Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 29, 2024, 12:55:44 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Βολές,βολές,βολές....!!!
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 10   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Βολές,βολές,βολές....!!!
Αποστολέας Μήνυμα
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 23, 2012, 07:10:36 μμ »

λεω να βαλω στο6,35 στα 120 μπαρ και αποστατη περιπου 5 μμ εγω δεν θελω 40 βολες και 30 ειναι καλα αρκει να βγαζει με jsb 25.4 περιπου 900 ποδια γιατι τωρα χωρις ρεγ στα 120 μπαρ με τερμα χαμηλη προφορτιση βγαζει 950 

Φίλε μου δε χρειάζεται τόσο μεγάλο spacer. 40-45 χιλιοστά αρκούν. Αυτό που παίζει μεγαλύτερο ρόλο όταν θέλεις δύναμη είναι η πίεση του ρεγουλατόρου. Στην περίπτωσή σου πρέπει να είναι τουλάχιστον 140 bar. Επίσης προσοχή πρέπει να δοθεί στο transfer port αφού δεν έχει καμία σχέση του αρεγουλάριστου αέρα πρίν, με το ρεγουλαρισμένο αέρα μετά.
Καταγράφηκε
xristeo
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 90


« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 23, 2012, 08:40:46 μμ »

δηλαδη να μικρινει σε διαμετρο η να μεγαλοσει να μεγαλωσει παντος δεν το κανω το να μικρινει ειναι ευκολο
Καταγράφηκε
xristeo
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 90


« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 23, 2012, 08:49:26 μμ »

αν καταλαβα καλα να αυξησω πιεση στο  ρεγ και να μικρινω transfer port  για να εχω και αρκετες βολες
Καταγράφηκε
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 23, 2012, 10:21:30 μμ »

αν καταλαβα καλα να αυξησω πιεση στο  ρεγ και να μικρινω transfer port  για να εχω και αρκετες βολες

Άν θές δύναμη πρέπει και να αυξήσεις την πίεση αλλά και τη διάμετρο του transfer. Δεν ξέρω πόσο είναι τώρα αλλά θα πρέπει να έχεις γύρω στα 4,5 χιλιοστά. Άν είναι τόσο τότε είσαι οκ και δεν θα χρειαστείς επιπλέον άνοιγμα για τα 45 ποδόλιβρα που έχεις σαν στόχο.
Καταγράφηκε
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 23, 2012, 10:27:37 μμ »

Επίσης Γιώργο κάπου είχα διαβάσει .... δεν έχω όπλο να το δοκιμάσω ... κάποιοι για να βελτιώσουν τη ροή του αέρα κλείναν τις περιμετρικές τρύπες της βαλβίδας και ανοίγαν μία που να ρίχνει τον αέρα κατ ευθείαν στο transfer port, και στενευαν το probe από το σημείο που περνάει το transfer port και μετά για να βελτιστοποιήσουν τη ροή του αέρα αλλά και την ποσότητα.

Εχεις ακούσει κάτι τέτοιο;
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
ssbk23
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 313



« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 24, 2012, 12:09:55 πμ »

τα οπλα που βλεπω στα βιντεο ειναι μαμα η εχουν ρεγουλατορο γιατι σκαιφτωμε να βαλω στο 65 αν ναι τοτε ποσα μπαρ τα εχαιτε ρυθμισμενα και σε τι δηναμη?

To 65αρι φοράει regulator .Δεν ειμαι σιγουρος για την ρύθμιση (δεν τον τοποθέτησα εγώ)αλλα πιστεύω ότι ειναι στα 95 bar και έβγαζε 40 βολες στα 34 ποδόλιβρα όταν γύριζα τα βίντεο.Τώρα το έχω ρίξει στα 26 ποδόλιβρα και βγάζει 70 βολές, με την σημείωση ότι έχω βγάλει το antibounce για να το αντικαταστήσω με καινουριο καθώς το παλιο εσπασε.Πιστευω Ότι μολις βαλω το εξάρτημα θα έχω λίγες παραπάνω βολές.
Ίδωμεν, θα ακολουθήσει σχετικό θέμα και ταχογραφήσεις.
Καταγράφηκε

Μάστορας είναι και της κατσίκας ο κώλος που τα κάνει στρογγυλά!
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 24, 2012, 06:32:04 πμ »

Επίσης Γιώργο κάπου είχα διαβάσει .... δεν έχω όπλο να το δοκιμάσω ... κάποιοι για να βελτιώσουν τη ροή του αέρα κλείναν τις περιμετρικές τρύπες της βαλβίδας και ανοίγαν μία που να ρίχνει τον αέρα κατ ευθείαν στο transfer port, και στενευαν το probe από το σημείο που περνάει το transfer port και μετά για να βελτιστοποιήσουν τη ροή του αέρα αλλά και την ποσότητα.

Εχεις ακούσει κάτι τέτοιο;

Αυτό με τις τρύπες δεν το ξέρω Σταμάτη αλλά όπως το περιγράφεις έχει μια λογική! Όσο για το probe και το έχω ακούσει αλλά και το έχω δοκιμάσει. Ναί ισχύει και μπορείς να τσιμπήσεις έτσι καναδυό ποδόλιβρες.  Κλείσιμο ματιού

Αυτά που σου λέω πάντως  φίλε xristeo είναι πράγματα που είτε έχω δοκιμάσει στα όπλα μου είτε έχω δει με τα μάτια μου σε όπλα φίλων.

Βασίλη το antibounce κάνει σημαντική δουλειά και σίγουρα θα έχεις διαφορά όταν το ξαναβάλεις.
Καταγράφηκε
xristeo
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 90


« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 24, 2012, 07:22:01 πμ »

γιωργο δεν αμφιβαλω σε αυτα που λες σηγουρα κατι ξερεις παραπανω παντος το τρανσφερ ειναι 4,7 οποτε ειμαι καλα ,καπιου φιλου σε 5,5 ηταν 4,5 μολις ερθει θα δουμε παντος καπιος που εβαλε σε 6,35 απο το φορουμ ηταν πολυ ευχατηστημενος στα 830 ποδια με 25,4 lsb
Καταγράφηκε
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 24, 2012, 07:27:57 πμ »

Άν είσαι 4,7 είσαι πάρα πολύ καλά! Οπότε μένει το σετάρισμα του ρεγουλατόρου. Φυσικά μπορείς να το παραγγείλεις σεταρισμένο έτοιμο απο τον Λιθουανό στην επιθυμητή πίεση, ή να το αλλάξεις μετά εσύ κατα βούληση.
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 06, 2012, 12:16:02 μμ »

Από το μέλος Rakijaraki εκ Καμπότζης !!!!
λάβαμε το επόμενο βίντεο

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=lOXsozKhz48" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=lOXsozKhz48</a>
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 10, 2012, 03:03:43 μμ »

Φρέσκο,ζεματάει...
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=1pXin3nfNo8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=1pXin3nfNo8</a>
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 11, 2012, 01:41:03 μμ »

Ακόμα πιο φρέσκο,
μόλις βγήκε από το φούρνο  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=jsVaKNl6y2M" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=jsVaKNl6y2M</a>

Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Σαββας Σ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1029


"ΑΡΧΙΛΟΧΙΑΣ"


« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 11, 2012, 04:31:44 μμ »

Αυτα τα βιντεακια σε κανουν να θες να βγεις για σκοποβολη.Ειναι ξεσηκωτικα.!!!!
Καταγράφηκε

και....gamo!
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 11, 2012, 09:17:17 μμ »

Αυτα τα βιντεακια σε κανουν να θες να βγεις για σκοποβολη.Ειναι ξεσηκωτικα.!!!!
Αει γεια σου Σαρκασμός αυτη ειναι ολοι η ουσια , το να γουσταρεις αυτο που κανεις Κλείσιμο ματιού που να δεις αυτο το οπλο να ριχνει στα 107 με 100% ευστοχια σε πολυ πιο μικρο στοχο (διαμετρου 12εκ).
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 11, 2012, 09:30:34 μμ »

Μην τα μαρτυράς όλα ρε,
να βγαίνει και τίποτα φρέσκο  Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον

Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 10   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: