Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 27, 2024, 06:54:58 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Γεια σας απο Χαλκιδικη
Σελίδες: [1] 2   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Γεια σας απο Χαλκιδικη
Αποστολέας Μήνυμα
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 12:38:41 μμ »

Χαιρετω το φορουμ,του ευχομαι τα καλυτερα,ειμαι και εγω ενας δινος αεροβολιστης που δεν χανω την ευκαιρια να παιξω με τα αγαπημενα μου ελατηρια.
Καταγράφηκε

και....gamo!
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 01:20:47 μμ »

Ελατηριολάτρης κι εσύ έ;

Κι εμένα δεν ξέρω το γιατί αλλά τα ελατήρια μου αρέσουν περισσότερο από τα PCP. Βέβαια κι αυτά αναγκαία είναι όταν σε πιάσει η μαγκνουμίτιδα.
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
bakis
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 55



« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 09:17:12 μμ »

Καλος των φιλο απο Χαλκιδίκη για δωσε καμια πληροφορία για τα ελατηρια σου 
Καταγράφηκε
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 11:46:17 μμ »

Ναι ναι ναι, για πές μας για τα ελατηριά σου Χαμόγελο

Αντίστοιχα εγώ είμαι εχέμυθος και περιμένω να βρείς για τα δικά μου όπλα στο forum Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
bakis
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 55



« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 14, 2012, 06:25:56 μμ »


Αντίστοιχα εγώ είμαι εχέμυθος και περιμένω να βρείς για τα δικά μου όπλα στο forum Χαμόγελο
[/quote]
 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 14, 2012, 07:31:18 μμ »

Ε λοιπον θα λυσω την σιωπη μου,εχω ενα hw97k,Slavia 631,και ενα ΒΑΜ 19,το οποια αγαπω πολυ.Με τα pcp επαψα να ασχολουμε λογο ευχρηστιας(Hatsan AT44).Τα ελατηρια ,σφαιρακια και  εφυγες Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

και....gamo!
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 14, 2012, 10:51:41 μμ »


Αντίστοιχα εγώ είμαι εχέμυθος και περιμένω να βρείς για τα δικά μου όπλα στο forum Χαμόγελο
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
[/quote]

Εσύ Μπάμπη τι γελάς  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Για το μόνο που ακόμα δεν μαρτυράω τίποτα είναι το bam-30-1 που το έχω με εγχείρηση ανοικτής καρδιάς χωρίς όμως "κουκιά" για να το τελειώσω και να το κλείσω.

Η σκανδάλη είναι πολύ ελαφριά μετά τις παρεμβάσεις αλλά τα υπόλοιπα καθυστερούνε ....
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 14, 2012, 10:53:30 μμ »

Σάββα κι εγώ τα ελατήρια προτιμώ γιατί είναι πιο εύχρηστα ( χωρίς να σκέφτομαι μπουκάλες κτλ κτλ ) απλά υστερούν απο δύναμη.

Εκεί έχουν τα πρωτεία όπως και να το κάνουμε. Το πιο δυνατό ελατηρίου που είδα και έριξα είναι το HATSAN 135 με 36 ποδόλιβρα σε 5.5!!!
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 14, 2012, 11:43:50 μμ »

Συμφωνω σαυτο που λες για τα PCP σ το θεμα δυναμης, αλλα οταν τα γκρουπακια του προσυμπιεσμενου τα κανεις και με το 97,αυτο δεν ειναι φοβερο;Τα δυνατα ελατηριου παντος δεν μπορουν να ειναι ακριβη,λογο ανακρουσης μιας και ο ρολος τους δεν ειναι η σκοποβολη Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

και....gamo!
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 15, 2012, 02:05:52 πμ »

Σαφώς και έχει πλάκα, στα 25 μέτρα δεν υπάρχιε διαφορά μη σου πώ ότι τα πολύ δυνατά PCP έχουν και κάποιο ταρακούνημα λόγω πολύ βαριάς σφύρας.

Το 97άρι σου στα πόσα ποδόλιβρα το έχεις;

Εμένα πλέον το ελατήριο έχει πέσει μετα από 27.000 βολές όσο νά 'ναι έχει χάσει. Αλλά όμως το καλοκαίρι μάλλον θα του το αλλάξω. Αλλά πλέον το όπλο έφτασε εκεί ακριβώς που το ήθελα σαν συμπεριφορά και σαν ακρίβεια ( εδώ που τα λέμε την ακρίβεια την είχε από την πρώτη του βολή )
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 15, 2012, 02:22:22 μμ »

Το εχω στα 12 σχεδον δλ τα JSB 8.44 μου τα ριχνει με 780ποδια.Ειναι ακριβως αυτο που θελω γιατι με εχει βελτιωσει σαν σκοπευτη.Το θεωρω απο τα ακριβεστερα ελατηρια παγκοσμιως.Μεχρι και στα 50 μετρα εχω αναλογα γκρουπ με τα PCP.Oι αποστασεις που σκοπευω συνηθως ειναι 25,35,55 μετρα.Ποιο μακρια το αφηνω σε αλλους Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

και....gamo!
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 15, 2012, 02:29:52 μμ »

Εχω το μαμα ελατηριο κομενο καμια 3σπειρες.Γενικος το εχω μαμα το οπλο.Νομιζω πως δεν χρειαζεται τιποτα.Εξαλου καποιος γνωστης ειπε,αμα ριχνει καλα,μην το πειραζεις.
Καταγράφηκε

και....gamo!
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 15, 2012, 04:53:05 μμ »

Γεγονός είναι αυτό Σάββα μου, αν το όπλο ρίχνει όπως το θέλεις δεν το πειράζεις. Ετισ έκανα εγώ με το R-10.

Με 3 σπείρες κομένες μάλλον έχεις χάσει σε δύναμη ( 9-11 ποδόλιβρα το κόβω ) άλλα πρέπε ινα είναι λουκούμι στο ρίξημο. Εγώ ενός φίλου που του έφτιαξα το 97άρι με το μαμά ελατήριο είναι 12,7 ποδόλιβρα αλλά πάρα μα πάρα πολυ γλυκό ρίξημο. Μόνο λειάνσεις κάναμε και του βάλαμε αλουμίνένιο χιτώνιο.

Το δικό μου .... διάβασε το σχετικό topic για να δείς τι του έχω κάνει ( χαχαχαχαχαχαχαχαχα ).
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 15, 2012, 05:28:08 μμ »

που ειναι το σχετικο topic  Απορία
Καταγράφηκε

και....gamo!
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 15, 2012, 07:40:48 μμ »

Εδώ φυσικά http://wfks.gr/index.php/topic,463.0.html ξερω είναι λίγο αχανές το μέρος ..... αλλά κουράγιο σιγά σιγά θα το μάθεις Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....

Σελίδες: [1] 2   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: