Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 19, 2024, 08:05:34 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

ΓIATI ΑΡΑΓΕ?
Σελίδες: [1]   Κάτω
  Εκτύπωση  

  ΓIATI ΑΡΑΓΕ?
Αποστολέας Μήνυμα
Gambler
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 217


« στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 12:53:56 πμ »

Το παρακάτω είναι απόσπασμα από δημοσίευση στο έτερο φόρουμ..................αποφάσισα και εγώ να λύσω μία ανύπαρκτη παρεξήγηση μετά από πολύ καιρό.....όμως βγήκε στην πορεία λαγός.........
πριν 2 ημέρες βγήκα για καφέ με τον Στέφανο....τον ξέρετε όλοι...ένας είναι ο Στέφανος μας......1-2 φορές τον μήνα βρισκόμαστε και αράζουμε για καφεδάκι και συζήτηση φιλοσοφική συνήθως...όμως αυτή τη φορά  ο Στέφανος μου ανέφερε κάτι περί αεροβόλων και του μίλησα απότομα του είπα να μη μου ξαναμιλήσει γι' αυτά γιατί γνώρισα 2-3 ανθρώπους που με έχουν καταστρέψει ψυχολογικά....εκείνη την στιγμή ο Στέφανος μου είπε: Σωτήρη τώρα κατάλαβα γιατί δίνεις τόση σημασία και κρατάς μέσα σου τόση οργή και στεναχώρια....αγαπάς πολύ το αεροβόλο και τους ανθρώπους του και δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου....επάνω στην οργή μου του είπα ότι δεν είναι έτσι και ότι το αεροβόλο δεν με ενδιαφέρει πια είτε σαν χόμπυ είτε σαν οτιδήποτε. Σήμερα το μεσημέρι κατάλαβα ότι ο Στέφανος είχε δίκιο.......Αγαπάω πολύ τα αεροβόλα... .......μακάρι όλα τα φόρουμ να γίνονταν ένα και όλα τα μέλη φίλοι μεταξύ τους......εδώ να πω ότι με ενδιαφέρει πάρα πολύ το τι θα γίνει με το αεροβόλο στην Ελλάδα, εγώ προσωπικά θέλω να επιτραπεί το αεροβόλο στην εξοχή, φυσικά με προφυλάξεις, ώστε να μπορούμε όλοι να πάρουμε ένα αεροβόλο και να πάμε για πικ νικ και να βαράμε κουκουνάρια ελεύθερα και χωρίς φόβο.Οπως και σε πολλά κράτη εκτός Ευρώπης. Δεν έχω λόγους να ξαναγράψω σε κάποιο φόρουμ.....έχω μεγαλώσει και είμαι δύσκολος πιά.....απλά να μοιραστώ και μία ωραία ιστορία......πρώτη φορά που είπα ψέματα και έκανα αλητεία στο σπίτι ήταν στην τρίτη δημοτικού. Από την πρώτη μάζευα χαρτζιλίκι και μετά από 3 σχεδόν χρόνια μάζεψα 500 δραχμές. 5 στενά  από το πατρικό ήταν το μαγαζί κάποιου Παπαθεοδώρου. Γεμάτο αυτοκινητάκια, μπιστόλια, και ένα αεροβόλο ντουφέκι που έκανε 500 δραχμές. είχα κάνει 2-3 φορές δοκιμές  και ήξερα να κλειδώνω και να ξεκλειδώνω. Το μεσημέρι λοιπόν που οι γονείς ξάπλωσαν, ανοίγω την πόρτα, πάω μέχρι το κατάστημα , δεν είχα ξαναβγεί από το σπίτι  μόνος μέχρι τότε, αγοράζω το αεροβόλο με ένα κουτάκι μολυβάκια, επιστρέφω, το βάζω κάτω από το στρώμα και ......αισθάνθηκα διαφορετικά, για πρώτη φορά στην ζωή μου...έκανα μία πράξη που με υπερκαθόρισε....όλα αυτά με έκανε  και τα θυμήθηκα ο Στέφανος....Έχεις δίκιο Στέφανε.......δεν έχω παρεξηγηθεί ποτέ και με κανέναν στην προσωπική μου ζωή...πέρα από κάποιο καυγά στον δρόμο επειδή παραβίασε κάποιος το φανάρι και μέχρι εκεί δηλαδή, μετά τίποτα....Αυτά που γίνονται μέσα στο φόρουμ μένουν και σε σημαδεύουν.............λοιπόν ενωθείτε και προσπαθείστε να απενοχοποιηθεί το αεροβόλο ώστε να το βάλουμε στην καθημερινότητα μας.......να γίνει ένα με την εκδρομή στη φύση...... Και στα δύο φόρουμ χαλάσαμε υπέροχες φιλίες από την μαλακία μας, όλοι μας και να το παραδεχτούμε.......πίπερμαν ακόμα ονειρεύομαι τα κυνήγια που δεν πήγαμε....Αγκιόρ που είναι οι καφεδάρες μας?  SSBk Βασίλη? ακόμα έρχομαι   Μόνοι μείναμε όλοι μας.....ούτε εσάς βλέπω.... ούτε τον Μάστορα.....ευτυχώς που μου έμειναν αποκούμπια ο Στέφανος  και ο Λεωνίδας.........τα λιμανάκια μου.....Δεν έχει συντροφιά η Ζωή......τόσο μόνη ...μοιάζει φτωχή θαρρείς..............Και κάποιος ανάμεσα μας φεύγει  ξαφνικά...............Τότε Τι?            πότε θα τον ξαναδείς για να του πεις αυτά που έχεις να του πεις?
Καταγράφηκε

Ύες βορβόρω ήδονται μάλλον ή καθαρώ ύδατι.
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 05:44:53 πμ »

Σωτηρη Καλημερα και Καλως Ηρθες. Το Ξερεις πολυ καλα οτι η πορτα μας ειναι παντα ανοιχτη για εσενα οπως και για οποιον εχει τα ιδια πιστευω με εσενα. Πραγματικα σε νιωθω με ολα τα γραφομενα σου και δεν θα επρεπε να υπαρχει κλιμα εχθροτητας αναμεσα στους φιλους ανεξαρτητα σε πιο φορουμ βρισκονται. Περισσοτερα μας ενωνουν παρα μας χωριζουν. Προσπαθουμε να αναδειξουμε αυτο που κανουμε και Ισως καποια στιγμη βρουμε την φορμουλα να το νομιμοποιησουμε , μεχρι τοτε εμεις θα προσπαθουμε. Παντα θα υπαρχουν κακοβουλοι η μαλλον συμφεριντολογοι σε ολους τους κλαδους η οποιοι θα προσπαθουν να αναστρεψουν το παιχνιδι υπερ τους εις βαρος του να επιβραδινουν την προοδο σε αυτους που προσπαθουν. Με το να εχουμε το δικο μας φορουμ ειναι μια δικλειδα ασφαλειας ωστε να μπορουμε να περιοριζουμε αυτο το φαινομενο οσο το δυνατον καλυτερα γινεται και να μπορουμε να προχωρησουμε μπροστα. Τα ξερεις οτι εισαι επιθυμητος και χαιρομαι που ξαναδιαβαζω δικο σου μηνημα.
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26522



« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 07:39:04 πμ »

Το παρακάτω είναι απόσπασμα από δημοσίευση στο έτερο φόρουμ..................αποφάσισα και εγώ να λύσω μία ανύπαρκτη παρεξήγηση μετά από πολύ καιρό.....όμως βγήκε στην πορεία λαγός.........
πριν 2 ημέρες βγήκα για καφέ με τον Στέφανο....τον ξέρετε όλοι...ένας είναι ο Στέφανος μας......1-2 φορές τον μήνα βρισκόμαστε και αράζουμε για καφεδάκι και συζήτηση φιλοσοφική συνήθως...όμως αυτή τη φορά  ο Στέφανος μου ανέφερε κάτι περί αεροβόλων και του μίλησα απότομα του είπα να μη μου ξαναμιλήσει γι' αυτά γιατί γνώρισα 2-3 ανθρώπους που με έχουν καταστρέψει ψυχολογικά....εκείνη την στιγμή ο Στέφανος μου είπε: Σωτήρη τώρα κατάλαβα γιατί δίνεις τόση σημασία και κρατάς μέσα σου τόση οργή και στεναχώρια....αγαπάς πολύ το αεροβόλο και τους ανθρώπους του και δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου....επάνω στην οργή μου του είπα ότι δεν είναι έτσι και ότι το αεροβόλο δεν με ενδιαφέρει πια είτε σαν χόμπυ είτε σαν οτιδήποτε. Σήμερα το μεσημέρι κατάλαβα ότι ο Στέφανος είχε δίκιο.......Αγαπάω πολύ τα αεροβόλα... .......μακάρι όλα τα φόρουμ να γίνονταν ένα και όλα τα μέλη φίλοι μεταξύ τους......εδώ να πω ότι με ενδιαφέρει πάρα πολύ το τι θα γίνει με το αεροβόλο στην Ελλάδα, εγώ προσωπικά θέλω να επιτραπεί το αεροβόλο στην εξοχή, φυσικά με προφυλάξεις, ώστε να μπορούμε όλοι να πάρουμε ένα αεροβόλο και να πάμε για πικ νικ και να βαράμε κουκουνάρια ελεύθερα και χωρίς φόβο.Οπως και σε πολλά κράτη εκτός Ευρώπης. Δεν έχω λόγους να ξαναγράψω σε κάποιο φόρουμ.....έχω μεγαλώσει και είμαι δύσκολος πιά.....απλά να μοιραστώ και μία ωραία ιστορία......πρώτη φορά που είπα ψέματα και έκανα αλητεία στο σπίτι ήταν στην τρίτη δημοτικού. Από την πρώτη μάζευα χαρτζιλίκι και μετά από 3 σχεδόν χρόνια μάζεψα 500 δραχμές. 5 στενά  από το πατρικό ήταν το μαγαζί κάποιου Παπαθεοδώρου. Γεμάτο αυτοκινητάκια, μπιστόλια, και ένα αεροβόλο ντουφέκι που έκανε 500 δραχμές. είχα κάνει 2-3 φορές δοκιμές  και ήξερα να κλειδώνω και να ξεκλειδώνω. Το μεσημέρι λοιπόν που οι γονείς ξάπλωσαν, ανοίγω την πόρτα, πάω μέχρι το κατάστημα , δεν είχα ξαναβγεί από το σπίτι  μόνος μέχρι τότε, αγοράζω το αεροβόλο με ένα κουτάκι μολυβάκια, επιστρέφω, το βάζω κάτω από το στρώμα και ......αισθάνθηκα διαφορετικά, για πρώτη φορά στην ζωή μου...έκανα μία πράξη που με υπερκαθόρισε....όλα αυτά με έκανε  και τα θυμήθηκα ο Στέφανος....Έχεις δίκιο Στέφανε.......δεν έχω παρεξηγηθεί ποτέ και με κανέναν στην προσωπική μου ζωή...πέρα από κάποιο καυγά στον δρόμο επειδή παραβίασε κάποιος το φανάρι και μέχρι εκεί δηλαδή, μετά τίποτα....Αυτά που γίνονται μέσα στο φόρουμ μένουν και σε σημαδεύουν.............λοιπόν ενωθείτε και προσπαθείστε να απενοχοποιηθεί το αεροβόλο ώστε να το βάλουμε στην καθημερινότητα μας.......να γίνει ένα με την εκδρομή στη φύση...... Και στα δύο φόρουμ χαλάσαμε υπέροχες φιλίες από την μαλακία μας, όλοι μας και να το παραδεχτούμε.......πίπερμαν ακόμα ονειρεύομαι τα κυνήγια που δεν πήγαμε....Αγκιόρ που είναι οι καφεδάρες μας?  SSBk Βασίλη? ακόμα έρχομαι   Μόνοι μείναμε όλοι μας.....ούτε εσάς βλέπω.... ούτε τον Μάστορα.....ευτυχώς που μου έμειναν αποκούμπια ο Στέφανος  και ο Λεωνίδας.........τα λιμανάκια μου.....Δεν έχει συντροφιά η Ζωή......τόσο μόνη ...μοιάζει φτωχή θαρρείς..............Και κάποιος ανάμεσα μας φεύγει  ξαφνικά...............Τότε Τι?            πότε θα τον ξαναδείς για να του πεις αυτά που έχεις να του πεις?

 Φιλί Φιλί
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 08:38:40 πμ »

Αδελφέ μαυ Σωτήρη, οι φιλίες δε χαλάνε για αεροβόλα, για γυναίκες χαλάνε Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Η εκτίμηση όλων μας για κάποια πρόσωπα-ογκόλιθους είναι δεδομένη, όπως δεδομένη είναι και η αδιαφορία μας για τις χαζομάρες που ίπτανται γύρω-γύρω, το πολύ-πολύ να μας κουτσουλήσουν Σαρκασμός Για όλα αυτά νομίζω πως φταίει η αφραγκία και η αρνητική φόρτιση της εποχής που διανύουμε. Που θα πάει... θα μάθουμε και στα δύσκολα, θα προσαρμοστούμε. Υπομονή και μην τα βάζεις μέσα σου.
Τα καφεδάκια που απολαμβάναμε  τα έχουμε νοσταλγήσει αμφότεροι και οι τρεις Μεγάλο χαμόγελο όμως επιφυλάσσομαι να τα ξαναρχίσουμε, όπως και τις επισκέψεις στο Σχιστό.
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 11:25:56 πμ »

Σωρήρη...
Η φωτό είναι από το περασμένο Σάββατο



Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 11:30:29 πμ »

Ωραια φωτο Άνεση, καποιος ομως εμεινε με τον καφε στο χερι Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 11:47:36 πμ »

Όπως είπα σε κάποιον,
σε καμμιά περίπτωση δε βάζω τα φόρα και τα αεροβόλα πάνω από τους ανθρώπους.
Αρκεί απλά οι άνθρωποι να αξίζουν...

Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 12:00:03 μμ »

.......Αγαπάω πολύ τα αεροβόλα... .......μακάρι όλα τα φόρουμ να γίνονταν ένα και όλα τα μέλη φίλοι μεταξύ τους......

Σωτήρη και 'μεις τα αγαπάμε,πολύ,το ότι απλά μπορούμε και μιλάμε εδώ λέει κάτι...
Δε θα 'χαμε κανέναν άλλο λόγο να στήσουμε φόρουμ,θα 'μασταν αραχτοί με χαβαλέ στο άλλο.


Με μεγάλη μας χαρά,σας ανακοινώνουμε πώς το ολοκαίνουργιο forum μας ξεκίνησε να λειτουργεί.
Περί αεροβόλων λοιπόν ο λόγος...
Όπλα,παρελκόμενα,αξεσουάρ,σκοποβολή,plinking,άρθρα,γνώμες,σχόλια αλλά και ζωντανή κουβέντα για το πάθος μας !!!
Χωρίς παρεμβολές και λογοκρισίες...
WFKS σημαίνει World Federation of Kalikakia Shooting
και ενώ ξεκίνησε σαν ένα αστείο,μια κοινή υπογραφή που ένωνε κάποιους,εξελίχθηκε σε μία ομάδα ανθρώπων
που διαχώρισαν τη θέση τους από την (και καλά) σοβαροφανή και ελιτίστικη προσέγγιση του θέματος σκοποβολή
η οποία επέβαλλε και επιβάλλει συγκεκριμένες αγορές...
Δημιουργήθηκε λοιπόν ο παρών χώρος όπου μπορούμε να μιλάμε μεταξύ μας αλλά και όχι μόνο !!!
Και μιλάμε και φυσικά ρίχνουμε με όλα τα όπλα,από τα ακριβότερα της αγοράς μέχρι τα οικονομικότερα...
Χωρίς να απαξιώνουμε κανέναν και τίποτα.
Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα ψυχαγωγία !!!


Σωτήρη,τίποτα από αυτά δεν έχει αλλάξει.
Απολύτως τίποτα  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Gambler
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 217


« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 02:27:53 μμ »

 Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ύες βορβόρω ήδονται μάλλον ή καθαρώ ύδατι.

Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: