Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 28, 2024, 11:00:52 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Hatsan 99 recoilless
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Hatsan 99 recoilless
Αποστολέας Μήνυμα
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:39:53 μμ »

venceremos μάγκες ...

 Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 22, 2014, 07:04:53 πμ »

Εσυ μην *χασεις  Γλώσσα Κινησε ο τεντζερης και βρηκε το καπακι.................



* @Πιπ

Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
paran
Από τα Δυτικά
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 283



« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 22, 2014, 12:34:29 μμ »

μπας και έχει κανείς ιδέα αν υπάρχει σαν ανταλλακτικό το (κομμένο στο δικό μου 99άρι) λαμάκι της αυτόματης ασφάλειας??? Έτσι κι αλλιώς θα σπρώχνω με τον αντίχειρα το μπλοκ, μπαίνει δεν μπαίνει η ασφάλεια ...
Καταγράφηκε

to the deepest limits...
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 22, 2014, 01:29:57 μμ »

μπας και έχει κανείς ιδέα αν υπάρχει σαν ανταλλακτικό το (κομμένο στο δικό μου 99άρι) λαμάκι της αυτόματης ασφάλειας??? Έτσι κι αλλιώς θα σπρώχνω με τον αντίχειρα το μπλοκ, μπαίνει δεν μπαίνει η ασφάλεια ...
Αυτο θα το ξερει ο Σταματης,αλλα ειναι εκτος εδρας (Εβρο)
Δεν κανεις ενα τηλ στον Βραχνο...
Καταγράφηκε
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #79 στις: Ιούλιος 22, 2014, 06:18:42 μμ »

Το ανταλάκτικό αυτό στην ουσία είναι μια προέκταση μπροστά απο τη σκανδάλη που τη σκουντάει ο μοχλός όπλισης .... τώρα αν δεν βρείς εύκολα με μια άλλη λαμαρίνα το κάνεις με ηλεκτροκόληση .... αν δεν έχεις ιδέα ως είναι μπορείς να δείς το video του πιπ για τη λύση - αρμολόγιση του 99 αν πάλι δεν βρείς άκρη πές μου να κοιτάξω να βρώ φωτογραφία.

Ο Βραχνός παίζει να έχει γιατί ήταν να φέρει το συγκεκριμένο όπλο οπότε αν το έχει φέρει θα έχει και παρακαταθήκη ανταλλακτικών.

Ναι είμαι εκτός έδρας στον Εβρο για καλοκαίρι όπως είπε ο Κώστας, μπαίνω πού και που αλλά έχω πολύ φορτωμένο πρόγραμμα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
paran
Από τα Δυτικά
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 283



« Απάντηση #80 στις: Ιούλιος 25, 2014, 10:04:47 μμ »

Είναι κάτι μαγικές ώρες που το φως ζωντανεύει τα πάντα. Τονίζει τα χρώματα, ζωγραφίζει τις αντιθέσεις ...

Το κοντάκι από το 99άρι μου λοιπόν περάστηκε προχτές δυο χέρια αραιό ματ βερνίκι αυτοκινήτου (με το πινέλο, για να περαστεί παντού, ειδικά στις εσοχές, που το πιστόλι δεν φτάνει) αφού το ξύλο τρίφτηκε μέχρι 240άρι ξερό. Ενδιάμεσα και μετά από τα βερνίκια αποχαρτίστηκε μέχρι 320άρι ξερό. Χτες το παρέλαβε ο Άγγελος και του 'ριξε δυο βιαστικές σταυρωτές πιστολιές με το ίδιο βερνίκι, κάνοντάς το κούκλα.
Αν δεν είχε περπατήσει πάνω του ένα μικροτιποτένιο ζουζουνάκι αφήνοντας ένα ανθυποσημαδάκι θα μπορούσε να πει κανείς πως είναι τέλεια βαμμένο.

Σημειώνω εδώ ότι η καρυδιά του κοντακιού που αποκαλύφθηκε από τα απαράδεκτα μαμίσια κοκκινοβέρνικα, αποδείχθηκε πολύ όμορφη και έδειξε πολύ καλά τα σκούρα νερά της με το βερνίκωμα ... Από την εμεπειρία μου με τα ψαροτούφεκα και το ίδιο βερνίκι, περιμένω να σκουρήνει λίιιιιγο το ξύλο με τον καιρό, παρ' ότι το βερνίκι έχει προστασία UV.

Σε δέκα λεπτά σήμερα το απόγευμα το έδεσα, γρασάροντας τσιγκούνικα τα ανοξείδωτα με γραφιτόγρασο, μηδένισα στρίψη ματιού τα πλαστιπλέξ ανοικτά του και το 'σκισα.

κύριοι είναι απολύτως ΑΛΛΟ όπλο. Τελεία. Τα απαράδεκτα "γκρουπάκια" μου με το ματογυάλι και το τουφέκι όπως το αγόρασα, έγιναν σχεδόν τρύπα-τρύπα στο χαρτί στα δεκαπέντε με τα ανοιχτά του και το όπλο στηριγμένο. Σημειώνω εδώ ότι είμαι τρεμουλιάρης ...

Στο plinking όμως το τουφέκι απλά διαπρέπει. Δεν σας απασχολώ με ταπεινά τενεκεδάκια, σας λέω όμως ότι μια παλιά μικρή τοστέρια "χους ήν και εις χουν απελεύσηται ..."  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός είναι 6.35 βλέπεις το άτιμο ...
Και μπορεί εκ του ορθίου να με σκίζει ο Άγγελος που έχει κάμει και κομμάντο, αλλά κρατάει το δικό μου τουφέκι. Την δικιά μου ιδέα και εκτέλεση κι αυτό με κάνει περήφανο  Κλείσιμο ματιού

Για δείτε το ακλόνητο σαβουρο ... (αλήθεια πόσοι από εσάς συνεχίζουν να το θεωρούν τέτοιο ;;;)













Να σημειώσω εδώ ότι βερνικωμένες οι ψάθες της λαβής "έκρυψαν" πολλά από τα ελατώματά τους. Να πω ακόμη ότι "καθάρισα" μια περασιά και τις ψάθες μηχανής της πάπιας, για να ταιριάζουν με της λαβής.





WFKS λέμε, για καλυκάκια και όχι μόνο  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός



























WFKS, έτσι να βγάζει μάτι ...







Δυο-τρία πράγματα θέλω να φτιάξω ακόμα,  με την ησυχία μου βέβαια, στο 99άρι μου και μετά απλά θα το ρίχνω:
Θα του φτιάξω ένα μισό χιτώνιο-μουγκανωτήρι καμιά τριανταριά εκατοστά με καλό (ρυθμιζόμενο πάνω-κάτω) μεταλλικό ανοιχτό σκοπευτικό μπροστά.
Μεταλλικά ανοιχτά πλήρως ρυθμιζόμενα θα του φτιάξω και για την ράγα της διόχτρας, που θα τα τοποθετήσω πίσω-πίσω για να μεγαλώσω όσο γίνεται την σκοπευτική γραμμή.
Και τέλος κάποια στιγμή που θα 'χω χρόνο, θα το ανοίξω για ένα ολόκληρο ΤΙΤΑΝ ν. 6, για ρουλεμάν και για δυο δαχτυλίδια teflon στο έμβολο ...

Παίδες σχεδόν το τέλειωσα και με χαρά το μοιράστηκα μαζί σας.
Σας χρωστάω βέβαια ενα βιντεάκι με τον Οθωμανό τον αμετακίνητο (ακόμα δεν το βάφτισα, αλλά δεν ανησυχώ, τα ονόματα έρχονται πάντα μόνα τους ...)

see you later  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

to the deepest limits...
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #81 στις: Ιούλιος 25, 2014, 10:31:06 μμ »

Πολυ καλο εγινε το Χατσανι,τα ξυλα εδειξαν πολυ με το βερνικι,
Δεν προσκαλεις και τον Υπαρχηγο της WFKS που βρισκεται στα μερη σου να γινουν τα εγκαινια μετα
ΤΙΜΩΝ του Πρωτου  turbo WFKS Recoilles 99 στον κοσμο........
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #82 στις: Ιούλιος 25, 2014, 10:35:16 μμ »

Πανέμορφο πλέον  Έκπληξη
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
blackxx
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 398



« Απάντηση #83 στις: Ιούλιος 25, 2014, 10:35:35 μμ »


C' est Magnifique  .............. που λένε και οι Γάλλοι.  Χαμόγελο




Καταγράφηκε
giorgos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 853



« Απάντηση #84 στις: Ιούλιος 25, 2014, 10:54:03 μμ »

Πολυ ομορφο και μοναδικο,......... Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε
paran
Από τα Δυτικά
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 283



« Απάντηση #85 στις: Ιούλιος 25, 2014, 11:06:26 μμ »

Θα πάω να δω το Χριστοφ μόλις λασκάρω...
Καταγράφηκε

to the deepest limits...
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #86 στις: Ιούλιος 25, 2014, 11:17:18 μμ »

Θα σε περιμενω Άνεση
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #87 στις: Ιούλιος 25, 2014, 11:37:42 μμ »

Θα πάω να δω το Χριστοφ μόλις λασκάρω...

+1
Eιναι ο Αντι(Πιπ),οπως λεμε ο "αντ αυτου" της WFKS Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Περαν της πλακας ο Μπαρμπας ειναι καλο παιδι και τα ξερει καλα τα Ελατηριου,μπορει να σου δωσει καποιες ιδεες, εαν ποτε αποφασισεις να ασχοληθεις με τα εντοσθια, με σκοπο να το κανεις "ΑΡΚΟΥΔΑ"
Τα μεσα του αεροβολου εχουν τα δικα τους κολπα !!!!!!
Καταγράφηκε
ikuzusfanis
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1306



« Απάντηση #88 στις: Ιούλιος 26, 2014, 09:12:09 πμ »

φοβερά νερά εξαιρετικό βερνίκωμα
 άψογο από αρχή μέχρι τέλους  Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

ΟΡΘΙΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΠΑΡΑ ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #89 στις: Ιούλιος 26, 2014, 09:13:01 πμ »

Μονο μην αφησεις τον Μπαρμπα να σε πεισει να το κανεις 12λιβρο Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.

Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: