Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 28, 2024, 11:21:46 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Αγορά νέου πιστολιού !
Σελίδες: [1] 2 3   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Αγορά νέου πιστολιού !
Αποστολέας Μήνυμα
vasilisp
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


« στις: Νοέμβριος 08, 2011, 11:05:10 μμ »

θέλω να αγοράσω το πρώτο μου αεροβόλο και σκέφτομαι για εύκολη μετακίνηση (καθώς δεν εχω αυτοκίνητο) να αγοράσω πιστόλι.

Καταλαβαίνω ότι τα περισσότερα πιστόλια είναι μέχρι 10 μέτρα (διορθώστε με αν κάνω λάθος) και οι περισσότεροι αν όχι όλοι έχετε αεροβόλα τουφέκια.

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο που ξέρετε ότι είναι καλό.

Με ενδιαφέρει να είναι ελαφρύ
Να είναι με αμπούλα CO2
Να παίρνει περισσότερες απο μια βόλιδες
Και τέλος να μην έχει μεγάλη ανάδραση, που πιστεύω ότι τα περισσότερα πιστόλια δεν έχουν

Το ποσό,που διαθέτει είναι μέχρι 300€

Επειδή είμαι νέος στο χώρο και στο forum, κάθε σχόλιο ή πρόταση είναι αποδεκτή

Ευχαριστώ !
Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 09:09:03 πμ »

Φίλε vasilisp, χωρίς σίγουρα να είμαι ο πιό ειδικός, αλλά επειδή το έχω ψάξει αρκετά μιας και σε 2 χρόνια πήρα διαδοχικά 1 πιστόλι (UMAREX CP99 Black) και 2 περίστροφα
(Crosman 357 και UMAREX Smith & Wesson 586 6'') πιστεύω ότι τα πιστόλια της Umarex είναι μακράν πιό ποιοτικά όλων των άλλων εταιρειών. Μπορώ να σου πω για το CP99 ότι είναι εξαιρετικό πιστόλι, ελαφρύ, αρκετά εύστοχο για CO2 πιστόλι, μηδενικά προβλήματα με μόνα ''κακά'' τον δύσκολο τρόπο ρύθμισης των σκοπευτικών του (όχι και τίποτα σπουδαίο όμως) και το ότι για σκοποβολή πρέπει να το οπλίζεις στην διπλής ενέργειας θέση για να μαλακώση η σκανδάλη, πράγμα που γίνεται με τη χρήση και του δεύτερου χεριού σου (αρκετά ρεαλιστικό όμως). Με το που έπιασα στα χέρια μου το Crosman 357 (περίστροφο) που οπλίζει σηκώνοντας τον κόκκορα για βολή διπλής ενέργειας, αμέσως αποφάσισα ότι το περίστροφο μου ταιριάζει πιό πολύ στο χέρι και έτσι έδωσα τα δύο πιστόλια μου και πήρα το Smith & Wesson 586 6'' το οποίο και θεωρώ ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή για σκοποβολή με όπλο CO2 και για βολές ''κεφιού''. Πάρα πολύ δυνατό (πιο πολύ από τα προυγούμενα) πολύ εύστοχο για CO2, (δεν είναι δηλαδή όπλο αθλητικής σκοποβολής, μόνο ερασιτεχνικής), κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα και φυσικά η απόλυτη ρέπλικα του θρυλικού Magnum 357. Το μόνο ''κακό'' που έχει είναι ότι είναι πιο βαρύ και κουράζει κάπως γρηγορότερα. Όμως όλα τα ''καλά'' πιστόλια της Umarex που είναι πραγματικές ρέπλικες είναι τόσο βαριά περίπου (εκτός του CP99) πχ. Beretta M 92 FS, Colt Government 1911, Hammerli P26 κλπ. Πάντως φίλε μου με το ποσό που διαθέτεις παίρνεις ότι θέλεις. Συνέχισε να ψάχνεις στο φόρουμ και θα βοηθηθείς πολύ.
Καλή αγορά σε όποιο και να αποφασίσεις.
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 10:32:06 πμ »

Ομολογουμένως Βασίλη το CP99 είναι πάρα πολύ καλό πιστόλι, το έχω ρίξει κι εγώ  και είναι τίμιο όπλο.
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
vasilisp
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 08:19:09 πμ »

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις προτάσεις !

Πράγματι σε αυτά που κοίταζα είναι και το cp99 της umarex

Για την ακρίβεια κοίταζα τα ακόλουθα

Umarex CP99
Umarex Beretta M92FS
Umarex Colt 1911 Goverment
Καταγράφηκε
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 11:36:48 πμ »

Ωραία επιλογή έκανες Βασίλη Χαμόγελο

Τα άλλα δύο δεν τα έχω πιάσει στα χέρια μου για να σου πω την αλήθεια αλλά γενικότερα τα πιστόλια της UMAREX είναι πολύ καλά Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 11:53:27 πμ »

Φίλε Βασίλη, εγώ τα έχω πιάσει και τα τρία(δεν θέλω γέλια). Και τα τρία είναι εξαιρετικά στο χέρι. Το παράξενο είναι ότι (στις βολές διπλής ενέργειας πάντα) το CP99 είχε πιο μαλακή σκανδάλη από το Beretta M 92 FS και παρόμοια με το Colt Government 1911, παρόλο που είναι όπλα πολύ πιο ακριβά από αυτό. Βέβαια το Beretta M 92 FS είναι το πιο ωραίο στο χέρι και από τα τρία. Το Smith & Wesson 586 6'' έχει πάντωςτην καλύτερη σκανδάλη και αίσθηση στο χέρι από όλα . Θα έλεγε ότι καλύτερο είναι να πας σε κάποιο μαγαζί, ή στον αντιπρόσωπο της Umarex Δ.Διαμαντόπουλος & Σια Ο.Ε. Αρχιμήδους 2 (στάση ΗΣΑΠ Καλλιθέας) Ταύρος, να τα πιάσεις στο χέρι σου, να τα κρατήσεις λίγη ώρα σε θέση βολής, να δοκιμάσεις την σκανδάλη τους και μετά να αποφασίσεις μόνος σου. Φιλικά Μανώλης.
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 25, 2011, 10:13:48 πμ »

Φίλε Βασίλη, μάλλον είναι αργά γιατί θα έχεις ήδη πάρει, αλλά αν όχι, καλό είναι να δεις και το CP88 και κυρίως το competition. Πρέπει να είναι εξαιρετικό. Ίσως καλύτερο από όλα τα άλλα που είπαμε (όχι βέβαια και από το S&W 586 6'' το οποίο το θεωρεί το καλύτερο και ο υπεύθυνος της Umarex). Παινεύουμε και το σπίτι μας μην πέσει και μας πλακώσει. Καλόριχτο να είναι όποιο και να πάρεις.
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 25, 2011, 10:20:09 πμ »

Εχει πάρει ο Βασίλης το CP99 Χαμόγελο

Αλλά και οι extra συμβουλές είναι καλές προς τους αρχάριους που δεν ξέρουν Χαμόγελο

Απλά απορώ γιατί δεν το έχει ανακοινώσει ακόμα  Άνεση
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
giorgosp
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 104



« Απάντηση #8 στις: Μάιος 27, 2012, 09:46:31 μμ »

Ενημερωτικά και μόνο, έπιασα και έριξα με το Umarex Beretta 92FS το νίκελ.
Όπως πολύ σωστά προείπε ο Gatos η ποιότητα τους είναι εφάμιλη των πυροβόλων πιστολιών. Το λέω με απόλυτη συναίσθηση αφού με Beretta 92 9mm έχω ρίξει πάνω από 5 κουτιά σφαίρες.
Πέρα όμως από σκοποβολή μέχρι 10-15 μέτρα και το ρεαλισμό που προσδίδει η ποιότητα τους απέχουν πολύ από πολύ φθηνότερα ΜΗ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ, ΕΛΑΤΗΡΙΟΥ Η ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΤΡΟΜΠΑΣ πιστόλια φθηνότερα και κατά πολύ δυνατότερα όπως το Zoraki HP01 που επίσης έχω και τα HW45 / 75 που δεν έχω αλλά πολύ θα ήθελα Κλείσιμο ματιού H ακρίβεια τους μακράν, όπως και η πολύ σωστή σκοπευτική λαβή που διαθέτουν. Αλλά όλα εξαρτόνται από τις ορέξεις του υποψήφιου αγοραστή Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Cool is the rule Χαμόγελο
++++++++++++++++
HW95 .22 Dragon
Diana 34 T01 .177 Dragon
Tarlats
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 52


« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 27, 2021, 12:44:28 μμ »

Γεια σας

Ενδιαφέρομαι και εγώ για αγορά αεροβόλου πιστολιού και είπα να μην ανοίξω καινούργια συζήτηση, αλλά να συνεχίσω την υπάρχουσα.
Από την τελευταία φορά που σας έγραψα, πέρασε κάποιο χρονικό διάστημα, στο οποίο όμως δεν έμεινα αδρανής, αλλά αφιέρωσα πολύ χρόνο για να μάθω αρκετά πραγματάκια σχετικά με τα αεροβόλα, τα είδη, την χρήση τους, κτλ.
Άπειρες ώρες παρακολούθησης στο you tube και διάβασμα στα διάφορα φόρουμ, για να φύγει επιτέλους λίγη... ασχετίλα από πάνω μου!  Σαρκασμός

Μιας και καταστάλαξα ότι το αεροβόλο το θέλω περισσότερο για την πλάκα μου και κυρίως να πυροβολάω τενεκεδάκια και άλλα σχετικά, το λεγόμενο plinking (δεν με ενδιαφέρει με την καμία το κυνήγι και αν ασχοληθώ με την σκοποβολή, θα είναι πιστεύω περιστασιακά), αποφάσισα να πάρω ένα αεροβόλο πιστόλι, μιας και είναι πολύ πιο εύκολο στην μεταφορά, αλλά θα το ήθελα Full Auto. Δυστυχώς όμως Full Auto πιστόλια δεν υπάρχουν στην Ελληνική αγορά, γιατί λέει δεν το επιτρέπει πλέον η νομοθεσία. (Άλλαξε κάποιος νόμος? Γιατί ιδέα δεν έχω.)
Είχα προσανατολιστεί προς την αγορά του Umarex Beretta m9a3 που είναι Full Auto, αλλά δυστυχώς εισάγεται στην Ελλάδα μόνο ως Semi Auto.
Οπότε η ερώτηση μου είναι η εξής. Μπορώ να παραγγείλω κάποια ανταλλακτικά από το εξωτερικό και να το μετατρέψω σε Full Auto?
Ή μπορώ να το πάω σε κάποιον μάστορα, που να μπορεί να μου κάνει αυτή την αλλαγή?
Και αν ούτε αυτό γίνεται, μπορώ να το φέρω με κάποιο τρόπο από το εξωτερικό?

Αν δεν είναι εφικτό τίποτα από τα τρία, με βλέπω να πηγαίνω αναγκαστικά σε αεροβόλο τουφέκι Full Auto και να θυσιάσω (μοιραία) την ευκολία μετακίνησης προς χάριν της περισσότερης διασκέδασης του Full Auto και των βολών κατά ριπάς.
Σε αυτή την περίπτωση, γλυκοκοιτάζω το Αεροβόλο της Crosman, DPMS SBR 4.5mm που είναι φυσικά Full Auto και από τα reviews που είδα, εξαιρετικά ευθύβολο και ακριβές.

Οποιαδήποτε απάντηση, γνώμη και άποψη επί του θέματος, είναι κάτι παραπάνω από καλοδεχούμενη.

Σας ευχαριστώ πολύ! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 27, 2021, 12:49:57 μμ »

Μην πάρει τίποτα Full Auto... Θα τρως τα βληματάκια σε χρόνο dt και επίσης δεν θα σ' ευχαριστεί... Γνώμη μου...  Χαμόγελο

Αφού θέλεις πιστόλι, πάρε ένα Semi Auto... άλλωστε σε λίγο καιρό θα πάρεις τουφέκι αεροβόλο... βάζω και στοίχημα αν θέλεις...  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 27, 2021, 12:53:33 μμ »

Κι εγώ με πιστόλι ξεκίνησα, με το δικό σου σκεπτικό... γρήγορα όμως πήγα στα τουφέκια... άαααλλη φάση...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Thanos.L
Αρχικαψοπόστης v2.1
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3228


αντι-Μιδας...


« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 27, 2021, 02:43:59 μμ »

φιλε Tarlats  μην ανησυχεις η ασχετιλα φευγει σιγα-σιγα απο μονη της (κατι σαν τις μελανιες ενα πραγμα... Μεγάλο χαμόγελο ),μην την πιεζεις και με μετρο τα βιντεο,γιατι υπαρχει κινδυνος να την πατησεις σαν εναν εφηβικο μου φιλο που ειχε αποφασισει τοτε να ''μορφωθει''  μεσα απο βιντεοκασετες σχετικα με τις αποριες που εχε για το σεξ και τον συναντησα τις προαλλες και ηταν ακομη παρθενος...!!.  Στριφογύρισμα ματιών Σαρκασμός Γλώσσα  Γλώσσα
ιδανικα και αναλογα με το που βρισκεσαι,προσπαθησε να βρεις καμια αεροβολικη συντροφια-παρεα , ωστε να μπορεσεις να πιασεις , να ριξεις και να αποφασισεις μετα.
τωρα αν επιμενεις για πιστολι (διοτι συντασσομαι και εγω με οτι σου εγραψε ο γατος) ,θυμαμαι υπηρχαν κανα-δυο μοντελα της UMAREX που το μονο που ειχες να κανεις ηταν να κοψεις ενα πλαστικο πιρακι που ειχαν στον μηχανισμο της σκανδαλης και μετατρεπονταν σε full auto.  οντως η σπαταλη βολιδων (μολυβδινων η'ατσαλινων bb's  το πιθανοτερο ) ειναι μεγαλη σε full auto, co2 αμπουλες το ιδιο και ενιοτε και η ευστοχια χαλια.  η αποσταση δε μικρη (εκτος και αν ριχνεις αποκλειστικα στα 10 μετρα) .  υπαρχουν βεβαια και καποια μοντελα που επιτρεπουν βολες  τριων βολιδων που ειναι πιο ελεγχομενα τα πραγματα. γνωμη μου ειναι οτι ισως τα airsoft πιστολια και τυφεκια ειναι πιο ενδεδειγμενα για τετοια χρηση.
εχε κατα νου οτι χειμωνιαζει και το co2 επηρεαζεται αρνητικα απο τις χαμηλες θερμοκρασιες ,πραγμα που θα μειωσει ακομη περισσοτερο την απολαυση σου και θα ανεβασει το κοστος.
δεν παρακολουθω την αγορα και δεν με πολυενδιαφερει η κατηγορια,οποτε δεν μπορω να σου προτεινω μοντελα δυστυχως. ισως καποιο αλλο μελος σε διαφωτισει σχετικα. γνωμη μου παλι να πας σε τυφεκιο,η σε κατι που να γινεται απο το εργοστασιο (η' με μικρο κοστος με καποιο εργοστασιακο η' after market αξεσουαρ ) να μετατραπει σε καραμπινακι με καποιο κοντακι . να εχεις επιλογες  Κλείσιμο ματιού .
καλη συνεχεια και καλη και επιτυχημενη να ειναι η επικειμενη αγορα σου ευχομαι. περιμενουμε να σου ευχηθουμε τα καλοριζικα και να διαβασουμε τις εντυπωσεις σου  Χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 27, 2021, 02:49:19 μμ από Thanos.L » Καταγράφηκε

''Precharged sarcastic''
εργενομπατιροαφραγκος,θεωριτικοσχετικοασχετος,σαρκαστικοπαρλαπιποαστοχος!
''τιποτα καλα δεν θα παει...''
τα οπλα τα εφαγε η μαρμαγκα...
GEORGE DAMASKOS
Αρχικαψοπόστης v2.2
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7783



« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 27, 2021, 05:33:53 μμ »

..... Φιλε αν θελεις το Umarex Beretta m9a3 κακα τα ψεματα ειναι... Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών σε full auto... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
.... πουλησε κομματια....προσεξε σε full auto δεν ειναι μονο η καταναλωση σε co2 και bb's
.... αλλα και η προωρη φθορα του κλειστρου λογο της παλινδρομησης που εχει
.... και στους 2 τυπους που βγαινει το προβλημα αυτο το διορθωνουν με αλλαγη του κλειστρου απο διαφορετικο υλικο
.... πιο ελαφρυ
.... Η μετατροπη δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο.... λειαινεις λιγο απο την δεξια μερια του οπλου το λαμακι που εχει για να βασταει
.... το κλειστρο κλειστο για την επομενη βολη
.... Αποψη μου μην μπλεκεις...δεν υπαρχουν διαθεσιμα ανταλακτικα...δεν υπαρχουν εξαρτηματα για tuning...παντα για Ελλαδα.. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
.... δεν θα βρεις ευκολα ανθρωπους να σου κανουν μια δουλεια με καποια εγγυηση
.... Οτι θα χρειαζεσαι αναγκαστικα θα πρεπει να ψαχνεσαι απο το εξωτερικο.... με οτι συνεπάγεται...καταλαβαινεις... Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση
.... Αν το επαιρνα τωρα..θα το αγοραζα σε διαμορφωση airsoft οπως λεει και ο αγαπητος Thanos.L
.... και απο εταιρειες της Ταιβαν... Ιαπωνιας με αξιολογα ποσοστα ευστοχιας και πληθωρα βελτιωσεων και ανταλακτικων
.... Προσεξε με ενα καλο M9A3 "Full Metal αγορα.....αγοραζεις ενα 95αρι η 77αρι με πληρη τεχ υποστηριξη απο το Φορουμ.. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
.... για οτι θελεις...θα το βρεις εδω.. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού...δεν ειναι και λιγο..??.. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
Tarlats
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 52


« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 28, 2021, 12:42:08 πμ »

Καταρχάς να σας ευχαριστήσω όλους για την πραγματικά υπέροχη ανταπόκριση σας! Χαμόγελο

Από Σέρρες είμαι Θάνο και όπως πολύ σωστά έγραψες, καλό θα ήταν να βρω αεροβολική παρέα και να δοκιμάσω στην πράξη κάποια πράγματα.

Γιώργο, όλα καλά που μου έγραψες, αλλά δεν κατάλαβα στο κείμενο σου τι είναι το 95άρι και τι το 77άρι. (Για εσάς τους παλιούς, μπορεί να είναι αυτονόητα αυτά, αλλά για μένα είναι -δυστυχώς- ακαταλαβίστικα...)

Μανώλη (Γάτος) χίλια ευχαριστώ και για τις απαντήσεις και για την βοήθεια γενικότερα! Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Σελίδες: [1] 2 3   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: