Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 30, 2024, 08:45:40 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Daystate Air Ranger 6,35 80t/lbs
Σελίδες: 1 2 [3] 4   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Daystate Air Ranger 6,35 80t/lbs
Αποστολέας Μήνυμα
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 10, 2012, 06:07:12 μμ »

Για να μην παρεξηγούμαστε ... τα benjamin είναι crosman σε άλλη συσκευασία Κλείσιμο ματιού Οπότε τα crosman τα βρίσκουμε πιο φθηνά Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 10, 2012, 08:13:39 μμ »

Το επόμενο όπλο μου... να 'μαστε καλά...
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 10, 2012, 09:07:05 μμ »

Για να μην παρεξηγούμαστε ... τα benjamin είναι crosman σε άλλη συσκευασία Κλείσιμο ματιού Οπότε τα crosman τα βρίσκουμε πιο φθηνά Κλείσιμο ματιού

Σταμάτη,και τα crosman και τα benjamin τα φέρνει ο Παπαδάκης,
σε .22 ισχύει αυτό που λές αλλά σε .25 φέρνει μόνο τα benjamin  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 10, 2012, 09:17:20 μμ »

Για να μην παρεξηγούμαστε ... τα benjamin είναι crosman σε άλλη συσκευασία Κλείσιμο ματιού Οπότε τα crosman τα βρίσκουμε πιο φθηνά Κλείσιμο ματιού

Σταμάτη,και τα crosman και τα benjamin τα φέρνει ο Παπαδάκης,
σε .22 ισχύει αυτό που λές αλλά σε .25 φέρνει μόνο τα benjamin  Χαμόγελο

Ναι σε .25 δεν υπάρχουν διαφορετικά κουτάκια ... μόνο benjamin Γλώσσα Τοπυλάχιστον ξέρουμε για τα υπόλοιπα διαμετρήματα Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 02, 2014, 09:01:37 πμ »

Μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα (και πολλές βολές) που έχω συμβιώσει με το γνωστό σε όλους σας Ντιντή, οφείλω να γράψω λίγα λόγια.

Φιλότιμο όπλο, αν και όλοι του σφυρίζουν Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Με τη διαμόρφωση ελατήριο-σφύρα-ρύθμιση βύθισης-transfer port που έχει από μαμά του, είναι ένα υπερτιμημένο, πολύ δυνατό, απαγορευτικά βαρύ για όρθιες βολές, άριστης ποιότητας, θορυβώδες, με φωνή και ανάκρουση πυροβόλου,  σχεδόν γυναικείας ομορφιάς και ιδιοτροπίας όπλο. Μερικοί το λένε κομοδίνο αλλά ας μη το σχολιάσουμε πως θα νιώσουν άμα την φάνε απ αυτό το έπιπλο Σαρκασμός

Όταν όμως αρχίσεις τα παιχνίδια με τις (λίγες) ρυθμίσεις ή εύκολες αλλαγές (ελατήριο σφύρας) που επιδέχεται, τότε αρχίζει να γίνεται ευχάριστο. Σε σένα βέβαια, όχι στα γκριζόμαυρα καλυκάκια, τα οποία έτσι κι αλλιώς εξαερώνει πανεύκολα ως τα 200μ. Όταν ρίξεις τις ποδόλιβρες στις 50-55 με τις μπαρακούντες ή με οποιοδήποτε άλλο του έχω βάλει στην κάνη, ξαφνικά μεταμορφώνεται. Ησυχάζει σε επίπεδο 12λιβρου ελατηρίου. Αμέτρητες (έτσι μου φαίνεται) βολές σε φιλικές πιέσεις, από 130 ως 90 bar, κάνεις ευχάριστες εκπλήξεις στον εαυτό σου και στους άλλους. Τα  εννιά σπινεράκια που είναι στο καβαλέτο (στα 50 ή 60, δε θυμάμαι) στο Σχιστό τα γυρίζει σαν ανεμόμυλους, ένα-ένα στη σειρά, με εννιά βολές. Ούτε τα κανίς δε το κάνουν αυτό Σαρκασμός Ασε που όταν βγαίνει στον πάγκο, η γνωστής μάρκας αγωνιστικού αεροβόλου, μαύρη βαλίτσα που τον φιλοξενεί, νιώθεις το σεβασμό και την αποδοχή που τρέφουν για τέτοιο ξεχωριστό όπλο οι αναγνωρισμένης αξίας σκοπευτές, όπως είναι ο Φιλ και ο Σταμάτης.

Παρά τα όσα λέγονται ότι το φορτώθηκα και δε μπορώ να το διώξω Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών το όπλο ήρθε εδώ και θα μείνει.
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 02, 2014, 09:27:24 πμ »

Οταν καποιος περνει ενα οπλο στην αρχη ενθουσιαζεται και λεει καλα λογια. Μου αρεσει που αισθανεσαι ετσι για το οπλο επειτα απο αρκετο διαστημα που το εχεις στην κατοχη σου. Εγω στην θεση σου απο την στιγμη που δεν θελω και τα 80 ποδ/ρα και αρκουμε με 55-65 θα του εβαζα εναν ρεγκ ο οποιος θα μου εδινε το περιθωριο να γεμιζω το οπλο και να χρησιμοποιω σε ολο το φασμα απο 230-90 μπαρ. Στο κατω κατω δεν ειναι μια μετατροπη η οποια ειναι μονιμη Κλείσιμο ματιού Ο ρεγκ μπαινει αναμεσα μπουκαλα και οπλου και οχι μεσα στην μπουκαλα.
Οσο για το σκοπευτης αναγνωρισμενης αξιας καλυτερα να δωσεις τον τιτλο αποκλειστικα στον Σταματη Κλείσιμο ματιού Εγω θα ηθελα να παραμεινω μετριοφρων και σεμνος Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 02, 2014, 09:30:02 πμ »

Αυτος εδω ειναι.

  http://www.altaros.cz/regulators/daystate-air-range/

Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 02, 2014, 09:35:22 πμ »

με 130 γιούρο που τον δίνει ο Τσέχος παίρνω το 99 του φίλου σου και δυο κουτιά 16άρια Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 02, 2014, 09:53:15 πμ »

με 130 γιούρο που τον δίνει ο Τσέχος παίρνω το 99 του φίλου σου και δυο κουτιά 16άρια Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Daystate Ηθελες Σαρκασμός Οποιος εχει τα γενια.................
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #39 στις: Απρίλιος 02, 2014, 09:58:39 πμ »

Οταν καποιος περνει ενα οπλο στην αρχη ενθουσιαζεται και λεει καλα λογια. Μου αρεσει που αισθανεσαι ετσι για το οπλο επειτα απο αρκετο διαστημα που το εχεις στην κατοχη σου. Εγω στην θεση σου απο την στιγμη που δεν θελω και τα 80 ποδ/ρα και αρκουμε με 55-65 θα του εβαζα εναν ρεγκ ο οποιος θα μου εδινε το περιθωριο να γεμιζω το οπλο και να χρησιμοποιω σε ολο το φασμα απο 230-90 μπαρ. Στο κατω κατω δεν ειναι μια μετατροπη η οποια ειναι μονιμη Κλείσιμο ματιού Ο ρεγκ μπαινει αναμεσα μπουκαλα και οπλου και οχι μεσα στην μπουκαλα.
Οσο για το σκοπευτης αναγνωρισμενης αξιας καλυτερα να δωσεις τον τιτλο αποκλειστικα στον Σταματη Κλείσιμο ματιού Εγω θα ηθελα να παραμεινω μετριοφρων και σεμνος Σφραγισμένα χείλη

Α Φιλ δεν εχει τετοια,η σκοπευτης αναγνωρισμένης αξιας,η στην επομενη κατηγορια που είναι ο μονόφθαλμος. Άνεση
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 02, 2014, 10:03:01 πμ »

Οταν καποιος περνει ενα οπλο στην αρχη ενθουσιαζεται και λεει καλα λογια. Μου αρεσει που αισθανεσαι ετσι για το οπλο επειτα απο αρκετο διαστημα που το εχεις στην κατοχη σου. Εγω στην θεση σου απο την στιγμη που δεν θελω και τα 80 ποδ/ρα και αρκουμε με 55-65 θα του εβαζα εναν ρεγκ ο οποιος θα μου εδινε το περιθωριο να γεμιζω το οπλο και να χρησιμοποιω σε ολο το φασμα απο 230-90 μπαρ. Στο κατω κατω δεν ειναι μια μετατροπη η οποια ειναι μονιμη Κλείσιμο ματιού Ο ρεγκ μπαινει αναμεσα μπουκαλα και οπλου και οχι μεσα στην μπουκαλα.
Οσο για το σκοπευτης αναγνωρισμενης αξιας καλυτερα να δωσεις τον τιτλο αποκλειστικα στον Σταματη Κλείσιμο ματιού Εγω θα ηθελα να παραμεινω μετριοφρων και σεμνος Σφραγισμένα χείλη

Α Φιλ δεν εχει τετοια,η σκοπευτης αναγνωρισμένης αξιας,η στην επομενη κατηγορια που είναι ο μονόφθαλμος. Άνεση

Καλυτερα την μεθεπομενη κατηγορια Τυπου ΑΜΕΑ Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 02, 2014, 10:11:53 πμ »

με 130 γιούρο που τον δίνει ο Τσέχος παίρνω το 99 του φίλου σου και δυο κουτιά 16άρια Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Μην το χαλας !!!!!
το επωμενο αεροβολο που θα παρεις ειναι το Απορία?
Αυτο που ειπαμε....
Θα δωσεις το......και θα παρεις το αλλο Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Να μπορεις να παιζεις τον Γατο στα ΙΣΑ.
Καταγράφηκε
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #42 στις: Απρίλιος 02, 2014, 10:17:50 πμ »

με 130 γιούρο που τον δίνει ο Τσέχος παίρνω το 99 του φίλου σου και δυο κουτιά 16άρια Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Μην το χαλας !!!!!
το επωμενο αεροβολο που θα παρεις ειναι το Απορία?
Αυτο που ειπαμε....
Θα δωσεις το......και θα παρεις το αλλο Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Να μπορεις να παιζεις τον Γατο στα ΙΣΑ.
Μην δινεις σημασια ετσι το λεει ο Γιωργης για να στηριξει τον Πιπ Στριφογύρισμα ματιών Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #43 στις: Απρίλιος 02, 2014, 10:22:02 πμ »

Οταν καποιος περνει ενα οπλο στην αρχη ενθουσιαζεται και λεει καλα λογια. Μου αρεσει που αισθανεσαι ετσι για το οπλο επειτα απο αρκετο διαστημα που το εχεις στην κατοχη σου. Εγω στην θεση σου απο την στιγμη που δεν θελω και τα 80 ποδ/ρα και αρκουμε με 55-65 θα του εβαζα εναν ρεγκ ο οποιος θα μου εδινε το περιθωριο να γεμιζω το οπλο και να χρησιμοποιω σε ολο το φασμα απο 230-90 μπαρ. Στο κατω κατω δεν ειναι μια μετατροπη η οποια ειναι μονιμη Κλείσιμο ματιού Ο ρεγκ μπαινει αναμεσα μπουκαλα και οπλου και οχι μεσα στην μπουκαλα.
Οσο για το σκοπευτης αναγνωρισμενης αξιας καλυτερα να δωσεις τον τιτλο αποκλειστικα στον Σταματη Κλείσιμο ματιού Εγω θα ηθελα να παραμεινω μετριοφρων και σεμνος Σφραγισμένα χείλη

Α Φιλ δεν εχει τετοια,η σκοπευτης αναγνωρισμένης αξιας,η στην επομενη κατηγορια που είναι ο μονόφθαλμος. Άνεση

Καλυτερα την μεθεπομενη κατηγορια Τυπου ΑΜΕΑ Κλείσιμο ματιού

ΑΜΕΑ είμαι και εγω ;)ελα να κανουμε παρεα. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #44 στις: Απρίλιος 02, 2014, 10:24:18 πμ »

με 130 γιούρο που τον δίνει ο Τσέχος παίρνω το 99 του φίλου σου και δυο κουτιά 16άρια Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Μην το χαλας !!!!!
το επωμενο αεροβολο που θα παρεις ειναι το Απορία?
Αυτο που ειπαμε....
Θα δωσεις το......και θα παρεις το αλλο Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Να μπορεις να παιζεις τον Γατο στα ΙΣΑ.

 Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Ο Γατος πηρε Κρικετ. Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία
Γιατι μονο αυτό το οπλο δεν εχει αντιπαλο.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5

Σελίδες: 1 2 [3] 4   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: