Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 28, 2024, 01:45:45 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

βολές ,καφές και χαβαλές...
Σελίδες: 1 [2] 3 4   Κάτω
  Εκτύπωση  

  βολές ,καφές και χαβαλές...
Αποστολέας Μήνυμα
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 18, 2014, 12:51:49 μμ »

Εκεινο που θελω εγω ειναι να μην πεταγεται ο καθε αποτυχημενος δικηγορος με ελλατωμα αποστηρωσης της εκφρασης και να μου λεει να μην βγω απο το θεμα ενα χιλιοστο και επισεις οι διαχειριστες να κανουν την δουλεια τους και να αποδιδουν τα του καισαρος τω καισαρι και να μην κουκουλωνουν τους κομπλεξικους που ενοχλουν τους υγειως σκεπτομενους ανθρωπους γιατι διαφορετικα η εξεγερση των πληβιων ειναι πολυ κοντα και η επανασταση των αδικημενων δεν αναγνωριζει ευγενειες και σαβουαρ βιβρ αλλα τα λει χυμα και τσουβαλατα.
Μαζευτε τους μαλακες απο τα φορουμ και αφηστε τον κοσμο ησυχο και ελυθερο να αναπνεει.Η δικαιοσυνη ειναι η κορμοστασια του πολιτισμου αν δεν αποδιδεις δικαιοσυνη ερχεται το χαος στις κοινωνιες και η αναρχια.Προσοχη και σεβασμο στους αλλους ΟΠΟΙΟΙ και αν ειναι δουλεια σας ειναι να μην αδικειτε.Ναι εχετε τα κουμπια αλλα τα κουμπια μπαινουν και σε χαραμαδες...


Μιχάλη δες το πρώτο μήνυμα σου στο άλλο φόρουμ και την απάντηση μου από κάτω....
Πρίν χρόνια τα ίδια λέγαμε,ένας από τους λόγους που φτιάχτηκαν τα καλυκάκια.
Στη θέση σου πάντως θα τους το έγραφα στα μούτρα,στη χειρότερη θα αποκλειστείς και δε θα μπορείς να διαβάζεις επικαιρότητα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταλαβαίνω πάντως την αγανάκτηση σου για να το ποστάρεις εδώ  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
ΜΠΕΦ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 496


« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 18, 2014, 01:37:15 μμ »

Ποτε φιλε μου δεν ημουν λαμογιο ουτε και πειραξα αλλον ανθρωπο αλλα μονο ωφελησα και με το παραπανω στις περισσοτερες φορες γι'αυτο και τσαντιζομαι.Αν ημουν συνηθισμενος στην αδικια και στις σφαλιαρες απο αλλους που δεν αξιζουν θα εκλινα το γονυ.Πλην ομως θελω να ζηταω την αληθεια γιατι αν ολοι μας υποτασομαστε για τα ησυχοτερα τοτε αυτοι που εχουν το αδικο δεν θα βρουν αντισταση και η ητα θα ειναι σιγουρη.Ο κοσμος ολος παει με λαθος τροπο γιατι δεν αντιστεκετε.Αν οι Ελληνες ξεβρακωτοι οπως τους λενε οι συστημικοι δεν επαιρναν τα μαχαιρια σημερα θα με πηδαγανε οι αραπαδες και θα ημουν το γιουσουφακι τους.Γι'αυτο να ζηταμε ολοι το δικι μας ασχετα αν δεν το βρουμε γιατι ετσι καρφωνουμε το αδικο και καθαριζει η ηρα απο το σταρυ.Η ζωη σε κανει να διαλεγεις στρατοπεδο,εγω το διαλεξα πριν πολλα χρονια και το πληρωσα το πληρωνω και θα το πληρωνω αλλα δεν θα αλλαξω τροπο και οποιος πεσει πρωτος.
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 18, 2014, 01:45:17 μμ »

 Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
thrass86
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1230



« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 18, 2014, 03:23:05 μμ »

Όλα αυτά τι σχέση έχουν με το θέμα που άνοιξε ο Θοδωρής ;;;;  Απορία Απορία Απορία
Καταγράφηκε

Hammerli AR 20 FT 4,5 Nikko Targetmaster 10-50x 60 MD
Air Arms s510 sl 5,5 Konus M30 8.5-32x 52 MD
Bsa r-10 mkII SE 5,5 FSB MTC Taipan 6-24x 56 SCΒ
Βsa Scorpion SE 6,35 Nikko Targetmaster 6-24x 56 MD
http://www.youtube.com/watch?v=yXNfj5Zw8hU
http://www.youtube.com/watch?v=1yaj24Ttaak&feature=related
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 18, 2014, 03:31:51 μμ »

Όλα αυτά τι σχέση έχουν με το θέμα που άνοιξε ο Θοδωρής ;;;;  Απορία Απορία Απορία

Θρας δεν εχουν καμια σχεση.

Θα το μεταφερει ο Πιπ Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
thrass86
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1230



« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 18, 2014, 03:52:43 μμ »

Όλα αυτά τι σχέση έχουν με το θέμα που άνοιξε ο Θοδωρής ;;;;  Απορία Απορία Απορία

Θρας δεν εχουν καμια σχεση.

Θα το μεταφερει ο Πιπ Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση



Εντάξει .  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Άνεση Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

Hammerli AR 20 FT 4,5 Nikko Targetmaster 10-50x 60 MD
Air Arms s510 sl 5,5 Konus M30 8.5-32x 52 MD
Bsa r-10 mkII SE 5,5 FSB MTC Taipan 6-24x 56 SCΒ
Βsa Scorpion SE 6,35 Nikko Targetmaster 6-24x 56 MD
http://www.youtube.com/watch?v=yXNfj5Zw8hU
http://www.youtube.com/watch?v=1yaj24Ttaak&feature=related
thrass86
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1230



« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 18, 2014, 03:57:15 μμ »

ε , εαν είναι το κέντρο του αεροβόλου επιβάλεται να κατέβω , δεν ξ'ερω πότε να πάρω ολιγοήμερη άδεια απο την γυναίκα ... Και εμένα η γυναίκα έχει μπιστόλι 9mm στο σπίτι , δεν παίζεις με αυτά έυκολα .... Πρέπει να βρεθεί η κατάλληλη περίσταση .

θράσο αν φτιάξεις τέτοιο κοτέτσι να έρθω να βοηθήσω ρε φίλε , έχω και κάτι καλά  σανίδια , μην βάλεις τα άλλα , τα άχρηστα και σου χαλάνε και την εικόνα ..... και θα βοηθήσω και στο να τα πετάξεις ......


Είναι το κεντρο Άνεση Άνεση

Πες ένα αεροβολο που  να υπαρχει στην αγορα,και να μην το εχουμε. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού


Να πω εγώ ;;;;;;   Απορία Απορία Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
BSA Scorpion 6,35   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Αυτό τι ειναι Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών οπλο Απορία Απορία


Ναι αεροβόλο όπλο είναι .  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Από αυτά που δεν εύχεται στην Αθήνα που είναι το κέντρο του αεροβόλου .  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Τώρα για το αν είναι καλό και το πως ρίχνει να σου πει ο Θοδωρής που το έριξε χτες με 6-7 μποφόρ στα 96 μέτρα που είναι ο τοίχος από το σκοπευτήριο .  Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

Hammerli AR 20 FT 4,5 Nikko Targetmaster 10-50x 60 MD
Air Arms s510 sl 5,5 Konus M30 8.5-32x 52 MD
Bsa r-10 mkII SE 5,5 FSB MTC Taipan 6-24x 56 SCΒ
Βsa Scorpion SE 6,35 Nikko Targetmaster 6-24x 56 MD
http://www.youtube.com/watch?v=yXNfj5Zw8hU
http://www.youtube.com/watch?v=1yaj24Ttaak&feature=related
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 18, 2014, 04:08:55 μμ »

Όλα αυτά τι σχέση έχουν με το θέμα που άνοιξε ο Θοδωρής ;;;;  Απορία Απορία Απορία

Καμμία,δεν έχουν σχέση καν με το δικό μας φόρουμ,απλά τα αφήνουμε  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 18, 2014, 04:13:45 μμ »

Πες ένα αεροβολο που  να υπαρχει στην αγορα,και να μην το εχουμε. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Να πω εγώ ;;;;;;   Απορία Απορία Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
BSA Scorpion 6,35   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Αυτό τι ειναι Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών οπλο Απορία Απορία


Όπλο είναι που το πληρώνεις και μετά ξαναπληρώνεις για ρεγουλατόρους,σφύρες κτλ   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
thrass86
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1230



« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 18, 2014, 04:24:37 μμ »

Πες ένα αεροβολο που  να υπαρχει στην αγορα,και να μην το εχουμε. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Να πω εγώ ;;;;;;   Απορία Απορία Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
BSA Scorpion 6,35   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Αυτό τι ειναι Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών οπλο Απορία Απορία


Όπλο είναι που το πληρώνεις και μετά ξαναπληρώνεις για ρεγουλατόρους,σφύρες κτλ   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός




Μην μπερδεύεσαι δεν είναι από τα αγαπημένα σου σαβουροτουρκογυφτοφτυαρα που θέλουν ρεγκ σφύρες μηχανουργό  αλλαγή κάνης και  ίσως και θαλάμου αποθήκευσης του αέρα λόγο αστοχίας υλικών  .  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Hammerli AR 20 FT 4,5 Nikko Targetmaster 10-50x 60 MD
Air Arms s510 sl 5,5 Konus M30 8.5-32x 52 MD
Bsa r-10 mkII SE 5,5 FSB MTC Taipan 6-24x 56 SCΒ
Βsa Scorpion SE 6,35 Nikko Targetmaster 6-24x 56 MD
http://www.youtube.com/watch?v=yXNfj5Zw8hU
http://www.youtube.com/watch?v=1yaj24Ttaak&feature=related
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 18, 2014, 04:25:42 μμ »

Ναι,ναι,σίγουρα...  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 18, 2014, 04:36:57 μμ »

Πλάκα πλάκα είναι λίγο πιο ακριβό από το galatian σε καρυδιά...

http://www.db-schietsport.nl/epages/61788981.sf/en_GB/?ViewObjectPath=%2FShops%2F61788981%2FProducts%2FBSASCSE%2FSubProducts%2FBSASCSE635
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Teo
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 137


« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 18, 2014, 06:27:30 μμ »

πριν μερικές μέρες έριξα με ένα άλλο 6.35 και μου φάνηκε  ευθύβολο  μιας και τα όπλα αυτά δεν φημίζονται και για το τρύπα - τρύπα . Με την πρώτη μου επαφή έκανα στα 60μ γκρουπάκι  1-1,5 cm . Το scorpion όμως ήταν πιο εύστοχο , ενώ παράλληλα είχαμε και κακές συνθήκες αέρα . Βέβαια η ασχετοσύνη σε συνδυασμό με την τύχη και τον αέρα ίσως τελικά να συνέβαλαν στο να χτυπάω σχετικά εύκολα (χωρίς τεχνικές αναπνοές και στοπ όταν το έχανα ) τα καλικάκια    που είχαμε βάλει στα 80-90 μ. (8/10) . Οτι και να πείτε για το scorpion  , για εμένα με την μικρή εμπειρία που έχω , ήταν το καλύτερο 6.35 που έχω δοκιμάσει .-
Όσο για το άλλο που αναφέρθηκε για το ότι θες να βάλεις και το ρεγκ κτλ δηλώνω ότι το 100αρι μου δεν θα υπήρχε εκεί που είναι αν ήξερα πως ρίχνουν το 510 με ρεγκ και σφύρα . Τώρα έχω ένα δύσκολο στις επεμβάσεις όπλο και φοβάμαι ακόμα και να δοκιμάσω να του ρίξω 2-5 ποδολιβρα ....
Αισθάνομαι  την ανάγκη να δηλώσω ότι τα forum αυτά επηρεάζουν σημαντικά τις αγορές των αεροβόλων ειδικά αυτών που δεν μπορούν να έχουν επαφή με τα όπλα . Ετσι είμαστε υποχρεωμένη να είμαστε αντικειμενικοί και ακριβοδίκαιοι  .  Aπο την άλλη , πριν την επόμενη αγορά σιγουρα θα έχω κάνει και ένα περασμα απο το κέντρο του αεροβόλου , έτσι ώστε να κρίνω και εγώ το καλύτερο για εμένα .... 
Καταγράφηκε
kostas100
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3025



« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 18, 2014, 06:42:19 μμ »

Mην το υποβαθμιζεις το 100αρι τα εχει ολα ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ και συμφερει !!!!!
Γνωμη μου να μην το σκαλισεις καθολου ,Πρεπει να ξερεις τι κανεις και να εχεις και οργανακι για
το REG .....
Δεν ειναι δυσκολο αλλα ΠΡΕΠΕΙ να εχεις χρονογραφο και πολυ υπομονη για μετρησεις !!!!
Εαν θελεις να το κατεβασεις κατεβαινει ευκολα ,αλλα πρεπει να παιξεις με την σφυρα και το reg...
Mετα ,βολες μετρησεις ,ρυθμισεις.....
Αστο καλυτερα ,στα χρηματα του πιστευω ειναι το καλυτερο ΠΣΠ και κραταει τιμη μεταπωλησης...
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 18, 2014, 07:00:59 μμ »

ΤΕΟ πρεπει να ριξεις με ενα 100αρι FSB με 40αρα κανη στα 22 ποδολιβρα.

Στην Λαρισα στα 98 μετρα ο Σαββας δεν εχασε ουτε ενα καλυκακι Κλείσιμο ματιού Άνεση Άνεση

Δεν ξερω τι μοδα ειναι με τα 100αρια,να τα εχουν στα 140 bar και στα 30+ποδολιβρα Απορία Απορία

Το οπλο εκει ειναι πολυ σκληρο,και μαλλον λιγο αστοχο Λύπη Λύπη

Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5

Σελίδες: 1 [2] 3 4   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: