Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 29, 2024, 02:49:38 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Αεροβόλα pcp της Air Arms
Σελίδες: 1 ... 12 13 [14] 15   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Αεροβόλα pcp της Air Arms
Αποστολέας Μήνυμα
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #195 στις: Οκτώβριος 09, 2016, 08:40:16 πμ »

Εντάξει παιδιά ας μη το συνεχίσουμε άλλο εδώ. Εδώ άλλα πράγματα...
Καταγράφηκε
AA510
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 36


« Απάντηση #196 στις: Οκτώβριος 09, 2016, 06:24:44 μμ »

Έχω ανοίξει τη βίδα κάτω από το ρυθμιστή για να σφίξω τη μικρή αλενόβιδα από κάτω αλλά πολύ μικρή η διαφορά. Έφτιαξα ένα καπάκι για να καλύπτω το ρυθμιστή και έχει λυθεί λίγο το πρόβλημα. Επίσης είναι τόσο ευαίσθητος που πολύ δύσκολα μπορώ να το φέρω στις ταχύτητες που θέλω. Γι αυτό και προσωπικά δεν βρίσκω το ρυθμιστή ότι καλύτερο. Πάντως έχεις δίκιο ότι η λέξη αποτυχία που χρησιμοποίησα είναι ίσως υπερβολική, Εξάλλου το όπλο έχει άλλους προσανατολισμούς από αυτόν που το χρησιμοποιώ...
Επιπλέον έχω πέσει σε κάνη που πάει μόνο τα 10.3 JSB, γι αυτό και ρώτησα για S200 ή MPR.
Mεσα απο την αλενοβιδα υπαρχει ενα ελατηριο και μπροστα απο αυτο μια μπιλια, αυτα απο κατασκευης , τωρα εχω ακουση για περιπτωσεις που αυτα δεν υπηρχαν, σε αυτη την περιπτωση ενα κοματακι ηλεκτροδιο 2,5αρι μηκους 3χιλιοστα και ελατηριο απο αναπτηρα BIC το οποιο θα κοψεις στο επιθημητο μηκος, δεν θυμαμαι μηκος ,βαλτα κατω απο την αλενοβιδα και το προβλημα της ελευθερης περιστροφης θα λυθη το κοματι απο το ηλεκτροδιο κανε το λιγο στρογγιλο μπροστα για ναμην σου κανη ζημια η καλυτερα αν βρης σιδερενια μπιλια στην διατομη που ταιριαζει ελπιζω να βοηθεισα καλο βραδυ
Καταγράφηκε
zafka
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 472



« Απάντηση #197 στις: Οκτώβριος 09, 2016, 07:52:57 μμ »

Το δικό μου δεν είχε αυτά που λές, οπότε αν είναι θα εφαρμόσω αυτά που είπες. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.
Καταγράφηκε

drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #198 στις: Οκτώβριος 09, 2016, 08:36:51 μμ »

Ζαφειρη τo καλυτερο ειναι να μπουνε κλικ στο ρυθμιστη , για να παιζεις σε τρεις - τεσσερις δυναμεις .
Ξερω οτι γινεται , αλλα θελει γνωστη του αντικειμενου με εργαλεια .

Τωρα οσο για την τρελλα των ταχογραφησεων συνεχεια [  S 200 ]  .  .  . εχουν χαλασει οπλα ετσι .
Δε μπορει να τα εχεις ολα οταν ξεπερνας τη δομη του οπλου  , που εχει σχεδιασει ενας ασχετος .  .  .  Στριφογύρισμα ματιών
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2016, 08:41:28 μμ από drakos » Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
zafka
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 472



« Απάντηση #199 στις: Οκτώβριος 09, 2016, 08:53:37 μμ »

Είχα δει μια τέτοια πατέντα στο network54 με πειράκι και ελατήριο πίσω από το ρυθμιστή, αλλά .....δύσκολα πράγματα αυτά  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #200 στις: Οκτώβριος 09, 2016, 09:41:52 μμ »

Ζαφειρη τo καλυτερο ειναι να μπουνε κλικ στο ρυθμιστη , για να παιζεις σε τρεις - τεσσερις δυναμεις .
Ξερω οτι γινεται , αλλα θελει γνωστη του αντικειμενου με εργαλεια .

Τωρα οσο για την τρελλα των ταχογραφησεων συνεχεια [  S 200 ]  .  .  . εχουν χαλασει οπλα ετσι .
Δε μπορει να τα εχεις ολα οταν ξεπερνας τη δομη του οπλου  , που εχει σχεδιασει ενας ασχετος .  .  .  Στριφογύρισμα ματιών

Κουλη καλα κανουν και μετρανε τα 200αρια τους,για την ακριβεια όχι τα 200αρια αλλα το ξενο πραγμα που εχουν μεσα τους= τον ρεγουλατορο.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #201 στις: Οκτώβριος 09, 2016, 09:48:29 μμ »

Ζαφειρη τo καλυτερο ειναι να μπουνε κλικ στο ρυθμιστη , για να παιζεις σε τρεις - τεσσερις δυναμεις .
Ξερω οτι γινεται , αλλα θελει γνωστη του αντικειμενου με εργαλεια .

Τωρα οσο για την τρελλα των ταχογραφησεων συνεχεια [  S 200 ]  .  .  . εχουν χαλασει οπλα ετσι .
Δε μπορει να τα εχεις ολα οταν ξεπερνας τη δομη του οπλου  , που εχει σχεδιασει ενας ασχετος .  .  .  Στριφογύρισμα ματιών

Κούλη δε μου άρεσε το μήνυμά σου...
Στη προκειμένη περίπτωση τη δομή του όπλου, όπως το θέτεις την έχω πειράξει εγώ. Με θεωρείς άσχετο?
Και ναί, πολλές φορές τα εργοστάσια είναι άσχετα! Και τα ματάκια να λείπουν κατα μέρος...
Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26529



« Απάντηση #202 στις: Οκτώβριος 09, 2016, 09:49:32 μμ »

Απ' ότι ξέρω, μόνο εγώ και ο Κώστας Αμερικάνος, έχουμε ρεγκ στα 200άρια μας...  Χαμόγελο
Στον Κώστα εγώ έκανα μια και μοναδική πλήρη ταχογράφηση... και στο δικό μου, δεν έχω κάνει ποτέ πλήρη, αλλά 2 φορές το μέτρησα για να δω αν είναι κάτω από 12 ποδόλιβρα... μια όταν το πήρα από τον 350 και μια όταν το ξέχασα οπλισμένο για μέρες...  Χαμόγελο
Σήμερα που βρήκα χρόνυ (γιατί το μέτραγα πάντα με Κόμπρο), πάλι το μέτρησα σε 3 βολές... και εξακολουθεί να είναι εκεί που ήταν... κάτω από 12 ποδόλιβρα...  Άνεση Άνεση Άνεση

Είπε κανείς τίποτα... για τις συνεχείς μετρήσεις...;  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #203 στις: Οκτώβριος 09, 2016, 09:54:56 μμ »

Απ' ότι ξέρω, μόνο εγώ και ο Κώστας Αμερικάνος, έχουμε ρεγκ στα 200άρια μας...  Χαμόγελο
Στον Κώστα εγώ έκανα μια και μοναδική πλήρη ταχογράφηση... και στο δικό μου, δεν έχω κάνει ποτέ πλήρη, αλλά 2 φορές το μέτρησα για να δω αν είναι κάτω από 12 ποδόλιβρα... μια όταν το πήρα από τον 350 και μια όταν το ξέχασα οπλισμένο για μέρες...  Χαμόγελο
Σήμερα που βρήκα χρόνυ (γιατί το μέτραγα πάντα με Κόμπρο), πάλι το μέτρησα σε 3 βολές... και εξακολουθεί να είναι εκεί που ήταν... κάτω από 12 ποδόλιβρα...  Άνεση Άνεση Άνεση

Είπε κανείς τίποτα... για τις συνεχείς μετρήσεις...;  Στριφογύρισμα ματιών

Kαι κάθε μερα να το μετρούσες,που είναι το προβλημα Απορία
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26529



« Απάντηση #204 στις: Οκτώβριος 09, 2016, 10:01:51 μμ »

Απ' ότι ξέρω, μόνο εγώ και ο Κώστας Αμερικάνος, έχουμε ρεγκ στα 200άρια μας...  Χαμόγελο
Στον Κώστα εγώ έκανα μια και μοναδική πλήρη ταχογράφηση... και στο δικό μου, δεν έχω κάνει ποτέ πλήρη, αλλά 2 φορές το μέτρησα για να δω αν είναι κάτω από 12 ποδόλιβρα... μια όταν το πήρα από τον 350 και μια όταν το ξέχασα οπλισμένο για μέρες...  Χαμόγελο
Σήμερα που βρήκα χρόνυ (γιατί το μέτραγα πάντα με Κόμπρο), πάλι το μέτρησα σε 3 βολές... και εξακολουθεί να είναι εκεί που ήταν... κάτω από 12 ποδόλιβρα...  Άνεση Άνεση Άνεση

Είπε κανείς τίποτα... για τις συνεχείς μετρήσεις...;  Στριφογύρισμα ματιών

Kαι κάθε μερα να το μετρούσες,που είναι το προβλημα Απορία


Κανένα πρόβλημα... Δικό μου είναι και το κάνω ότι θέλω... Κι άλλο να το μετράω και άλλο να το πειράζω κάθε μέρα...  Κλείσιμο ματιού

Απλά απάντησα στον Κούλη που έγραψε...

Ζαφειρη τo καλυτερο ειναι να μπουνε κλικ στο ρυθμιστη , για να παιζεις σε τρεις - τεσσερις δυναμεις .
Ξερω οτι γινεται , αλλα θελει γνωστη του αντικειμενου με εργαλεια .

Τωρα οσο για την τρελλα των ταχογραφησεων συνεχεια [  S 200 ]  .  .  . εχουν χαλασει οπλα ετσι .
Δε μπορει να τα εχεις ολα οταν ξεπερνας τη δομη του οπλου  , που εχει σχεδιασει ενας ασχετος .  .  .  Στριφογύρισμα ματιών


 Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26529



« Απάντηση #205 στις: Οκτώβριος 09, 2016, 10:04:23 μμ »

Αλλά με αυτό...

Ζαφειρη τo καλυτερο ειναι να μπουνε κλικ στο ρυθμιστη , για να παιζεις σε τρεις - τεσσερις δυναμεις .
Ξερω οτι γινεται , αλλα θελει γνωστη του αντικειμενου με εργαλεια .

Τωρα οσο για την τρελλα των ταχογραφησεων συνεχεια [  S 200 ]  .  .  . εχουν χαλασει οπλα ετσι .
Δε μπορει να τα εχεις ολα οταν ξεπερνας τη δομη του οπλου  , που εχει σχεδιασει ενας ασχετος .  .  .  Στριφογύρισμα ματιών


... κάτι άλλο πρέπει να έχει στο νου του ο Κούλης, γιατί αυτά που ξέρω εγώ, μαμάνε...  Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2016, 10:11:11 μμ από gatos » Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #206 στις: Οκτώβριος 09, 2016, 10:12:28 μμ »

Μανωλη εγω δεν ειπα οτι δε πηδανε  Μεγάλο χαμόγελο .
Αλλωστε ξερεις ποσα κανουν αυτη τη δουλεια ;
Και μαλιστα καποια ειναι διπλοτσουτσουνα  Μεγάλο χαμόγελο

Ρε φιλε περα απ΄την πλακα αλλο λεω εγω . Το κολημα της μετρησης ,
δεν εχει αρχη ουτε τελος . Ποτε δε θα ειναι ιδια , και γι΄ αυτο φταινε πολλοι παραγοντες .
Οποτε φευγουμε απ΄αυτο το κομματι και κανουμε το κεφι μας ριχνωντας  Κλείσιμο ματιού .
Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26529



« Απάντηση #207 στις: Οκτώβριος 09, 2016, 10:29:46 μμ »

Μανωλη εγω δεν ειπα οτι δε πηδανε  Μεγάλο χαμόγελο .
Αλλωστε ξερεις ποσα κανουν αυτη τη δουλεια ;
Και μαλιστα καποια ειναι διπλοτσουτσουνα  Μεγάλο χαμόγελο

Ρε φιλε περα απ΄την πλακα αλλο λεω εγω . Το κολημα της μετρησης ,
δεν εχει αρχη ουτε τελος . Ποτε δε θα ειναι ιδια , και γι΄ αυτο φταινε πολλοι παραγοντες .
Οποτε φευγουμε απ΄αυτο το κομματι και κανουμε το κεφι μας ριχνωντας  Κλείσιμο ματιού .


Εδώ θα διαφωνήσω... 3 φορές μέτρησα το 200άρι και είναι ίδιο (αρχές Άνοιξης, Καλοκαίρι, Φθινόπωρο)  717-721...   Άνεση Άνεση Άνεση

Το 95άρι μου το είχα μετρήσει πάνω από 10 φορές, όποτε τύχαινε και έβγαινε χρόνης έριχνα 5-6 βολές... πάντα 825-827...  Άνεση Άνεση Άνεση


Η χρονογράφηση, δεν χαλάει τα κέφια μας... Απλά χτυπάει καμπανάκι για το αν συμβαίνει κάτι, όταν θα δεις μεγάλες, μη αναμενόμενες διαφορές από πριν...  Κλείσιμο ματιού

'Οταν έσπασε το μαμά ελατήριο στο 95άρι μου, όλοι έλεγαν ότι άρχισε να στρώνει, γι' αυτό και είχε γίνει πιο μαλακή η όπλιση και δεν κλώτσαγε όπως πριν (αν κι εγώ έλεγα ότι κάτι τρέχει)... Ο Χρόνης του Θράσου, μας είπε ότι κάτι συμβαίνει... Δεν στρώνουν σε μια μέρα τα όπλα... Κλείσιμο ματιού

Θα συμφωνούσα αν έλεγες... ότι δεν χρειάζεται να το μετράς συνέχεια... αλλά μια στο τόσο, καλό είναι... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #208 στις: Οκτώβριος 09, 2016, 10:32:28 μμ »

Κούλη δε μου άρεσε το μήνυμά σου...
Στη προκειμένη περίπτωση τη δομή του όπλου, όπως το θέτεις την έχω πειράξει εγώ. Με θεωρείς άσχετο?
Και ναί, πολλές φορές τα εργοστάσια είναι άσχετα! Και τα ματάκια να λείπουν κατα μέρος...


Γιωργο το μυνημα μου σαφως και δεν αφορουσε εσενα . Εσυ , οτι σου ζητησουν το κανεις . Γουστα βλεπεις .  .  .
Περα απ΄αυτο τα συμπερασματα σε ενα οπλο , δε βγαινουν με τον τροπο αυτο και με τετοια μεσα . Οποτε .  .   .   εσυ ουδε μιαν σχεση .
Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #209 στις: Οκτώβριος 09, 2016, 10:43:52 μμ »

Θα συμφωνούσα αν έλεγες... ότι δεν χρειάζεται να το μετράς συνέχεια... αλλά μια στο τόσο, καλό είναι... Κλείσιμο ματιού


Εαν ακολουθησεις τον χρονυ και καθε χρονυ , το πιο πιθανο ειναι το οπλο να αναπαυεται συχνα στον παγκο.
Ευτυχως το ξεπερασα ανωδυνα πριν απο χρονια , κι αυτο υστερα απο συμβουλες φιλων που τα ειχαν φαει στη μαπα .
Το αν το οπλο εχει προβλημα θα το καταλαβω με τη μια , αλλα με αλλο τροπο . Δηλ. δε θα πετυχαινω  Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας

Σελίδες: 1 ... 12 13 [14] 15   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: