Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 30, 2024, 12:21:25 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

HW95 Luxus vs HW98
Σελίδες: [1] 2   Κάτω
  Εκτύπωση  

  HW95 Luxus vs HW98
Αποστολέας Μήνυμα
Karizma
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1441


Weihrauch Fun-boy


« στις: Νοέμβριος 20, 2014, 04:41:09 μμ »

Οπως αναφερω και στον τιτλο,βαζω τα 2 οπλα σε μια ατυπη κοντρα,με τα υπερ και τα κατα του καθενος!
Ειναι στα σχεδια μου να παρω ενα σπαστης κανης και αυτα τα 2 ειναι στις top επιλογες μου!Για να πω την αληθεια τα θελω και τα 2,το καθενα για διαφορετικο λογο...
Ακουω αποψεις παντως και ισως καποιες αγνωστες πτυχες που δεν γνωριζω,παρολο που εχω διαβασει τα thread που υπαρχουν στο φορουμ απο 5 φορες το καθενα!!!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Υ.Γ : Μου αρεσει και το HW50s,αλλα καταλαβαινω πως αν και εξαιρετικο οπλο για το γουστο μου,θα μου πειτε πως δεν ειναι ανταξιο συγκρισης με τα ανωθεν 2 μεγαλυτερα αδερφια του!!!  Λύπη Λύπη Λύπη
Καταγράφηκε

Anschütz LG 380 Match
AA TX200 MK3 4,5mm
Weihrauch HW35E 4,5mm
Weihrauch HW97KT 4,5mm
Weihrauch HW97K Laminate 5,5mm
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26579



« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 04:47:49 μμ »

Οπως αναφερω και στον τιτλο,βαζω τα 2 οπλα σε μια ατυπη κοντρα,με τα υπερ και τα κατα του καθενος!
Ειναι στα σχεδια μου να παρω ενα σπαστης κανης και αυτα τα 2 ειναι στις top επιλογες μου!Για να πω την αληθεια τα θελω και τα 2,το καθενα για διαφορετικο λογο...
Ακουω αποψεις παντως και ισως καποιες αγνωστες πτυχες που δεν γνωριζω,παρολο που εχω διαβασει τα thread που υπαρχουν στο φορουμ απο 5 φορες το καθενα!!!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Υ.Γ : Μου αρεσει και το HW50s,αλλα καταλαβαινω πως αν και εξαιρετικο οπλο για το γουστο μου,θα μου πειτε πως δεν ειναι ανταξιο συγκρισης με τα ανωθεν 2 μεγαλυτερα αδερφια του!!!  Λύπη Λύπη Λύπη


Δεν το πιστεύω...  Έκπληξη  Αυτό το θέμα ξανασυζητήθηκε σήμερα με πμ... Σαρκασμός  και καταλήξαμε ότι το 98άρι είναι μακράν καλύτερο, μόνο που δεν έχει ανοικτά... Χαμόγελο
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar 60SR .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 04:54:08 μμ »

Δημήτρη τα πράγματα είναι σχετικά απλά,
πρόκειται για τον ίδιο μηχανισμό με διαφορετικά κοντάκια.
Το 95 έχει κοντάκι με μάγουλο σχεδιασμένο για χρήση ανοιχτών (και φυσικά διαθέτει τέτοια)
ή μικρομετρικών σκοπευτικών χαμηλού προφίλ που του δίνουν μια "αγωνιστική" νότα.
Το 98 με το ρυθμιζόμενο μάγουλο είναι σχεδιασμένο για χρήση διόπτρας και προσανατολισμό
στις βολές εκ του ορθίου.
Και εξηγώ,στη θέση "όρθιος" του FT το περισσότερο βάρος του σώματός μας πέφτει στο μπροστινό πόδι
ενώ όλο το βάρος του κεφαλιού επιβάλλεται να πέφτει στο πλάϊ του μάγουλου από το κοντάκι.
Όπως καταλαβαίνεις πρέπει υποχρεωτικά το τελευταίο να ρυθμίζεται τουλάχιστον κατ' ύψος
ενώ καλό είναι να διαθέτει και ρύθμιση αριστερά - δεξιά για απόλυτο ταίριαγμα με τον σωματότυπο μας.
Τον ίδιο σκοπό και μόνον,τις βολές εκ του ορθίου,εξυπηρετεί και το πρόσθετο βάρος (χιτώνιο) στην κάνη  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 04:56:14 μμ »

Συμπληρώνω,
95άρι αν θες να δείς  - ρίξεις έχω  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 05:12:26 μμ »

Οπως αναφερω και στον τιτλο,βαζω τα 2 οπλα σε μια ατυπη κοντρα,με τα υπερ και τα κατα του καθενος!
Ειναι στα σχεδια μου να παρω ενα σπαστης κανης και αυτα τα 2 ειναι στις top επιλογες μου!Για να πω την αληθεια τα θελω και τα 2,το καθενα για διαφορετικο λογο...
Ακουω αποψεις παντως και ισως καποιες αγνωστες πτυχες που δεν γνωριζω,παρολο που εχω διαβασει τα thread που υπαρχουν στο φορουμ απο 5 φορες το καθενα!!!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Υ.Γ : Μου αρεσει και το HW50s,αλλα καταλαβαινω πως αν και εξαιρετικο οπλο για το γουστο μου,θα μου πειτε πως δεν ειναι ανταξιο συγκρισης με τα ανωθεν 2 μεγαλυτερα αδερφια του!!!  Λύπη Λύπη Λύπη


Δεν το πιστεύω...  Έκπληξη  Αυτό το θέμα ξανασυζητήθηκε σήμερα με πμ... Σαρκασμός  και καταλήξαμε ότι το 98άρι είναι μακράν καλύτερο, μόνο που δεν έχει ανοικτά... Χαμόγελο

Γατε με εμενα μιλαγες και όχι με τον Δημητρη Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Εγω μετα τα Χριστουγεννα κλπ θα παρω 98 4.5. Άνεση
Ο Δημητρης ας παρει ότι θελει.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Karizma
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1441


Weihrauch Fun-boy


« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 05:15:30 μμ »

Οπως αναφερω και στον τιτλο,βαζω τα 2 οπλα σε μια ατυπη κοντρα,με τα υπερ και τα κατα του καθενος!
Ειναι στα σχεδια μου να παρω ενα σπαστης κανης και αυτα τα 2 ειναι στις top επιλογες μου!Για να πω την αληθεια τα θελω και τα 2,το καθενα για διαφορετικο λογο...
Ακουω αποψεις παντως και ισως καποιες αγνωστες πτυχες που δεν γνωριζω,παρολο που εχω διαβασει τα thread που υπαρχουν στο φορουμ απο 5 φορες το καθενα!!!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Υ.Γ : Μου αρεσει και το HW50s,αλλα καταλαβαινω πως αν και εξαιρετικο οπλο για το γουστο μου,θα μου πειτε πως δεν ειναι ανταξιο συγκρισης με τα ανωθεν 2 μεγαλυτερα αδερφια του!!!  Λύπη Λύπη Λύπη


Δεν το πιστεύω...  Έκπληξη  Αυτό το θέμα ξανασυζητήθηκε σήμερα με πμ... Σαρκασμός  και καταλήξαμε ότι το 98άρι είναι μακράν καλύτερο, μόνο που δεν έχει ανοικτά... Χαμόγελο

Γατε με εμενα μιλαγες και όχι με τον Δημητρη Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Εγω μετα τα Χριστουγεννα κλπ θα παρω 98 4.5. Άνεση
Ο Δημητρης ας παρει ότι θελει.

Χριστοφορε εσυ εισαι κάτοχος 95αριου και ξέρεις!!!
Αντικειμενικά πιστεύεις ότι για χρήση οπτικού το 98αρι ειναι καλυτερο για βολές απο πάγκο ;;;
Καταγράφηκε

Anschütz LG 380 Match
AA TX200 MK3 4,5mm
Weihrauch HW35E 4,5mm
Weihrauch HW97KT 4,5mm
Weihrauch HW97K Laminate 5,5mm
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 05:27:41 μμ »

To 95αρι να μην σου πω εχει θεμα με την διοπτρα,γιατι είναι φτιαγμενο για ανοιχτα σκοπευτικα με κοντο μαγουλο.

Το 98 είναι φτιαγμενο για οπτικο,και το δειχνει Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση

Nα πω και αλλα Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Karizma
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1441


Weihrauch Fun-boy


« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 05:28:45 μμ »

To 95αρι να μην σου πω εχει θεμα με την διοπτρα,γιατι είναι φτιαγμενο για ανοιχτα σκοπευτικα με κοντο μαγουλο.

Το 98 είναι φτιαγμενο για οπτικο,και το δειχνει Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση

Εισαι σωστός Χριστοφορε!!! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Anschütz LG 380 Match
AA TX200 MK3 4,5mm
Weihrauch HW35E 4,5mm
Weihrauch HW97KT 4,5mm
Weihrauch HW97K Laminate 5,5mm
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 05:31:36 μμ »

To 95αρι να μην σου πω εχει θεμα με την διοπτρα,γιατι είναι φτιαγμενο για ανοιχτα σκοπευτικα με κοντο μαγουλο.

Το 98 είναι φτιαγμενο για οπτικο,και το δειχνει Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση

Εισαι σωστός Χριστοφορε!!! Κλείσιμο ματιού

Eγω το ξερω,αλλοι δεν το ξερουν Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Karizma
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1441


Weihrauch Fun-boy


« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 05:35:45 μμ »

To 95αρι να μην σου πω εχει θεμα με την διοπτρα,γιατι είναι φτιαγμενο για ανοιχτα σκοπευτικα με κοντο μαγουλο.

Το 98 είναι φτιαγμενο για οπτικο,και το δειχνει Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση

Εισαι σωστός Χριστοφορε!!! Κλείσιμο ματιού

Eγω το ξερω,αλλοι δεν το ξερουν Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Χριστοφορε να με συμπαθας για τις αμφιβολίες μου!!! Χαμόγελο
Οι καιροί ειναι δύσκολοι και τα χρήματα που δίνουμε πρεπει να τα μετράμε!!!
Εγω προσωπικα θελω να κανω μια καλη επιλογη για τα χρήματα που θα δώσω και να ξερω ότι
μετα δεν θα με τρώνε οι τύψεις για το ενδεχόμενο λάθος που εκανα!!!
Μέχρι τωρα ειμαι ικανοποιημένος απο τις αγορές μου και ετσι θελω να συνεχίσω!!! Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Anschütz LG 380 Match
AA TX200 MK3 4,5mm
Weihrauch HW35E 4,5mm
Weihrauch HW97KT 4,5mm
Weihrauch HW97K Laminate 5,5mm
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 05:41:33 μμ »

To 95αρι να μην σου πω εχει θεμα με την διοπτρα,γιατι είναι φτιαγμενο για ανοιχτα σκοπευτικα με κοντο μαγουλο.

Το 98 είναι φτιαγμενο για οπτικο,και το δειχνει Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση

Εισαι σωστός Χριστοφορε!!! Κλείσιμο ματιού

Eγω το ξερω,αλλοι δεν το ξερουν Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Χριστοφορε να με συμπαθας για τις αμφιβολίες μου!!! Χαμόγελο
Οι καιροί ειναι δύσκολοι και τα χρήματα που δίνουμε πρεπει να τα μετράμε!!!
Εγω προσωπικα θελω να κανω μια καλη επιλογη για τα χρήματα που θα δώσω και να ξερω ότι
μετα δεν θα με τρώνε οι τύψεις για το ενδεχόμενο λάθος που εκανα!!!
Μέχρι τωρα ειμαι ικανοποιημένος απο τις αγορές μου και ετσι θελω να συνεχίσω!!! Χαμόγελο

To 98 είναι ένα πολύ καλο οπλο,και τα παραπανω χρηματα που ζηταει από το 95  τα βλέπεις αμεσα.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Vardeos®
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2261


General President of Σαλιγκαροστρούγκα,Αγροφύλαξ


« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 05:43:57 μμ »

Για τα δύο όπλα άποψη μου.

95 = Ψυχαγωγική σκοποβολή , πιο ελαφρύ και μικρομαζεμένο ειδικά με κοντή κάννη και μούγκαφων

98 = και καλά για σκοποβολή ( Υπάρχουν αλλά γιαυτή την δουλεία ) , πιο βαρύ πιο χοντροκοπιά


Καταγράφηκε

Κόβω των σκυλιών κλαρί

Τι να το κάμεις τι πιτσιπι άμα έχεις καλο αλατήριο.

Καντιλοσβήστης σε κακόβουλα διαχειριστικά εργαλεία της φύσης.

paha1971
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 247



« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 10:00:53 μμ »

Το 95 στη Luxus έκδοση έχει πιο ψηλό μάγουλο από το απλό (είναι το κοντά κι από το αντίστοιχο beeman το οποίο δεν έχει ανοικτά) και πιστεύω ότι είναι φτιαγμένο για διόπτρα.
Καταγράφηκε

Artemis lr700w  5.5  (13 lbft)
Slavia 618  4.5   (3 lbft)
ikuzusfanis
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1306



« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 10:04:42 μμ »

το luxus είναι η κ έκδοση χωρίς σκοπευτικά  Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία
Καταγράφηκε

ΟΡΘΙΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΠΑΡΑ ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26579



« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 10:12:57 μμ »

Οπως αναφερω και στον τιτλο,βαζω τα 2 οπλα σε μια ατυπη κοντρα,με τα υπερ και τα κατα του καθενος!
Ειναι στα σχεδια μου να παρω ενα σπαστης κανης και αυτα τα 2 ειναι στις top επιλογες μου!Για να πω την αληθεια τα θελω και τα 2,το καθενα για διαφορετικο λογο...
Ακουω αποψεις παντως και ισως καποιες αγνωστες πτυχες που δεν γνωριζω,παρολο που εχω διαβασει τα thread που υπαρχουν στο φορουμ απο 5 φορες το καθενα!!!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Υ.Γ : Μου αρεσει και το HW50s,αλλα καταλαβαινω πως αν και εξαιρετικο οπλο για το γουστο μου,θα μου πειτε πως δεν ειναι ανταξιο συγκρισης με τα ανωθεν 2 μεγαλυτερα αδερφια του!!!  Λύπη Λύπη Λύπη


Δεν το πιστεύω...  Έκπληξη  Αυτό το θέμα ξανασυζητήθηκε σήμερα με πμ... Σαρκασμός  και καταλήξαμε ότι το 98άρι είναι μακράν καλύτερο, μόνο που δεν έχει ανοικτά... Χαμόγελο

Γατε με εμενα μιλαγες και όχι με τον Δημητρη Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Εγω μετα τα Χριστουγεννα κλπ θα παρω 98 4.5. Άνεση
Ο Δημητρης ας παρει ότι θελει.


Το ξέρω ρε φίλε, χάζεψα με τα χρόνια, αλλά όχι και τόσο... Σαρκασμός

Απλά δεν σε ανέφερα γιατί δεν ξέρω αν ήθελες... Κλείσιμο ματιού

Αυτά τα πράγματα τα ανακοινώνει αυτός που τα κάνει ή που θα τα κάνει... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar 60SR .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.

Σελίδες: [1] 2   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: