Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 20, 2024, 04:28:02 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Διόπτρες στην Ελλάδα.Κατοχή,χρήση,μεταφορά.Τι ισχύει?
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Διόπτρες στην Ελλάδα.Κατοχή,χρήση,μεταφορά.Τι ισχύει?
Αποστολέας Μήνυμα
mike
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 24



« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 14, 2011, 12:20:33 μμ »

η κουβέντα πήγε εκεί δεν φταίω εγώ... η άποψη μου είναι αυτή. . .
Καταγράφηκε
Χάρης
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 191


Άντε να δούμε....


« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 14, 2011, 12:23:07 μμ »

Η άποψη σου σεβαστή,δημοκρατία έχουμε,
η κουβέντα δεν πήγε εκεί κατά την γνώμη μου,αλλά ακόμα και αν πήγε μάλλον πρέπει να ξαναγυρίσει εκεί που ήταν.
Καταγράφηκε

Πρός τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός?Απορία
mike
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 24



« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 14, 2011, 12:29:49 μμ »

"Αν δεν ισχύανε τα παραπάνω πρώτα πρώτα θα είχε συλλάβει ή έστω, δραστηριοποιηθεί - κυνηγόντας τους παράνομους χρήστες/κατόχους όπλων."

εεεεε?ΑπορίαΑπορία?
Καταγράφηκε
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 14, 2011, 12:36:34 μμ »

Μηχάλη είναι λίγο offtopic το θέμα, αν θέλεις να γίνει κουβέντα για την οπλοκατοχή νομίζω ότι είναι καλύτερα ..... να ανοιίξεις ένα σχετικό θέμα  Κλείσιμο ματιού

Αυτά από μένα Χαμόγελο

Φιλικά

Σταμάτης
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
mamawaits
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 8



« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 14, 2011, 03:32:27 μμ »

 Σφραγισμένα χείλη
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 23, 2011, 01:19:58 πμ από mamawaits » Καταγράφηκε
MASTORAS
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 28


« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 14, 2011, 03:48:40 μμ »

Καμμία αντίρηση φίλε AIG αλλά φάνηκε αμέσως ενας πολύ μακρύς δρόμος περί νομιμοποίησης μέσω <<μοντιφιών>> όπως ξαναείπα.
Αεροβόλο δεκάμετρου και διόπτρα (αν δεν κάνω λάθος) χ4. Φυσικά όλα εξαρτώνται απο την κρίση του δικαστή στην τελική. Την υπόλοιπη ταλαιπωρία που ανέφερα την ξεχάσατε υποθέτω, οπως και την μη σίγουρη εξέλιξη του αθωωτικού αποτελέσματος.
Το ξαναεπισημαίνω μονο και μονο επειδή δεν πρόκειται να με πείσετε άν σας σταματούσα για ελεγχο και έβλεπα επάνω ενα <<κανόνι>> χ80 οτι πρόκειται για χ4. Φυσικά γνωρίζοντας το αντικείμενο δεν θα προβούσα σε κάποια περεταίρω διαδικασία γιατί γνωρίζω τον πόνο του αεροβολιστή και τα παράπονα του, αλλά ήμαρτον κυριε Διαχειριστή, προβάλετε το ονοματεπώνυμο σας, την ιδιότητα και κατά κάποιο τρόπο επιδυκνείετε σε όλους τι ακριβώς ειναι σωστό και τι λάθος λεπτομερώς ωστε να μπορεί να καταλάβει αμέσως πως θα ελιχθεί και που θα βρεί πάτημα.
Οσο για τον φίλο mamawaits που μάλλον αγανάκτησε απο τα μυνήματα που δημοσιεύθηκαν εχω να του πω το εξής: δεν υπάρχει καμμιά προσωπική εμμονή με κανέναν, μια συζήτηση κάνουμε. Εχω κάνει και επαρχία πολλά χρονια και ξέρω πόσο ευκολο είναι να εξασκείς το χόμπυ εκεί χωρίς κανέναν έλεγχο ή με ελάχιστο έλεγχο, δεν υφίσταται το ίδιο ομως και για τους <<ατυχείς>> κατοίκους των πόλεων, οπότε συμπεριλάβετε και την ενότητα <<έλεγχος>> στην σκέψη σας πριν συμπεράνετε για αυτούς. Θα βοηθηθούμε όλοι να μην πλανιόμαστε άσκοπα σε συνειρμούς. Συμφώνησα μαζι σας στο μύνημα <<εμείς φταίμε>> οχι επειδή συζητάμε για αυτά, αλλά επειδή προσπαθούμε κατι απο λάθος δρόμο που μονάχα ασάφειες θα αφήσει και κενά. Αν πρόκειται να γίνει κάποια πρόοδος ας γίνει με σωστό τρόπο. Υπάρχουν εμπειρότεροι στα αθλήτικα σωματεία και στούς συλλόγους που μπορούν να δείξουν σωστά τον δρόμο.
Καταγράφηκε
GEORGEGR
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 26



« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 14, 2011, 04:36:03 μμ »

Μήπως θα ήταν σκοπιμότερο να επικεντρωθούμε στο πως θα θέλαμε τον νόμο και πως μπορούμε να πιέσουμε προς αυτή την κατεύθυνση (αν μπορούμε) και όχι πώς να ελισσόμαστε αναίμακτα στον παράλογο σημερινό;
Καταγράφηκε
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 14, 2011, 04:50:36 μμ »

Αγαπητοί μου συγκάτοικοι, βλέπω μια αντιπαράθεση να γεννιέται τη δεύτερη μέρα λειτουργίας το παρόντος forum.

Υπενθημίζω ότι άν κάποιος δεν θέλει να συμετέχει σε κάποια συζήτηση μπορεί απλά να μην μη συμετέχει.

Δεν μου αρέσει γενικότερα ο ρόλος του "αποφασίζομεν και διατάσσωμεν" οπότε σας παρακαλώ κι εσάς να δείξετε λίγη αυτοσυγκράτηση.

Σταμάτης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 14, 2011, 04:56:30 μμ από AIG2 » Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
MASTORAS
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 28


« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 14, 2011, 04:54:41 μμ »

Μήπως θα ήταν σκοπιμότερο να επικεντρωθούμε στο πως θα θέλαμε τον νόμο και πως μπορούμε να πιέσουμε προς αυτή την κατεύθυνση (αν μπορούμε) και όχι πώς να ελισσόμαστε αναίμακτα στον παράλογο σημερινό;

Μα αυτό ακριβώς τονίζω απο την αρχή φίλε μου.
Καταγράφηκε
MASTORAS
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 28


« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 14, 2011, 05:08:18 μμ »

Αγαπητοί μου συγκάτοικοι, βλέπω μια αντιπαράθεση να γεννιέται τη δεύτερη μέρα λειτουργίας το παρόντος forum.

Υπενθημίζω ότι άν κάποιος δεν θέλει να συμετέχει σε κάποια συζήτηση μπορεί απλά να μην μη συμετέχει.

Δεν μου αρέσει γενικότερα ο ρόλος του "αποφασίζομεν και διατάσσωμεν" οπότε σας παρακαλώ κι εσάς να δέιξετε λίγη αυτοσυγκράτηση.

Σταμάτης

Φίλε Σταματη (μου επιτρέπεις πιστεύω) δεν κατάλαβα αν απευθύνεις σε εμένα το "αποφασίζομεν και διατάσσωμεν" αλλά δεν είχα τέτοιο σκοπό. Οσο για τις αντιπαραθέσεις ειναι δυστυχώς η αλλη πλευρά του νομίσματος <<Δημοκρατία>>.
Καταγράφηκε
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 14, 2011, 05:16:37 μμ »

Δεν το απευθύνω σε κανέναν το συγκεκριμένο ρητό απλά αναφέρομαι στην αγκαρία του διαχειρηστή να πρέπει να το παίζει δικτάτορας.

Αν αυτό προκάλεσε παρεξηγήσεις, ζητώ συγνώμη.

Απλά προσπαθώ να εξομαλύνω μια κατάσταση πρίν να εξελιχθεί σε flame Χαμόγελο

Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
MASTORAS
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 28


« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 14, 2011, 07:12:50 μμ »

Ελικρινά δεν βλέπω τον λόγο να παρεκτραπεί η συζήτηση, μέχρι τώρα όλοι οι συνομιλητές κρατούν τους τύπους.
Αν ολα είναι ρόδινα πως θα δουλέψετε και οι διαχειριστές. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
mike
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 24



« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 14, 2011, 11:20:17 μμ »

ρε παιδιά εγω δεν είμαι σιγουρος για κάτι. . . η διόπτρα νομίζω πως δεν απαγορεύεται. . .
πώς το ενοώ?? μόνη της. . .

 δηλαδή ο νόμος που λέει?? οτι: "απαγορεύεται η κατοχή διόπτρας"Απορία

εγω διάβασα: "όπλο που φέρει διόπτρα. ."

για να μιλάμε ελληνικά... εξηγήστε μου σας παρακαλώ τι λέτε τόσα post???
Καταγράφηκε
Χάρης
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 191


Άντε να δούμε....


« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 14, 2011, 11:30:01 μμ »

Μα το είπα ήδη στα αρχικά μου posts.

Εννοείται ότι μόνη της δεν απαγορεύεται!
Θεωρείτε μονόκυάλι.
Καταγράφηκε

Πρός τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός?Απορία
mike
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 24



« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 14, 2011, 11:44:19 μμ »

ναι το διάβασα μα είδα και κάτι άλλους που Τρωγόντουσαν... τώρα  συνεννοηθήκαμε. . .

αυτό δεν είναι και τόσο μεγάλο πρόβλημα διότι υπάρχουν βάσεις οι οποίες μπορείς να αποσπάσεις την διόπτρα και να την ξανά τοποθετήσεις χωρίς να "χάσεις" τη ρύθμιση... λίγο ακριβές. . . αλλά έτσι είναι αυτά...
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: