάκτυλος...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
THR S500
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1236


iron sights


« Απάντηση #64 στις: Ιανουάριος 19, 2015, 11:51:40 πμ »

Μάνο το 95 είναι αλλού,μια τρύπα έκανα και εγώ με το 5αρι το Σαββάτο καθιστός αλλά χωρίς ρεστ προσπαθώντας να το ρυθμίσω Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #65 στις: Ιανουάριος 19, 2015, 11:56:13 πμ »

Οπότε Φιλ. θα ήταν καλύτερη η σύγκριση του 97 με το ΤΧ 200  με την κλασική κάνη με τους 33 πόντους. Κλείσιμο ματιού
Θυμάμαι τι έκανε ο Αποστόλης (Σκουριασμένος)με 10,5 ποδόλιβρα στα 25 μέτρα στην κυριολεξία μία τρύπα Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη

O Aποστολης οταν εριξε το δικο μου 97,νομιζω οτι ηταν ετοιμος για 97 Άνεση Άνεση Άνεση

Εγω πιστευω οτι ολα αυτα τα οπλα,ΤΧ,97,95, ειναι καλα Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #66 στις: Ιανουάριος 19, 2015, 11:59:27 πμ »

Οπότε Φιλ. θα ήταν καλύτερη η σύγκριση του 97 με το ΤΧ 200  με την κλασική κάνη με τους 33 πόντους. Κλείσιμο ματιού
Θυμάμαι τι έκανε ο Αποστόλης (Σκουριασμένος)με 10,5 ποδόλιβρα στα 25 μέτρα στην κυριολεξία μία τρύπα Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Θρας εχεις δικιο Κλείσιμο ματιού  Πλεων πιστευω οτι μια μακρυτερη καννη δινει περισσοτερη περιστροφη στο βλημα με αποτελεσμα να το κραταει σταθερο σε μεγαλυτερο φασμα ταχητητων.
Δηλαδη το Απλο ΤΧ πραγματι ειναι πιο κοντα βαλιστικα με το 97αρι απο οτι το ΗC.
Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι το HC ειναι υποδυεστερο σκοπευτικα απλα ειναι πιο ευαισθητο στης ταχητητες που Παει ενα Βλημα Κλείσιμο ματιού
Προσωπικα με το δικο μου παει αρκετα βληματα καλα αλλα για να μπορουμε να κανουμε την Μια Τρυπα κατ επακολουθηση θελει περισσοτερο ψαξιμω το HC Απο οτι το μακρυ ΤΧ και το 97αρι.
Η καννη του ειπαμε ειναι LW Αρα πολυ καλη ( εαν σκεφτουμε οτι τα περισσοτερα αγωνιστικα της ΑΑ εχουν LW Καννες ).  Απλα τα ΗC Θα χρειαστουν αρκετο ψαξιμω Λογω κοντης καννης.
Μεχρι στιγμης απαντες ασχολουμασταν με το πως ακουγεται το οπλο και το πως ριχνει χωρις να δινουμε εμφαση Πρωτα στην σωστη ταχητητα του σωστου βληματος.
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
THR S500
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1236


iron sights


« Απάντηση #67 στις: Ιανουάριος 19, 2015, 12:01:02 μμ »

Οπότε Φιλ. θα ήταν καλύτερη η σύγκριση του 97 με το ΤΧ 200  με την κλασική κάνη με τους 33 πόντους. Κλείσιμο ματιού
Θυμάμαι τι έκανε ο Αποστόλης (Σκουριασμένος)με 10,5 ποδόλιβρα στα 25 μέτρα στην κυριολεξία μία τρύπα Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη

O Aποστολης οταν εριξε το δικο μου 97,νομιζω οτι ηταν ετοιμος για 97 Άνεση Άνεση Άνεση

Εγω πιστευω οτι ολα αυτα τα οπλα,ΤΧ,97,95, ειναι καλα Άνεση Άνεση
+1000 Κλείσιμο ματιού Άνεση
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #68 στις: Ιανουάριος 19, 2015, 12:10:28 μμ »

Εχω βρει την ταχυτητα σε ολα μου τα 4.5ρια και πανε ρολοι.

Το 5.5 ΤΧ με εχει κουρασει λιγο ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΨΑΧΝΩ.Αν και εχθες μου εκανε τα κεφια στα 650 με jsb 14.35.

To εχω παει και 660,αλλα μου ριχνει το σφαιρακι  πανω απο την καννη Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 19, 2015, 12:20:15 μμ από Christopher » Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #69 στις: Ιανουάριος 19, 2015, 12:29:13 μμ »

Xριστοφορε επρεπε να δεις πως γινοταν το βλημα [ ftt 5,5 ] στα 145μ με 11 ποδ [ 50αρι ] σε μεταλλο  Απορία .
Δε μιλαμε το 5αρι στα 13,5 ποδ περιπου  Έκπληξη . Τα εχω κρατησει , και καποια στιγμη θα τα δεις  Κλείσιμο ματιού .
Βεβαια το 5,5αρι ειχε μεγαλη καμπυλη σ΄αυτα τα μετρα , μη τρελλαθούμε ,
αλλα αξιζουν τα τεστ αυτά γιατι βλέπουμε ότι οι δυναμεις αυτές , φτανουν για το αεροβολο και το χομπυ μας
για τις αποστασεις που καλουμαστε να διαχειριστούμε .
Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #70 στις: Ιανουάριος 19, 2015, 12:47:14 μμ »

Xριστοφορε επρεπε να δεις πως γινοταν το βλημα [ ftt 5,5 ] στα 145μ με 11 ποδ [ 50αρι ] σε μεταλλο  Απορία .
Δε μιλαμε το 5αρι στα 13,5 ποδ περιπου  Έκπληξη . Τα εχω κρατησει , και καποια στιγμη θα τα δεις  Κλείσιμο ματιού .
Βεβαια το 5,5αρι ειχε μεγαλη καμπυλη σ΄αυτα τα μετρα , μη τρελλαθούμε ,
αλλα αξιζουν τα τεστ αυτά γιατι βλέπουμε ότι οι δυναμεις αυτές , φτανουν για το αεροβολο και το χομπυ μας
για τις αποστασεις που καλουμαστε να διαχειριστούμε .



Κουλη ξερεις οτι οι δυναμεις με αφηνουν παντελως αδιαφορο.

Με το 5.5 ψαχνω τις ταχυτητες και την γλυκια λειτουργια,ωστε να μπορει να κανει αυτο που κανουν τα 4.5 στα 25-30 μετρα

 Μετα τα χθεσινα,πιστευω οτι ειμαι κοντα στον στοχο μου Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 19, 2015, 12:59:46 μμ από Christopher » Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
george1212
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 36


« Απάντηση #71 στις: Φεβρουάριος 28, 2015, 08:57:33 μμ »

πφφφφφφφφφφφφφφφφφ... βαρετα οπλα,,,ειχα και απο τα δυο....απο σασπενς τιποτα,,,παντα βαραγανε κεντρο τα ριμαδια,,, μονο το τχ ηταν απο μαμα ξουραφι και το 97 με καποια καλουδια,,,,,  +1 στο τχ απο  μαμα .
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: