Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 18, 2024, 06:51:57 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Λόγοι ευθιξίας .....
Σελίδες: 1 2 3 [4]   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Λόγοι ευθιξίας .....
Αποστολέας Μήνυμα
ΜΠΕΦ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 496


« Απάντηση #45 στις: Δεκέμβριος 19, 2013, 11:44:00 μμ »

Στο εκαστοτε μαγαζι ........

Συμφωνούμε Μιχάλη  Χαμόγελο

Εγω δηλαδη αν ηξερα την τεχνη δεν θα μπορουσα να γραφω σε φορουμ ?ποιο ειναι το ασυμβιβαστο δηλαδη ?Για να το ξεκαθαρισουμε την γνωμη μου λεω.
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14264


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 19, 2013, 11:50:40 μμ »

Πες μου εσύ αν θα μπορούσες να είσαι συντονιστής και να προτείνεις και όπλα στους "νέους" για αγορά.
Και μετά βελτίωση.
Και να παρουσιάζεις μια ανασκόπηση του όπλου που έχεις αναλάβει το σέρβις και να το εκθειάζεις
και όταν σε ρωτάνε 5-6 βασικά πραγματάκια να μανουριάζεις κιόλας.
Πες εσύ ρε Μιχάλη,τη γνώμη σου
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
ΜΠΕΦ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 496


« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 12:12:33 πμ »

Οταν θα γινοταν απο δολο θα ηταν λαθος οπως επισεις αν γινοταν με συστημα.Εγω δεν θα εκρυβα οτι μπορω να προσφερω με το αζημειωτο αλλα δεν θα ενεργουσα με στρατηγικη απλα οποιος ηθελε ας ερχοταν.Αν προσφερα αυτο που υποσχομου και εμενε ο αλλος ικανοποιημενος ποιο το προβλημα ισα ισα που θα ειχε και ο κοσμος μια ακρη να λυση τα προβληματα του.Εγω για παραδειγμα εχω ενα προβλημα με το θεομπεν που εχω και αφου ξερω τον ανθρωπο οτι μπορει να βοηθησει γιατι να μην του πω να μου το φτιαξει ?Δεν με εχει πειραξει ουτε μου πηρε τα τρελλα λεφτα και με εκλεψε.Νομιζω οτι πολλες φορες το παθαινω και εγω να νομιζω οτι καποιος ειναι πονηρος και με κακη προθεση ενω στην τελικη ειναι μια λυση.Η λυσεις δεν προσφερονται τζαμπα ουτε θα καταδεχομουν να μην πληρωσω γιατι θελω να ανταμειβω τους ανθρωπους για τις γνωσεις και την προσφορα τους σε τουτο το τοπο.
Εγω τελειωνω εδω και λεω στο περιπτερο παω και δεν με ενδιαφερει αν ο περιπτερας ειναι μαλακας παω για την εφημεριδα,παω σε ολους εστω και σε αυτους που ειναι ξυνοι για να ειμαι εγω σωστος και να μην γινομαι σαν τους αλλους.Να ξερεις στην τελικη κανενας δεν ειναι τελειος ουτε εγω ουτε εσυ ουτε κανενας.Δολος να μην υπαρχει και απο κει και περα οταν μιλαμε για δουλειες ο καθενας κρινεται απο την δουλεια του.Για μενα οταν ξερω μια ακρη να κανω την δουλεια μου χαιρομαι.Τωρα αν ο αλλος ειναι στριφνος και μανουριαζει δεν θα τον σκοτωσουμε κιολας.Εδω ολοκληρος οπλουργος στην πιατσα των λειοκαννων που εκθειαζεται απο περιοδικα και οχι μονο για τις γνωσεις και ικανοτητες του αμα του πεις θελω εκεινο σου λεει δεν μπορω και διαλεγει τις δουλειες για να κονομαει απο τις επικερδεις δουλειες και πονταρει μονο στο ονομα και ριχνει τον κοσμο που του διεχνει την ιδιοτροπια του.Θελω να πω ενταξει μην το ψιλιαζουμε και πολυ γιατι στο τελος για ολους κατι θα βρουμε.
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14264


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 01:35:17 πμ »

Μιχάλη,
θυμάμαι ένα από τα πρώτα σου μηνύματα στο άλλο φόρουμ,μπορεί και το πρώτο.
Αφορούσε την ευστοχία του 350 σου και είχαν πέσει να σε φάνε.
Θυμάμαι λοιπόν που ποστάρησα,σε καλωσόρισα και είπα στους μεν ότι "μην τον παίρνετε απ' τα μούτρα"
και σε σένα ότι σιγά σιγά θα συνηθίσεις το φόρουμ,να υπολογίζεις τα μέτρα κτλ.
Σε κατ' ιδίαν συζήτηση που είχα τότε με τους συντονιστές τους είχα τονίσει ότι
θα πρέπει να παρεμβαίνουν άμεσα γιατί τέτοια αντιμετώπιση πολύ εύκολα μπορεί να στείλει κάποιον (εσένα πχ) σπίτι του.
Δυστυχώς πολλοί πήγαν σπίτια τους πεπεισμένοι ότι δεν αξίζει να ασχολούνται με αυτόν τον χώρο.
'Οσο για τα μαγαζιά που μου μου λές,δεκτόν και ουδεμία αντίρρηση.
Απόλυτα δεκτόν.
Δυστυχώς όμως όχι μόνο αρνούνται ότι είναι "μαγαζί" (για ευννόητους λόγους) αλλά και
εμφανίζονται υπέρμαχοι της ερασιτεχνικότητας,μέχρι να "έναν καφέ" είναι δεκτόν αλλά πέραν τούτου κατάπτυστο.
Τάδε έφη η συντονιστική τους ομάδα,υπάρχουν όλα γραμμένα.
Άκου τώρα,δε μας νοιάζει τι κάνουν από κει αλλά βεβαίως χαίρομαι που όπως λές δεν σου πήρε πολλά χρήματα.
Όσον αφορά τώρα εμάς,τα φόρουμ Μιχάλη πέραν του να περνάμε καλά και να διαβάζουμε για το χόμπι μας
εξυπηρετούν έναν και μοναδικό σκοπό,την ανεμπόδιστη ανταλλαγή πληροφοριών ώστε ο ερασιτέχνης να έχει τη χαρά
να επιδιορθώσει-βελτιώσει το αεροβόλο του.
Αν κάποιος δεν θέλει ή νομίζει πως δεν μπορεί γράφεται και ρωτάει "ξέρετε κανέναν να μου το φτιάξει;"
Τα φόρουμ πάντως σε καμμία περίπτωση δεν προσφέρονται "προς άγραν πελατών" κοινώς ψάρεμα δηλαδή,
και για να μην το γενικεύω θα σου πώ ότι ηθικά και μόνο δε γίνεται να φροντίζεις για την καλή λειτουργία του φόρουμ
και ταυτόχρονα να προσφέρεις τις επ' αμοιβή υπηρεσίες σου στα μέλη του...
Αυτό δεν είναι αντίθεση,είναι μέγιστη ξεφτίλα,πρώτα αυτού που σου εμπιστεύτηκε την ιδιότητα αλλά και βεβαίως δικιά σου.
Τόσο απλά τα πράγματα
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 03:54:13 μμ »

Για να πούμε και του στραβού το δίκιο ... βλέπω πράγματα ... ακούω αλλά σπάνια αναφέρομαι σε αυτά, από όσο κατάλαβα ο κλίκα που λέτε απλά έχει εμμονή στον ερασιτεχνισμό μόνο και μόνο για το θεαθείναι, στην ουσία μόλις κάποιος πάει να ξεφύγει απο αυτήν απλά τους κόβει το μεροκάματο άρα τρώει και πόλεμο αβλεπώς ... έτσι πολλοί που ενδεχομένως να είχανε προχωρήσει έστω και όχι ερασιτεχνικά το θέμα αλλά όμως να προσέθεταν ένα μεγάλο λιθάρι στο οικοδόμημα που λέγεται αεροβολισμός είτε αποσύρθηκαν είτε πλέον ασχολούνται απο μόνοι τους.

Εδώ όπως είπε κι ο Κώστας η μόνη κλίκα που υπάρχει είναι η λίστα χρηστών και πέρα απο τη διαχειρηστική ομάδα που φροντίζει απλά να είναι λειτουργικό το forum δεν υπάρχει κλίκα με την κακή έννοια της λέξης.

Αλλα μην ξεχνάμε κάποτε το ανέκδοτο που είχα πεί και στο φίλτατο Μάνθο για τους Ελληνες ... τρανό παράδειγμα αυτό που συμβαίνει ....

Ιδού και το ανέκδοτο,

Κάποτε κατα το  δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο στην Πολωνία στο αουσβιτς παρελήφθησαν τρία φορτία με κρατούμενους, ένα με εβραίους, ένα με ρώσσους και ένα με Ελληνες. Επειδή την επομέη περιμένανε επιθεώρηση απο το Χίτλερ ο στρατοπεδάρχης ανέθεσε στον υπασπιστή του τη φύλαξη των κρατουμένων.

Την επόμενη φτάνει ο Χιτλερ με το αεροπλάνο, τον καλοσορίζει άγιμα, και προχωράει στην επιθεώρηση. Απο μακρυά βλέπει έναν λάκο παραταγμένη μια επιλαρχία βαρέω αρμάτων απο πίσω ελαφρά τεθωρακισμένα σύν τρία τάγματα πεσικού με βαρυοπλίτες με πολυβόλα έτοιμοι με το δάχτυλο στη σκανδάλη. Εντυπωσιάστηκε και ρωτάει τον υποδοιηκητή του στρατοπέδου πρς τι τα δρακόντεια μέτρα φύλαξης και του απαντάει ο υποδοιηκητής, μα φύρερ μου, είναι Ρώσσοι, πολύ επικίνδυνοι, πέρα απο αυτά που φαίνονται υπάρχει και μια πυροβολαρχία έτοιμη σε ακτίνα βολής αν χρειαστεί και μισή πτέρυγα μάχης σε επιφυλακή.

Καθώς περπατάνε πιο πέρα βλέπει ακόμα έναν λάκο, με τα ίδια μέτρα ασφαλείας ..... και πάλι η ερώτηση, εδώ συνταχματάρχα μου τι φυλάμε; Φύρερ μου εδώ έχουμε εβραίους, είναι κι αυτοί επικίνδυνοι, όχι όσο οι Ρώσσοι για αυτό και δεν χρειαζόμαστε υποστήρηξη πυροβολικού και αεροπορίας.

Ενθουσιασμένος ο Χίτλερ με την επιφυλακή προχωράει παραπέρα και βλέπει ακόμα έναν λάκο και δύο μάγειρες με τα αυτόματα και τις εξαρτύσεις σκαλωμένες στις καρέκλες τους, να πίνουν μπύρα να χασκογελάνε και να παίζουν ντάμα. Του ανέβηεκ το αίμα στο κεφάλι, και ρωτάει τον υποδοιηκητή του στρατοπέδου, εδώ γιατί δεν έχουμε τα ίδια μέτρα, τι σκατά φυλάμε εδώ; Α φύρερ μου εδώ έχουμε μια ξεχωριστή ράτσα κρατουμένων ... τους Ελληνες, αυτοί δεν θέλουν φύλαξη .... αν πάει ένας να ωγεί απο το λάκο οι άλλοι τον τραβάνε μέσα ....

Ε τα όλα συμβάντα επιβεβαιώνουν τα του ανέκδοτου ....
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....

Σελίδες: 1 2 3 [4]   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: